Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 11.10.2019  16:21

Žádný z rozhovorů ve dvou či ve čtyřech nemá existenciální naléhavost Ingmara ani geniální invenci Woodyho. Autor jde jinou cestou. U Rohmera by se dalo i skvěle nudit, kdyby se postaral o kameru hodnou velkého tvůrce. Produkce: Compagnie Eric Rohmer

• 2.9.2019  16:02

Film poplatný době svého vzniku ještě před novovlnou revolucí hodně zestárnul, BB byla v hl. roli hodně průměrná a na Buñuelův "Cet obscur objet du désir" to nemá, ani náhodou.

• 31.8.2019  14:18
    Kořist (1971)

Tady je filmový styl Jean-Pierre Melvilla kopírován tak okatě, že si to zaslouží nějakou tu kritiku. A ta přichází. Melvillovské dlouhé sekvence jsou tady předlouhé, nudné a nadbytečné. Částečně to platí i pro jinak dobře udělané akční scény. Když dva dělají totéž, není to totéž. Navíc Morriconeho hudba jakoby patřila do jiného filmu. Režijně nevyvážené, něco zrežírováno bravurně, ale jako celek to nějak nemá ten správný říz, který se dá očekávat od filmu s Belmondem.

• 29.8.2019  23:08

Pro mne průměrná veselohra, klasického střihu, která možná má své kvality ale mně moc nebavila. Nejvíce prostoru dostali Michel Serrault a Michel Galabru, v epizodní roli se mihne mladý Depardieu se svou typickou vyzáží drzého fracka z počátku 70. let.

• 26.8.2019  01:17

Dobrá hudba pomáhá zachraňovat plytký scénář, tím velkým zachráncem této průměrné trošinku tendenční podívané je ale Alain Delon. Slavné jméno zapříčinilo, že celuloidová kopie filmu ještě není obrostlá mechem a přihrádka s ní není pokrytá pavučinami. José Giovanni nutí diváky aby se postavili na stranu zjevných zločinců, kteří mají být obětmi bezohledného soudního systému. Poněkud podivínský děj místy nelze brát zcela vážně i tak je nutno poznamenat, že když se něco jako bumerang hodí, může se to taky vrátit zpátky.

• 24.8.2019  23:17
    Večírek (1968)

Na druhé zhlédnutí po delším čase to už není tak zábavné a i když to stále působí dojmem jakéhosi intermezza mezi dvěma Pantery, Večírek se nemůže růžovým kočkám vyrovnat.

• 24.8.2019  15:52
    Lolita (1997)

Šlo to natočit poutavěji atraktivněji i moderněji. Nové zpracování si říkalo o více invence. Atmosféru dělá Morriconeho hudba, Jeremy Irons to jistí. Takže herecky lepší než Kubrickova verze.

• 23.8.2019  01:41
    Vlak (1973)

Romantika kdy vás při tom pozoruje pár, který jste před tím takto pozorovali vy mne moc neoslovuje. To vše v kulise nákladního vagónu. Silnější byl závěr kdy režie využila potenciál herců - sekvence beze slov, jen gesta a vzájemné pohledy "svázané" proxemikou.

• 15.5.2019  00:27

Docela slušný scénář, leč režije je nějáká mdlá, tuctová, nenápaditá, 1000x viděná práce. Pan režisér byl nějaký krotký v době natáčení. Příště to chce více invence. 50%

• 13.5.2019  00:31
    Marilyn Manson - Anti-Christ Superstar (hudební videoklip) (1996)

Originální video (zde hodnocené) nic moc, daleko lepší je video z koncertu (předpokládám že si to nemálo hodnotících taky za tento záznam na YT zaměnilo s originálem), kde MM tento song zpívá za řečnickým pultem se symbolem blesku (podobně jako nacisté při Norimberských sjezdech) a prezentuje ji s exaltovanými pohyby těla, kterými paroduje televangelisty a diktátory. Výborná šíleně vypadající (jak jinak u MM...) industrialmetalová performance, kterou doporučuje devět z deseti exorcistů.

• 30.4.2019  20:15
    Duch (1990)

Někdejší ultimátní sladkobolný hit s ikonickou scénou s hrnčířským kruhem, následně hodně parodovanou a dnes už jen jeden z mnoha Hollywoodských dojáků. Jsou i lepší romkom a z pohledu Demi Moore je Duch stejně Neslušný návrh jako pozvánka na Striptýz - jen vydělal nejvíc. Produkce: Paramount Pictures

• 7.3.2019  00:29

Sjet Pyrenejské a Alpské dvoutisícovky bez speciálního tréninku to chce umět snít, ovšem Francouzi si evidentně dokáží udělat legraci nejen z porážky ve druhé světové, ale i ze Staré dámy. Daly by se kritizovat relativně chudé dialogy, stereotypní postavy, ale to nechám stranou._____Pojd´me to teda zhodnotit: takže co se týká vizuálu, kdo zná Tour nemůže být překvapen, jen některé ojedinělé záběry s vinětací a zvýšeným kontrastem asi pro větší dramatičnost scény se mi zdály zbytečné. Takže ohledně jednohubky konstatuji, ano je to jednohubka, podruhé to vidět fakt nemusím. Co se týká oddechovky na odpoledne, doporučil bych to spíš na večer a na odpoledne si nechal nějakou americkou blbinu. A máme tu stopáž - ta je tak akorát abyste nestihli usnout na Elysejských polích. Takže ohledně klišé konstatuji, žádné jsem nenašel. Produkce: Fidélité Films

• 20.2.2019  21:39

Dobrý, myslím že současná špička v tomto oboru je americký revival The Fab Four. https://www.youtube.com/watch?v=4rHiDArtjuM , ovšem originál má zkrátka větší drajv https://www.youtube.com/watch?v=e6r523MsuUk .

• 31.1.2019  12:09
    Kočka (1971)

Gabin a Signoret jsou jedni z nejlepších herců co Francie kdy měla. Když je posadíte na lavičku do parku, je šedesát procent filmu už hotovo. Ale co dál? Bourací stroje jako metafora destrukce? A co dál? Kočka? To je zatraceně málo. Ve srovnání s Klecí či Zvláštním případem, které se Granier-Deferreovi vyloženě povedly je tento jen průměrný film. A když vezmu do úvahy i americké klasiky kde se řeší vztahové krize, tak se tato Kočka hned propadne rozpálenou plechovou střechou nebo se nutně musí bát Virginie Woolfové. Produkce: Lira Films

• 21.1.2019  23:52

Tohle nebude nejlepší adaptace předlohy Georgese Simeona. Film zvedají herecké výkony Simone Signoret a Philippe Noireta, což se už nedá tak úplně říci o režii, která nedokáže vytáhnout ze scénáře maximum. Granier-Deferre staví diváka do role hodně nezúčastněného pozorovatele, jako kdyby divák byl pro něj jen nevýznamný černohorský student stojící na staré fotografii v balonovém plášti druhý zleva se jménem Stojan Jakotyč. Produkce: Sara Films

• 20.1.2019  14:27
    Camping 3 (2016)

Kdo si nemůže dovolit vilky na Cote d'Azur, ten na francouzské riviéře může kempovat. I trojka je naplněna pastisem a slunečním svitem, jinak se vše trochu změnilo, od rozmístění stanů po majitele kempu, chybí postava Mathilde Seigner, naopak jsou tu noví mladí kempaři. Člověk by musel být Francouz nebo alespoň dobře seznámen s francouzskou popovou kulturou sedmdesátých a osmdesátých let, aby pochytal většinu vtipů. Nostalgie po Francii, která zemřela někdy v polovině 90. let se ale nasát dá. Produkce: Pathé

• 19.1.2019  14:30

Původně to měl být zábavný dobrodružný film, ale je to spíše mix grotesky, krimi, akčního filmu, romance, historického dramatu, černé komedie a politické satiry. A výsledek není přesvědčivý ani extra zábavný. 50% Produkce: Les Films Manuel Munz

• 15.1.2019  10:21

Tohle je fakt ptákovina, jste-li ornitolog tak dobrý, ale pokud ne a čekáte od toho kopec zábavy, tak to máte po ptákách. Produkce: Fox 2000 Pictures

• 2.1.2019  00:25

Svěrákova řemeslně zdatná, ale nijak nápaditá režie nemá oporu ve scénáři jako v předchozích filmech kdy byl autorem tatínek. A jeho nostalgické vzpomínky jsou osobní zkušenosti, na diváka nepřenosné. Průměrné a nanicovaté. 50%

• 2.12.2018  18:57

Britský černobílý snímek ovlivněný francouzskou novou vlnou, svým vyzněním nepotěší militantní feministky. Film proslavil Lynn Redgrave, ve vedlejší roli zaujme začínající Charlotte Rampling. Myslím, že větším hitem než film samotný byla stejnojmenná titulní píseň zpívaná nezaměnitelným hlasem Judith Durham. Více než film tak lze doporučit australský folkrock: https://www.youtube.com/watch?v=2XR34gwnFMI Produkce: Columbia Pictures Corporation

• 25.11.2018  17:09

Taková milá blbůstka těžící hlavně z profesionálního zpracování a účasti známých herců. Včetně soundtracku Ladislava Štaidla. Produkce: Filmové studio Barrandov

• 17.11.2018  17:42
    Udavač (1997)

Děd udával partyzány gestapu, syn udával disidenty na estébé, no a vnuk udává do Bruselu - tohle je udavač. Této krimi sedí lépe originální název Bratranec, což je ve Francii slangový termín pro policejního informátora. Ten má ujednání s policií, proti které stojí soudkyně odhalující nelegální praktiky policajtů v mírně nadprůměrné kriminálce. No a takový drogový dealer s funkcí policejního informátora je poměrně nesympatická kreatura, ale ne tak extrémně odpudivá jako udavač s velmi smutnou rodinnou anamnézou. Produkce: Compagnie Cinématographique Prima

• 30.10.2018  23:58
    Borsalino (1970)

Borsalino může nabídnout Belmonda a Delona na vrcholu kariéry společně na plátně celé dvě hodiny. A nic víc. Nemám vůbec důvod podívat se znovu. Možná je to pro mně nezajímavý film, možná AD s JPB v jednom filmu nejsou totéž co třeba Brasseur - Trintignant.

• 20.10.2018  00:38

Isabelle Adjani není komedialní herečka, ostatně své jméno si udělala na dramatických rolích a není radostné vidět ji zde přehrávat, ale ještě víc tlačí na pilu Montand. Tímto se průměrný scénář nezvedne a myslím že režie mohla být lepší. Režisér kombinuje žánry: komedie; drama otec-dcera; gangsterský film a melodrama, což je těžce uhájitelná komediální omáčka.

• 14.10.2018  18:20
    Spisovatelé (2012)

Stuck in Love představuje současný nezávislý americký film, který neporušuje konvence a klišé dražších produkcí, ale liší se především stylisticky. Kdybychom to brali jako teenagerský film, tak je to výborný.

• 28.8.2018  18:03

Pojem Francouzská komedie znamená dnes něco jiného než v 70. letech, ale Korsika je pořád stejná, s pohodovou letní atmosférou stvořená k rychlé jízdě po křivolakých horských silnicích. Produkce: Gaumont

• 25.8.2018  18:25

Zcela zapomenutý Lautnerův film o uprchlém trestanci a novinářce která vyšetřuje nejasné úmrtí a nechce se smířit s oficiální verzí. Režie jako by se nemohla rozhodnout jestli to bude komedie nebo drama zároveň naráží na scénář, který sice má brilantní dialogy, ale někdy se trochu táhne a film ztrácí rytmus. I přes tyto výhrady je to celkem zábavná podívaná neprávem opomíjená. Produkce: Sara Films

• 11.8.2018  01:33
    Tchán (1979)

Pepa Bláha je ve vedlejších rolích excelentní, v hlavní roli už pouze velmi dobrý. Svokor jako průměr té doby, byl už v propadlišti dějin, odkud se začal poslední dobou stále častěji vynořovat. A vlastně proč ne. Scénář by si sice vystačil s formátem televizní inscenace, která ostatně Dietlovi seděla nejlépe, ale je to profesionálně zmáknuté a hereckou kvalitou to hravě překová všechny tuzemské současné výplody umění. Někdy nezáleží na tom co kdo řekne, ale kdo to řekne. A nezapomeňme ani na tradičně výbornou Štaidlovu hudbu. Produkce: FSB

• 29.7.2018  12:57

Jovovich je více modelka než herečka a film jí moc nesedl. Akční sci-fi, zfilmovaná PC hra - úder, bum, kop, přelet, dopad, střelba, salto, bác, ratata - to určitě ano, ale vážné charakterní herectví ve filmech pro dospělé to nebude její parketa. A zrovna tento film nemusel nutně být mimo její herecký rozsah. 55%. Produkce: ApolloMedia.

• 28.7.2018  23:35

Americký akční film :-))) 50% Produkce: Warner Bros.