Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 23.1.2020  14:20

Název ne zrovna moc vydařeného rodinného filmu slibuje léto v Provence. Jedinečná vangoghovská atmosféra plná barev slunečnic a Valensolských levandulových polí, křivolaké cestičky lemované platany, jihoevropské opuncie, kaktusy, agáve a aloe, osamělé pinie a cypřiše, exotické palmy, mimózy, eukalypty, sukulenty. Svahy Grasse poseté růžemi, jasmínem, fialkami, karafiáty, maquis provoněný bazalkou, vavřínem, estragonem, tymiánem, fenyklem, oreganem a rozmarýnem. Tak z toho všeho v tomto filmu nakonec zůstalo jen: slunce, seno a Reno.

• 25.11.2016  13:32
    My Mistress (2014)

A hele, podívejme na klokany! Australská nezávislá produkční společnost vyhledávající nové domácí talenty objevila Stephena Lance. A je to trefa do černého. Jednoduchý až banální narativ je zrežírován velmi citlivě.____Upozornil bych u tohoto „pomalého“ neakčního, v podstatě uměleckého snímku na vysoký „koeficient zábavnosti“. Divák stále zůstavá v očekávání co se bude dále dít, aniž by toto nutně muselo platit i pro samotný závěr snímku - zde prostě konec musí být očekávatelný a Deus ex machina se naštěstí nekoná.____Po všech stránkách dokonalá Emannuelle Béart v roli sexy dominy svádí k jednoduchému konstatování: komorní drama jak bič, které ani náznakem nesklouzává k pompéznímu melodramatu. Produkce: Mini Studios

• 8.4.2020  00:22

Prvotní dojem že by se mohlo jednat o moderní drama bergmanovského ražení brzy vystřídá pocit, že se je to spíše feministický nástřel. Určitě je to romantika pro klubového diváka.

• 28.11.2020  23:22
    Osmy (TV film) (2014)

Už asi po sté řešímě dobu normalizace, takže jsem měl strach, že to bude nějaká další hřebejkárna. Ale strach má velké oči a tak mohu zkonstatovat že Strach umí, že Strach má jen velké uši a po celou dobu jsem se nenudil, bylo to dokonce zábavné, Trojanovi hlavní role sedla a zahrál výborně, v kvitesenční roli exceloval Miroslav Krobot a ke konci jsem si dokonce říkal, že to mohlo být delší a že by to sneslo i kinofilmový formát při konfrontaci s jinými tuzemskými veledíly určenými do kina. Možná trochu nadhodnocuji, ale ten pocit kdy můžu s klidnýn svědomím kliknout na neopotřebené čtyři hvězdy mi za to u současné domácí tvorby stojí. Produkce: Česká televize

• 25.9.2016  21:45
    Pohádkář (2014)

To je jako v té pohádce o Císařových nových šatech. Film předstírá, že se tu jedná o nějaké cool artové dílo. Jenže autorkou předlohy scénáře je lehce afektovaná excentrička, kterou bych do PEN klubu zrovna nedoporučoval. Takže další feministická slátanina je na světě. A císař je nahý!

• 4.7.2020  12:59
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Po té co jsem ukončil proces smíření, tedy smířil jsem se s tím, že už ani princové a princezny nejsou to co bývali a poválečná kvalita nám v tom lepším případě mizí v domovech důchodců, nutno po letech zkonstatovat že tohle nebyla ani zdaleka ta největší bizarnost co se objevila na televizních obrazovkách o Vánocích. Naopak. Ano, Janek bude bez charizmatu, princezna je odvážná i mužná zároveň - možná až příliš, ale na TV formát to má solidní výpravu zajímavé exteriéry i interiéry a Janák je solidní řemeslník. Moja zaujímavosť z natáčania: původně měla hrát Janka Monika Timková a princeznu Matouš Ruml, ale na první klapku to bylo změněno po té, co si Ruml tvrdošíjně odmítal oholit lýtka. Tak hlavně za ten vizuál 70%.

• 14.11.2016  18:37

Film mi připadl neskutečně dlouhej přitom stopáž standardní, byla to holt dost nuda hlavně druhá akčnější půlka nestála za nic. No vše špatné k něčemu dobré: alespoň mi to v archívu nezabere žádné místo. (Jedna hvězda za krysu, druhá za švába, 30%)

• 30.11.2020  09:47
    Tammy (2014)

Kde se objeví nejlépe placená americká herečka Melissa, tam tráva deset let neroste (a je řádně zdupaná země). Produkce: RatPac-Dune Entertainment

• 28.1.2019  23:59

Moderní westernová komedie, dost šílená a dost fekální, aby se to nedalo považovat za parodii na western, ale spíše za výzvu co ještě vydržím. Ale tak není nutné každý den přemýšlet co bylo dříve jestli vejce nebo slepice a je možno se trochu odvázat.

• 12.1.2021  23:03
    Zakázané uvolnění (2014)

Zoufalí herci, zoufale zrežírovaní jsou obětmi zoufalých dialogů + zoufalý divák který nenašel odvahu odejít z kina = poslední hřebejk do rakve tuzemského filmu. PS: poznámka pro hlavní ženské herecké trio: pokud byste děvčata chtěly k opravdovému filmu, tak Hollywoodské studio 20th Century Fox hledá pro jejich catering pomocné síly do kuchyně.

• 12.4.2017  09:39

• Ano je to opravdu tak velká kravina jak debilní je ten dlouhý název. Produkce: Silver Nitrate

• 5.1.2018  23:08
    Adoration (2013)

První co mne napadlo bylo že je to zas nějaká vívegovina. Jenže když spisovatelka Doris Lessing napsala v roce 2003 povídku "Babičky", byla inspirována prý skutečným příběhem. Inspirace přišla v hospodě kde se dvě matky bavily aférou kterou měly společné se synem té druhé. Předlohou je odvážné téma na hraně incestu. Být na režisérské stoličce hřebejk, zapíchl by se pěkně hluboko … Ovšem na režisérské židli je Anne Fontaine, která morálně nejednoznačné téma zpracovala v zdařilé plážové melodrama s pěknými filmovými obrazy. Francouzko-australská produkce se mi už vícekrát osvědčila. Produkce: Gaumont, Screen Australia

• 28.10.2017  18:11
    Babovřesky (2013)

Česká filmová dechovka zaznamenala od dob "Slunce, sena" strmý pád do propasti zoufalství. A Troška tvrdí, že je abstinent? Není! To mu nevěřte. Produkce: Dana Volaková

• 1.2.2019  20:13
    Bella Mia (2013)

Málokdy se stane, že máte příležitost nasolit nějaké kravině pěkných 75%. Tvrdím, že tento film tuto nevšední možnost nabízí. Autorský snímek o honbě za stádem krav se snahou o jakýsi morální imperativ. Samotný děj není pro celkové vyznění podstatný, daleko důležitější je poetickobaladické ladění filmu. Najdou se i nadbytečné kýčovité sekvence a i když souhlasím s tezí že to chtělo víc krav a míň lidí, v souhrnu plusů a mínusů film patří k tomu lepšímu co tu poslední dobou vzniklo. Autor je především kameraman a film také obsahuje spoustu pěkných kamerových záběrů na přírodu a na krávy, zkrátka film o dobytku. Dobré, ale pro dnešek stačilo, na večerní záznam vysílání z poslanecké sněmovny se už dívat nebudu. Produkce: Bio Illusion

• 24.5.2018  23:16
    Bez doteku (2013)

První text závěrečných titulků tohoto veledíla sebevědomě nabádal k ohodnocení filmu na csfd. No tak tak činím: nerecyklovatelný odpad. Produkce: Barletta

• 21.12.2017  00:19
    Diana (2013)

Když Lennon vrátil královně Řád britského impéria zabalený v umaštěném papíru, upadl za tuto urážku v nemilost a skončil na dlouhá léta ve vyhnanství. A to je bez debat největší ikonou popkultury druhé poloviny minulého stolení. Nikdo z tvůrců filmu není ani zdaleka tak významný jako tento Beatle. Nelze se tedy divit poddaným jejího veličenstva, že natočili film nekonfliktní a že se v něm královna neobjeví a pro jistotu ani žádný jiný Windsor. Jako životopisný film bych to moc nebral, spíše jako letní romanci, potom není důvod si stěžovat, že Naomi Watts není podobná té nejznámější whistleblowerce. Jistí to německý režisér. 70%. Produkce: Ecosse Films

• 26.5.2016  23:32
    Fanny (2013)

Pokračování filmu Marius. Pokračuje i metamorfóza francouzského filmu na jihoamerickou telenovelu. Tohle si napsal a režíroval Daniel Auteuil? No tak to časy jsou mnohem horší než jsme si mysleli (minimálně pro současný francouzský film), KAMILE !

• 21.6.2020  02:16
    Gravitace (2013)

Zestručním to a vyhnu se možné nadinterpretaci významu díla absentováním popisu hlubokých existencionálních myšlenek. Ani to že film zůstává pevně zakotven do hollywoodských mantinelů není důležité. Daleko zajímavější je položit si otázku, o čem ten film vlastně je? Odpovědˇje jednoduchá: o ničem._____ A toto nic je zfilmováno, příběh se mi nezdá podstatný. Tohle je pocitový smyslový zážitek - dokonalé zfilmování nicoty, vzduchoprázdna, chceme-li to vědět přesněji z fyzikálního hlediska zfilmování prázdnoty s hustotou hmoty jeden atom na kubík vakua. Aby člověk mohl pozorovat vesmír z orbitu je ochoten zaplatit 20 mil USD u vesmírné CK. Tady je možné dopřát si tento trip za bagatelní poplatek - to je od Cuaróna zajímavá nabídka. Přelomový snímek posouvající možnosti filmové tvorby zase o kus dál._____ Asi už tak nějak všichni tušíme, že nebude dobrý nápad sledovat tento film na tabletu, ale vhodnější bude IMAX. Pokud to ani tam nedokážete ocenit, nezbývá než se ptát: Kefalín a čo vy si takto predstavujete pod pojmom film?

• 15.1.2017  20:15
    Hostitel (2013)

Zase někoho napadli mimozemskou rasou, zachraň se kdo můžeš. Produkce: Chockstone Pictures

• 3.4.2020  23:15

Woody opět sarkastický sardonický, ale tentokrát netradičně podávájící divákovi temnou tragédii. Nelineární narativ je podle mého názoru téměř vždy na škodu vyprávění a nejinak je tomu v tomto filmu. Rozřezání času na bicoastální plátky funguje jen do určité míry, některé scény to okrádá o jejich emocionální vyznění, pakliže se ihned děj přesouvá k nové nesouvisející sekvenci. A to pro mne platí i když chápu, že právě dialektika mezi těmito dvěma časově rozřezanými rovinami je vlastně tím o čem ten film ve skutečnosti je. Cate Blanchett dostala po delší době konečně pořádnou roli a tady o zasloužené ceně Akademie asi nebude nikdo pochybovat. Člověk ale přec tak nějak automaticky očekává od společné práce nějvětšího žijícího filmového génia a nejlepší současné herečky ještě o něco víc.

• 7.9.2019  14:26

Je až sebedestruktivní sledovat s jakou přesvědčivostí, jistotou a příkladným sebevědomím dokáže Tomáš Magnusek definovat filmový odpad. Je to jedna z vůdčích osobností české filmové dekadence. Ten člověk má před sebou velkou budoucnost.

• 14.10.2017  23:25

No není lepší takováto béčková zábava než inhalace toulenu? Inovace pohádky o perníkové chaloupce jdoucí v animovaném duchu doby a děti maj zas na co koukat. Produkce: Paramount Pictures, MGM

• 20.10.2019  01:55
    Koleje osudu (2013)

Předloha by si zasloužila opravdu vyjímečnou režii (je to průměr), ale fakt že je snímek natočen podle skutečné události to celé vrhá přec jen do jiného světla 70%.

• 26.5.2016  23:08
    Marius (2013)

Krásná ukázka jak se současný francouzský film (filmové drama) promnění v argentinskou telenovelu. Tohle produkoval Alain Sarde? No tak to jen potvrzuje, že časy jsou zlé (minimálně pro současný francouzský film), KAMILE !

• 8.10.2017  01:50

Málokdy se u stupidní trapácké americké komedie bavím od začátku do konce a směji od ucha k uchu. Tady jsem asi udělal nějakou výjimku nebo co to bylo … Produkce: New Line Cinema

• 10.4.2017  23:39

• Ultrafekální, ultradebilní, ultraamerické. Prasácké, nechutné, morbidní. A místy ultrakomické. Nabité hollywoodskými hvězdami. Age Rating: Nedoporučuje se pro dospělé. Produkce: Relativity Media

• 6.2.2016  01:22
    Pod kůží (2013)

Možná jen nevtíravá surrealistická instruktážní pomůcka pro britskou autoškolu s půvabnou figurantkou, možná jen sázka jak Scarlettu před kamerou konečně úplně svlíknout, možná velmi solidní artovej kousek….

• 20.10.2016  00:30
    Rivalové (2013)

Původně to mělo být jen nudné kroužení stále dokola. Nakonec je to brilantně zrežírovaný film. Překvapení onoho roku.

• 26.2.2017  03:14
    Trans (2013)

Tak takto vypadá britsko-francouzská hypnoterapie. A přitom stačilo pořádně zastřihnout nehtíky hned na začátku a mohli jsme se vyhnout překombinovanému mixu vzpomínek, snů, percepce a reality. Výborný soundtrack, pěkné filmové obrazy, napínavé story a podlehne-li senzitivní divák této psychedelické seanci, vidí zaostřenou čárku na celý plátno - aspoň že enšpíglovi tu čárku z filmu nikdo neumazal, stejně se mu to jen zdálo. Ale ta vyholená hypnotizérka byla skutečná a z poloviny ustřelená hlava Casselova zas ne a čornutý Van Gogh, Modigliani, Monet, Degas zas ano, či ne? Tomu říkám správnej postmoderní trip! Produkce: Cloud Eight Films

• 7.3.2019  00:29

Sjet Pyrenejské a Alpské dvoutisícovky bez speciálního tréninku to chce umět snít, ovšem Francouzi si evidentně dokáží udělat legraci nejen z porážky ve druhé světové, ale i ze Staré dámy. Daly by se kritizovat relativně chudé dialogy, stereotypní postavy, ale to nechám stranou._____Pojd´me to teda zhodnotit: takže co se týká vizuálu, kdo zná Tour nemůže být překvapen, jen některé ojedinělé záběry s vinětací a zvýšeným kontrastem asi pro větší dramatičnost scény se mi zdály zbytečné. Takže ohledně jednohubky konstatuji, ano je to jednohubka, podruhé to vidět fakt nemusím. Co se týká oddechovky na odpoledne, doporučil bych to spíš na večer a na odpoledne si nechal nějakou americkou blbinu. A máme tu stopáž - ta je tak akorát abyste nestihli usnout na Elysejských polích. Takže ohledně klišé konstatuji, žádné jsem nenašel. Produkce: Fidélité Films