Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 28.3.2018  16:14

Je to jeden z barevných obrazů italského života a konfrontace dvou postav, z nichž každá vykazuje celou řadu vlastností a slabosti typických pro muže a ženu. Jak může Filoména přimět obchodníka, aby se s ní oženil ? Jak může udělat velký přechod od ženy v domě k přijetí manželova jména? Jak může překonat strašlivou propast nerovné sociální příslušnosti? Řešení našla vskutku šalamounské. Nádherně okázalý film. Produkce: Compagnia Cinematografica Champion

• 26.3.2018  23:29

V pomalém tempu pěkně natočené, skvělí herci a ze začátku jakási nerozhodnost jestli to bude reálné rodinné drama nebo komedie. Nakonec je to nereálná černá komedie, já bych raději viděl to drama, které se nekonalo, ale potenciál tu byl. Takže pro mne je nejzajímavější magická atmosféra anglického venkova, kamera si vyloženě pohrává s denními i nočními záběry na venkovská stavení anglického jihu, ale ani tato není budována s tak jasným záměrem, zaujetím a mistrovstvím jak to vidíme ve Slavnostech sněženek. 70% Produkce: Tusk Productions

• 25.3.2018  22:26
    Tootsie (1982)

Film který každý viděl stokrát, tak nemá význam na to koukat znova když to zas jednou dávají v TV. Jenže pak se do toho zakoukáte a vidíte to po 101. Není to jen herecký koncert Dustina Hoffmana, je to celé dokonalé. Je to jeden z etalonů hollywoodské komedie pro mainstreamové publikum. Produkce: Columbia Pictures Corporation

• 24.3.2018  00:04

Netradičně feministicky laděná road movie s potenciálem kultovního filmu aneb emancipace po americku. 85% Produkce: Metro-Goldwyn-Mayer

• 23.3.2018  01:51
    Ceny Anděl 2017 (TV pořad) (2018)

Čekal jsem že budou zachraňovat ČTV, ale ono nic, asi na rozdíl od filmařů nikdo z hudebníků není na tento luxusní penězovod napojen. Žabaři. Dokonce se nekonal ani festival politické písně, takže ani demokracii nezachraňovali._____A já se tak těšil, že se třeba i zjeví ideálně někdo z topky a já budu moci zas jednou zvolat – jo mirku, zachraň demokracii, prosím tě zachraň to držím palce, už tu demokracii konečně zachraň. Ale ono nic. Nakonec to na sebe musel vzít aspoň Merta, aby bylo nad čím juchat, ale stejně nemám co podepsat. Budiš._____ Dramaturgicky to bylo zvládnuté, Bouček to odmoderoval celkem solidně. Zdá se že nad politikou, tentokrát zvítězila hudba – tedy ten český buřtmjuzik. A to je pro milovníky tohoto výstředního etnosubžánru dobrá zpráva.

• 20.3.2018  00:22

Při troše ironie mohu zkonstatovat, že je to nejlepší film Jima Carreyho, nejhorší Renée Zellweger a standard od Farrelly bros. Produkce: Twentieth Century Fox

• 5.1.2018  23:08
    Adoration (2013)

První co mne napadlo bylo že je to zas nějaká vívegovina. Jenže když spisovatelka Doris Lessing napsala v roce 2003 povídku "Babičky", byla inspirována prý skutečným příběhem. Inspirace přišla v hospodě kde se dvě matky bavily aférou kterou měly společné se synem té druhé. Předlohou je odvážné téma na hraně incestu. Být na režisérské stoličce hřebejk, zapíchl by se pěkně hluboko … Ovšem na režisérské židli je Anne Fontaine, která morálně nejednoznačné téma zpracovala v zdařilé plážové melodrama s pěknými filmovými obrazy. Francouzko-australská produkce se mi už vícekrát osvědčila. Produkce: Gaumont, Screen Australia

• 5.1.2018  01:41
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Rakousko-uhersko ještě neřeklo své poslední slovo a jako filmový producent si v 21. století evidentně řeklo o císařskou korunu. Česká televize přinášející námět a scénář a pod jejímž producentským vedením snímek vzniknul ve spojení s hollywoodským režisérem ukázala že umí – když chce._____ V dobrém smyslu slova nejlepší pohádka letošních Vánoc, která si nehraje na historický dokument, ale baví a je laděna i do mírně komediálního tónu, právě s cílem bavit namísto nudit historickými daty. Přičemž se historických reálií v zásadním rámci drží, ale dvoudílný formát neumožňuje vykreslit deset let života císařského páru tak aby to přec jen nevypadalo trochu zkratkovitě. Někdo neznalý bude možná historická data postrádat k pochopení děje. Je také třeba si uvědomit že film ukazuje MT v jejím mladém období, kdy ještě nebyla matkou národů, jak ji známe z učebnic, ale prožívala onu poměrně věrně zfilmovanou romantickou love story. Některé drobnosti, které působí komicky jsou písemně doložené, (když se císař dozvěděl, že s mladým párem spadla těžká barokní postel, napsal svému zeti s jemnou výčitkou: „Jen moderato, pane, nepřehánějte!“)_____Na televizní formát velkolepá podívaná s náročnou výpravou plnou rokokových kostýmů stylově nasvícených zámeckých interiérů, které vytvářely příjemnou dobovou až pohádkovou atmosféru. Včetně scén z velkého sálu kroměřížského zámku. Pro zajímavost, celkový počet komparzistů se vyšplhal na 2 200 lidí! 70% Produkce: Česká Televize, MR TV-Film, Maya Production, RTVS

• 29.12.2017  13:27

Marná snaha vyrovnat se Belmondovým komerčním titulům z té doby. 50%. Produkce: Adel Productions

• 23.12.2017  00:02

No já nevím, celou dobu tam mlátit jen šestnácky to je hudebně dosti zvláštní :-). Nicméně asi hlavně díky Anetě je celkový dojem z koncertu opravdu velmi dobrý. Hudebně to ale chce přeci jen něco trochu víc, (klidně i za cenu méně radosti - více hudby).

• 21.12.2017  00:19
    Diana (2013)

Když Lennon vrátil královně Řád britského impéria zabalený v umaštěném papíru, upadl za tuto urážku v nemilost a skončil na dlouhá léta ve vyhnanství. A to je bez debat největší ikonou popkultury druhé poloviny minulého stolení. Nikdo z tvůrců filmu není ani zdaleka tak významný jako tento Beatle. Nelze se tedy divit poddaným jejího veličenstva, že natočili film nekonfliktní a že se v něm královna neobjeví a pro jistotu ani žádný jiný Windsor. Jako životopisný film bych to moc nebral, spíše jako letní romanci, potom není důvod si stěžovat, že Naomi Watts není podobná té nejznámější whistleblowerce. Jistí to německý režisér. 70%. Produkce: Ecosse Films

• 13.12.2017  00:40
    Brak (2002)

Transparentní férový přístup od produkce braku. Takže čekal jsem brak a dostal jsem brak... Produkce: Bontonfilm

• 12.12.2017  12:20
    Fair Game (2010)

Dost komisně podaná aféra Plame Tento politický thriller navíc vyžaduje od diváka hodně pozornosti, aniž by mu to vracel v dostatečné zábavnosti. Je to chladné anemické. Produkce: River Road Entertainment

• 5.12.2017  17:57

Válečné milostné melodrama se nekoná. Nevím jestli Hřebejk neumí herce vést nebo jestli pro estrádního herce Sokola a neherečku Geislerovou je nad jejich možností skrývanou vášeň zahrát, ale ze spousty jiných lepších filmů víme že to jde zahrát jediným pohledem. Film nemá rytmus, chybí korektní dramaturgická stavba. Úvodních konspiračních dvacet minut je celkem zábavných, jakoby se tam odehrálo vše podstatné._____V neúměrně natahované střední části se čas vánoční stává časem nekonečné dlouhé nudy, kdy máte podezření jestli se ty prkenné promluvy za svátečním stolem místo druhé světové neodehrávají náhodou za mnohem delší třicetileté války._____ Vskutku bizardní je přiznání nevěry - útrapami zdecimované vězenkyně chtěly být zbouchnutý protože věděly že nepřežijí ?! a tak došlo ke gruppensexu ve vězeňském lágru za hvizdu padajících bomb a bortících se stěn?! :-))) Po tomto dialogovém extempore film jako šedivá myška nenápadně vyšumí do ztracena. Chladné strnulé nezajímavé. Propadák se zoufale slabou režií. _____Někteří říkají, že „mnozí mylně čekali drama, odboj, napínavý děj. film je ale o tom, že se neděje nic“ – s tím nelze než souhlasit. Aby se tedy dělo alespoň něco, vzdejme hold těm zdejším komentátorům, kteří se CinemArtem nedali koupit !!! Produkce: Česká Televize

• 12.11.2017  13:36

Nezávislý film kanadské výroby neposkytuje žádné pohledy na komplexní oblast partnerských vztahů, je zaměřen pouze na jeden aspekt - oblast, kde se vztahy rozpadají - a tam je hořký, realistický i když překvapivě ne příliš dramatický což je pro mne trochu zklamáním. Není tam dostatek prostoru ukázat, co kdysi mohlo být dobré ve vztazích, aby jejich rozpad znamenal zodpovězení zásadních otázek. 70% Produkce: Front Street Pictures

• 1.11.2017  11:47

Pěkně barevná užvaněná pohádka v čele s Clavierem, plusem je Franck Dubosc, Karin Viard s megaparukou a zámecké interiéry. Jo a ta megakšiltovka ala Thompson Twins v rokokové variaci dotyčné aristokratce taky sedla. Produkce: Gaumont

• 31.10.2017  03:43

Pro temperamentní jižany emociálně vypjaté drama, pro středoevropany spíše úsměvná telenovela, ovšem s celkem solidním koeficientem zábavnosti. Ať již vezmeme na zřetel sociální status a od něj odvíjené mnohé metafory ve filmu, potažmo mířící na sociální kritiku, je i tak překvapující sledovat jakouže to erotickou frašku vlastně dobrý španělský katolík unese, aniž by byl touto amoralitkou sveden ze správné cesty. Neboť například uplacený potenciální zeťák šukající se svou tchýní je silná káva i pro uvědomělého ateistu. Produkce: Lolafilms

• 28.10.2017  18:33

Pár pěkných filmových záběrů z hor, vše ostatní už je jen česko-slovenská místy až parodická telenovela. Produkce: Mojo Films

• 28.10.2017  18:11
    Babovřesky (2013)

Česká filmová dechovka zaznamenala od dob "Slunce, sena" strmý pád do propasti zoufalství. A Troška tvrdí, že je abstinent? Není! To mu nevěřte. Produkce: Dana Volaková

• 14.10.2017  23:25

No není lepší takováto béčková zábava než inhalace toulenu? Inovace pohádky o perníkové chaloupce jdoucí v animovaném duchu doby a děti maj zas na co koukat. Produkce: Paramount Pictures, MGM

• 8.10.2017  01:50

Málokdy se u stupidní trapácké americké komedie bavím od začátku do konce a směji od ucha k uchu. Tady jsem asi udělal nějakou výjimku nebo co to bylo … Produkce: New Line Cinema

• 6.10.2017  01:10

Osmdesát procent děje se odehrává v zatemněném bytě se třemi herci, z nichž vyniká pro emociálně labilnější jedince Gemma Arterton, no a pro nás cyniky jednoznačně Eddie Marsan. Vypadá to že když vás unese bisexuál, jste úplně v prdeli a nebo ne? - aniž by bylo nutné mne chytat hned za slovo, poznamenám že nejen americký, ale i nezávislý britský film má cosi do sebe. 70%. Produkce: CinemaNX

• 5.10.2017  10:35

Elementární otázka to, co opravdu dělá člověka člověkem. Je to přítomnost duše? Je to schopnost vytvářet nový život? Rozloženo na pro mě dlouhé skoro tři hodiny je to milník příběhu a je nutno pozorně sledovat, všude jsou skryté malé detaily, se kterými se následně pracuje a odkazy na první část příběhu. Dějový obsah je jedna věc, ale druhou je vizuální dojem z filmu a ten je špičkový. Exteriérové scény, ve kterých dominují různé odstíny šedé, prosvětlené město nebo jen oranžové tóny zničeného města, téměř každá scéna vypadá zcela autentická, jako kdyby tento temný svět skutečně někde existoval. Tomu koresponduje dokonalý soundtrack. Produkce: Scott Free Productions

• 1.10.2017  17:31
    Duchess of Malfi, The (divadelní záznam) (2014)

Tento filmový záznam tragédie Johna Webstera Vévodkyně z Malfi vyniká výborně nasnímaným představením s komorní atmosférou decentně nasvícené divadelní scény s takřka filmovými barokními kulisami. Webster součastník to Shakespeara napsal své postavy brilantně, tyto jdou vědomě za svými cíly, vyvíjí se a postupně odkrývají své charaktery v boji o moc plném intrik.

• 1.10.2017  16:19

Z podhledu ruční kamerou sejmutá promítací plocha.

• 29.9.2017  00:21

Písek, písek, písek, Gertruda Bell, beduín, velbloud, karavana, písek. Pro někoho bude tento film s poněkud zvláštně nenápaditou režií jen filmová poušť. A pro někoho oáza uprostřed pouště – dost možná ale asi jen pro fandy Sahary. Produkce: Benaroya Pictures

• 28.9.2017  23:57

Jsou filmy, které člověka uchvátí tak, že na to nemá slov. Toto je ten případ. Vypůjčím si tedy slova Františka Fuky z FF filmu: - Po sledování takovéhoto filmu si musím říct "Zlatý Vejdělek, zlatý Hřebejk". A to je vskutku neveselé pomyšlení...- Já dám jednu hvězda z milosti a mé útlocitnosti k tvůrcům. Škoda, že tam hana zaňáková neřvala „láska je láska“ celý film, což by mne jistě vyprovokovalo k objektivnějšímu oznámkování než je těch nadhodnocených 5%. Produkce: Happy Celluloid

• 26.9.2017  22:49

Veskrze průměrný film s nadprůměrným Venturou. Kanadská frankofonní produkce filmu (na rozdíl od takové Bezva finty) nijak nepomohla. Produkce: Cinévidéo

• 3.9.2017  18:40
    Podzemka (1985)

Když si člověk na tento film udělá čas, si sklenku whisky s ledem, pustí si ho pozdě v noci za tmy na svém domácím kině (ne na PC), musí dojít k jednoduchému zjištění, tohle je kultovní film. Nejsem příznivec crossoverů, postmoderních postupů ve víceúrovňovém čtení nebo v různých odkazech na jiná díla, ale zde mi to nevadilo. Dojem na mne udělala rozverná podívaná na excentrické až nihilistické postavy žijící v pařížském metru symbolizující alternativní undergroundovou společnost._____Více než příběh je tady ale důležitější tehdy nový vizuální styl "cinéma du look" s technicky brilantní mizanscénou. (Velký Gatsby zdraví, ale nebyl to Hollywood kdo objevil tento filmový vizuál vycházející z reklamní estetiky, nýbrž Francouzi v 80. letech v čele s Lucem Bessonem.) Z filmu dýchá kreativita a invence tvůrců. Fandy glamour by mohl zaujmout jeden z prvků "cinéma du look" a to extravagantní účes Isabelle Adjani - provokativní pankáčský irokeze. 👍 Produkce: Les Films du Loup

• 2.9.2017  03:29

Asi nejvýraznější Bessonův film ve francouském stylu osumdesátých let Cinéma du look, který upřednostňuje vizuál nad obsahem. Mě to ale zas až tak moc nezaujalo. Vítězství formy nad obsahem je prostě příliš přesvědčivé. Produkce: Gaumont