Pink.Panther

Česko
mystifikace, dadaismus, maximalismus

• 4.2.2017  15:49
    Kapitán (1960)

Ještě z dob kdy k pořádné šermovačce nebyly nutné boty na raketový pohon. Produkce: P.A.C.

• 28.1.2017  20:28
    Zelňačka (1981)

Parodie na život a sen o dokonalém světě skrz zelí a sci-fi. Taky jste už ty syntezátorové sci-fi motivy slyšeli v „mimozemšťanech“ ? Možná nemastné neslané, možná na Funese hodně sentimentu a melancholie, nikdy jsem této zelňačce nepřišel na chuť. Společenskou kritiku zvládají Francouzi v jiných filmech lépe, i když připouštím, asi ne tak nevtíravě dojemně jako Louis. Produkce: Films A2

• 27.1.2017  00:19

Instatní nuda může mít holt i podobu viktoriánské duchařské atmosféry. Chodil, chodil a chodil až Harry Potter splnil odznak 100 jarních kilometrů. Produkce: Cross Creek Pictures

• 26.1.2017  01:15
    Loulou (1980)

Sociální drama ovlivněné filmařskými postupy "cinema verité". Sociologický aspekt filmu promlouvá i bez naturalistických dialogů, pouze z chování postav. Je to do značné míry řeč těla, která vypráví příběh. Mimika, gesta, proxemika jsou zabírané ruční „dokumentární“ kamerou, to vše dodává pocit autenticity. Tento filmový vztah -Huppert a Depardieu- určitě nebude nejběžnější romantika co jste kdy mohli vidět. To je ale jen plus. Nebude to asi ani nejhlubší sonda do sociální propasti mezi proletářem a příslušnicí střední vrstvy. Filmu se ale i tak povedlo zachytit kus pravdy. 👍 Produkce: Gaumont

• 25.1.2017  23:27

"Sauve qui peut (la vie)" je zajímavá směs formy a obsahu. Používány jsou zpomalené sledy snímků pro narušení rytmu vyprávění. Tyto změny se ve filmu zdají být zcela nepřirozené, odrážejí však náhodnost a nepředvídatelnost podobně jako skutečné události mohou ovlivnit náš smysl pro realitu. (Nečekaná událost může snadno narušit to, co vnímáme jako realitu a jak rychle nám ubíhá čas, ale čas bude i nadále mít stejný rytmus pro všechny ostatní touto událostí nedotčené). Podobná je práce se zvukem. Zvuky někdy překrývají dialogy, jindy jsou ruchy postupně odfiltrovány nebo je zvuk zcela odříznut. Relativně lehký film (navzdory těžkým tématům) a asi jedna z více konvenčních prací autora. Každopádně zábavné. Produkce: Sara Films

• 25.1.2017  11:39
    Po čem muži touží (TV film) (2010)

Skopčácká karikatura originálu s Gibsonem - Po čem ženy touží. I tak lepší než většina amerických nenáročných komedií. Valerie Niehaus v sauně neutajila své herecké kvality, takže se v jednom kamerovém švenku zhouplo její vyšlechtěné duo árijských předností. Tohle je zapamatovatelný film. Produkce: Wiedemann & Berg Television

• 24.1.2017  19:05

GD: „Berte mně budˇ takového jaký jsem nebo nechte být.“

• 17.1.2017  21:16

Velmi chytře vystavěný psychologický thriller, který staví překvapivě pevný most mezi dva tak rozdílné světy jako je art a pulp. 👍 Produkce: Société Nouvelle de Cinématographie

• 15.1.2017  23:01

Gabin: „My to víme, jediná cesta je točit dobré filmy.“ (JG - jediný zemědělec v Sicilském klanu.)

• 15.1.2017  20:15
    Hostitel (2013)

Zase někoho napadli mimozemskou rasou, zachraň se kdo můžeš. Produkce: Chockstone Pictures

• 15.1.2017  14:45
    Dárek (1982)

Komedie ve stylu veseloherních klasik Billyho Wildera, postavená na scénáři jak ze slabikáře, zručné režii a svižném tempu se známými herci - Claudia Cardinale, kongeniální Pierre Mondy a v kvitesenční roli Jacques Francois. 👍 Produkce: Les Productions Artistes Associés

• 15.1.2017  00:06

Možná nebylo z marketingového hlediska jiné volby v kontextu současného filmového establishmentu než natočit pravý opak původních filmů z 60. let. Má to ale háček. Mayovky jsou takové westernové pohádky. Ušlechtilý duch a zidealizovaný v podstatě dětský svět knižní předlohy vzal za své._____S tím mám zásadní problém, kdo četl knihy, ví že je to pacifistická četba. Takže z toho pohledu je drsná realita a skalpující Vinnetou ignorace obsahu literární tvorby Karla Maye a zůstávají tak pouze slavná jména – programové parazitování na předloze? _____No nic, jako děcka jsme hrdiny těchto filmů hodně prožívaly a kde kdo měl doma nějakou tu henryovku či stříbrnou pušku. Jediné co mě na této novodobé reinkarnaci usmiřuje, je fakt, že dnešní děti si už na Vinnetoua a Shatterhanda nehrají - protože takový Franta Voráček ze třetí A skalpovaný blonďatým Vinnetouem ze čtvrté B, to by teda byl na naší základce pěknej průser…! Produkce: Aventin Film

• 15.1.2017  00:03
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

• 14.1.2017  17:19

Režijní debut Kada Merada. Milé ale podprůměrné. (Na Francii politováníhodné). Produkce: Pathé

• 11.1.2017  16:37

Dnes není v televizi Můj Vůdce! Mám abst´ák! Abych to vykompenzoval čumím na dvorku deset minut na chcíplou krysu. Není to ono. Tak beru náhražkou alespoň Bruno Ganze a pouštím si německý film Der Untergang. Z mediálně avizované kontroverze zůstal jen marketingový tah a Hitler - rozkošný to poeta se nekoná (tvůrci asi neměli dostatek fantazie). Zůstal skoro až dokumentární (snad) realistický pohled na konec vůdce a jeho vize. Ničím vyjímečné, průměrné. Jediné plus : i dnes byl Der Führer. No ale jestli budou v TV další takové výpadky, půjde má oddanost do kytek a nakonec ještě přilnu k někomu kdo je v TV častěji, nemá tak fešácký kartáč a jehož pes neskáče táááákhle vysoko. (Třeba ke calouskovi – no potěš kriváň). Produkce: Constantin Film

• 9.1.2017  22:09

Tvůrci už v názvu díla projevili nevídanou dávku jasnozřivosti, kterou musím ocenit dvěma zářezy. Pokud si hned na začátku filmu s ohledem na váš drahocenný čas budete klást zásadní otázku a to: bude to taková nuda až do konce? Pak mám pro vás jeden milosrdný spoiler: ano bude! Produkce: Warner Bros

• 8.1.2017  02:00

83% ??? Zlí jazykové tvrdí, že filmová studia v Hollywoodu mají i psychology, kteří pomáhají doladit film dle profilu mainstreamového kinokonzumenta. Jenže jak k tomu pak přijde fanda evropského filmu, který je tak velký romantik, že neodolá lákání amerických marketingových rusalek? Zas jednou sedne na lep! – a to hodně přeslazené limonádě. Řemeslně zručný, jinak do poslední mrtě vykalkulovaný ukecaný sladkobolný kýč, který se v závěru nezřekne ani laciného (trapného) sentimentu. Románová předloha Nicholase Sparkse se červená nad touto Harlekýnkou. Pozitiva: Gena Rowlands, pěkné obrázky Roberta Fraisseho, který svou kamerou zaujal už v 7 let v Tibetu. Pro jednoho banální, pro jiného krásný láskyplný film u kterého si hezky popláče. Já tedy rozhodně šetřím kapesník, protože každého čtvrt roku jeden takový zhroucený uplakanec opouští brány kinosálu v sanitním voze! A kolikrát mi můj psycholog na týdle tý točně říkal nekoukej na ty americký romantický kraviny, nekoukej na ty dojáky, nekoukej na to nebo se z toho zblázníš ….ale je to marný, je to marný – je to marný – 45%. Produkce: New Line Cinema

• 7.1.2017  23:35

Kdyby si Tim při čtení Alenky osladil život kostkou cukru prosáklou pár kapkami diethylamidu kyseliny lysergové, mohl posílit svou uměleckou kreativitu v duchu květinových dětí konce šedesátých let a kniha Lewise Carrolla mohla být zfilmována v pravdě stylově. Takto jsem v ú-divu i já – s čím to ten Burton vlastně experimentuje, že psychoaktivní účinky jeho životabudiče vedou k tak sterilnímu plastovému vizuálu. Dětičkám se budou barevně vyvedené deformované postavičky líbit, pochybuji ale, že by dokázaly ocenit u Bílé královny brežněvovské obočí. Time, ty můj smutku LSD je z módy, ale to co ti dodal Disney bylo původně určeno pro kačera Donalda !!! Produkce: Walt Disney Pictures

• 7.1.2017  23:11
    Klec (1975)

Feministický film, vzniklý v době nově vzedmuté vlny feministických hnutí v polovině sedmdesátých let. Zatímco v klasickém narativním filmu je muž vnímán jako aktivní postava, zde je tvůrcem příběhu posouvající děj dopředu dominantní žena. Takovou ženou je v tomto případě pečlivě vybraná švédka Ingrid Thulin (dvorní herečka Ingmara Bergmana). Evropský charakter filmu je cítit z každé sekvence. K dokonalosti něco chybí, ale bezesporu toto komorní drama poskytne solidní filmový zážitek. Produkce: Lira Films

• 3.1.2017  12:17

Adaptace románu "Velvet Well". Záhadný boj o záhadný kufr, se záhadným obsahem, záhadných neznámých, kteří jak naznačeno sahají do nejvyšších kruhů, mnoho mrtvol…Elegantně švenkující kamera, rafinovaný střih a hudba na pozadí jsou plus, stejně jako výborný Ventura jehož Roland Fériaud se marně snažil pochopit situaci. Co touto "kafkárnou" chtěl autor říct? Nakonec mohu jen konstatovat: výsledkem této surrealistické konspirační teorie je poněkud neurotizující vzduchoprázdno. Produkce: Gaumont

• 2.1.2017  12:06

Jedna z 500 největších kravin všech dob časopisu Zdravý Selský Rozum. Produkce: Paramount Pictures

• 30.12.2016  23:11

Vídeňský valčík na bambusovém lešení je stále dobrý, atraktivní hongkongské exteríéry stále pěkné, celkově film ale dost zestárnul...na rozdíl od takového Muže z Acapulca, který je stále svěží. Produkce: Les Films Ariane

• 26.12.2016  00:47
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Pohádka pro děti? Asi se někdo zbláznil ! Produkce: Česká Televize

• 16.12.2016  19:18
    Městem chodí Mikuláš (TV film) (1992)

Kachyňa dokázal natočit na televizní formát snímky hodné filmového plátna. Eliška Balzerová možná ve své životní roli. Nenápadné mistrovské dílko. (Pro dospělé). Produkce: Česká televize

• 15.12.2016  10:48

Další burtonovská pohádka pro podivné děti s podivným scénářem. Slabší povahy možnostem současné animace nedokáží odolat, je pro ně velmi svůdná, než aby zfilmování těchto kravinek přenechali cvokhausu pro podivné producenty. Produkce: Twentieth Century Fox

• 14.12.2016  18:43
    Samuraj (1967)

"Le Samouraï" má své vzory v amerických gangsterkách 40. let, v mnohém je ale překonává. Je to surrealistická studie osamělosti člověka. Samuraj když ví, že prohrál musí spáchat harakiri. Delon stejně jako skutečný osamělý bojovník v rámci malého kodexu bušida odvrhne své tělo, ale nezapomene na svoji čest. Přesné účelné herectví, režie, střih, bez divokých stříleček a honiček. Nemá ambice vám cokoli dát ani cokoliv brát, je chladný, dokonale si vystačí sám se sebou a ve své mistrovské preciznosti si je jist sám sebou tak, že nepotřebuje prosit o sympatie diváků. Minimalistickými prostředky dosaženo maximum. Jednoduše řečeno: jeden z nejlepších krimi noir všech dob. ______ PS: Všetkým chalanom čo nepochopili ten koniec, (a tím pádem netuší o čem je celý film) odkážte, že v závere je potrebné starostlivo sledovať ten revolver! Servus. Produkce: Compagnie Industrielle et Commerciale Cinématographique (CICC)

• 14.12.2016  18:34
    Drž hubu! (2003)

„Je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka, máme práci chlapi“!___Sice to už není ten starý dobrý Veber, ale je to zas nový Veber. A je čemu se smát. Produkce: Union Générale Cinématographique (UGC)

• 14.12.2016  18:04

Místy zábavné, místy k usnutí. Produkce: Pan Européenne

• 12.12.2016  01:51

Neurotická Margot návštěvou své sestry rozbíjí její partnerský vztah těsně před svatbou. Je otázkou co tím chtěl autor říct. Možná že nic. Pak je to v pořádku. 75%. Produkce: Scott Rudin Productions

• 12.12.2016  00:08
    Dilema (2011)

Prvních čtyřicet minut se nic nedělo, takže jsem měl dilema jestli to raději nevypnout. Pak se to ale rozjelo v celkem zajímavé komediální drama. Škoda zbytečných okázale silných gest na konci. Produkce: Universal Pictures