Pink.Panther

Pink.Panther

mystifikace dadaismus

Česko
veselý mnich nebo smutný klaun

• 25.11.2016  12:14
    Interstellar (2014)

Jak se vydat za hranice všedních dnů, no Někdo musí někde poblíž narafičit červí díru.

• 25.11.2016  11:13
    Ruský dům (1990)

I kdybyste brouzdali týdny a týdny po měsiční krajině, i kdybyste dlouhé hodiny čuměli jen do zdi, stejně tento film nebude žádným spestřením takového nudného přežívání. Zas jen stejně ubíjející nuda a nuda.

• 25.11.2016  09:33
    Kvaska (2007)

Ukázka neumětelství asi jako když si děti na pískovišti natočí film jak staví bábovičky a muzikál z toho udělají pěním „pec nám spadla kdopak nám ji postaví“. Tedˇ si k tomu přidejme Landovu osobnost, který hlavně pokud chce něco sdělovat vyvolává shovívavý úsměv. Navíc k jakékoliv umělecké činnosti atˇ už je to film nebo hudba je nutným předpokladem talent._____ Přitom český průmysl nemá lidi a potřebuje opravdové chlapy do výroby, takový hrdina výrobní linky zachraňující HDP by bylo správně rozmáchlé gesto vlastenectví v 21. století. Pobavíme se u nějaké nové papetickoblábolné pózy? Co tak husita točící špónu na karuselu pod Řípem? (Největším nebezpečím pro lidstvo není štěpení jádra, ale hloupost ! )

• 24.11.2016  00:35
    Wimbledon (2004)

Love story z wimbledonské trávy, feel-good movie, sladká Kirsten. Pokud to mělo nějaký potenciál, tak zůstal ne zcela využit. Milé ale průměrné, 65%. Produkce: Universal Pictures

• 23.11.2016  19:43
    Melissa P. (2005)

Jestli Melissa P. něco poodkryla, tak to byla její sukně, její idiocie a filmařská impotence tvůrců. Toto zjištění za obětování těch sto minut nestálo.

• 21.11.2016  01:46

Výborná komedie, Molinaro jako kdyby si vypůjčil trochu absurdního humoru od Bliera. Nebo taky skoro taková richardovka bez Richarda - škoda, toho bych tam viděl rád.

• 21.11.2016  00:56
    Vem si mě (2000)

Výborné herecké obsazení, ale výsledek je spíše zklamáním, bylo to nějak nešikovně pojaté - režie i scénář.

• 19.11.2016  11:49
    Já, Mattoni (TV seriál) (2016)

Za hodně peněz málo muziky a ta ještě ani moc neladí. Slabé dialogy.

• 14.11.2016  18:37

Film mi připadl neskutečně dlouhej přitom stopáž standardní, byla to holt dost nuda hlavně druhá akčnější půlka nestála za nic. No vše špatné k něčemu dobré: alespoň mi to v archívu nezabere žádné místo. (Jedna hvězda za krysu, druhá za švába, 30%)

• 10.11.2016  11:02
    Ostrov (2005)

Zadání ze skautu bylo jasné - ulovit bobříka trpělivosti. Měl jsem dvě možnosti jak ho získat: dvě hodiny čumět do zdi nebo na film neoblíbeného žánru od neoblíbeného autora. Zvolil jsem lehčí variantu, takže toto akční sci-fi od Baye. Special thanks to Scarlett, bez ní bych to nedal. Skautíci budou spokojeni, bobříka trpělivostí mám uloveného, ale řeknu rovnou, to zas mě ten Majkl jednou nasral, takovou nudu a slátaninu jsem už dlouho nezaži. Bez CGI efektů by si to ani neškrtlo.

• 9.11.2016  10:46

Klasika předělaná pro teenagerské kinopublikum = karikatura původní předlohy.

• 8.11.2016  11:13

Carole to i po padesátce stále sekne a poručík jezdí v Dacii Logan. To je asi to nejzajímavější co k tomu mohu říct. Jinak sotva průměrná současná fr. rádoby komedie.

• 5.11.2016  15:57

Něco na té Mary je – ale moc toho není – snad jen kopec (fekální) americké srandy.

• 3.11.2016  11:59
    Disco (2008)

Diskotékové mlýnky melou v rytmu hitů 70. a 80. let a představují to, co je současná francouzská komedie. Moc se nezasmějete, ale je to pohodové asi hlavně díky hudební složce. Franck Dubosc hraje ty loosery dobře, Emmanuelle Béart, Gérard Depardieu jsou další plus. Vlastně je to celé lepší než se dalo podle názvu čekat.

• 31.10.2016  23:03

Milenecké drama s koncovkou hodnou nikoliv rozervané duše ale těžkého psychotika. Možná příliš fatalistické, ale zručně natočené. Přesto zůstává kritický dojem, že jsme to všechno od autora už jednou viděli a v reálnější formě.

• 27.10.2016  00:46

Drama z advokátní kanceláře na pozadí milostného trojúhelníku. Depardieu si co by advokátní idealista pokládá otázku takřka hamletovskou: jsem sám hajzl když obhajuji hajzla?

• 26.10.2016  00:01

Nejlepší díl básníků, s cimrmanovskou vsuvkou, díky které jsem si udělal pořádek na pracovním stole. Škoda že Bronštajn nestačil dokončit své výzkumy - takto mi v levém horním rohu zůstalo volné místo se kterým si nevím rady. 85%.

• 25.10.2016  22:28
    Policajt (1972)

Melvillovská neo-noir atmosféra, Delon, Crenna, sálodlouhé bezeslovné až dokumentární sekvence budou pro některé diváky zdrojem filmového utrpení, pro jiné zážitkem takřka artovým.

• 25.10.2016  17:30
    Skrblík (TV film) (2006)

Když komedie tak jedině hodně hořká. Spíše než komediálně mi to ovšem vyznělo jako varování. Toto je dobrý film od Boona, který je přímo ze života (ovšem až na ten konec že…). Velmi trefné, velmi poučné !

• 25.10.2016  17:15

Annie Girardotová obklopena pro mne většinou neznámými herci je obětí konzervativního až bigotního justičního systému. Film je motivován studentskou revoltou konce 60-tých let. Zde překvapivě pozapomenutý.

• 24.10.2016  17:35

Kriminální zápletka není ani tak zajímavá jako politická fikce filmu. Zákulisní politické dění, „kontroverzní“ podnikatelé, nadnárodní kapitál řídící nastrčené politické figurky, všiváci politici hrabou a hrabou, svým ovcím dají žrádlo a hry a celé to nápadně připomíná dění v jedné středoevropské zemi. Akorát že novodobá šlechta v této zemi mluví o svých ovcích jako o "obyčejných lidech". Tento výborný nadčasový film ani po 40 letech nezestárl, pořád aktuální, bohužel.

• 24.10.2016  17:23
    Marley a já (2008)

Prvně měli psa který pořád něco ničil, pak děcko, pak další a další a pak to skončilo. Bylo to o tom? Takže o ničem. Maximálně tak o tom citovém vydírání. Chjo patetický kýč... (To snad ty tvůrce nemůže ani bavit taková filmařina, ledaže by to vynahradilo jejich dolarové konto.)

• 24.10.2016  08:58

Pohodová nenáročná komedie na nedělní odpoledne.

• 21.10.2016  13:19

Fr. kinematografie mi (poslední dobou) začíná připadat podobně stereotypní jako ta česká. – (To jsem tady neřekl já, ale podepíši to.) Chvílemi jsem se ptal jest-li Boon chce aspirovat na francouzského Trošku, pak mi to přišlo trošku nefér a zase jsem si představil v hlavní roli Funese, jak by asi jeho rtuťovitý neurotik pozvedl celý film na vyšší level… – Tady tvrzení nikdo není nenahraditelný dostává drtivý úder 100 megatunami trinitrotoluenu.

• 20.10.2016  00:30
    Rivalové (2013)

Původně to mělo být jen nudné kroužení stále dokola. Nakonec je to brilantně zrežírovaný film. Překvapení onoho roku.

• 19.10.2016  17:19

Nezávislý americký film, podle divadelní hry, který je prostý všech běžných klišé zjevně nevyhovuje forrestgumpovskému publiku. Taková blbůstka, ale odvaz, nic pro úzkoprsé děti z nedělní školy do kulata prokrmené běžnou blockbusterovskou potravou. Hollywood dobře ví proč nevybočit z řady a co ti malí otyloni u koryta vlastně chtějí. Při dostatku nadhledu dostanete výbornou alternativu běžné produkce. Netuctový film, odvaha se cení ! Produkce: Night and Day Pictures

• 19.10.2016  14:12
    Teorie tygra (2016)

Zas jeden pokus od současné české filmařské generace natočit hořkou komedii. Na čtyři to není ale slabší tři snad ano. A příště, až bude viděn svět reálněji než prismatem nejrůznějších stereotypů a na této scénáristické berličce vystavěné komedii (typické pro tuzemskou hořkou tvorbu), už by se skutečně mohlo podařit natočit nějakou solidní nehořkou komedii. Doufejme. (Co tak přejít z fernetu na becherovku?)

• 18.10.2016  13:43

Doktor Popaul je sympatický dareba tak jak ho máme rádi. Ale film je celkově jen průměrný. Laura Antonelli vedle Belmonda není žádným překvapením, ale Mia Farrow je zde pro mne trochu nečekaná. Každopádně obě jsou příjemným bonusem filmu. 50%.

• 18.10.2016  12:46

A jsou i takoví diváci co zgoumnou pointu (v jiném díle) už po pěti minutách a 99,9 % diváků už zná vraha po první minutě. O moc velká překvapení tu nejde – celá série je s výbornými dialogy propracovaná hra na kočku a na myš, timing není tak podstatný aby mohl pokazit dobrou zábavu.

• 15.10.2016  00:30

Ale pořád se nám tu vkrádá otázka je-li vůbec na co vzpomínat...