Pink.Panther

Česko
mystifikace, dadaismus, maximalismus

• 20.3.2016  20:22
    Na stromě (1971)

Když jsem viděl Na stromě poprvé, byl jsem z toho na větvi. No a v podstatě to tak zůstalo dodnes. Hodně absurdní humor.

• 20.3.2016  19:52
    Columbo (TV seriál) (1971)

Notoricky známý krimiseriál kde vyrobit v komentáři spoiler je velmi těžké takřka nemožné. Přesto se o to zcela vyjímečně a neúspěšně pokusím. Všechny díly série jsou si podobné jako vejce vejci. Vždy na začátku sledujeme úkladnou vraždu, jejíž pachatele známe. _____Tu se na scéně zjeví postava s doutníkem v ošuntělém baloňáku přijíždějící v obstarožním Peugeotu, o kterém tvrdí že jsou v USA jen tři kusy. To je poručík Columbo. Pletou si ho s bezdomovcem. _____Vrahem je vždy V.I.P. postava, kterou obdivuje paní Columbová – čte její knihy, obdivuje její malby, poslouchá její hudbu, sleduje její filmy nebo TV show…Paní Columbovou nikdo nikdy neviděl. Columbova psa párkrát ano. _____COLUMBO celou dobu krouží kolem pachatele, má ho v merku jako hlavního podezřelého a tento to ví. JE to V PODSTATĚ TAKOVÁ HRA NA KOČKU A MYŠ. Columbo nakonec vždy najde detail, na základě kterého pachatele rafinovaně odhalí a usvědčí.

• 8.3.2016  23:56

Sci-fi - western. Není už v tom slovním spojení cosi těžko řešitelného... Produkce: Warner Bros

• 6.3.2016  22:25

Neortodoxní průvodce po irské pahorkatině. Ejmí je fešná průvodkyně.

• 4.3.2016  00:32

Pozorování svobodné matky po dobu tří dnů. Rutinní denní postupy uklízení, vaření z nichž se nijak nevymyká ani hausfrausex. Rutina druhého dne dochází drobných změn jež dojdou vyvrcholení třetího dne.Experimentální film, s feministickým přesahem, narativum minimalistické, výsledný dojem působivý.

• 2.3.2016  14:14

Film se veze na koncem 70. let velmi populární sci-fi vlně. Díl který šel do kin v době kdy McCartney vydává album Venus and Mars, kdy letí hvězdné války, kdy jak jsem někde přečet normalizační krajina vypadala jak na Marsu. A kdy dokonce i členové nejužšího politbyra byli soudruzi Alois Saturnin, Vasil Pluto či soudružka Venuše Kabrhelová. V této době prostě mimozemská tématika nepřekvapí. Přesto sci-fi a funesovka mi nějak nesedí, mimozemšťané činí film trochu infantilním, navíc absentuje Claude Gensac.

• 24.2.2016  17:58

Thriller? Drama? Omyl ! Ano jeden by čekal něco úplně jiného od dvojice Delon-Deray. A ejhle koho by to napadlo, tohle je LYRICKÝ FILM se skromnými (jen možná) artovými ambicemi které zůstaly více méně nenaplněny. I tak snaha natočit něco co se odlišuje od běžné produkce se cení. Důležitější než dějová dramatičnost je zde soundtrack navozující lyrické atributy jako pocity nálady hlavní postavy, atmosféru…Že by trochu inspirováno např: rannými Lelouchovskými počiny? Autoři se drželi při zemi a film neirituje nereálnou snahou navazovat příliš okatě na „La Nouvelle Vague Du Cinéma francois“, která by tak jako tak vyšla naprázdno. Přesto kdo nepřeladí na tuto frekvenci ochuzuje se o jednu významnou francouzskou dimenzi - točit netuctové filmy s neholywoodským koncem, KDE POČTY MÁ DÁTI - DAL NEJSOU TÍM PRVNÍM SLEDOVANÝM PARAMETREM.

• 14.2.2016  19:27

Politika na Vánoce? Ale to nééé...

• 8.2.2016  23:59

Svižná komedie, která nenudí. Téma rasismu a xenofobie tu detailně rozebrali jiní matadoři a tak když nám nastavili Francouzi zrcadlo a my půjdeme tzv. do sebe, nemusíme opakovat vše co ve filmu uvidíme. Proto pro všechny kultury co se tu v blízké budoucnosti usadí jeden vzkaz: PROSÍM NEODHAZOVAT TY NEDOPALKY ELEKTRONICKÝCH CIGARET NA ZEM, JSOU NA TO PŘECE POPELNÍKY!

• 8.2.2016  23:34
    Planeta opic (2001)

Remake? Ale ne, svým způsobem originál, drahá transmutace sci-fi na burtonovskou pohádku - po anglicku fantasy. A na klasickou předlohu raději rychle zapomeňte.

• 6.2.2016  01:22
    Pod kůží (2013)

Možná jen nevtíravá surrealistická instruktážní pomůcka pro britskou autoškolu s půvabnou figurantkou, možná jen sázka jak Scarlettu před kamerou konečně úplně svlíknout, možná velmi solidní artovej kousek….

• 29.1.2016  00:11
    Mistrův syn (1978)

Dvouhodinka tělocviku pro aerobní workoholiky i alkoholiky.

• 28.1.2016  23:07

Dokonalá Liz a Richard, kterým opravdu věříte to co hrají. Hlavním tématem je prázdnota manželství hlavních postav, která je založena na závěrečném odhalení, které patrně vytušíte dřívě, když paralerně vyprávěný příběh vedleších postav má potenciál dopadnout jako postavy hlavní. Konverzační drama aneb jak se ztýrat pod obraz.

• 27.1.2016  21:39

Smaženice, přehlídka kuchařek, pochod školáků na stráži budˇpřipraven, děda mráz, monumentální zubří lejno a zubři samotní - ti byli asi nejzajímavější. Cestopis?

• 26.1.2016  23:22
    Alois Nebel (2011)

Dvě pozitiva: má to fakt dobrou atmosféru a není to Marvel.

• 25.1.2016  15:36

U Viewegha se nikdy nedokážu ubránit dojmu, že popisovaný svět povrchních pozlátek je vlastně jeho svět, kam se dostal díky obchodní zručnosti své vypsané pracky a že tím hédonistou v jeho postavách je vlastně on sám. Výsledkem je trapnost podávající si ruku s hloupostí. Smutné je, že právě tento mix připadá tvůrcům českého filmu zajímavý. Hloupý laciný film, takový vieweghovský.

• 25.1.2016  01:14

Na první pohled triviální experiment se čtyřprojekcí, na druhý sofistikovaná terapie pro ranného schizofrenika u něhož spouštěčem SCHIZOFRENIE byla nadměrná konzumace amerických blockbusterů. Divák kterému místo antipsychotik podali tohle nakonec ubil MIKA FIGGISE klackem, neb sledovat několik dějů současně není ta pravá terapie.

• 23.1.2016  20:45

Na prostoru jednoho patra městského domu docela dost muziky. Bohužel mám obavy, že je to zároveň i labutí píseň Velkého Blondýna.

• 23.1.2016  17:41
    Svatý rok (1976)

Film svým poklidným tempem představuje decentně dávkovaný, kultivovaný humor staré školy, perfektně souznící s Gabinovým hereckým naturelem. S lety zraje jak vínovice - jedná se o v tomto roce právě 40 - letý pravý francouzský koňak té nejlepší značky pro gurmety. Konečné rozloučení, úspornými prostředky, přesto nebo právě proto ve velkém stylu. Po Gabinovsku !

• 22.1.2016  17:44
    Jak ukrást Dagmaru (2001)

Pokus o film, nepovedlo se.

• 22.1.2016  13:05
    Živá panoráma (TV pořad) (1998)

Nejlepší slovenská reality show.

• 20.1.2016  18:02
    Taxidermia (2006)

Zásadní otázka je, jestli chceme na tuto hru přistoupit. Pokud ano, potom je to něco podobného jako když svou malbu provedete nahozením kbelíku barvy na zedˇ. Ta se rozprskne na tolik zajímavých patvarů, že v tom můžete nají tisíce jinotajů a myšlenek. Když na zed´ přimáznete i čerstvé lejno, dostane to takový potenciál, že se objeví desítky kritiků, kteří o vaší malbě napíší hlubokými myšlenkami protkané recenze a bude se na tom živit nemalá tlupa takyintelektuálů. Na gymplu jsme tomu říkali Punc Náročnosti. Lidí přibývá a stále vznikají nové segmenty byznysu. Taxidermia je pak svěží dílko na které se tito Puncíři slétnou jak vosy na med. Pokud se někdo živí Puncem Náročnosti, (nejlépe s grantem a z peněz daňového poplatníka) pak má můj obdiv - to je ten zlatý PUNC NÁROČNOSTI !

• 20.1.2016  16:28

Byl máj, lásky čas. Strženi vírem sexuální volnosti a filmové invence, která zachvátila Francii už z dob nové vlny, jal se Pierre, Aldo a spol. natočit tuto první pomoc pro nesmělé. A proč to nepřiznat: právě tento film mi dopomohl koupit moje první spodky, sice o číslo větší, ale zato hned na první pokus a dvoje ! Díky Pierre !

• 19.1.2016  15:21

Infantilní střílečka s puncem nostalgie. Obstarožní parta vypadá jak ZAPOMENUTÝ VÝSADEK LATINSKOAMERICKÉ QUERILLY. Sly jde svou cestou a láme americké teenagerky na pokus o knír i bekovkou co by partyzán nikaragujských Contras. Zábava PRO NOSTALGIKY AKČNÍCH OSUMDESÁTEK. Vypnout mozek a čumět. Vše. Jakmile to ale podrobíte analýze a okecáte to na několikastránkovém elaborátu, je čas vstoupit do politiky. A kandidovat do voleb nejlépe za nějakou Odpornou Dekadentní Stranu.

• 16.1.2016  23:37
    G. I. Joe (2009)

Všechny nadšené komentáře k tomuto svěžímu dílku budou napsány pastelkami na růžovém linkovaném papíře s medvídkama.

• 16.1.2016  01:47
    Český slavík Mattoni 2015 (TV pořad) (2015)

Marnost nad marnost, tohle je neprůstřelné.

• 14.1.2016  11:06

Pokud si zkousnete a přesto si brčkem v pohodě vysajete kolu i s ledem, je to ryze praktická záležitost, sexy to není. I tak úsměv VP až tak moc nevadí, horší je, že film dost nudí, scénář je bez invence a konec je banální předvídatelná šablona. O to horší, že potenciál vyhnout se všem těm klišé tu byl.

• 13.1.2016  17:57

Často tak rychlý střih, že nestačíte postřehnout kdo vlastně odpovídá. Pak zjistíte, že ho stejně neznáte. PS: Lennon

• 13.1.2016  16:36

Chtít neznamená mohu, snaha neznamená umím = telenovela á la Pán prstenů.

• 13.1.2016  01:03
    KOndoMEDIE (2001)

Film se dokonale maskuje za svůj český název. Není důvod cz distributorovi skočit s tímto debilním názvem na lep a nechat se odradit. Francis Veber opět nezklamal !