Pink.Panther

Pink.Panther

Česko
mystifikace, dadaismus

• 30.8.2019  00:00

20% za Julianne Moore, jinak je to poněkud přepísklé než aby to mohlo cokoliv řict. Prostě Cronenberg měl radši držet hubu.

• 29.8.2019  23:08

Pro mne průměrná veselohra, klasického střihu, která možná má své kvality ale mně moc nebavila. Nejvíce prostoru dostali Michel Serrault a Michel Galabru, v epizodní roli se mihne mladý Depardieu se svou typickou vyzáží drzého fracka z počátku 70. let.

• 26.8.2019  18:37

Scénář podle divadelní hry je celkem povrchní schématický, ale myslím že o to tu nejde. Hledání uměleckého dramatu v tomto komediálně laděném filmu by bylo chybou odvádějící pozornost od skutečného vyznění snímku. Vizuálně čerpá s filmových postupů cinéma du look, ideově se vrací do druhé poloviny 70. let s náznakem lehké nostalgie. Podobně jako u 8 žen je to mix filmu a divadelní hry ne tak brilantní ani výrazný, ale výsledný pocit není nepodobný.____Těžko uchopitelná jemná filmová Ozónovská magie, tvořená retro kouzlem a scénickou atmosférou se nebude líbit každému – Profesionální manželka zkrátka není pro amatéry. 90%

• 26.8.2019  01:17

Dobrá hudba pomáhá zachraňovat plytký scénář, tím velkým zachráncem této průměrné trošinku tendenční podívané je ale Alain Delon. Slavné jméno zapříčinilo, že celuloidová kopie filmu ještě není obrostlá mechem a přihrádka s ní není pokrytá pavučinami. José Giovanni nutí diváky aby se postavili na stranu zjevných zločinců, kteří mají být obětmi bezohledného soudního systému. Poněkud podivínský děj místy nelze brát zcela vážně i tak je nutno poznamenat, že když se něco jako bumerang hodí, může se to taky vrátit zpátky.

• 25.8.2019  16:58

Na poprvé jsem nějak přehlédl to překvapivé cameo Romy Schneider. Tedˇto vidím tak, že kdyby si prohodily role s nevýraznou Laforêt mohla být tato role zahraná s větší naléhavostí. René Clément se na castingu zachoval asi jako vlastenec a na ůkor filmu.

• 25.8.2019  15:12

Autorem filmu je nevýznamný režisér který všeho všudy natočil 4 filmy z toho jeden krátkometrážní, jeden televizni a dva autorské s Pierre Richardem. Ten první byl takový propadák, že se po něm slehla zem i ve Francii a ten druhý patři rovněž k tomu nepovedenému co Pierre natočil. Po té mu Richard řekl: seber si svých pět švestek a zmiz!

• 24.8.2019  23:17
    Večírek (1968)

Na druhé zhlédnutí po delším čase to už není tak zábavné a i když to stále působí dojmem jakéhosi intermezza mezi dvěma Pantery, Večírek se nemůže růžovým kočkám vyrovnat.

• 24.8.2019  15:52
    Lolita (1997)

Šlo to natočit poutavěji atraktivněji i moderněji. Nové zpracování si říkalo o více invence. Atmosféru dělá Morriconeho hudba, Jeremy Irons to jistí. Takže herecky lepší než Kubrickova verze.

• 23.8.2019  03:56

Film se tváří jako nejlepší britský produkt, ale ve skutečnosti je to vzácné staromódní romantické drama made in Hollywood. Inteligentní scénář byl napsán podle výborné románové předlohy z roku 1925, která sice nemá hloubku Oskara Wilde, ale přesto má svou kvalitu a výpovědní hodnotu čehož si byli vědomí i Naomi Watts a Edward Norton, kteří se ujali i role producentů. Barevný závoj je klasickou adaptací kterou jednoznačně doporučuji ke zhlédnutí. Je tu výborná režie, tvůrci jsou si dobře vědomi jakou oporu mají v hlavním hereckém duu, Naomi Watts dostala dostatek prostoru aby zas jednou potvrdila, že patři mezi nejlepší herečky součastnosti. A v neposlední řadě náročnému divákovi může vyhovovat že toto komorní drama nedosahuje epickosti hollywoodské velkovýpravné elity. 85% 👍 Produkce: Warner Independent Pictures

• 23.8.2019  02:48

Nejsem extrémním fanouškem britského humoru, ale tento moderní britský humor mi je na hony vzdálen. Bytˇse chce tvářit jako parodie. Prostě kouzlo této ostrovní srandy mi zůstalo dokonale utajeno. A že akce = reakce je to odpad.

• 23.8.2019  02:08

Celý film táhnou kupředu Karin Viard a Fabrice Luchiniho. Za nimi trochu zaostává scénář, ale civilní pojetí snímku to téměř maskuje. Rodinné drama bez patosu a nadbytečných emocí, s pragmatickými závěry.

• 23.8.2019  01:41
    Vlak (1973)

Romantika kdy vás při tom pozoruje pár, který jste před tím takto pozorovali vy mne moc neoslovuje. To vše v kulise nákladního vagónu. Silnější byl závěr kdy režie využila potenciál herců - sekvence beze slov, jen gesta a vzájemné pohledy "svázané" proxemikou.

• 22.8.2019  23:43

Jestli se tohle dostalo někdy do kina tak to musel být totální propadák. První film kde je EB nepřesvědčivá, jako komorní příběh slabé a také nudné.

• 21.8.2019  22:46
    Chvilky (2018)

Když tuzemští mistři dělají velké umění je to obvykle problém. Výsledek je takový nijaký, budí dojem stokrát viděného, něco tomu prostě chybí. Chtělo by to více invence, pokud mám ambice dělat art. A nebo si přiznat, že každý nemůže být Godard či Bergman. Statické kompozice tou invencí nejsou, působí spíše pozérsky v kontextu nevyrovnané formy. Jen Jenovéfa mne dokázala přesvědčit že není nejhůř. 50%

• 16.8.2019  20:25

Britská klasika na první zhlédnutí celkem napínavá podívaná. Pokud ale člověk už ví který drát přecvaknout, ztrácí to trochu na atraktivitě.

• 13.8.2019  02:11
    Tajemství (1974)

Paranoia thriller s nemalými psychologickými deficity a výbornou Morriconeho hudbou. JeanLouis Trintignant je téměř charakteristickým znakem ambiciózního filmu, jenže ambice nestačí. Nemá to tempo, vtip, žádné vzrušení, režisér s námi hraje trochu nefér hru místo aby nás vtáhl do problému a ve finále to končí pomocnou berlou špatného scénáristy. Asi nejslabší hl. role mého velkého oblíbence JLT, pro Enrica je toto bohužel standard s čestnou vyjímkou Staré pušky. Tam Enrico zamířil do černého. Jinak má ovšem mušku pramizernou. 50% Produkce: Président Films

• 12.8.2019  00:41
    Čistka (1981)

Temný existenciální misantropický snímek; ale také trochu sardonicky vtipný. Jedna z nejlepších rolí Noireta. Produkce: Les Films de la Tour

• 11.8.2019  00:45

Tak jsem si zas jednou naběhl! Nuže zodpovězme si tu otázku proč nedostali Ventura a Richard více podobných filmových příležitostí? Odpovědˇ je prostá: určitě oba nestáli o další filmový štěk, kdy se ve filmu objeví jednou na minutku co by četníci na motorkách kontrolující řidiče vozu s uprchlíky. _____Krindapána nepište blbiny do těch synopsí = je na to třeba více znalostí než jen jak použít google překladač. Takže bohužel Pierre Richard neztvárnil jednoho z pacientů, ale viz výše a v hlavní roli uprchlíků je mladý milenecký pár (mě neznámých herců), který správce ústavu vezme v odcizeném voze na výlet k moři, což je sen těch mladých – vidět jednou v životě oceán. Raymond Devos nemá komediální talent a v hlavní roli správce mě nijak nezaujal i když téměř nezmizí z obrazovky. _____Je to tedy pokus spíše o komedii (drama ne), ale označil bych to nakonec za road movie Paříž - Nice s polodokumentárním pohledem na některé obyčeje francouzského venkova. Že by tohle pojetí režije s nezajímavým obsazením v hl. rolích mělo mít tak vysoké hodnocení…podezřelé. Jdu to zapít stylově a hledám kalvados, ale ten mi došel, armagnac koukám taky, budu si jej muset doplnit. No nic, asi po tomhle filmovém zážitku skončím u Johnnie Walkera. 40% Walker i film - a to jsem chtěl od zítřka začít abstinovat! Produkce: Les Films du Prisme

• 20.7.2019  17:11
    John Lennon: Imagine (hudební videoklip) (1971)

Skladba je na takovém levelu, že klip samotný nemůže hodnocení nijak ovlivnit.

• 20.7.2019  14:55
    Bílá paní (1965)

Rozříkáme si to soudružsky a půjdeme od toho. Takže z hlediska marxismu-leninismu je to průměrný film, je to dokonce podprůměrný film, je to imperialistická podvratná ideologie. Techniku to oni mají, to ano, ale jinak na nás nemůžou. Jenže je to třeba zhodnotit v širších souvislostech – zahrané je to skvěle, jak by také ne když tam hraje poválečná kvalita a Podskalského režie je stejně jako scénář profesionální, dialogy vycházející z socialistického realismu jsou trefné bezchybné, celá satirická skládanka, nebojme soudruzi si to přiznat, je takřka geniální tragikomický pohled na totalitní systém. Já to vidím po našem: neměli bychom se tříštit na detailech, takže dávám nekompromisních sto procent. Kupředu, zdravíme zlepšovatele, ale někteří bezpartijní hodnotící na csfd by potřebovali usměrnit ve všeobecném zájmu - nedali plný počet! Kdo nejde s námi jde proti nám! Ještě, že uvědomělí občané proti takovému nesprávnému hodnocení protestují na Letné, aby malým avengerům v plamenném projevu na tribunách spočítali pupínky a ukázali, kde je skutečná správná pravda, jak správně na csfd hodnotit filmy, jak správně žít. Děkujeme. Kupředu, zpátky ani krok! Nakonec v praze se jim to hodnotí, ale mimo prahu už lidé nemají všechny informace o filmech a proto mohou některé snímky hodnotit zkresleně. Jedno je jisté nová totalita nebude mít rudou barvu, o to plíživější a záludnější může být její nástup. Jejky, co to, právě mi přes dvorek přeběhl medvěd. Produkce: Filmové studio Barrandov

• 16.7.2019  01:06

Bez mála tři hodiny manželských scén jsou pro běžného pozorovatele zkouškou divácké disciplíny téměř úmornou, pro malého avengera, který je typickým uživatelem této komerční báze to musí být doslova smrtící. No ale tohle není film pro děti. Brilantní sonda do lidského života. Navzdory délce bez slabého místa. Produkce: Carlotta Films

• 13.7.2019  01:10

Solidní dokument o LV, osobnost každým coulem, zaujmou i některá ne až tak známá fakta.

• 8.7.2019  22:57

Fr. idylka ala britka rosamunde pilcher, genderově, myslitelsky, filmařsky neutrální, s německým šarmem. 30%. Produkce: Rectangle Productions

• 15.5.2019  00:27

Docela slušný scénář, leč režije je nějáká mdlá, tuctová, nenápaditá, 1000x viděná práce. Pan režisér byl nějaký krotký v době natáčení. Příště to chce více invence. 50%

• 13.5.2019  00:31
    Marilyn Manson - Anti-Christ Superstar (hudební videoklip) (1996)

Originální video (zde hodnocené) nic moc, daleko lepší je video z koncertu (předpokládám že si to nemálo hodnotících taky za tento záznam na YT zaměnilo s originálem), kde MM tento song zpívá za řečnickým pultem se symbolem blesku (podobně jako nacisté při Norimberských sjezdech) a prezentuje ji s exaltovanými pohyby těla, kterými paroduje televangelisty a diktátory. Výborná šíleně vypadající (jak jinak u MM...) industrialmetalová performance, kterou doporučuje devět z deseti exorcistů.

• 10.5.2019  22:10

Film nového Hollywoodu kdy byly koncem 60. let krom orientace na mladé publikum oživeny klasické žánry, ve filmech se objevilo více násilí nebo komediální prvky. Jedním z takových úspěšných filmů byl např: Bonnie a Clyde a vznikl tak i tento film s novou hvězdnou dvojicí Redford-Newman a na western s nezvykle komediálně laděným životopisným příběhem. Soundtrack k filmu je poměrně úsporný, ale když zazní tak je to hned velký hit konce 60. a začátku 70. let Raindrops Keep Fallin nebo výborná scatovaná melodie South American Getaway . Zhodnocení filmu je prosté: nejlepší westernová komedie co kdy byla natočena. Produkce: Campanile Productions

• 30.4.2019  20:15
    Duch (1990)

Někdejší ultimátní sladkobolný hit s ikonickou scénou s hrnčířským kruhem, následně hodně parodovanou a dnes už jen jeden z mnoha Hollywoodských dojáků. Jsou i lepší romkom a z pohledu Demi Moore je Duch stejně Neslušný návrh jako pozvánka na Striptýz - jen vydělal nejvíc. Produkce: Paramount Pictures

• 26.4.2019  17:27
    Hračka (1976)

Pojem hořká komedie je tu naplněn po okraj. I když v těch dávných dobách se ještě nepoužíval, protože nebylo nutné za něj schovávat absenci komedie samotné. Sonda do vyšších kruhů nové šlechty je povrchní a nad dramatem převažuje komedie, přesto zasahuje podstatu kapitalismu a některé související sociální aspekty trefně a precizně, aniž by se stala manipulativním kýčem. Na to má Francis Veber autorský film pevně pod kontrolou, humor i satira jsou integrovány v harmonické rovnováze. Pro mě to není nejzábavnější film s Richardem, ale objektivně vzato určitě jeden z nejlepších. S dokonale sekundující hudbou Vladimira Cosmy. Tato kousavá sociální ironie bude ještě dlouho „stálesvěží“. Bohužel. 90% Produkce: Andrea Films

• 6.4.2019  03:25
    Zabiják Joe (2011)

Tenhle ten pulp už dávno někdo použil a spláchnul. Jenže pak si William Friedkin z nějakého těžko pochopitelného důvodu vyhrnul rukáv až k ramení a natáhnul ruku hodně hluboko.... Produkce: Voltage Pictures

• 1.4.2019  22:03
    Radin ! (2016)

Tato filmařina nemá rytmus, režie se nemůže rozhodnout mezi filosofickou hloubkou a groteskou, mezi melancholickou charakterovou studií a sentimentální rodinnou komedií. Boon hraje dobře, ale jen on to nezachrání. Nic nenaznačuje, že by se dal očekávat v blízké době francouzský komediální boom. Produkce: Jerico