Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Poslední recenze (525)

plakát

Četník a četnice (1982) 

Pseudointelektuální kecy o lidové zábavě hodˇme do koše - má to být snad zábava pro slony? Scénář je v porovnání s prvními díly poněkud infantilní, ale v tomto stále nepřekonává "Mimozemšťany" a i když narativ kulhá na obě nohy zdárně to kompenzuje řemeslně dokonalá režie.  Jacques François ve své typické vedlejší roli nikdy nezklame - vlastně docela nedoceněný herec. Závěr je jednoznačný: stále je to Louis de Funès a to sakra i po 40 letech znamená něco vyjimečného.

plakát

Štěstí je krásná věc (2020) 

Petra hřebíčková by byla nadějná filmová herečka, kdyby měla v čem hrát. Role tak daleko lépe padne Karlu Zímovi. Dokáži si tohoto herce představit na vesnickém pódiu v obci do 250 obyvatel, co by nadšeného ochotníka. Stejně tak mu sedne nízký level současné tuzemské filmové tvorby, což je snad jediný logický důvod angažmá lehce podprůměrného ochotníka do hl. role celovečerního filmu. V jeho biografii se dočteme že pracoval ve Francii, jako řidič, prodavač nebo obsluha kavárny. Je zajímavé že po navratu do vlasti tíhne k můze filmového umění. Česko je prostě grandiózně velkorysá země neskutečných možností!! Což ostatně dokazuje nejen tento film.____A tu se opětovně otevírá otázka kde se inspirovat nechceme-li se pohybovat v této filmové stoce. Bylo by chybou vzhlížet k špičkové komerční americké produkci nebo k nejlepším nezávislým projektům evropského filmu. Je třeba jít vzhůru postupnými kroky a snažit se srovnat s filmovým uměním zemí Burkina Faso a Zimbabwe, následně postoupit na level Kokosových ostrovů, aby se příští generace českých filmařů mohla alespoň přiblížit filmařským počinům Kyrgyzstánu a Tatarstánu. Cesta to bude dlouhá a bolestná, popřejmě našim umělcům hodně štěstí, budou ho potřebovat. Nakonec žádný učený z nebe nespadl, že...

plakát

Hovory Kalousek Soukup (2021) (pořad) odpad!

Když se dva dlouholetí nejlepší kamarádi potkají před televizní obrazovkou je to vždy zážitek. Pan jaromír. Co k němu říci. Možná nejlepší televizní moderátor všech dob. Nezmizí z obrazovky, celý večerní televizní program odvypráví sám. Je živým důkazem že celovečerní televizní program dokáže obsloužit jedna osoba. Významně máchá rukama čímž způsobuje ve studiu legendární průvan. Kritik Miloše Zemana, zapřísáhlý propagátor ideí Václava Havla, věčný zastánce veřejnoprávní České televize. Snad musel být i chartista. Působí kladně._____Pan miroslav. Co k němu říci. Šarmantní člověk i mouchy ho maj rády. Prostě slušnej rovnej poctivej chlap, tešící se všeobecné oblibě a úctě, milován svým národem, respektovám odpůrci. Možná nejpoctivější poslanec všech dob. Z letošní volební kandidátky odstoupil jen proto aby jeho rodná strana nevyhrála volby s příliš velkým náskokem. Zapřísáhlý abstinent, působí kladně. I přes protesty místních aktivistů mu bude v rodném Táboře postavena socha v životní velikosti.

Poslední hodnocení (3 646)

Keulraesik (2003)

30.03.2023

Chyby (2021)

04.03.2023

Nedotýkej se mě (2018)

25.02.2023

Blokbaster (2017)

11.02.2023

Černá kočka, bílý kocour (1998)

04.02.2023

Hlavně v klidu! (1971)

04.02.2023

Tata Bojs (2022) (koncert)

22.01.2023

Benedetta (2021)

16.01.2023

A co dále, Baltazare (1966)

16.01.2023

Reklama

Poslední deníček (13)

Ozzy Osbourne sings John Lennon's "How?"

.