Vražedné léto (1983)

Velmi chytře vystavěný psychologický thriller, který staví překvapivě pevný most mezi dva tak rozdílné světy jako je art a pulp. 👍 Produkce: Société Nouvelle de Cinématographie

Jean Gabin osobně (2006)

Gabin: „My to víme, jediná cesta je točit dobré filmy.“ (JG - jediný zemědělec v Sicilském klanu.)

Hostitel (2013)

Zase někoho napadli mimozemskou rasou, zachraň se kdo můžeš. Produkce: Chockstone Pictures

Dárek (1982)

Komedie ve stylu veseloherních klasik Billyho Wildera, postavená na scénáři jak ze slabikáře, zručné režii a svižném tempu se známými herci - Claudia Cardinale, kongeniální Pierre Mondy a v kvitesenční roli Jacques Francois. 👍 Produkce: Les Productions Artistes Associés

Vinnetou - Vinnetou: Poslední bitva (2016) (epizoda)

Možná nebylo z marketingového hlediska jiné volby v kontextu současného filmového establishmentu než natočit pravý opak původních filmů z 60. let. Má to ale háček. Mayovky jsou takové westernové pohádky. Ušlechtilý duch a zidealizovaný v podstatě dětský svět knižní předlohy vzal za své._____S tím mám zásadní problém, kdo četl knihy, ví že je to pacifistická četba. Takže z toho pohledu je drsná realita a skalpující Vinnetou ignorace obsahu literární tvorby Karla Maye a zůstávají tak pouze slavná jména – programové parazitování na předloze? _____No nic, jako děcka jsme hrdiny těchto filmů hodně prožívaly a kde kdo měl doma nějakou tu henryovku či stříbrnou pušku. Jediné co mě na této novodobé reinkarnaci usmiřuje, je fakt, že dnešní děti si už na Vinnetoua a Shatterhanda nehrají - protože takový Franta Voráček ze třetí A skalpovaný blonďatým Vinnetouem ze čtvrté B, to by teda byl na naší základce pěknej průser…! Produkce: Aventin Film

Vinnetou (2016) (seriál)

Fotr na inzerát (2011)

Režijní debut Kada Merada. Milé ale podprůměrné. (Na Francii politováníhodné). Produkce: Pathé

Pád Třetí říše (2004)

Dnes není v televizi Můj Vůdce! Mám abst´ák! Abych to vykompenzoval čumím na dvorku deset minut na chcíplou krysu. Není to ono. Tak beru náhražkou alespoň Bruno Ganze a pouštím si německý film Der Untergang. Z mediálně avizované kontroverze zůstal jen marketingový tah a Hitler - rozkošný to poeta se nekoná (tvůrci asi neměli dostatek fantazie). Zůstal skoro až dokumentární (snad) realistický pohled na konec vůdce a jeho vize. Ničím vyjímečné, průměrné. Jediné plus : i dnes byl Der Führer. No ale jestli budou v TV další takové výpadky, půjde má oddanost do kytek a nakonec ještě přilnu k někomu kdo je v TV častěji, nemá tak fešácký kartáč a jehož pes neskáče táááákhle vysoko. (Třeba ke calouskovi – no potěš kriváň). Produkce: Constantin Film

Ohňostroj marnosti (1990)

Tvůrci už v názvu díla projevili nevídanou dávku jasnozřivosti, kterou musím ocenit dvěma zářezy. Pokud si hned na začátku filmu s ohledem na váš drahocenný čas budete klást zásadní otázku a to: bude to taková nuda až do konce? Pak mám pro vás jeden milosrdný spoiler: ano bude! Produkce: Warner Bros

Zápisník jedné lásky (2004)

83% ??? Zlí jazykové tvrdí, že filmová studia v Hollywoodu mají i psychology, kteří pomáhají doladit film dle profilu mainstreamového kinokonzumenta. Jenže jak k tomu pak přijde fanda evropského filmu, který je tak velký romantik, že neodolá lákání amerických marketingových rusalek? Zas jednou sedne na lep! – a to hodně přeslazené limonádě. Řemeslně zručný, jinak do poslední mrtě vykalkulovaný ukecaný sladkobolný kýč, který se v závěru nezřekne ani laciného (trapného) sentimentu. Románová předloha Nicholase Sparkse se červená nad touto Harlekýnkou. Pozitiva: Gena Rowlands, pěkné obrázky Roberta Fraisseho, který svou kamerou zaujal už v 7 let v Tibetu. Pro jednoho banální, pro jiného krásný láskyplný film u kterého si hezky popláče. Já tedy rozhodně šetřím kapesník, protože každého čtvrt roku jeden takový zhroucený uplakanec opouští brány kinosálu v sanitním voze! A kolikrát mi můj psycholog na týdle tý točně říkal nekoukej na ty americký romantický kraviny, nekoukej na ty dojáky, nekoukej na to nebo se z toho zblázníš ….ale je to marný, je to marný – je to marný – 45%. Produkce: New Line Cinema