Enceladus

študent

<< předchozí 1 2
    • 22.6.2019  23:26
    Srbský film (2010)

Moje duševné zdravie sa zrejme na pár dní posunie na nový level. Tým, že je film natočený poloretrospektívou je na jednej strane veľmi pútavý a drží človeka v očakávaní, na druhej strane je neskutočne morbídny a úchylný v každej tabuizovanej oblasti. Myslím, že všetko znechutenie, pohoršenie, nadávky a otrasne morbídne vtipy sú už spomenuté nižšie v komentároch, takže jediné čo by som k tomu ešte dodal je odporúčanie. Radšej to nepozerajte s rodičmi. Teda vlastne so žiadnymi ľuďmi. Nikdy.

• 15.6.2019  23:00
    Saljut-7 (2017)

Som rád, že žijeme v dobe rusko-amerických propagandistických filmov, kedy môžme zažiť studenú vojnu z vesmíru na obrazovke v pohodlí domova. Oceňujem, že sa rusi chytili príbehu, ktorý sa opieral o reálne udalosti zo sovietskeho vesmírneho programu. Rovnako ako americké filmy, tak aj tento sa nevyhol štýlu "amerického", teda sovietskeho hrdinu, pričom na rovnako obsahoval v dnešnej dobe neospravedlniteľné chyby. Filmári by mohli konečne pochopiť, že vo vesmíre je vákuum, čiže zvuk sa tu nešíri ako v Star Wars. Na palube nikdy nevznikol požiar, čím len zbytočne a klamlivo zdramatizovali dejovú líniu, nehovoriac o množstve ďalších detailov, ktoré sa buď stali inak, alebo sa nestali vôbec. Dej sa zdá veľmi monotónny, pretože filmári zanedbávali kľúčové momenty, ktoré sa následne stratili medzi ďalšími úkonmi naťahujúcimi dĺžku filmu. Ale na pomery ruskej kinematografie treba film hodnotiť kladne a každý fanúšik letov do vesmíru si v ňom užije svoje.

• 14.6.2019  17:12
    Syn temnoty (2019)

Počas premietania filmu sme sedeli v najväčšej kinosále samy dvaja, čo už vopred naznačovalo kvality filmu. Prvý dojem však bol klamlivým len z polovice. Paralely so Supermanom sú zjavné - mimozemšťan ako dieťa "padne" z vesmíru, má adoptívnych rodičov, jeho kryptonitom je mimozemská substanciu neznáma pre náš svet, slabinu pozná len pár vyvolených ľudí. A ešte k tomu je psychopat. Holt, puberta býva ťažká, hlavne keď máte za domom klišé stodolu. Bohužial negatív, ako je veľmi pomalý príbeh, primitívne jumpscarey alebo nevýrazné postavy sú vo filme v pomerne väčšom počte. A pritom potenciál je práve v tých brutálnych scénach, ktoré ukazujú chlapcove superschopnosti prepojené s tým najčistejším zlom.

• 12.6.2019  00:09

Skvelý film s veľmi s vysoko prepracovanou zápletkou avšak nie s veľmi originálnym nápadom. Síce nastalo mierne spolužitie ľudstva a mimozemšťanov, podobne ako v District 9, ale správanie sa alienov naznačuje ich nadradenosť. Svet 10 rokov po ich trvalej návšteve upadol do zlváštnej postapokalyptickej atmosféry, ktorá ale nemá jednosmerne pochmúrny spád, ako býva vo väčšine takýchto filmov, čo ma dokázalo udržiavať v očakavaní až do úplného konca. Neutrálnym -itívom je pomerne rýchle zobrazovanie špionážnej postupnosti, na ktorú je potrebné celý film sústredene dohliadať. Chýbajú mi tu dve veci a to že mimozemšťania sú len bočná dejová línia, hlavný súboj prebieha medzi dvoma tábormi ľudí. Druhá vec je postoj mimozemšťanov k ľudstvu, v podstate sme sa nedozvedeli, či sú jednoducho povedané "zlí alebo dobrí" a preto sa nedá ani predvídať ich správanie po poslednom trojskom koňovi.

• 11.5.2019  16:23
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

"Do you taste a metal?" Jednoduchá otázka, ktorá predurčuje smrť. Naozaj silný pilot!.

• 28.4.2019  23:46
    Cesta (2009)

Jedna z najdôveryhodnejších predstáv apokalyptickej budúcnosti, kedy sa vytratia aj posledné známky ľudskosti na úkor prežitia. A medzi tým všetkým bordelom sa stále nájdu aj slušní ľudia. Ak by sa film neskončil s nádejou na pokračovanie v utrpení prežívania, ale vykúpením v podobe smrti, depresívny level by v mojom prípade dosiahol absolútne maximum.

• 8.4.2019  01:16
    Cell (2016)

Začiatok bol dobrý, za čo sú tie 2 hviezdičky, ale tam to skončilo. Veľmi slabá apokalyptická polozombie zlepenina. Nezmyselné konanie postáv a ničnehovoriace dialógy vôbec nepomohli už aj tak slabej a nedomyslenej zápletke. Slabý podpriemer.

• 25.3.2019  23:22

Zúčastnil som sa premiéry filmu na Febiofeste aj následnej diskusie s autormi a ďalšími aktivistami, a musím skonštatovať, že film ma ako zastáncu iného názoru mierne urazil. Najväčší problém som videl v neobjektívnom pohľade na argumenty druhej strany. Veľmi sa mi nepáčilo, že ťažiari a ľudia s iným názorom boli priam až "parodizovaní". Takisto, keď sa uviedol argument proti ťažbe, vznikol prestrih na banícky cech s baníkmi, vďaka čomu vyzneli skôr ako alkoholici tešiaci sa z drancovania vlastnej prírody, nie ako ťažko pracujúci ľudia, ktorí riskovali každý deň svoje životy. Dôraz sa dával hlavne na aktivistov so svojím skálopevným presvedčením, aké je všetko zlé, akí sú klamaní a ako ľuďom ťažba iba škodí. Ak boli prezentované pozitíva, tak iba okrajovo. Taktiež by som dal väčší dôraz pri prechode z témy do témy (ložisko bentonitu - ložisko zlata), človek sa v tom nachvíľu stratí. Po technickej stránke niet čo vytknúť, zaujímavo spracovaná kamera, zvuk aj strih, ako sa na investigatívny dokument patrí.

• 21.3.2019  00:47

Počul som už od známych, že film nie je bohviečo, avšak až takým sklamaním, na ktoré som bol pripravovaný to nebolo. Matthew McConaughey bol skvelý, veril som mu každý pohyb svalu na tvári avšak na slabo navodenú atmosféru to jednoducho nestačilo. Myslím, že najväčšou chybou je neschopnosť vyvolať pocit mysticizmu. Nepomohlo ani, keď hlavný problém bol prezradený skôr, ako bolo vhodné. Skazilo to už dosť utrápenú náladu. Osobne mi dosť vadilo, že po prezradení celej simulácie sa stratili všetky morálne zábrany tak zásadového človeka, ako bol Matt. K jeho dlho budovanému imidžu to nesedelo. Pokus o hlbší zmysel jednoducho nevyšiel...

• 5.3.2019  22:42
    Prospektor (2018)

Pre mňa, ako fanúšika sci-fi, a hlavne filmov odohrávajúcich sa okolo budúcnosti života človeka vo vesmíre, bol film celkom prekvapením. Kedže som od filmu nečakal veľa, akčnejší záver pridal ťahavému tempu na hodnote. Škoda tých slabších scén, ktoré sa snažia vyplniť metráž nezmyselným blúdením v lesoch či nikam smerujúcim dialógom. Hereckým pozitívom však je uveriteľné zobrazenie základných ľudských pudov, ktoré zabezpečujú prežitie človeka. Dalo sa ešte veľa vylepšovať, pretože zatiaľ to bolo iba priemerným splácaním nápadov bez hlbšej myšlienky, ideálnych na bezmyšlienkovitý oddych.

• 18.1.2019  00:58

Bohužiaľ, tento film zo zákopu je dosť nezaujímavý. Hrá síce na cítenie divákov cez psychické trápenie hlavných postáv, ale pripadá mi, ako keby vojna ani nebola. Každý hovorí, aké je to zlé, ale v skutočnosti nám filmári skoro celý film nič zlé neukázali. Dokonca aj keď atmosféra smerovala k najdôležitejšiemu záverečnému boju, veľmi za to čakanie nestála. Dejová línia sa posunula nikde do diery, takže sme ani nič z toho dlhoočakávaného boja poriadne nevideli. Škoda, film mal potenciál, aby sa aspoň koncom zachránil.

• 6.11.2018  17:36

Vrchol kinematografie, ktorý dokáže Walking Dead ponúknuť. Suverénne najlepšia časť za posledných minimálne niekoľko sérií, možno najlepší diel celého seriálu! Presne takto to má vyzerať! Neskutočne dokonalá zmena!

• 5.10.2018  00:22

Zo začiatku som hltal každý jeden záber z filmu. Samotár, ktorý sa snaží nezošalieť a zároveň prežiť je typ človeka, ktorému fandíte. Paráda, takto si predstavujem nevysvetliteľnú postapokalyptickú budúcnosť aj ja. Avšak keď do deja vstúpi ďalší človek, vy začnete tušiť, že samotár vyjde zo stereotypu a bude sa diať niečo mierne predpovedateľné. SPOILER! No v momente, kedy sa zrazu objaví ďalší, nepasujúci a autoritatívny psychopat s mocou nad mestom a celé ho "vygumuje", sa film totálne odchýlil od pôvodne veľmi atraktívnej myšlienky, ktorá sa z hodinovej gradácie napätia zmenila na brak. Táto radikálna zmena podľa mňa zničila film, pretože možno ani nepasovala do zavŕšenia tak dobre rozbehnutého sebazničovania...

• 15.12.2017  00:13
    Auta 3 (2017)

Pár otázok: -Ako vyrobili drobné ráčiky? -Načo majú zuby? -Načo majú jazyk? -Vyzliekajú sa striptérky z karosérie? -Ako tancujú striptérky? -Keď sa kradnú autá, je to "obchod s bielym mäsom"? -Ako sa robia deti? -Majú rovnosť medzi mužmi a ženami? -Majú čierne autá dlhší výfuk? -Sú žlté autá kompaktnejšie a majú šikmé svetlá? -Koja matky? -Poznajú skleníkový efekt? -Je ruská plemeno kravy Zetor? -Majú elektromobily slabšiu výdrž pri kojtuse? -Jazdia babky na uhlie? -Bojujú americké autá na Blízkom východe? -Načo majú pohrebné autá? -Boli čierne autá v otroctve? -Poznajú kamasutru? Je tam manuál? -Poznajú Jeremyho Clarksona? -Majú vždy riedku stolicu? -Upaľovali v minulosti čarodejnice (hybridy)? -Sú derby ekvivalentom gladiátorskych zápasov? -Keď sa oslovujú súdruh/súdružka poznali komunizmus? -Hrajú limuzíny basketbal? -Dokazal autojezis premenit vodu na olej? -Ako funguje terorizmus v tom svete? Napali vacsi kamion do davu malych áut? -Ak sa auto stane obeznym, zmeni sa na karavan? Tento film vyvoláva viac otázok ako odpovedí, odporúčam hlavne pre deti!

• 23.10.2017  22:55

V podstate ide o film s veľmi nezvládnutou fyzikou a úplne hlúpymi dejovými zvratmi, ktoré majú dodať napätie, avšak sú presným opakom. Aspoň na rozpade vesmírnej stanice si dali záležať, za čo patrí produkcii veľká poklona, ale mohli zapracovať aj na iných efektoch ako napríklad samostatné búrky. Vesmír vyzeral veľmi reálne, efekty na Zemi však boli odfláknuté. Čo sa týka fyziky a vesmírnych "úlomkov", ktoré si len tak poletujú po okolí a nikoho netrápia ma neskutočne iritovalo. Stanica ale aj astronauti by mali byť v takomto prostredí už 100x mŕtvy, kvôli rýchlosti úlomkov a zablokovaniu dôležitých komponentov. Nehovoriac o tom ako sa Gerard Butler pohyboval v skafandri značnou rýchlosťou, narážal všade možne do stanice, ulamoval obrovské kusy telekomunikačných prijímačov a vyšiel z toho len z boľavým chrbtom. ( To posledné zachytenie sa jednou rukou o koniec solárneho panela som akože nevidel...) Taktiež pochybujem, že by NASA riskovala uchytenie satelitu, v ktorom boli 2 ľudia raketoplánom, ktorý bol preplnený aspoň 50 ľuďmi a ešte k tomu kľučkoval medzi letiacimi časťami z rozpadnutej stanice. Agentka tajnej služby, ktorá povie, že radšej zachráni prezidenta pred guľkou ako snúbenca, ale keď sa povie, že musí uniesť prezidenta, lebo jej to snúbenec povedal, do 3 sekúnd to urobí. Podľa môjho názoru to bolo dosť nezvládnuté a na 4DX v kine si to človek ani neužije, pretože prestrihy z oceánu, kde na vás strikajú vodu a potom v púšti, kde na vás neustále fučí, je akurát tak na chorobu. Bohužiaľ, moja chyba. :)

• 5.9.2017  23:24
    Take me out (TV pořad) (2017)

Prvých 5 nanosekúnd dobrých... Potom som sa povracal.

• 4.5.2017  23:31

Bežný úvod nie je veľmi zaujímavým a ťahanice do duchárskeho klišé mohli naznačovať priemernosť snímku, no postupne ako dej pokračoval začínal byť neuveriteľne napínavý. Pri riešení relatívnych problémov sa neustále zabúdalo na ten najhlavnejší, ktorý vygradoval v mindfuckovom konci, a tým prekonal všetko, čo sa dalo akokoľvek naivne očakávať.

• 30.3.2017  00:17
    Pasažéři (2016)

Musím uznať, že keď sa vypla gravitácia a Aurora plávala v bazéne, tak som konečne videl originálny nápad. :)

• 22.3.2017  22:07
    Equilibrium (2002)

Ako keby som čítal Georga Orwella - 1984 odohrávajúci sa v Matrixe !!!

• 19.2.2017  21:55

Najnudnejšia westernovka akú som kedy videl. Prvá hodina filmu môže byť kľudne preskočená, pretože sa tam absolútne nič dôležité nestane. Druhá polovica je 2x oničom prestrelka, pričom tá prvá sa prestrelkou ani nazvať nedá, keďže strieľa len 1 človek. Keby aspoň nerozprávali iba polonáboženské kecy a popritom sa snažili nahodiť najhustejšiu grimasu, vedel by som si predstaviť, že by kvalita filmu stúpla. Nuda s flashbackom na 127 hodín na konci :/

• 21.1.2017  02:43
    Inferno (2016)

Jeden z filmov, ktorý ma veľký potenciál, ktorého hlavnou témou je jedna z najdiskutovanejších tém modernej demografie. Síce sa dejová línia držala 95% knižnej predlohy, ale koniec ma šokoval, keďže v knihe to skončilo úplne inak. Záver bol prikrášlený a keďže absolútne ignoroval knihu, bolo to pre mňa obrovským sklamaním a pokazením zážitku zo skvelého filmu. Odhliadnuc však od tohto faktu, je to klasika s Robertom Langdonom ako sa patrí.

• 15.1.2017  00:23

Skvelý životopisný film, avšak keby nevykreslili Leni Riefenstahlovú, ktorá nakrúcala propagandistické videá v tak okato veľmi dobrom svetle, bolo by to možno aj za 5*

• 8.1.2017  22:09

Presne takéto filmy si predstavujem, ak sa hovorí o drogách. Rozprávač vás v priebehu niekoľkých slov dokáže vtiahnuť do deja, a upriamiť pozornosť na maličkosti, ktoré zobrazujú prepojenia aj na divákov bežný život. Doslova geniálne, dej sa ani raz nezasekol, scény sú svojou originalitou nápadov a nepredvídateľnosťou neuveriteľne šialené. A vyobrazenie "stavov" vyvolávajúce pokušenie je čerešnička na torte.

• 4.1.2017  20:13

Najemotívnejšia a najdôležitejšia časť celého seriálu. Úžasné, dychvyrážajúce zábery, ktoré sa musia každého človeka donútiť zamyslieť sa.

• 11.11.2016  21:50

Fantasticky vyjadrená pocta ľuďom, ktorý bojovali a snažili sa zachrániť svoje životy. Ropné plošiny sú celá veda a preto je film pekne spracovaný aj po odbornej stránke. Realisticky vyzerajúce efekty majú asi najväčšiu zásluhu na úspechu celého filmu.

• 11.11.2016  21:44
    Pátá vlna (2016)

Nenávidím filmy typu "teenager zachraňuje svojho súrodenca a popri tom zachraňuje svet". O O globálnej katastrofe sa stále iba hovorí, ale aby ju aspoň raz ukázali by sa zišlo takisto. Prečo by mimozemšťania konali tak ako konali? Je to asi najhlúpejšia dejová línia akú som v sci-fi apokalyptickom filme videl. Nedomyslené a niektoré aj úplne zbytočné vlny, ktoré vidno prvých 10 minút fimu, potom je to už iba kecanie do prázdna. Slabý podpriemer.

• 11.11.2016  21:37

Keď máte ťažký týždeň tak si poviete, že vás už nič neprekvapí. Nuž...

• 11.11.2016  21:34

Trošku suchšie podanie ekologických problémov 21. storočia. Treba poukazovať, že ľudia dokážu ovplyvňovať planétu svojim neopatrným správaním a prispievať na zmenu klímy, biotopov a ekológie v globálnom meradle. Taktiež sa dokument točí okolo Parížskej klimatickej dohody, čo je tiež veľké plus. Svojím spôsobom celý film bol trochu aj zvláštny, keďže síce poukazoval na problémy, ale sám nepomenoval presného vinníka, ktorý to spôsobil. K tomu ešte výber vedcov do dokumentu nebol veľmi dobrý, keďže zopár ich pôsobilo skôr konšpirátorsky ako odborne.

• 11.11.2016  21:27

Úžasné! Podľa názvu by človek čakal že to bude nejaký nudný životopisný film o autistickom účtovníkovi a z toho sa vykľul génius John Wick. SPOILER: Dokonca ani keď spoznal Shanea (Walking dead :) ), že je to jeho brat tak to nevyznelo ako trápne klišé. Presne takéto prekvapenie sa tam dokonale hodilo! Super trochu náročnejšia oddychovka :)

• 21.8.2016  21:47
    Atlas mraků (2012)

O tomto filme som už počul veľmi veľa a preto pozrieť si ho bolo len otázkou času. A musím povedať, že to stálo zato! Síce je na prvý pohľad veľmi chaoticky a rozhádzaný, pričom zo začiatku nedáva zmysel a vyzerá ako niekoľko náhodných príbehov pozliepaných dokopy. Ale postupom času sa všetko vykryštalizuje a donúti človeka premýšľať nad každou maličkosťou. Skvelé futuristické dielo, ktoré musí každý fanúšik sci-fi vidieť. Pochopenie je ukryté v detailoch.

<< předchozí 1 2