zdenny

okres Ostrava
pravičák

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 15.5.2018  22:32
    Okupace (TV seriál) (2015)

K natočení tohoto seriálu někoho vedl strach z ruské rozpínavosti. A to strach oprávněný. Rusáci jsou prostě kurvy, které, co jejich země existuje, mají jeden důležitý zájem, a tím je obsazování a zabírání sousedních zemí. Prostě to mají v krvi, o tom nebudu ani polemizovat. Je mi líto těch, kdo si myslí něco jiného nebo těch, kteří tuto vlastnost přisuzují USA. Něco jiného je mít vliv a něco jiného je zabrat území jiných zemí. Samotný seriál až tak dobrý nebyl. Vím, že ve skutečnosti by se to odehrávalo v podobném duchu a dramatičnost by byla zřejmá. Seriál byl ale takový nemastný neslaný. Pořád se jen kecalo a to mě zas až tak nebaví. No a nakonec se to celé utnulo téměř sci-fi způsobem. Objektivně ale musím uznat, že je jen můj problém, že se mi seriál moc nelíbil. Protože co se týče reálnosti, věřím, že tak nějak by se vše kolem dané situace odehrávalo. Možná mé hodnocení ovlivnil i fakt, že já ty Rusáky fakt nesnáším. V každé zemi, do které přišli, po nich zbyl jen bordel. A přesně jak v tomto seriálu, vždy si najdou důvod, aby mohli svůj pobyt prodloužit.

• 15.5.2018  22:32

Tři hvězdy jsou pro tento příběh adekvátní. Přestože se nejedná o vánoční film a obraz s názvem „Vánoční chaloupka“ se tam mihne jen na konci. Každopádně film celkem fajn.

• 15.5.2018  22:30
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Místy umělohmotná pohádka. Já nevím, opravdu nejdou ve 21. století udělat lepší efekty a použít normální rekvizity? Je mi jasné, že největší část rozpočtu u vánočních pohádek České televize sežerou hvězdní herci, kteří jsou využiti jako lákadlo. Na ostatní parádu pak prostředky nezbývají. Na tu bídu to ale zase nebyl propadák. Příběh byl jasný a poučný – nepodléhat svodům. Ono to šlo samozřejmě natočit lépe, ale ty prachy…

• 15.5.2018  22:29
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Při udělení velmi nízkého hodnocení mám ve zvyku své rozhodnutí odargumentovat. Každý viděl, že v tomto případě to fakt nemá cenu. Toto není slíbená, nýbrž zpičená princezna. Jestli budu popotahován za vulgární výraz, měli by být popotahováni tvůrci za zpronevěru. Anebo minimálně za drzost něco takového vůbec natočit. Kdyby každý pracoval takto mizerně…

• 15.5.2018  22:27
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Podle názvu jsem si myslel, že půjde o novodobou princeznu Bosanu z „Tří veteránů“ . Princezninou návštěvou tržiště mi to zase připomínalo „Starou bambitku“. Nakonec mě pohádka příjemně překvapila příjemným nenásilným příběhem (až na ten dabing blonďaté princezny). Celkově byla pohádka malou náplastí na rány způsobené loňskou vánoční katastrofou. PS: Princezna byla šikovná a v jedné scéně dokonce ukázala ňadro.

• 15.5.2018  22:26

VIDĚNO V KINĚ. To, co nám ČT naservírovala na Vánoce 2016, to bylo, slušně řečeno, velice pod vkusnou úroveň. Zejména, když je Česko zemí pohádkám zaslíbenou. Vše spravila pohádka jednoho z nejlepších režisérů současnosti Jiřího Stracha – Anděl páně 2. A světe div se, je pod ní podepsaná i Česká televize. Je tedy jasné, že ono to jde, ale za peníze. Protože podle České televize asi koncesionářské poplatky penězma nejsou. Do vánočního vysílání dají škvár, protože lidi jsou blbí a tolerantní – zvlášť právě o Vánocích. Co se týče Anděla páně, to je úplně jiná liga, to je prostě první liga. Český pohádkový divák má rád sníh a humor, skvělé herce a jistou autentičnost či lépe řečeno opravdovost. To vše nám tato nádherná pohádka nabízí. Nabízí nám to, co v životě tak úplně nemáme, o čem ale o Vánocích sníme. Díky Jirko za tuto krásnou iluzi.

• 15.5.2018  22:25
    Ledové sny (2010)

Technicky mi to připomínalo „Ledové ostří“ s tím, že toto nebylo tak sportovní a soutěžní. Bylo to takové nedělní, klidné a předvánoční.

• 15.5.2018  22:24
    Charly (1968)

Když jsem byl kluk, líbilo se mi, že se z idiota stal nadprůměrně uvažující člověk. Po těch letech jsem si zapamatoval neúnavnou snahu Charlyho porazit myš v závodu v bludišti. Takhle jsem to prezentoval své starší dceři. Nakonec ji to moc nebavilo a to pro ty prvky, které jsem si nezapamatoval. Po těch letech mi připadalo, že se dívám na jiný film. Takže abych ten neurazil ten film a ani náctiletého sebe, dávám univerzální tři hvězdy.

• 15.5.2018  22:24

Toto je ukázka jednoduché české komedie, která je fakt jednoduchá. Takže takové normální dvě hvězdy. Možná kdyby Labuda přeříznul Chýlkovou…

• 15.5.2018  22:23

Film o jednom z nejlegendárnějších sportovců v historii lidstva. O vzoru pro generace mládeže. O ikoně a ztělesnění píle, skromnosti a gentlemanství. Takovýto film by si zasluhoval minimálně čtyři hvězdy. Taky jsem o nich zpočátku uvažoval. Jenže bohužel nemůžu dát čtyři hvězdy filmu, který se v určitých pasážích proměňuje ve videoklip.

• 15.5.2018  22:22

Béčko s námětem áčka a nesplněným obsahem. Čekal jsem nějaký exploit nebo torture. Alespoň v obsahu to vypadal, že by to tak mohlo být. Pak nakonec všichni zemřou, parta sektářských idiotů je plná chudáků a největší zmrdi jsou policajti. Tak proto ty dvě hvězdy.

• 15.5.2018  22:22

Nejhorší pro člověka je bezmoc. Například bezmoc v případě, kdy je uvězněn na doživotí za vraždu, kterou nespáchal. Člověk žijící v takové situaci je hoden obdivu, když dokáže žít a bojovat. Skvělý Denzel Washington.

• 15.5.2018  22:21
    Kousek nebe (2005)

Tento film mi moc nesedl – pořád vidím ten úchylácký tanec těch dvou na konci. Film nám chce ukázat, že láska může vykvést i v prostředí, ve kterém by to člověk nečekal nebo čekal nejméně. A že v jakékoliv době a na jakémkoliv místě se vyskytují lidé dobří a lidé zlí.

• 15.5.2018  22:20
    BrainStorm (TV film) (2008)

Zpravidla jsem k českým filmům skeptický. Manželka je má ale ráda a i já jsem poslední dobou našel v jejich sledování jisté zalíbení. Asi stárnu, nebo já nevím. Každopádně jde v mém případě zřejmě o to, že když si chci pustit něco jednoduššího, sáhnu po českém filmu. Člověk si u toho prostě odpočine. Slovo „jednodušší“ jsem použil ve smyslu, že český film má český akcent, proto je pro českého diváka oddechovější a lehce stravitelný – jedná-li se tedy o komedii. Zde se jedná o komediální drama s velmi dobrým hereckým obsazením. Film sám chtěl ukázat, že si máme svých rodičů vážit, neboť kdysi taky byli mladí a silní jako my. PS: Faktem ale je, že jsem svým dětem říkal, ať mě radši zabijí, než abych jim ztěžoval život svou stařeckou demencí.

• 15.5.2018  22:19

Když jsem si přečetl oficiální text, řekl jsem si „jo, proč ne, asi to bude něco jako „Čarodějky“.“ Tam těch přání bylo několik a všemi zúčastněnými to pěkně zacloumalo. Nicméně to byla asi nějaká prvotina a přitom tak pěkný popisek…

• 15.5.2018  22:19
    Triple 9 (2016)

Trailer byl úplně jiný než pak ten film. Vypadalo to, že to bude celkem kvalitní akční film a vyklubalo se z toho Double 1.

• 15.5.2018  22:17

Fakt musím uznat, že jsem byl velice příjemně překvapen a že jsem se skvěle bavil. Hned jedna z úvodních scén s nákupem tequily a pomerančů a následném zkonzumování na mně vyloudila úsměv – mám prostě rád filmové ožíračky. Pak scéna z Moravy, kde se hlavní hrdina ožral s bývalým spolužákem v garáži, to bylo něco. Fakt se mi to hodně líbilo. Navíc jsem měl pocit, že některé záběry byly tak trochu „trierovské“, hlavně určitá monotónnost ve vystupování hlavního hrdiny. Co pro mě mělo pořádný drajv, to bylo ve chvíli, kdy si manželka naslinila ruku, aby to bylo příjemnější, když se mu s ním bude mazlit. Jo, prostě dobrý film.

• 15.5.2018  22:16

Někdo to může považovat za umění, někdo za avantgardu, někdo třeba za něco víc. Pro mě to byl příběh jedné blbé holky, která se zamilovala do prvního frajera, se kterým se vyspala. A protože její rodiče byli kreténi a nenaučili ji, jak normálně žít na tomto světě, neboť jim byla dobrá jen na to vyklopit výplatu a zastávat domácí práce a protože do toho vyspání s tím frajerem byla panna a protože následně otěhotněla, tak se vymyslela taková vzpoura proti nespravedlivému údělu a chudák prostinká to holka šla koupit jed na krysy, aby potrestala každého, kdo jí znepříjemňoval její bídný život. Někdo to bere jako art, já jako jednoduchou nicneříkající hovadinu.

• 15.5.2018  22:15

Ono se řekne „tarantinovka“, přece jen to ale není Quentin, nýbrž Guy Ritchie. A já jsem zatím žádný jeho film nehodnotil více než třemi hvězdami. Takže náhoda to asi nebude. Film to není špatný, osudy jednotlivých postav se nám pěkně prolínají, ale co na tom, když to pro mne nemá tu frajerskou šťávu. Nejvíc se mi líbila scéna v baru, kde černoch za nic na světě nechtěl, aby mu někdo v televizi přepnul sportovní utkání, na které se fakt se zaujetím díval. No a to je to, co v celém zbytku filmu chybělo.

• 15.5.2018  22:10

Velice krásně nám byl demonstrován syndrom otřesu mozku, o kterém jsem do této doby nevěděl. Ano, říká se, že např. boxeři to mají v hlavě vymlácené. Ale nevěděl jsem, že se toto poškození tak zásadně týká hráčů amerického fotbalu. Opravdu velmi zajímavé. Dále nám film pěkně ukazuje, jaké to je, když stojí jedinec proti gigantickému molochu. Film nakonec vyzní lehce optimisticky. Pravda je ale taková, že NFL se hraje dál prakticky bez omezení. Na druhou stranu se tam točí tak neuvěřitelně velké peníze, že by na tom nic nezměnil ani prezident, ani kongres. Americkým fotbalem jsou živy celé Spojené státy, tak jim to, prosím, neberte. I když to stojí pár hráčů zdraví a rozum.

• 15.5.2018  22:09
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Matta Dillona mám vcelku rád a navíc popisek k seriálu sliboval jakousi neurčitou mysterióznost. To jsem se fakt těšil. Přijet do města, ze kterého vám podivně chovající se lidé nedovolí odjet – to je pro mne vskutku lákavá záležitost. Navíc, když ti lidé jsou tak podivně přívětiví… To celé mi připadalo jako zajímavé, třebaže klišovité mystérium. Původně jsem si totiž myslel, že půjde o společnost podobnou té ze „Stepfordských paniček“ nebo možná z „Městečka Pleasantville“. Jenže ony se nějak ty žánry každým dílem měnily, přičemž napětí a tajemno zůstávalo. Mohli jsme sledovat tu drama, tu thriller z totalitní společnosti, potom vše přešlo do roviny sci-fi, přes něco podobného zombíkům, až jsme se vrátili zpátky k zajímavě pojaté totalitě. Opravdu poměrně zvláštní seriál, který jsem si celkem kvalitně vychutnával. Jsem zvědav, v co se to obrátí ve druhé sérii.

• 15.5.2018  22:08

V posledních třinácti letech jeden z nejlepších amerických pohádkových příběhů. Sympatická Ella, dost zajímavých pohádkových postav a hezký příběh. Vše v pěkných barvách. Jo, mně se to fakt hodně líbilo. Navíc, když se tato pohádka stala součástí dětství mých dvou dcer.

• 15.5.2018  22:06

Filmy s takovýmto námětem jsou mnou hodně vyhledávané. Mám rád filmy typu „lidé v místnosti“, kdy může divák sledovat chování a povahy jednotlivých postav a interakce mezi nimi. Mám rád, když můžu sledovat, jak se věci pod tíhou situace mění a jak na celkovou atmosféru sledované postavy reagují. Jenže to bych musel zůstat u filmu „Divine“ a ne u tohoto, který byl fakt velkým příslibem. Vše začalo klasicky a společnosti přeživších a jejich momentální situace povzbuzovaly k dalšímu sledování. Poslední třetina nicméně z toho všeho udělala béčkový thriller s jedním pomateným volem.

• 15.5.2018  22:04

Herecký koncert Jaroslava Marvana ve velmi vtipném příběhu. Situaci, kdy by člověk chtěl být neviděn u toho, když o něm druzí mluví, by si přál zažít skoro každý. Jen ti moudří ale vědí, že někdy je lepší nevědět. No ale když si z toho člověk vezme ponaučení, kdo ví, někomu by to možná prospělo.

• 15.5.2018  22:04

Kdybych tento film viděl o nějakou tu pětiletku dřív, možná bych hodnotil i výš. Po dvaceti letech služby ve věznici a celkových životních zkušenostech jsem už tak otupělý, že to se mnou moc necloumá. Spíš bych měl otázku: kolik desetiletí se točí filmy s touto tématikou? A kolik roků s tím prakticky nikdo nic nedělá? Nechci se dožít doby, kdy už se takovéto filmy točit nebudou A to z důvodu takové brutality, že by byly prakticky nezveřejnitelné.

• 15.5.2018  22:02
    Kolonie (2015)

Těšil jsem se na film, kde budou celkem podrobně vyobrazeny útrapy lidí zatknutých a uvězněných Pinochetovými lidmi. Místo toho jsem viděl příběh lásky, která sice nepřenáší hory, ale zato trhá ostnaté dráty. A je mi jedno, že to bylo natočeno na základě skutečných událostí. To bychom pak museli věřit, že Kajínek je Jánošík. Nejde mi o to vidět mučení a týrání lidí kvůli „většímu“ prožitku. Jde mi o to to vidět, protože jsem četl, že to tak bylo. Prostě je to o tom, že když je v dramatu láska, hned se lépe prodává. Podívejte se třeba na zamilovaný „Titanic“.

• 15.5.2018  22:00
    Uteč (2017)

Užívám si při filmech, kdy se člověk objeví mezi lidmi, kteří jsou na první pohled milí, na kterých jde ale v rozvíjejícím se ději postupně vypozorovat jakási podivnost – jakási podivnost v chování těch zpočátku normálních lidí. A já mám prostě touhu s hlavním hrdinou tu záhadu rozlousknout. Ať už se potom jedná o jakési sociální, genetické či jiné inženýrství. Film pro mne nebyl šokující, to by musel obsahovat nějaký zvrat, který jakoby do logického vyústění nepatří. Mně osobně bohatě stačí fakt, že byl film mysteriózní a s „divnými“ lidmi. Každopádně na jeho rozpočtovou levnost a celkovou neznámost byl dost dobrý. Dal bych nejraději tři a půl hvězdy, čtyřma bych totiž trošililinku zdegradoval dosavadní čtyřhvězdičkové filmy. PS: Nejhorší je, když jsou lidé už tak za hranou, že pro nějaké své přesvědčení, ideologii či filosofii, jsou schopni „používat“ jiné lidi pro své účely bez jakéhokoliv morálního dilematu ve smyslu a pod rouškou nějakého vyššího lidství. S těmito lidmi bych neměl v žádném případě slitování. Jsou to přesně ti, co dělají (z jakýchkoliv zrůdných důvodů) pokusy na lidech a vlastně jim ani nedochází, že obětmi jsou živé bytosti, které normálně cítí bolest, strach – prostě normální psychické a fyzické emoce. Jak říkám, na svou „levnost“ hodně dobrý film.

• 15.5.2018  21:59

Přišel jsem domů z odpolední a rodinka se dívala na něco na Filmboxu. Krátce poté začal nový film a já asi po deseti minutách řekl: „nepřepínejte to, když už to běží“. Začátek byl celkem zajímavý – ve scéně, kdy hlavní hrdinku nevybíravě buzeroval šéf supermarketu a ona si na to konto něco zapsala do deníčku. Pak jí dal u večeře v restauraci kopačky její přítel a ona si zase něco zapsala do deníčku. Tak jsem si přečetl, o čem ten film má vůbec být a nechal jsem prostor pro příchod nového přítele na scénu. Tam už se deníček nekonal, protože tento nový přítel byl milý, pozorný a tolerantní. Zamilovali se do sebe. Dále to byla černá komedie, ale velmi laciná. A závěr jsem ani nevnímal. Každopádně mé oblíbené – „potenciál to mělo“.

• 15.5.2018  21:58
    Osvícení (1980)

Stanley Kubrick a Jack Nicholson – co k tomu dodat? Perfektně vystavěná a vybudovaná atmosféra prokládána až nereálně pomalými dialogy a jízdou na trojkolce. Mistrovské vyobrazení proměny psychopatické osobnosti, požární sekery a mrazivého ticha v osamělé zasněžené krajině. Kdyby csfd existovalo daleko dřív a já se narodil daleko dřív, napíšu daleko delší komentář. Teď je to „jen“ uvědomění si mistrovské klasiky v dějinách kinematografie.

• 15.5.2018  21:57

Roztomilý příběh bezstarostného mladého muže, jehož život je rázem obrácen naruby zjevením se tříměsíčního děvčátka, které opouští jeho matka. Dalo by se napsat „sex na jednu noc a odpovědnost do konce života“. Duo Hugo Gélin - Omar Sy ukazuje, že jim vzájemná spolupráce sedí a že našli žánr, ve kterém jsou oba doma. Rád jsem také viděl Clémence Poensy, která mne uhranula již ve filmu „V Bruggách“. Přestože zde její postava až tak sympatická nebyla. Ale její chování a postup se dal očekávat. Nechci používat ohraná klišé, ale scéna v závěru filmu na střeše mě celkem rozsekala. Zpětně si totiž chování otce uvědomíme a pochopíme, proč k výchově své dcery přistupoval tak, jak k ní přistupoval. Celkově tedy dostáváme poměrně dojemný film, který netlačí na city a funguje, protože je.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49