Ve stínu (2012)

Co se týče filmařského kumštu, dává nám film naději, že se alespoň u některých českých filmů můžeme rozloučit s typicky českým seriálovým provedením ve prospěch zpracování hollywoodského. Zde rozhodně tleskám, protože film měl velice slušnou kameru. Děj mne ale nijak zvlášť neuhranul. A to zřejmě proto, že historicky zvěrstva a intriky mocných komunistů znám, ale také proto, že v úvodu se mluví o měnové reformě roku 1953, kteréžto téma bych si přál vidět víc. PS: Poučení - můžete být poctiví jakkoli chcete, pokud ale má vaše poctivost co do činění s vyššími zájmy, nemáte prakticky žádnou šanci. Dnes a za komunistů dvojnásob.

Stážisti (2013)

Slušná komedie o dvou třicátnících, kteří se chtějí prosadit v IT světě, ve kterém vládnou převážně mladí lidé. Film nám tedy i předestírá otázku a problematiku některých odvětví pracovního trhu, kde doménou je mládí, dravost a někdy i přehnané sebevědomí.

Jack a obři (2013)

Film přímo vyzýval k příjemnému prožití rodinného víkendového odpoledne. Jenže jen tak prošuměl a nezanechal po sobě ani stopy. Dnešní americký kinematografie se chce vézt na úspěšné vlně fantasy filmů. Jenže bohužel dokáže v tom množství zplodit i nicneříkající nemastně-neslanou podívanou.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Jedná se rozhodně o to lepší z období italských bláznivých komedií.

Území mrazu (2013)

Na tento thriller jsem se především kvůli jeho obsazení celkem těšil. Námět byl dobrý, ovšem provedení poměrně ploché, bez nutné dávky adrenalinu. Některé věci do sebe velice snadno zapadaly, takže jsme se zvratového napětí nedočkali. SPOILER: Moc se mi nechce věřit závěrečným titulkům, kde se říká, že dotyčná dívka v současnosti žije spokojeným životem se svým manželem a dětmi. Dle mého názoru dívka, která byla v dětství zneužívána svým otcem a posléze byla jako prostitutka vězněna a mučena úchylným chlapem, nemůže být po psychické stránce zcela v pořádku.

Vražda za vraždu (2013)

V rámci možností slušně natočený film ze série filmů o narušené dívce, která potřebuje pomoc kamarádky, aby mohla zabít svého otce.

Útok na Bílý dům (2013)

Mé hodnocení je čistě subjektivní. Jedná se především o divákovo rozpoložení a chuť podívat se i na něco lehčího. Co je špatného na americkém (hollywoodském) konci, kdy osmiletá dívka mává prezidentskou vlajkou? Ano, ve skutečnosti by se toto asi stěží stalo. Ale zde jde o film. Taktéž celá situace s obsazením Bílého domu je spíše sci-fi. Ale co na tom? Vždyť je to film, který má diváka pobavit a taky trochu napnout. Co se týče zpracování, ve filmu bylo hodně fakt dobré akce, sympatické herecké obsazení a svižný děj. Co by měli naši obdivovat je skutečnost, že Američani tvoří národ, který je na sebe hrdý, je hrdý na svou zemi, je hrdý na svou vlajku... A tyto pocity umějí implementovat i do filmů, byť jakkoli jednoduchých a přímočarých. Otázka: Co byste si mysleli o člověku, který si na státní svátek vyvěsí na dům českou vlajku? Co byste si mysleli o hospodě, ve které by visely české vlajky? Prostě jen tak, ne že by se zrovna konala nějaká velká sportovní událost?

Kandidáti života a smrti (1979) (TV film)

Na filmu jsou zjevné skoro čtyři dekády staré prvky. Ale i přes své stáří je film dobře postaven a zejména napětí je cítit dost silně. Film nám předkládá nadčasové téma únosů lidí a následný obchod s jejich orgány. Dovolím si říct, že ve filmu jsou patrné horrorové prvky - zjevující se sanitka a dvojice mužů v bílých pláštích - jež vytváří poměrně hustou atmosféru. Určitou beznaděj můžeme spatřovat ve faktu, že obchod s lidskými orgány je velmi dobře organizován a především, že jej řídí velice dobře situovaní lidé, na kterých prakticky nemůže ulpět ani zrnko podezření. Dostat takovouto organizaci jako jednotlivec je vcelku nereálné. Film nám ale dokáže dát utěšující naději.

Revival (2013)

Na Alici Nellis to byl hodně dobrý film. Spousta dobrých hlášek a životních mouder plus staré známé věci z partnerského života. Podobný film o stárnoucích rockerech, kteří chtějí oprášit starou slávu - "Still Crazy".

Mama (2013)

Celkem napínavý horror, který neskončil úplně tak, jak jsem si představoval. A za to má určitě plus. Mama byla vizuálně dobře udělaná. A zjištění - pro děti je vždy maminka ta nejkrásnější žena na světě. I kdyby to byla kdovíjaká zrůda nebo třeba přízrak.