• Publicistický

Inspektor Max - Hračka (2018) (epizoda)

Kriminálny prípad únosu dieťaťa ako nástroja na vydieranie. Námetovo to znie lákavo, no chcelo by to celkovo ešte učesať, aby sa dosiahol plánovaný výsledok. Juraj Kukura sa síce svojej role chopil veľmi dobre, no viditeľne pôsobí dosť pristaro. 55%

Taká malá propaganda (2001)

Výpoveď pracovníka STV počas rokov, kedy Vladimír Mečiar zastával post premiéra SR. Názorovo išlo o subjektívny dokument ohľadom politizácie verejnoprávneho média, no určite lepšie ako žiadny film súvisiaci s touto problematikou. Bolo to natočené tesne po páde Mečiarovej vlády, teda viac ľudí pravdepodobne ešte nechcelo vyjadriť svoj názor a svoje skúsenosti. Za veľa hovorili aj dokrútky, ktoré boli k téme. Celkovo sa mi to páčilo. 75%

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Pokračovanie úspešnej rozprávky Doba ľadová. V porovnaní s prvým filmom to bolo o trochu slabšie, ale napriek tomu dobré. Dej sa výrazne posunul a našlo sa tu zopár vtipných situácii. 75%

Zbojník Jurko (1976)

Na Slovensku sa síce nenatočilo toľko celovečerných animvaných filmov, aby som mohol prehlásiť, že ide o najlepší slovenský animovaný film, ale s určitosťou viem povedať, že ide o film, ktorý má nezastupiteľné miesto v slovenskej kinematografii. Jánošíkovská tematika vie tvorcom vždy priniesť voľnú ruku v komponovaní, keďže o najznámejšom slovenskom zbojníkovi vieme len minimum informácii. Oproti doloženým faktom sa príbeh skončí šťastne, preto tvorcovia pomenovali a aj poňali tento film plne autenticky. Pobavilo ma tu viac scén, napr. "lesný gramofón" a pod. 90%

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Život v kláštore uprostred Pienin so zaujímavou zápletkou bol pre Marianu Čengel Solčanskú určite originálny nápad natočiť film spojený s neľahkým obdobím v novoveku. Herecké obsadenie, s výnimkou Lukáša Latináka, ktorý sa mi do role mnícha vôbec nehodil, bolo veľmi dobré. Najviac, čo by som vytkol je podľa mňa zbytočný dôraz na krvavé scény, ktorými bol celý film zbytočne presýtený. Rozumiem, že tvorcovia sa chceli čo najviac priblížiť ku realite v tejto dobe, no nie nadarmo sa hovorí "Menej je niekedy viac" a chcelo to pár krát aj scény len s náznakom, nie konkrétnym prevedením. 45%

Karcoolka (2005)

Tématika Červenej čiapočky podaná aj úplne iným, no originálnym spôsobom. Pre mňa film Karcoolka neostal ako jednorázový film, teda nemám problém si ho pozrieť opäť. Najviac ma určite pobavili scény so "starým Kozlom" či "Šnícelmobilom". Oceňujem aj dobrú prácu s detailmi, tzn. že sa tu vyskytujú minimálne chyby. 80%

Susedia - Voľby (2018) (epizoda)

Epizóda "Voľby" ma v porovnaní s ostatnými časťami trochu sklamala. Žiaľ, našlo sa tu málo vtipných situácii a dosť som nepochopil prítomnosť vyháňača duchov, keďže v 3. sérii Ildikó jasne povedala, že neverí na tieto praktiky ako pobožná žena. Čím ďalej, tým viac je samotná Ildikó v 4. sérii neznesiteľnejšia aj hlavne kvôli miernej zmene povahy oproti iným sériam.

S láskou Vincent (2017)

Zaujímavý a originálny - taký bol pre mňa film S láskou Vincent. Počas celého filmu som si uvedomoval náročnú prácu tvorcov, no stálo to za výsledok. Dejová línia založená na retrospektíve filmu určite neuškodila , práve naopak. 80%

Detektív Dušo - Malá banková lúpež (2018) (epizoda)

Očakával som, že po prvej epizóde pôjde úroveň seriálu smerom nahor, no opak bol pravdou. Určite najväčším tŕňom v oku boli dvaja policajti, z ktorých tvorcovia urobili prípady zrelé pre psychiatra. Celkovo mi to prišlo ako zbytočné podcenenie slovenskej polície. Vyšetrovacie postupy sú taktiež na veľmi nízkej a často nereálnej úrovni. 30%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Prvá časť z filmovej série o Harry Potterovi. Detskí herci sa svojej roli chytili správne a zodpovedne, čo sa odrazilo aj na celkovej kvalite filmu. 80%