David.Darco

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 17.9.2019  09:08
    To Kapitola 2 (2019)

Škoda mrhať slovami. Jednotka je jedným z mojich obľúbenýc HW hororov. Veľmi som chcel dať aspoň 1*, no ani po 4 dňoch mi nenapadá nič, čo by ma potešilo, či prekvapilo.

• 18.8.2019  18:36

Asi som už na podobné early teen ages cringeové počiny starý. A to sa nijak staro necítim. P.S. cením CGI, ktoré mi tu prekvapivo nevadilo. Monsters sa vizuálne celkom podarili.

• 3.8.2019  18:13
    Ghostland (2018)

Mám zásadný problém so scenárom k tomuto filmu. Tvorcovia sa na nás snažia ukuť ako sa hovorí, "habaďúru". Ono ten twist ale sám o sebe vôbec nešokoval. Len ťažko uveriť filmu, ktorého postavy sa v takmer všetkých dôležitých momentoch správajú príliš nelogicky a konajú na základe potrieb postupu deja. Takýto prístup nie len že zabíja potenciál námetu, zabíja aj celistvú myšlienku autora, ktorá sa ma ako diváka vo forme, v ktorej mi bola podaná vôbec nedotkla.

• 29.7.2019  10:56

Verím tomu, že keby sa niečoho podobného chytil Jordan Peele tak by to bolo 100 krát zaujímavejšie... Humoru sa moc nedočkáme, Cage prekvapivo celkom fajn, aj keď mám voči jeho výskytu vo filmoch zafixovanú averziu. V konečnom dôsledku námet na čiernu horror-comedy sľubný, no za mňa jednak nevyužitý a v prevedení v ktorom je prezentovaný nedotiahnutý až nudný. Ale pre teenagerov bez nárokov asi fajn. Škoda niektorých aspektov, ktoré značne vybočovali z priemeru a zaužívaného, v (ne)súlade s ostatkom filmu pôsobili umelo, vynútene.

• 5.7.2019  19:50

Tak to bol riadny odvar. Nevedel som o tom nič, náhodou som to zapol v televízii a som za túto nevedomosť vďačný. Mnohým možno nechutí, no ide o stupídne intelektuálnu hru s konvenciami a ich porušovaním rôznych žánrov. Dlho som sa takto nezasmial a neostal naozaj milo prekvapený takou blbosťou. Neviem ani prečo tomu nedám 5*, asi sa rozhodnem pri druhom zhliadnutí, každopádne veľká pecka.

• 5.7.2019  19:45
    Pomsta (2017)

Vizuálne zaujímavé v pár sekvenciách, no scenáristicky neskutočne stupídne.. Na druhej strane chcem veriť že to bol zámer a preto sa mužské postavy chovali ako úplní idioti, nachádza sa tu však i mnoho logických nezrovnalostí (ktoré som si veľmi chcel nevšímať a film si tak užiť, no v konečnom dôsledku toho bolo príliš) Napriek tomu som to videl, fajn som sa zabavil a celkovo hodnotím skôr kladne, avšak druhý krát by som to určite nepozeral :)

• 11.6.2019  15:09

Nebyť nánosu nostalgie, tak by som dal Pokémonom zrejme iba 1* zvraty nie sú nijak zvlášť prekvapivé, message asi fajn, ale obalený hrubou izoláciou infantilnosti. Záporák vôbec nefunguje, takže zaniká stránka "zla" v Poké-svete. Čo je smutné.. očakával som že bude Raynolds omnoho vtipnejší. Áno, má svoje momenty, ale mohol to byť väčší nárez.....Aj tak by som si však rád pozrel pokémonov z "temnejšieho" pohľadu, keďže v správnych rukách majú potenciál rozobrať hneď niekoľko zaujímavých motívov (či už priateľstva, spoločenskej, komunikačnej krízy, znečisťovaniu prírody, týraniu zvierat a ničenia ich prirodzeného prostredia). Asi som len domýšľavý snílek, ale verím tomu že nejaký Rkoví.. možno Gore Pokémoni venujúci sa niečomu z toho, čo som popísal vyššie, ...by naplnili moje anti-utopistické očakávania.

• 28.5.2019  00:13

Paradoxne najlepšia reklama na zbytočne drahú škatuľku do ruky... A pri tom aj tak čistokrvná sračka...

• 15.5.2019  14:13

Logické hovno zabalené do technického zlata (ale len miestami)... Je funny sledovať toľko logických dier. Nehovoriac o Cersei ... Jop a fakt že v Kingslanding má každá domácnosť povinne sud s Wildfire je dokonalá ukážka toho o čo tvorcom v epizóde naozaj išlo.

• 30.4.2019  21:02
    High Life (2018)

Prinajmenšom zaujímavé. Každopádne až príliš rozťahané, nudné a nevyrovnané. Ostávajú najmä otázky ku zbytočným scénam, nijak nerozvíjajúcim dej ani myšlienku, zbytočne odbočujúcim a zbytočne zbytočným. Problemom teda je, že v závere nevieme, čo naši "hrdinovia" hľadajú. Spásu ? Budúcnosť ? Odpustenie ? Vedia to vôbec ?

• 27.4.2019  10:06

Na mňa príliš umelé, tuctové, nezaujímavé. Film bez duše, bez akejkoľvek originality, lacne parazitujúci na Conjuring univerze (ktoré je kapitola sama o sebe). Pritom si viem predstaviť, že námet, teda legenda o Llorone, má potenciál, avšak s dejom v Mexiku, pod režisérskou taktovkou niekoho ako je Guillermo del Toro, prípadne keby to natočili španieli :) ... Pre diváka unaveného žánrovými konvenciami a lacnými Jump-scarmi škoda času a peňazí, pre diváka spoliehajúceho sa na žánrové istoty určite spokojnosť.

• 27.4.2019  06:08

Tak ako v prípade Kuba aj pri Yetim som čakal originálny prístup a akúsi inakosť, čo sa v podstate aj dostavilo, avšak tentokrát pre menšieho diváka.

• 24.4.2019  06:52
    Shazam! (2019)

Dokonalý príklad filmu ktorý sa zruinoval sám. Tak ako mi prišiel z počiatku celkom vtipný a podarený, tak má čoraz viac otravovala doslovnosť, totálne tupý dej (..vývoj a rozuzlenie), postupne menej a menej vtipných jokov a aby nebolo málo.. otrasné CGI. Tak hnusné efekty som ozaj už dlho nevidel. Možno to je tým, že celkovo mám s tým problém, aj keď v tomto prípade k tom dosť pochybujem. Pri stopáži ktorú to má to bolo čím ďalej tým väčšie utrpenie.

• 24.4.2019  05:58

Na Arctic je sympatické ako sa v maličkostiach, ale svojím spôsobom aj v samom závere (čiže myšlienkou) chce odlišovať od ostatných filmov svojho subžánru. Nejde o radikálne odlišnosti, a možno práve to je to čo je mi na ňom sympatické. Na kontrast však môže takáto "divácka bezpečnosť" niekomu prekážať. Za mňa to je jednoznačne DOBRÝ A PODARENÝ film s rozumnou stopážou, perfektným Mikkelsenom, ktorý je jeden z mála tých, ktorí majú dar akejsi fotogenickosti a najmä talent v podobe hrania mimikou tváre. Niečo ako európsky Tom Hardy. Čo opäť môže niekomu vadiť je fakt že to celé ťahá Mikkelsen, avšak o čom vlastne tento film je však ? :) Zaslúžených 80%

• 20.4.2019  21:26
    Beetlejuice (1988)

Jednoduchý priebeh v pôsobivom prevedení, avšak Burton neskôr ukázal, že dokáže aj viac :)

• 20.4.2019  21:21

Pet sematary má dve výhody. Veľmi dobre obsadené role a schopnosť vytvoriť nervy-drásajúcu a temnú atmosféru. Nevadili mi dokonca ani Jump-scary. Film má rozumnú stopáž a ako neznalec predchádzajúceho filmu, či knihy a vlastne takmer panenský divák (O filme som nevedel takmer nič) som si ho celkom užil. Dojmy sú preto skôr kladné, niekde medzi 3-4mi hviezdami, zaokrúhľujem však predsa len nadol, pretože motiváciu pozrieť si Cyntoryn znova akosi nenachádzam.

• 19.4.2019  20:00

Uchopiteľný Lynch ? Prečo nie ? Možno pre niekoho až príliš nekonfliktný, príliš pozitívny a jednostranný (možno tým pádom monotónny), pre mňa však veľmi dojemný príbeh, v ktorom Lynch prezentuje svoju filmovú reč veľmi minimalisticky, takmer až neviditelne, no napriek tomu ju cítiť. V hlave mi stále blúdila otázka, prečo sa všetci stále tak veľmi ponáhľame, prečo sa nezastavíme a nezapočúvame, nezapozeráme do sveta, v ktorom žijeme. Nemôžeme nájsť to pozitívne, to krásne, keď sa o to ani nesnažíme.

• 11.4.2019  14:18
    The Ritual (2017)

Rozumiem autorovmu zámeru vybudovať príbeh a atmosféru na náznakovosti, čo sa v priebehu filmu javí ako účinný ťah a dobre zrealizovaný zámer. Problém tkvie v poslednej tretine, ktorá odkazuje (tak som to pochopil) na severskú mytológiu, avšak nevysvetluje ju, ani ju nepribližuje divákovi. Vo výsledku potom nechápeme, čo sa vlastne stalo ale najmä, prečo sa to celé deje. P.S. - nepochybne chvályhodné je využitie CGI, čo vo väčšine filmov naozaj neznášam sa mi tu veľmi páčilo.

• 9.4.2019  19:18

Zrejme sa s mnohými zhodnem v tom, že námet Gerald's Game mal obrovský potenciál. Prial by som si aby čosi také napadlo mne. Na čom sa už možno nezhodneme väčšina, je (pre mňa) fakt, že potenciál námetu bol premrhaný. Filmu by pristal skôr mozaikovitý typ rozprávania. Čo ma vyrušovalo bol opäť feministický (pod)tón (skôr tón) Dohnaný v samom závere do nechutne gýčovitého záberu "do slniečka". Akoby tu tejto témy nebolo dosť, akoby sa nedala podať inak, zaujímavejšie, konštruktívne, aby rezonovala, no nepreháňala, aby nebudila viac odpor ako pochopenie

• 9.4.2019  16:05
    Dobrá smrt (2018)

Ešte sa budeme musieť medzi sebou mnohokrát rozprávať, ešte sa budeme musieť naučiť rešpektovať jeden druhého a odpustiť si aby sme mohli označiť Dobrú smrť spätne za vizionárske dielo. Za mňa všetky 4 palce hore. Pomalé zoomy a akcent hraného filmu ma dostali ! Mal som neutíchajúce nutkanie ísť domov objať mamu.

• 7.4.2019  15:44
    Kandidát (2013)

Prekvapivo vyspelá a dokonalá forma kráčajúca ruka v ruke s obsahom. Škoda záverečnej pointy a linky objednávateľa, ktorá neodznela tak ako mala, napriek jasnému zámeru zobrazenia šedej eminencie bolo na ňu primálo relácií.

• 4.4.2019  14:02

Myslím že základný kameň úrazu je prílišné zameranie sa na osobu otca. Rozvíjame v podstate 3 roviny, Neonáckov a mafiu, otcovu snahu a neochotu úradov. Avšak nie každej z nich sa dostatočne venujeme. Ďalším kameňom úrazu je obsiahnutie atmosféry. Bratislava a neonacizmus to nie je pár záberov na vyholené hlavy a och fotky a pár záberov na Dunaj, most SNP a UFO. S týmto napríklad omnoho lepšie pracoval Bebjakov Čistič. Škoda, večná škoda. No napriek tomu to vnímam sčasti pozitívne, je treba robiť chyby, aby sme sa na nich učili a je dobré, že aj takéto projekty mladých autorov dokážu nájsť podporu v dotáciách a dostanú sa aj do komerčnejších kín. Síce jemný podpriemer, ale ďakujem a zaokrúhľujem hore. 2,5*

• 3.4.2019  20:28
    Dumbo (2019)

Najzbytočnejší remake všetkých čias... Burton... Prečo ? ...

• 3.4.2019  14:16
    Občan Kane (1941)

Legendy neklamali :)

• 2.4.2019  15:30

Celkom dôstojné, aj keď o poznanie slabšie uzavretie trilógie na ktorej som svojím spôsobom vyrastal. Nebude ospevovať, ani haniť. Koniec bol naozaj dojemný a vďaka nemu prihadzujem 4tú.

• 29.3.2019  09:58
    Triumf vůle (1935)

Netvrdím, že by strih nevyužívala Riefenstahlová zaujímavým spôsobom. Tvrdím že triumf vôle jej aj napriek jej kumštu jeden odporný film, navyše sa aj strih po čase zunuje. Stále je to (takmer) o tom istom dokola a ono ma to pomerne skoro začalo nudiť. Keby to malo o pol hodinu menej, ved by som si technickú vyspelosť Leni vychutnať lepšie. Žiaľ...

• 28.3.2019  15:56

What a beautiful Nazi movie. SPOILER ALERT !!!Tak to máme mladú sufražetku, trpiacu amnéziou, so sklonom ku rasizmu ,z ktorej sa ju "snaží" vyliečiť mistr MODRÁ krv, pekný chlapec takmer.. árijského typu. Od doby, ktorú si pamätá naša Sufražetka jej vtĺkajú do hlavy, že zelený meniči nie sú dobrí, vedú vojnu a treba ich vykynožiť. Akonáhle však naša slečna, trochu Ben Affleck v sukni, stretne svoju tak trošku farebnú kamošku (v doprovode jedného zoofila) zistí, že ani čierna a ani zelená vlastne nie sú tak zlé a ona to je biela čo nie je až tak kuul. Koniec koncov však vyženie zo Zeme modro-krvých a zachráni svet ako ho NEpoznáme. Druhá vec je že táto pekná Dysneyovka obsahuje kopu vtipov, zväčša trefných a nie nasilu trápnych. A keď si tak prechádzam rad za radom tie Guilty Pleasure scény tak som sa vlastne celkom pobavil. Povrchná, no príjemná zábava a celkom fajn aj keď zbytočný počin Marvelu. Ale čo už, som len človek, neviem čo Árijci zamýšľajú ďalej.

• 24.3.2019  11:50
    Viridiana (1961)

Je to zaujímavé, ale jediné čo ma ako kresťana urazilo na tomto filme sú komentáre ľudí ktorí nafukujú a robia z neho Anti-kresťanský film a neskutočne sa z toho tešia. Ale prečo ? Samozrejme Viridiana sa venuje otázke milosrdenstva, viery a podstate viery ako takej. Ale koniec koncov je to či už v reálnom svete, alebo priamo vo Viridiane človek, ktorý túto vieru ničí, ktorý sklame, ktorý ju stráca. Človek nie je dokonalý. Toto je téma na veľmi dlhú debatu, ktorej snáď raz budem súčasťou, každopádne momentálne a zrejme asi nikdy noznačím Viridianu ako anti-kresťanskú agitku, skôr ako štúdiu nedokonalosti človeka a štúdiu otázky, či je vôbec viera tým, čo človek potrebuje, čo ho povznáša a či je vôbec možné s takýmito pravidlami žiť. Musím povedať že som síce praktizujúci kresťan, no môj pohľad na svet je liberálnejší. A som človek so všetkými možnými i nemožnými chybami. A nikto odo mňa nikdy nechcel aby som bol dokonalý. No i v ateistickom svete predsa človek ktorý je rozumný a spraví chybu, túto chybu často oľutuje, ospravedlní sa. Iným, samému sebe, alebo Bohu. Je to v podstate jedno, pretože človek je nedokonalý a pravej podstate viery, života, cieľu, pravdy, údeľu, alebo to nazvyte ako chcete, sa môže len priblížiť, nikdy však nemôžeme uspieť. Viridiana je na mieste a je pre mnohých neúnosnou kritikou. Ale otvorte oči, Viridiana predsa nekritizuje len kresťanstvo. Ale i človeka ako takého. U mňa za plný počet.

• 22.3.2019  21:00
    Temný dům (2009)

Nemôžem nič len odporúčať. Niečo, čo by americký a zrejme ani "západný" divák nepochopil. Televízne pôsobiaci film s (určite) nízkym rozpočtom však pomaly kope jamu pod nohami, až dokým sa nepreboríte a nezačnete padať na samé dno morálky a ľudskosti. Akonáhle začnete padať, montáž, obrazy pred očami, motívy sa začnú spájať a vo všetkom ostane jasno, jasno len sekundičku predtým, ako tvrdo dopadnete na samé dno a tam ostanete paralyzovaný ľudskou nenávisťou a sebectvom, ktoré paradoxne nemajú dno. Perpetum mobile, nekonečný pád.

• 22.3.2019  18:14

Čo mi to malo dať mi to dalo, čo to ponúkalo mi to predalo, ale už to v živote nechcem vidieť, lebo rozbijem televízor.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10