ElectricMan

Student

2 body

• 10.10.2016  21:30
    Anthropoid (2016)

Na tento film jsem se celkem dlouhou dobu těšil, neboť jsem o něm slyšel asi tak rok dopředu a tak jsem sledoval a čekal, co se z toho vivine. Později jsem z toho filmu byl celkem na vážkách, protože jsem moc nevěřil cizímu zpracování naší odbojové a exilové činnosti a ty negativní komentáře tomu taky moc nepřidaly. O to míň jsem začal věřit v dobrý kousek, když jsem viděl, kdo bude hrát Jana Kubiše (James Dornan, podle „legendárního“ filmu Padesát odstínu šedi). Zvědavost a trailery mě však vedly k tomu, že by to nemuselo být až tak špatné. I přes to jsem si od toho radši moc nesliboval a bral to s rezervou. Akceptoval jsem i to, že po skončení filmu budu strašně nadávat, jaká to byla slátanina, že co si to ti angláni představují pod pojmem "Atentát na Heydricha". Ale byl jsem velmi mile překvapen. Perfektní scény, při kterých jsem si připadal opravdu jako ve dvaačtyřicátém v Praze. Atmosféra byla dobře zpracovaná, ale mohla být i o něco líp. Také mě nadchlo, že si tvůrci dali práci s tolika detaily, jako jsou například: Názvy ulic v místě, kde se měl atentát uskutečnit. Dále pak to, že si J. Gabčík při seskoku nad Protektorátem poranil nohu. Že ÚVOD neměl krystaly do vysílaček, a proto nefungovalo jejich spojení s Londýnem a spoustu dalších detailů, které příjemně potěší i hodně obeznámeného diváka. Naopak i ty přimyšlené detaily jsou hezky podány a sedí do děje, není to rozhodně nic kýčovitého. Na co ovšem nemůžu zapomenout je výslovnost českých jmen. Ta je divná a kostrbatá, ale dá se na to zvyknout, když si řeknete, že jsou to dělali Angličani a je to hlavně pro mezinárodní publikum. Nemluvě ani o scénách jako je samotný atentát, mučivé a drsné výslechy gestapa (které jsou opravdu kruté a nechutné) a i závěrečná obrana kostela. Dokonce jsem chvíli měl pocit, že jsem jakási součást odboje a ten atentát se rozhodně musí povést. Film mě velmi mile překvapil a jsem rád, že jsem nedal na negativní kritiku, která byla dle mého názoru byla neopodstatněná, ale sto lidí sto chutí.

• 10.10.2016  16:33

Perfektní filmová adaptace prostředí Indiánů na americkém kontinentě, který se vůbec s ničím "nepáře". A ta znělka je naprosto boží!

• 24.9.2016  14:47

Prostě zoufalost.

• 19.6.2016  11:02

V zájmu zachování lidství a inteligence doporučuji si před tímto srancem propláchnout všechny tělesné ústrojí a díry savem, popř. jiným čistícím prostředkem, dále doporučuji špunty do uší klapky na oči a kýbl na blití před sebe. Po úspěšném zvládutí těcho pokynů, můžete (stále ale na vlastní nebezpečí) sledovat tento neskutečný zvratek. Myslím si, že ČSFD by mělo přidat tlačítko CANCER, pro opravdu "povedené" filmy, jako je tento.

• 3.4.2016  00:01
    Titanic (1997)

Nejhezčí romantický film. A to romantické fakt nemám rád. Tohle je jeden z nejlepších, snad i nejlepší. Na konci jsem si taky několikrát pobrečel, fakt to bylo dojemné. Celkově hezky ztvárněné a i herecky obsazené. A samozřejmě James Horner s dokonalým hudebním doprovodem, naprosto skvělé. Bravo, bravissimo!

• 2.4.2016  23:23

Nevím, jak to hodnotit. Kniha nezajímavá a o ničem. Co se týče filmu, skvělé zpravování, herecké obsazení, kostýmy i typická ruská atmosféra. I když děj je naprosto romantický kde se v podstatě furt jen souloží, čajíčkuje, případně nesmí chybět diskutování o "zajímavých a důležitých" věcech. Skutečně jsem zmaten. Asi ty dvě hvězdičky za Keiru a herecké obsazení. Kdybych i přimhouřil očko a vynechal souložící scény (a podobné příběhově nezajímavé scény, které tvoří většinu filmu), tak by se dalo říct, že i ten děj z Ruska vypadá celkem zajímavě. Ovšem, i tyto scény byly součástí filmu, takže bohužel.

• 13.3.2016  20:02
    Deadpool (2016)

Super komedie, skvělý humor, který zaujme určitou skupinu lidí. Ostatně proto jsme na to také šli. A výsledek byl suprový. Geniální scénky a ještě geniálnější humor. Deadpool, hrdina bez kázně a hany - zkrátka Bezva!

• 21.2.2016  18:34
    Stalingrad (2013)

Neuvěřitelný greenscreenový, pře-digitalizovaný, pře-efektovaný "film", který si hraje na něco, čím není, ani kdyby Leouš Di Caprio získal Oscara. Taková nesmyslná, stupidní a patriotistická slátanina úžasného bolševikismu v Rusku. To už tam mohli dát rovnou soudruha Stalina, Gorbu, nebo klidně i Kim Jung Una. Ti by ani zbraň nepotřebovali, nýbrž by celou válku vyhráli jen díky lásce k socialismu a vlasti. Těch "5 statečných" je něco podobného, jen mají zbraně. Nemluvím ani o scénách, kde je barák v podstatě rozmetán na prach, ale naši ruští hrdinové bojují dál bez jediného škrábnutí a navíc ještě pobijí celý lépe vyzbrojený wehrmacht. Nesmí chybět nějaký opět „povedeně“ natočený a vymyšlený milostný románek, který končí tragicky. No tragický je spíš ten film, víc než ten románek. Tohle se muselo líbit snad jen komosomolákům, nebo podobné rudé verbeži, která nemá ani mozek, natož tak cit na hodnocení filmů. Tato fantastická pětka (mám tím na mysli hlavní postavy tohoto filmu), která drží samopal jako babička s Alzheimerovou chorobou berli je sice poměrně k zasmání, ale není zrovna na místě. Šupky dupky a válka je vyhraná....

• 21.2.2016  18:10
    Stalingrad (1993)

Tohle je taková alfa a omega válečných filmů. Žádné greenscreeny, uměle "povedené efekty" a jiné srance. Naprosto dokonalé, fascinující, strhující a hlavně, podle skutečné události. 5 hvězdiček je celkem slabé hodnocení.

• 17.2.2016  18:03
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Naprostý sranec, který nemá hlavu ani patu. Ta myšlenka byla celkem zajímavá možná i uskutečnitelná, ale je to hrůza při které si člověk má chuť vyrvat všechny vlasy a to nejen na hlavě. Uvádí to nějakej uprchlík, kterej ví o hrách kulový s přehazovačkou a myslí si, že když každý díl změní hosta, který se snaží rádoby zábavně komunikovat s ostatními členy této imigrantské sekty, tak je to zábavné. Vypadá to spíš jako improvizační divadlo, v tomhle případě to dopadlo katastrofálně. Zachraňuje to snad jen Martin Rota, který byl jedniný, proč jsem se na tuto šaškárnu díval skoro celý jediný díl. Netočte prosím nic dalšího v zájmu zachování lidských rozumů a zdraví. Má úcta!

• 30.1.2016  14:55
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Největší odpad co jsem kdy viděl. První série, řada, nebo jak to říct se celkem dala. Pak to začalo. Opakování děje, naprosto stejné scény obměněny pouze místem, časem a postavou. Děje se zde naprosto pořád to samé dokolečka dokola. Například: Někdo si vezme nějakou starou rachejtli, která vypadá, že má něco v mozku, že má i trochu peněz a i v posteli by za "něco" stála. Asi po 4 dílech se to celé začne měnit oni dva si začnou nadávat, pohádají se, najdou si někoho nového a s tím starým se rozvedou/rozejdou. Případně někdy je ještě pokus udělat velkou revoluci v tom, že někde někoho někdo omylem zastřelí, nebo někdo uhnije (umře) na operačním sále v nemocnici. Jaká to velká škoda a ztráta pro nás všechny. Nyní jsem vám prozradil celý děj tohoto nekonečného příběhu o lásce, zradě a utrpení. Kristova noho, jak tohle někdo může sledovat?! Musí být buď: 1) Důchodce (což se celkem dá pochopit). 2) Člověk, který je mentálně zaostalý. Kolik že to má dílů? Víte co? Ani mě nezajímá kolik to má dílů tahle volovina. Vždyť se to jmenuje v růžové zahradě a odehrává se to kdesi v horní dolní v nějakém špitále. Odpad je až moc vysoké hodnocení, chtělo by to něco jako potrat, zvratek, nebo něco na ten způsob pro tyto „speciální“ seriály.

• 24.1.2016  10:24
    První republika (TV seriál) (2014)

V celku zajímavý seriál, který si myslím, že se až tak nevydařil podle mého očekávání. Zasazení do období po první světové válce v našem státu. Seriál je první tři díly zajímavý, poté však nastává typická stereotypičnost, která více než nudí. Zase na druhou stranu zajímavý příběh, pojednávající o vraždě a velmi zajímavém konci. Za mne 3 hvězdy.

• 24.1.2016  10:23
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Delikátní a vzorová česká talk show s Jendou Krausem. Má to styl, humor prostě se u toho člověk zasměje. Není to žádný „hollywood“, ale je to pěkný a dá se na to dlouho dívat. Hosté jsou přijatelní, někdy zábavní či méně, ale to už není jaksi vina Honzíka. 4 hvězdy.

• 24.1.2016  09:21
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Jeden z nejlepších seriálů. Lži, falešní lidi, intriky, zrady, souboje, války, svatby a veselky, sex, chlast a žrádlo. Takhle nějak by tento seriál popsal každý fanoušek. Typicky jsou zde takové scény, které vás naprosto zaskočí (nebo vám u nich zaskočí) a vadí vám, např. to, že někdo nějakým záhadným způsobem vyvraždí celou rodinu jednoho velmi kladného a oblíbeného rodu a nikdo po tom ani očkem nemrkne. Ale tohle je na tom seriálu to nejlepší. Vůbec se sváma nemaže a hraje dokonale na city. Velmi moc se těším na šestou sérii. Akorát mě trošku mrzí, že malinko opouští knižní předlohu. No v poslední době od ní upustili velmi hodně. Je to sice škoda, ale já tu knihu nečtu, takže mi to moc nevadí. Je to všechno pěkné a hezky zpracované, prostě pastva pro uši a oči. Někdy však né tak docela (jak už jsem psal o tom vyvraždění rodu, to opravdu někdy zamrzí a je vám to líto). Kvalitní seriál s velmi dobrým potencionálem. Plný počet hvězd, není co řešit. SPOILER ALERT(POZOR SPOILER): #DeadJoffreyGoodJoffrey

• 23.1.2016  08:43
    Drž hubu! (2003)

Vynikající francouzská komedie, u které jsem se dlouho tak nezasmál. Super hlášky jako: „Ty jíš“? „Né, právě kadím“, nebo: „Jmenuju se Kentán a jsem z Montarži“. „Mhh…“. „Znal jsem jednoho chlápka jmenoval se Josef, byl z Martiniku. Ty seš taky Josef?“ „Jo…“ „Takže seš Afričan?“. „Né, Antilan Ty vole!“ „Jako ten druhej Josef co bydlel na Martiniku a byl z Antil“. Pokud hledáte něco na zvednutí špatné nálady, právě jste našli. Nuda není zrovna věc, kterou byste u tohoto filmu našli. Komediální stránku střídá věc vážná, to zajišťuje, že film není pořád stereotypní. A to je jedině dobře. V podání Rena a Depardieua vynikající komedie. 5 hvězdiček, není o čem diskutovat.

• 21.1.2016  19:45
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Podobná stupidita, jako je Ordinace, nebo Ulice, nebo kolik toho je. Natahovaný příběh o tom, jak Helenka ráno vstala, uvařila si čaj, šla do školy a tam se stalo něco "zajímavého" jehož podrobnosti a příčinu se nedozvíme jinak, než v dalším díle. Nesmí chybět typický počet dílů minimálně 20 sérií s 60 epizodami a dalšími 3 "speciálními" epizodami. Navíc tam ještě hraje ten trouba Brzobohatý. Tohle jestli někdo sleduje opravdu rád, tak má buď nervy z ocele, nebo je to Lofas, který má podobné mentální smýšlení. ODPAD!

• 21.1.2016  19:17
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Nejskvělejší druhoválečný desetidílný seriál všech dob. Bez hloupého a typického „patriotismu“, který byste jistě u tohoto žánru čekali. Tento mini seriál je prezentován jako dokonalé dokudrama, které se drží reálných faktů s naprostým minimem přimyšlených scének. Je vidět, že autoři si dali velmi záležet, nejen na scénkách a dialozích, ale na rekvizitách, všemožných kulisách a všem podobném. Mám jej rád už od malička, kdy jsem se s otcem mohl po večerech (samozřejmě tajně, aby to nevěděla matka) dívat na tuto skvělou válečnou akci. Ach ta nostalgie. Je až skoro neuvěřitelné, jak je to krásně popsané a natočené, žádné greenscreeny a podobné voloviny. Z těch všech dílů se nedá vybrat, který je nejlepší, jsou prostě úžasné všechny. Na tento seriál se dívám od svých mladých let až dodnes. Jednoznačně a bez keců, 5 hvězd.

• 20.1.2016  21:58
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Opět další z pořadů pro "inteligentní a šikovné". Do této soutěže, či jak to nazvat se dostávají lecjaká individua, která vařečku a sporák viděla maximálně na letních prázdninách u babičky na Šumavě. Nemluvě o neznalosti typu: "Tohle je kuřecí? Já myslela, že je to krocan. Ale tak co už, nakrájím to nůžkama." Aby to samozřejmě nebyla tak ohraná pohádka, musí se občas někdy vyvolat nějaká ta hádka. Jedna hvězdička za to, že se tam občas a asi jen čistě náhodou objeví poživatelné jídlo.

• 20.1.2016  17:38
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Seriál, postavený na principu nějaké americké show, které se chce rovnat, ale nesahá jí ani po špičky prstů na noze. Proč sakra točí něco, když neví jak na to? Tento rádoby seriál zaujme opravdu lidi na „úrovni“. Lidi se snaží ze sebe dělat idioty, což jim jde naprosto na jedničku. U některých výplodů není jisté, zda to jen ze sebe dělají, nebo mají opravdu inteligenci na úrovni hýkavého osla. Odpad!

• 20.1.2016  17:30

Rok 1950. Českoslovenští degradovaní a skoro zapomenutí druhováleční hrdinové. Vzpomínky na kamarády, válku, lásku a létání. Tak nějak by se dal v okraji popsat Tmavomodrý svět. Film začíná na marodce Františka Slámy, který během lékařského vyšetření a pobytu v ošetřovně vzpomíná od zalétávání nových čs. letounů až na návrat do vlasti z Anglie, kde bojoval na straně Spojenců proti Němcům. Film je dokonale popsán s různými dobovými zážitky, vztahy a různými událostmi z Bitvy o Británii a z války obecně. Svěrák navíc tomu dodává takový nepopsatelný nostalgický nádech a vlastenecké cítění. Film „nepříjemně“ hraje na city a na konci filmu máte na krajíčku, jak to všechno skončilo. A nejhorší na tom je, že si za to můžeme sami. Víc prozrazovat nebudu. Super film, na můj vkus docela málo leteckých dogfightů (soubojů), ale to je spíš můj subjektivní názor. I v jedné scéně je vidět, kdy místo pilotů (herců), sedí v kabinách spitfirů nějací zkušení (nejspíše opravdoví) piloti, vystrojení v netypické druhoválečné výstroji. Mám tím na mysli sváteční výstroj RAF, ve které se chodí mezi společnost, ale tento drobný nedostatek se dá přehlédnout. Tento film mě asi nikdy neomrzí, rád se na něj s rodinou díváme dokola. Sice je to pořád to samé, ale jak už jsem psal, je to prostě super film. Nemůžu ohodnotit jinak než plný počet hvězdiček.