• Krátkometrážní

Slender Man (2018)

Tento film treba vidieť po tme , tak som si zhasol svetlo a pohodlne sa usadil. Lenže pri 35 minúte som už očakával že film neprekvapí. Neprekvapil. Možno trochu, a dokonca som predtým hral nejednu hru pána slendermana a tie boli strasidelnejsie oveľa ako film. Slabota to ale nieje sú aj horšie hororove filmy ale také nemastné neslané. Herecké výkony tiež veľmi na kvalite nepridali. Slenderman by si si zaslúžil aspoň priemer a porovnám ho s hororom kruhy ktorý bol tiez celkom očakávaný ale este slabší. 3*

Solomon Kane (2009)

Solomon kane bol jeden mix historického-fantasy filmu. A prirovnal by som ho k van helsingovi, aj ked na jeho kvalitu sa netaha a film by potreboval lepších hercov dej atď. Zápletka je celkom jednoduchá Kane po súboji s diablom prestane bojovať, napokon prekliatie poruší. Az dokonca filmu som rozmýšlal na hodnotení. Napokon to celé spadlo do slabšieho priemeru. 3*

Chuckyho sémě (2004)

O horor nejde skôr je to celé čierna komédia. Podobný štýl ako chuckyho nevesta len o niečo slabšie. Jeho potomok mi tu prišiel absolútne nevhodný a zbytočný. Koniec bol len priemerný ako aj cely film, škoda, sľubný začiatok sa mi aj páčil. 3*

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Jednoznačne, vzkriesenie bolo lepšie ako slabšia trojka. Kvalitovo na ostatných votrelcov nedosahuje. Ripleyova sa vracia, ale už nie ako človek. Kostlivcový votrelec na konci už trochu prehnaný. Ide ale o celkom slušne sci-fi. 4*

Blade 2 (2002)

Film ktorý už má svoje roky ale stále si naňho nejeden filmový fanúšik spomenie. Blade 2 chýbal do trilógie, a zároveň je aj najlepším filmom čo nám wesley snipes ako lovec upírov ponúkol. 4*

Narcos - Season 1 (2015) (série)

Pozriet si serial narcos bol spontánny nápad. Koncilo mi členstvo netflix tak som sa rozhodol že to ukončím týmto seriálom. Pilot bol zaujímavý a strhujúci asi najlepšia časť čo seriál priniesol. Slabšie časti samozrejme nechýbali. A ako býva u mňa zvykok seriály veľmi nemusím ale tento som dal za týždeň. Netuším či sa ešte vrhnem do druhej série. Bude to asi rovnaký napad aký bol na začiatku. Prvá séria končí s otvoreným koncom, tak uvidíme. Ale musím uznať že serialový Escobar je lepší ako jeho film Loving Pablo. 4*

Kryštůfek Robin (2018)

Milý a prijemný film ktorý sa dobre sledoval. Nostalgický závan do detských čias, kto by nepoznal macka pú a jeho kamarátov? Ktorí ukázali že nemusia byť len kreslenými postavičkami. Christopher Robin je obyčajný mladý chlapec a aj on raz vyrastie. Vyber Mcgregora je skvelý opäť potvrdil svoju kvalitu v herectve. Humorné scénky boli aj smutnejšie a veselé, všetko čo by mal dnešný film mať. Taká rozprávka pre starších takmer dokonalá ktorá zanechá skvelý pocit. Zrejme rodinný film roka 2018.. 5*

Sněhový armagedon (2011) (TV film)

Netuším ako sa mi práve tento film dostal do sekcií chci videt. Ale keďže včera napadol prvý sneh nápad pozrieť si tento film prišiel pomerne rýchlo. Čakať od filmu ktorý má 20% zázraky to som asi chcel priveľa. Film je dokonca z obdobia Vianoc ktoré už mame za rohom. Je v tom ale cítiť tv film ktorý by ste si asi radšej pozreli niekedy v noci a určite by ste pri ňom aj zaspali. Ale ako katastrofický film bez dobrých efektov sa to dalo vydržať. 2*

Kostka (1997)

Za malo peňazí veľa muziky . Lacný horor v ktorom sa ocita pár ľudí vo väzení v tvare kocky. Skvela atmosféra a vyber hercov hlavne ten černoch ktorý tu hral ozaj dobrého blázna. Chýbalo mi tu viac vrážd a pascí. Aj keď človek nemá rad matiku tak tých veľa číselných kódov ktoré tu boli prežije v pohode a v poriadnom napätí. Ako hororove sci-fi ozaj vydarené. 4*

You're Next (2011)

Vyzeralo to na horor ktorý má všetko. Fajn atmosféru , napätie, vraždy a zabijakov v pôsobivych maskách. Potom prišla celkom zaujímavá zápletka, vlastný syn dal zabit svojho otca a klamal ostatným že je v poriadku kvôli peniazom. Jasne, nejako sa to celé vysvetlit muselo. Škoda že to tvorcovia jednoducho nepovraždili ako napríklad v prvej očiste alebo Oni 2ke. Takáto zápletka sa mi tam zdala zbytočná a mohli si ju odpustiť. Stale to je ale solídny horor a ozaj vydarený. 4*