dANo

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 20.8.2017  10:07

nepozerateľné!

• 14.2.2017  20:38

Okrem brutálneho hereckého obsadenia nie je na tomto filme (podľa mňa) nič zaujímavé. Prekvapivý záver by som považoval za nedotiahnutý a takmer nevysvetlený. A celkovo by som to ani zďaleka nenazval thriller a už vôbec nie mysteriózny!

• 5.1.2017  17:23
    La La Land (2016)

Remeselne je to fakt úžasne spravené a hercom nie je čo vytknúť. Čo je teda slabinou tohto zaujímavého filmu? Mne tam proste chýbala nejaká emócia, ktorou by som si doplnil ten audio-vizuálny zážitok.

• 13.12.2016  16:52

Nasadené tempo z prvej časti si udržal aj tento diel a tak je divák okrem toho, že háda, kto to mohol byť (aktuálne tam vidím 2 adeptov), zvedavý na ďalší vývoj tohto skvelého seriálu.

• 13.12.2016  16:49
    Jedna noc - The Beach (E01) (epizoda) (2016)

Famózny začiatok tejto minisérie! Zaujímavejšie rozohranú krimi zápletku som už dávno nevidel a som fakt zvedavý, ako sa to vyvinie... keďže to má ďalších 7 dielov :o).

• 15.11.2016  13:42
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

Zo zvedavosti som sa rozhodol, že si pozriem 1. sériu, aby som mohol objektívne kritizovať, resp. polemizovať s fanúšikmi a je pravda, že to neľutujem. Ale na druhej strane ma to nepresvedčilo, aby som pokračoval. Takže niekde je asi chyba. Uvidíme, či sa ešte niekedy rozhodnem pokračovať, ale odrádza ma množstvo sérií a ten postupný telenovelový charakter seriálu.

• 31.10.2016  16:01
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Moje obľúbené žánre sa spojili do jedného, prijateľne dlhého seriálu a keďže scenár nemal priam žiadne muchy, tak som si zase raz užil chvíle čakania a sledovania jednotlivých častí, aby som sa dočkal zaujímavého konca. A tak aj bolo... Super! Ďakujem, že vzniká takáto filmová tvorba, ktorá vzdáva hold klasike, ale zároveň udáva nové trendy.

• 18.10.2016  16:09

Kvalita príbehu neklesla a tak pokračujeme... :o) Príjemný pocit mám zatiaľ z detských hercov, lebo to môže byť niečo, čo môže seriálu dosť ubrať.

• 18.10.2016  16:06

Skvelý začiatok seriálu pre niekoho, ako som ja... t.j. seriály veľmi nevyhľadávam a už vôbec nie také, ktoré majú viac sérií. V tomto prípade som si povedal, že teda mrknem prvý diel a uvidíme, čo ďalej. A keď to skončilo, tak som ostal sedieť ako prikovaný a bolo jasné, že si to pozriem celé... :o)

• 29.7.2016  16:35
    Grimsby (2016)

Nechutne som sa na tom zabával a je mi jasné, že to nemôže osloviť masy. Ale mne to úplne stačilo a nechýbalo veľa, aby som dal plný počet. 84% :oD

• 28.7.2016  16:59
    Chlapectví (2014)

Linklater to na mňa vie, lebo aj tento dlhokánsky časozberný film mi ubehol ako voda a zanechal silný zážitok. Btw, 18-ročný Coltrane vyzerá úplne ako syn Hawkea. Čo nechápem, ako sa mohlo takto predvídať... :o)

• 28.7.2016  16:52

Jediné, čo je na tomto filme zaujímavé, je herecké obsadenie a výkony. Ináč je to chaotická a dlhotrvajúca nuda.

• 28.7.2016  16:12

Možno, keby to malo max. 2 hodiny, tak tomu dám aj 4*, ale takto proste nemôžem. A Leo dostal Oscara za celoživotné dielo a nie za herecký výkon v tomto filme!

• 24.5.2016  17:21

Keby dej tohto filmu nebol chronologicky poprehádzaný, tak by to bola hustá citová vydieračka. A takých je na filmovom trhu už celkom dosť... Ale tvorcom sa podarilo spraviť veľmi originálny film, ktorý ma pár krát aj rozosmial a hlavne ma držal v napätí do úplného konca, keďže divák musí čakať na doplnenie toho, čo mu je pár krát naznačené. A tým pádom to nie je taká tá nepríjemná citová vydieračka.

• 13.5.2016  15:14
    Vzpomeň si (2015)

Aj napriek tomu, že prekvapivý záver otvoril jednu zásadnú otázku, ktorá by vyriešila menšiu logickú nezrovnalosť, tak som si na ňu odpovedal sám: "film by nebol taký zaujímavý a iný záver by mal len síce silnú pointu, ale to prekvapko tej pointe neuberá na sile". Takže fajn a dávam plný počet aj kvôli tomu, že je to na Slovensku aktuálna téma.

• 15.3.2016  15:36

Určite najlepší animák za posledné obdobie, pričom konkurenciou mu môže byť jedine V hlave. A dovolím si povedať, že aj tento ocenený film je Zootropolisu slabým súperom. V prvom rade však musím napísať, že Parental Guidence je fakt namieste, lebo okrem toho, že hlavná dejová línia je ozaj "dospelácka", tak sú tu aj scény, z ktorých by malé deti mohli mať ťažšie sny (ľakačky a pod.). Ale aby som veľmi nezavádzal, tak film má aj skvelú humornú líniu a postavičky, ktoré si divák veľmi rýchlo obľúbi. Jednoznačný plný počet a vrelé odporúčania pre tých, čo rozmýšľajú nad zhliadnutím.

• 18.11.2015  16:56

Vôbec som netušil, čo môžem od Snoopyho vo filme očakávať, keďže išlo o to, aby mali decká nejaký program a rozprávka v kine bola alternatíva... :o) A dostalo sa mi milého prekvapenia, lebo príbeh, vizuál a aj hlášky boli fakt dobré a aj dospelák si tam môže nájsť to svoje. 3D verzia nie je nijak potrebná, lebo tam bolo minimum situácií, ktoré by vďaka tomu získali niečo navyše...

• 26.10.2015  16:07
    Dárek (2015)

Niekoľko logických nezrovnalostí mi síce vadilo, ale nie natoľko, aby som nemohol uznať vysoké kvality tohto zaujímavého thrilleru. Joel Edgerton ma svojou prvotinou nesklamal a som zvedavý, ako sa mu bude dariť ďalej.

• 29.6.2015  16:50

Čistých 5*! Mám rád poviedkové filmy, ale veľmi často sa v nich vyskytne nejaké to slabšie miesto... Ale v tomto prípade sa nič také nestalo, pretože Pasternak, kuchárka, vydlák, Bombito, manžel tehotnej ženy a mladomanželia budú pre mňa po tomto filme nezabudnuteľní. Milovníci čierneho humoru musia pri pozeraní krochtať blahom a ja som si to teda užíval. ;o)

• 28.6.2015  13:37
    Slídil (2014)

Režisér dal Jakeovi veľký priestor a on ho maximálne využil. Celé to totiž stojí na hlavnej postave, lebo príbeh a vyústenie sa dalo predvídať.. Čo ale neznamená, že scenár je zlý, práve naopak. Je to originálne a dokonca aj uveriteľné. 4a1/2*

• 12.6.2015  15:00

Keď už nejaké vykrádanie filmovej klasiky, tak nech to vyzerá takto! A pritom si tento film z bondoviek nerobí srandu, práve naopak... využíva z nich to najlepšie, čo ponúkajú a k tomu sem tam prihodí nejaký podarený britský humor. A niektoré akčné scény (ako napr. v kostole) mi prišli oveľa lepšie, ako väčšina, kde J.B. ničí svojich nepriateľov. Týmto však nechcem nejako porovnávať, ale vyzdvihovať tento film, lebo sa fakt oplatí ho vidieť.

• 10.6.2015  17:13
    Rubber (2010)

Prečo má pneumatika čiernu farbu? No reason! - Prečo sa rozhodla ožiť? No reason! - A prečo začala zabíjať? No reason! Ale mne to vôbec nevadilo... Zaujímavý nezávislý film s prvkami béčkového hororu s gore efektami.

• 26.5.2015  16:29
    Ex Machina (2014)

S prižmúreným elektronickým okom ;o) dávam plný počet, keďže sa mi veľmi páčil samotný nápad, vizuálna stránka filmu a v neposlednom rade hudba, ktorú má na starosti člen mojej obľúbenej kapely Portishead. Je však pravda, že je vo filme pár vecí, ktoré by sa dali vytknúť. Je tu zopár nelogických konaní hlavných postáv, ale nie je to také rušivé, aby to pokazilo zaujímavý a prekvapivý záver.

• 22.5.2015  10:24

Brutálna akčná automobilová naháňačka - možno takto jednoducho by sa dal nazvať tento hustý film. Avšak je k tomu potrebné doplniť, že s autami vo filme sa niekto neuveriteľne pohral. Ďalej musím spomenúť, že akcia nedá vydýchnuť počas 90% trvania filmu a samotná naháňačka vypĺňa rovnakú časť. Ešte musím pochváliť masky a na záver: Junkie XL bol skvelý výber na hudbu k tomuto našlapanému filmu! Jednoznačne odporúčam. Čistých 5* bez mihnutia oka.

• 15.5.2015  10:07
    Zátah 2 (2014)

Vizuálne je to fakt dobré, takže tie akčné scény sú tým pádom doslova umelecká záležitosť. Väčšina tu chváli aj dejovú líniu, ale ja som bol v tomto ohľade sklamaný. Je tam veľké množstvo postáv, ktoré mi prišli všetky na jedno kopyto a keď si k tomu pripočítam prehnanú stopáž, tak som nemohol hodnotiť tento martial arts film pozitívne.

• 6.5.2015  14:23

Dokonalá vražda neexistuje, ale dokonalý režisér, ktorý režíroval dokonalé filmy, existoval - Alfred Hitchcock. Výborná konzervačka, ktorá sa pohráva s kľúčmi, ktoré postupne otvárajú a zatvárajú dejové záhady.

• 19.3.2015  16:27
    Oldboy (2013)

Kórejský originál patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy a tak som trochu s pozretím váhal, ale na druhej strane som bol aj zvedavý, ako sa s týmto príbehom pomsty pohral Spike Lee. A musím, chválabohu, napísať, že to nedopadlo najhoršie. Josh Brolin bol dobrá voľba a úpravy v scenári sa tiež podarili, takže 4* mi prídu fér... :o)

• 19.3.2015  16:10
    Birdman (2014)

Celkom chápem tých, čo boli z tohto filmu sklamaní a aj u mňa prevládali hlavne podobné pocity. Je však pravda, že som nemal veľké očakávania, keďže už samotný námet ma nezaujal. Čo však musím pochváliť, je technické spracovanie, ktoré je vcelku originálne a pri takejto stopáži filmu dosť odvážne. A vďaka tomu dávam nadpriemerné hodnotenie, lebo 3* sú podľa mňa málo. (Oscar zase raz nie je až tak v správnych rukách, ale nie je to prvý a ani posledný krát.)

• 11.2.2015  14:35
    Odpojit (2012)

Jeden z najlepších film, ktoré som videl v poslednom období! Scenár je fakt skvelý a to prevedenie v súčasnom online štýle... no paráda. A keď film vrcholí v scéne "multi-konflikt", tak som mal doslova husiu kožu. Vrele odporúčam!

• 11.2.2015  14:27
    John Wick (2014)

Príbeh nič moc, ale ten pocit, ako keby som hral nejakú akčnú videohru je vcelku originálny a vďaka tomu dávam nadpriemer. 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47