Andrew - člen naší rodiny (1999)

Kto by od Columbusa cakal nejaku tu technologicku dramu?Nikdo.A predsa,ajked sa tento film tvari ako jednoducha rodinna zabavka,skryva mnoho odkazov na otazky,ktorymi sa zaoberal Isaac Assimiov.A v Columbusovych rukach sa tento pribeh robota stava ludskym a pekne nam kopiruje jeho samotny vyvoj vo filme.Ku koncu sa to uz nedalo vydrzat a vyhrkli mi slzy...Myslim ze pri tomto filme sa neudrzi ani drevorubac s kamennym srdcom.Nieje to az take sofistikovane ako A.I. ale ma to atmosferu a dobre sa to pozera.Urcite na tom ma levi podiel aj Robin Williams so svojim jemnym humorom,ktory semtam odlahci niekedy az prilis vaznu atmosferu.Vyborny film s velkym srdcom

Země dinosaurů (1988)

Cim to je,ze urcite filmy,ktore sme videli ako deti nikdy nezabudneme a o desiatky rokov nam spomienka na nich zvlhci oci a v dusi pocitime zavan sentimentu?Mozno je to tym,ze ako deti sme emocionalny odkaz z tychto snimkov mohli vnimat v krystacky cistej podobe bez predsudkov,ktore nas suzuju v dospelosti...Ja osobne sa snazim v sebe tento moj "detsky" pristup udrzat co najdlhsie,pze inac by som prisiel o to kuzlo,ktore mnohych z nas opusti potom,co zacneme dospievat...Tento konkretny poctivo animovany skvost,produkovany Stevenom Spielbergom je asi najdojemnejsim a nakrajsim filmom,ktory som kedy videl...Je to asi zhoda nahod,ze sa v tomto diele vsetky casti produkcie tak nadherne doplnaju,ze zazitok,ktory si so sebou po zhliadnuti so sebou zoberiete,je intenzivnejsi ako zivot sam...Len ked si zoberiete hudbu.Anjelske zbory a krasne tahave melodie umocnuju uz aj tak intenzivny zazitok o sto percent.Citliva rezia ani raz nezavaha a dej plynie neuveritelne rychlo.Animacia je mila,detailna a velkolepa.Scenar je klasicky,ale to je skor vyhoda...Reziser ma aspon viac moznosti na ovplyvnenie divakovych emocii...Dokonalost sama,ktora nema konkurenciu a ostane v mojom srdci navzdy.Pre moje deti,ak ich budem mat,to bude povinny film ;-)

Město andělů (1998)

Moj najoblubenejsi romanticky film,pri ktorom sa neda ubranit slzam...Okrem toho taky krasny, kristalovo cisty a uprimny odkaz, ktory z tohto filmu plynie, som nevidel u ziadneho dojaku.Snovy a magicky zazitok umocnuje aj nadpozemska kamera J.Sealeho,ktora nam ani na chvilu nezabudne svojimi obrazomalbami pripominat anjelsku podstatu pribehu.Herecke vykony su nadpriemerne,Meg je k zakusnutiu ako vzdy,ale tentoraz sa neskeri a nieje taka popletena...Magicky film,ktory chyti za srdce kazdeho,kto ho(srdce) nema z kamena ;-)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Keď som to videl v 1995 v kine,nemohol som uveriť,vtedy ma dostala hlavne vizuálna stránka...Po niekoľkých rokoch,keď je 3D animákov ako maku a spracovanie už nieje také dychberúce sa vynoria iné prednosti tohto filmu...

Vetřelci (1986)

Čistá akcia s atmosférou ako hrom.Skvele napísané postavy,ktoré prirastú k srdcu a v dosledku toho je akcia na obrazovke intenzívnejšia a vtiahne vás do deja.Cameron je majster rozprávač, génius réžie a budovania atmosféry

Šestý smysl (1999)

Toto je základná Shyamalanovka s nenapodobniteľnou pointou..Bohužial sa to na druhýkrát skoro nedá pretrpieť

Legenda o Mulan (1998)

Vážna Disneyovka so štipkou Murphyho Best of humoru...Geniálna kombinácia,úplne odzbrojujúca

RoboCop (1987)

Atmosférické a Verhovenovsky dokonalé.Vo svojej dobe to boal pecka,teraz je to klasika.Stále má čo ponúknuť a pohyby Robocopa sú na popukanie