CheeseFigure

Slovensko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 7.3.2021  02:38
    Na mušce - Série 2 (série) (2019)

A čo, že sa to vyvíja nereálnym smerom? Vzťah Eve a Villanelle ma baví, rovnako ako tento počin, i keď skĺzava do vôd absurdity. Ľúbil sa mi aj hlavný záporák, ktorý bol správne odporný. Trochu ma zamrzí malý priestor, ktorý sa venoval postave ,,Ducha". Ináč fajn, stále sa jedná o fajn počin.

• 6.3.2021  17:21

Easter eggy boli fajn, vtipné scény pobavili, ale chýbal tomu lepší príbeh, ktorý by to prepojil. Taktiež postava Ralpha mi bola menej sympatická, ako v jednotke. Nie natoľko, aby som tento film nenávidel, ale i tak.

• 6.3.2021  17:19
    Na mušce - Série 1 (série) (2018)

Jodie Comer ako psychotická vrahyňa ťahá túto prvú sériu. Áno, postava Eve je síce sympatická, ale kto by nemiloval šialené sexi vrahyne, ktoré si vraždy užívajú? Chválim taktiež výber hudby, postavu Konstantina a čierny humor, ako aj tajomno obostierajúce Villanelliných zamestnávateľov. Som spokojný.

• 6.3.2021  17:19
    Pod vodou (2020)

Som prekvapený, ako tu ľudia vypisujú o Lovecaftovi. To akože to monštrum na konci, o ktorom sa na nete povedalo, že je to Cthullu aj keď to s Cthullu nemá nič spoločné? No čakal som viac, keď tu všetci nadšene vypisovali o Lovecraftovi. Okrem toho to pripomína horšieho Aliena, v ktorom vďaka tme nie je takmer nič vidieť, akcia začína skôr, ako sa zoznámime s postavami, takže ich osud je mi ukradnutý a Kristen Stewart má hrudník plochý ako stôl, takže šanca, že by to aspoň kozy zachránili, je nulová. Veľké sklamanie počin tento je.

• 27.12.2020  17:16
    Scream - Season 2 (série) (2016)

Slabšia séria ako prvá. Hlavne väčší počet dielov tomu nepomohol. A mám pocit, že aj napriek tomu, že prvá séria bola kratšia, tak v nej bolo viac dejových liniek. Preto mi druhá séria prišla aj naťahovanejšia. Ale nové postavy sú fajn, najzaujímavejšou je Stavos. Čo sa týka odhalenia vraha, tak zamrzí, že to bol ten, kto to bol, celkom som si tu postavu obľúbil. Čo sa týka Halloweenského špeciálu, tak bol fajn. Zmena prostredia a aj vraha bola osviežujúca. Možno by aj bolo lepšie, keby sme miesto druhej série akú sme dostali, mali daný špeciál natiahnutý na dĺžku série a to by bola druhá séria. Čo mi na danom špeciáli akurát vadí, je úvod. Trochu zamrzí, že sa nedozvieme odpoveď na otázku, ktorú tento úvod položil, keďže tu nie je tretia séria. Teda, ona tu je, ale úplne ignoruje tieto prvé dve, čo je veľká škoda.

• 19.12.2020  22:32

Rovnako kvalitné ako prvá séria. Ak rovnako, prečo som to hodnotil lepšie? Preto, lebo druhá séria si berie to najlepšie z prvej a pridáva nové prvky, ako napríklad väčšie prepojenie so Star Wars univerzom (postavy, ktoré môžeme poznať z iných Star Wars projektov). Čo zamrzí, je malý priestor pre Moff Gideona. Nehovorím, že ma sklamal, ale určite sa s ním dalo viac pracovať. Taktiež musím pochváliť finále, ktoré naozaj malo atmosféru, aká sa na finále patrí. Som spokojný, Mandalorian je naozaj najlepším Star Wars projektom súčastnosti (čo pri kvalite filmov o veľa nevypovedá, ale nevadí).

• 30.11.2020  22:24
    Scream - Season 1 (série) (2015)

Ako fanúšik filmovej série som skôr či neskor musel dať šancu aj seriálu. A som celkom spokojný. Má to všetko, čo na filmovom Scream milujeme. Šialeného vraha hrajúceho s hlavnou hrdinkou sadistickú hru na mačku a myš, sporo odetých študentov, krvavé vraždy. Zmena masky mi až tak nevadila, aj táto ,,nová" je celkom fajn. Vďaka tomu, že je to seriál, tak boli postavy a vzťahy viac rozvité, preto niektoré vraždy aj zamrzeli. Bolo dobré, že tu bolo viac záhad a tajomstiev, ako len ,,kto je vrah?". Nie všetky sa ale vysvetlili uspokojujúco. Taktiež mi mierne prekáža otvorený koniec. Ale ináč, je to fajn seriál. Najprv som sa obával, či to zvládnu dobre natiahnúť na desať dielov. A zvládli to.

• 15.11.2020  16:21
    Flash - Série 6 (série) (2019)

Konečne. Konečne autori pochopili, že vystavanie deja okolo jedného záporáka je hlúposť. No, oni to ako-tak pochopili už pri piatej sérií, lenže tam sme mali dej s Cicadou, po ktorom prišiel dej s druhým Cicadom, takže sa to neráta. Až šiesta séria to spravila. Preto budem hovoriť pri tejto sérií o ,,pred-krízovou" a ,,po-krízovej" časti (len tak dodám, že Crisis on Infinite Earths bol sklamaním). Takže ,,pred-kírzová" časť bola skvelá. Flash sa obáva krízy, obáva sa svojej smrti. A toto je dobré spravené. Páčilo sa mi to. Bolo to síce plačkanie, ale nad niečím iným ako nad vzťahmi, bolo to plačkanie nad niečím, čo bolo ozaj vážne (i keď Flash nezomrel, ale to postavy nemohli behom tých epizód vedieť). A záporák bol tiež výborný. Konečne návrat ku kvalitám Reverse-Flasha a Zooma. Bloodwork je desivý a pritom je jeho motivácia pochopiteľná. Proste prvých 8 epizód je výborných. Potom prišlo ale ,,po-krízové" obdobie a tu kvalita rapídne klesla. Hlavne aj vďaka nevýrazným záporákom. Máme tu organizáciu Black Hole, ktorá je tu, je zlá a tam to končí. Nič viac o nej nevieme, aké sú jej ciele, len, že posiela ,,meta-humanov" so schopnosťami založenými na svetle robiť špinavú prácu. Vodca Black Hole Josep Carver je tiež obyčajný týpek, pripomína epizódneho záporáka z Arrowa. Naozaj zaujímavý mi príde až v 19. epizóde. SPOILER: Dobre, reálnym záporákom je Mirror Misstres, ktorá sa väčšinu deja snaží utiecť z Mirroversu. Taká nevýrazná, najviac sa prejaví v 19. epizóde. Má ale zaujímavé schopnosti. KONIEC SPOILERU. Och, samozrejme nesmiem zabudnúť spomenúť nového Wellsa, pri ktorom nemám čo viac napísať, ako len, že Tom Cavanagh si každého Wellsa dá bez problémov. Dejová linka Raplha Dibnyho bola zaujímavá a na herečku, ktorá hrá novú postavu Allegru, sa dobre pozerá. Celkovo začínam mám pociť, že je v seriáli viac ženských postáv ako mužských, hm. Škoda, že kvôli koronavírusu sa séria nedotočila. Takto sa veľa vecí uťalo v tom najlepšom. Už je ale oznámená siedma séria, na ktorej začiatku by sa to malo všetko uzavrieť, tak uvidíme. Dúfam, že bude mať kvalitu prvej polovice tejto série. Lebo bez nej, by som túto hodnotil dvoma hviezdičkami.

• 10.11.2020  23:45
    Francouzská revoluce (TV seriál) (2020)

Seriálové sklamanie? Pre mňa určite. Kedže sa mi Kingdom veľmi páčilo, tak som sa tešil na ďalší historický zombie seriál. A ešte k tomu z dôb francúzskej revolúcie. Ale ostal som sklamaný. Všetko sa tak nejak deje. Postavy idú z bodu A do bodu B, kde získajú informácie, ide sa do bodu C, tam zase získajú ďalšie informácie a takto to nejak plynie. Napojenie južanskej tématiky by mi nevadilo, predsa len ide o alternatívnu históriu, ale prišlo mi to tak umelé, nezaujímavé, proste odbitie vysvetlenia nákazy. Čo sa týka postáv, tie nie sú zaujímavé. Síce, pravda, na kontesu (Marilou Aussilloux) sa dobre pozerá, ale na to netreba osem dielov seriálu. Nie všetky postavy sú ale vždy nezaujímavé, vždy aspoň jedna vytŕča. V tomto prípade je to Edmond de Pérouse. Aj napriek jeho úlohe, sadistickej pravej ruky vladára, som mu držal prsty nech sa mu v deji darí. Koniec opäť otvorený, tak ako to v dnešnej dobre býva zvykom, ale neviem, či ďalšej, potencionálnej, sérií šancu dám.

• 15.10.2020  23:33

A toto natočil chlap stojaci za úžasným Don´t Breathe? Nechce sa mi veriť. Však Dievča v pavúčej sieti je hrôza a des. Z pôvodne mrazivého trileru sa nám stal tupý akčňák (niekde som čítal, že to nemáme brať ako priame pokračovanie Salanderovej dobrodružstiev. Tak v tom prípade, sa ale postavy mali volať inak). Dej rýchlo skáče z bodu A do bodu B a z toho rýchlo presviští do bodu C, že ani nestíha divák sledovať, ako sa čo stalo. Chémia medzi Salanderovou a Blomkvistom neexistuje. Záporáčka má úplne tupým dôvodom pre konanie zla. Predvídateľný dej (pri prvých desiatich minútach človek uhádne, čo sa stane na konci). Aby som nebol len negatívny, tak napíšem pozitívum, ktorým je, že asi pri troch scénach som si povedal, že sú fajn. Ináč je tento počin, ako som písal hore, hrôza a des.

• 15.10.2020  00:56
    Biohackeři - Série 1 (série) (2020)

Zaujímavý mix teen romantiky, sci-fi a krimi-trileru. Hlavná postava mi moc sympatická nebola, i keď jej správaniu rozumiem a chápem ho. Šesť epizód a ich dĺžka je na jednej strane ideálne, na druhej to má chyby. Ideálne je, že to rýchlo ubehne a nemá to zbytočnú výplň. Tou chybou je, že postavy a ich vzťahy sa poriadne neprekreslia (napríklad Miini spolubývajúci, ktorí tam sú, sú symaptickí, dôjde aj k menšiemu posunu, ale ináč nič). Taktiež niektoré veci môžu pôsobiť urýchlene. Taktiež nemám rád ten súčasný trend, kedy seriáli končia s otvoreným koncom. Mňa tá prvá séria zaujala aj bez toho. Na 2. sériu by som klikol tak či onak. Ale zas, aby som neklamal, cliffhanger to bol zaujímavý.

• 11.10.2020  01:42
    Happy! - Série 2 (série) (2019)

Už to nemalo ten efekt ako prvá séria. I tak sa ale, podľa mňa, nejedná o nejakú katastrofu. Na jednej strane, Hailey a Amanda mi liezly na nervy. Ale na strane druhej, Christopher Meloni odvádza v roli Nicka Saxa skvelú prácu, rovnako ako v prvej sérií, a je radosť sa na neho pozerať. Škoda len, že tej interakcie medzi ním a Happym bolo menej. Zas sme mali ale dosť priestoru pre Smoothieho. A tiež som rád, že tá linka s Orcusom nevyšumela do prázdna, ako som sa spočiatku bál. Najväčšou škodou je pocit, že by sa tá tretia séria, ktorej sa, bohužiaľ, nikdy nedočkáme, naozaj hodila, vzhľadom ku koncu. Ale čo už.

• 23.9.2020  00:20
    Přes prsty (2019)

Je to romantická komédia, takže je jasné, že dej predvídate od úvodných tituliek (i keď sa priznám, že tu bol jeden zvrat, ktorý som nečakal). Zvuk bol katastrofa, občas som nerozumel, o čom sa tam rozprávajú. Plusom je Langmajer, ktorého postava je klenotom tohto filmu. A samozrejme, nesmiem zabudnúť spomenúť, volejbalistky. Kvôli ním som na to aj kukal.

• 16.9.2020  01:18

Som fanúšik krimi. Som fanúšik superhrdinov. Tento film bol teda pre mňa to pravé orechové. Síce som v strede nadobudol zlý pocit, kedy mi to pripomínalo Vraždy v...(tá séria, ktorá chodí na RTVS a je to niečo hrozné). Ale hneď, ako sa film prehupol do druhej polovice a začal naberať na šialených obrátkach, tak som si to začal opäť užívať. Páčila sa mi celkom hudba, páčili sa mi geekovske narážky, páčil sa mi celkom zloduch. Koniec je dosť pritiahnutý za vlasy, ale čo narobíme. Pokračovania sa asi nedočkáme, ale, nebudem klamať, potešilo by ma.

• 16.9.2020  01:13

Spočiatku mi tam Willis nesedel, vyzeral, ako keby v tom ani nechcel hrať. Škoda, že sa nerozvinula viac tá linka, kedy Willisove činy inšpirovali aj iných ľudí k akcii. Keby sa tejto linky film držal, mohlo by to byť zaujímavé. Nakoniec ale ide o priemerný akčný film o pomste s pár peknými scénami.

• 14.9.2020  22:00

Tak hlúpy film som dlho nevidel. Ani nie, že by Rachel bola geniálny vrah, to len všetci ostatní v tom filme sú neuveriteľné blbí. Už pri úvodnej scéne som pochopil to nízke hodnotenie, ktoré tento film na tejto stránke má. Aspoň na Milu Kunis sa dobre pozerá. A pár vecí ma rozosmialo. Ináč ide o pokračovanie, ktorého natočenie asi nikdy nepochopím.

• 30.8.2020  02:14

Ta to jedného večera klikám v telke na rôzne programy a zrazu vidím, že ide tento počin. A keďže som doteraz nemal s Vranou žiadne skúsenosti, tak som si povedal, že to skúsim, aj keď som vďaka ČSFD vedel, že diely, ktoré natočili po jednotke, za veľa nestály. Ale aby som pravdu napísal, tak ma dvojka celkom bavila. Páčila sa mi atmosféra tmavého mesta stále zahaleného v dyme, prehrávajúci hlavný hrdina a aj záporák ma bavil. Čo som ale nepobral, bola ta tatérka, ktorej pointa v tomto snímku mi uteká. A koniec tomu celému podkopal nohy. Nepíšem, že film bol dovtedy nejak kvalitný, ale bavil. Ale ten koniec bol fakt divný. On príde o moc, henten získa moc, tamten začne kričať a záporák umrie. Divné. Ale ináč to bol celkom pozerateľný film.

• 30.8.2020  00:02

Áno, je to akčný blockbuster, takže tomu treba niektoré veci prepáčiť. Preboha, ale to, že to je letný blockbuster neznamená, že to musí byť až tak hlúpa sprostosť. Hrozný detský charakter, pri ktorom som dúfal, že ho Megatron znesie zo sveta. Nestalo sa. Dialógy, ktoré zneli, ako keby ich písali na pomocnej základnej škole. Scény, ktoré pôsobili, že ich nejako zlepili na seba bez hlbšieho zmyslu, aby bol proste filmový produkt hotový. Dokonca aj tí roboti mi liezli na nervy svojou trápnou infantilnosťou. Preboha, nepamätám sa, že by prvé diely Transformerov boli tak hrozné. Samozrejme, sú tu plusy, ako napríklad A. Hopkins, pekná Laura Haddock a Optimus Prime, ktorý si pre seba kradne tie najlepšie scénky. A našťastie sa nedostavil pocit nudy, ako pri štvorke. Síce sa človek nenudí, ale trpí tým, ako je to hlúpe.

• 24.8.2020  23:41

Ako celok ma druhá séria bavila menej. Tak prečo tomu dávam rovnaký počet hviezdičiek ako prvej? Lebo, aj keď ma to bavilo menej, tak tu bolo pár vecí, ktoré mi prišli lepšie. Napríklad tu bolo viac zapamätateľných scén (hneď na úvod, keď naši hrdinovia spoja sily, zatiaľ čo v pozadí znie My Way od Sinatru). Taktiež som rád za návrat istej postavy (nechcem kvôli spoileru vyzradiť o ktorú sa jedná). Čo zamrzí sú zabijaci Komisie. Tiché trio Švédov sa nechytá na sympatického Hazela a psychotickú Cha-Chu. Za to Handler dostala viac priestoru, za čo som rád. A posledná epizóda bola celkom dobrá. Takže to dobré vyrovná zlé a je to na, asi rovnakej, úrovni ako prvá séria.

• 20.8.2020  22:05
    Doom Patrol - Série 2 (série) (2020)

Škoda toho, že, vďaka koronakríze vo svete, sa nenatočil ten desiaty diel. Takto séria konči dosť otvorene. Ináč je to celkom fajn séria. Bál som sa novej postavy Dorothy, pretože detské postavy bývajú katastrofálne. Našťastie Dorothy bola celkom zlatá a dobre do tohto sveta zapadla. Taktiež viac priestoru dostal Timothy Dalton ako Chief, za čo som len a len rád. Čo sa týka starých postáv, tak niektoré sa moc neposunuli (Negative Man), iné spravili ďalšie kroky vo svojom vývoji (Rita). Väčšina epizód je opäť vážnych a dramatických, ale opäť sa nájdu aj také, pri ktorých sa nestačíte čudovať, čo to tí autori vymysleli (Sex Patrol). Čo sa týka záporákov, zase tu máme skvelých epizódnych, ako napríklad Dr. Tyme, alebo Red Jack, pri ktorých zamrzí, že dostanú málo priestoru. Najväčšiu slabinu oproti prvej sérií vidím v hlavnom záporákovi. Candlemaker má síce dobrý vzhľad, dobrý hlas a neuveriteľnú moc, ale na Alana Tudyka a jeho Nobodyho sa zďaleka nechytá. Síce tomu dávam ,,len" štyri hviezdy, tak sú to ale silné štyri hviezdy. Doom Patrol stále patrí medzi tie najlepšie komiksové seriáli súčasnosti.

• 15.8.2020  00:08

Tak všade som počul, aký podivný seriál to je. Akože, je tam pár divných vecí, ale keď to porovnám s takým Doom Patrol, tak je to vcelku normálne. Mal som problém obľúbiť si niekoho z Umbrelly. Zato taký Hazel sa stal okamžite mojím favoritom. A neskôr som našiel zaľúbenie aj v tých Umbrellákoch. Chválim výber hudby. Koniec celkom prekvapivý. Predlohu som nečítal, tak zrovnávať nemôžem.

• 7.8.2020  15:06

Je to krátke, jednoduché, má to atmosféru a zvrat (ktorý som nečakal, takže som ostal prekvapený). Posledné minúty sú potom svojím spôsobom desivé a smutné.

• 4.8.2020  22:32
    Kostka (1997)

Na Kocku som sa tešil. A ostal som sklamaný. Čo to bolo? Desivá atmosféra? Nie. Klaustrofobická atmosféra? Nie, prečo? Len preto, že dej sa odohráva v kocke? Keby teda aspoň to gore stalo za to, ale to je tak úboho spravené, že som aj rád, že ho tam bolo tak málo. A ten koniec čo? To si mám teraz domýšľať, čo za nebeskú symboliku to tam autor vložil? Asi viem, čo tam bolo myslené, ale i tak ma to sklamalo. Jediné, čo tu bolo pozitívne, tak bola tá pekná študentka matematiky, psychologický vývin (alebo skôr úpadok) jednej postavy a SPOILER smrť toho architekta a danej študentky, to som teda nečakal. KONIEC SPOILERU. Námet je ale zaujímavý, uvidím, či ho pokračovanie využilo lepšie (a je mi jedno, že to tu má menej % ako jednotka).

• 31.7.2020  19:57
    Who's Hungry (2009)

Na 5 minút to bolo celkom fajn. Maličké deti, obrovitánsky zmrzlinár, znepokojivá atmosféra (do ktorej úplne sedela tá otravná zmrzlinárska melódia).

• 30.7.2020  22:10

Celkom sa mi to páčilo, i keď hororové prvky som tam moc nevidel. Hlavná postava Molly je silne nesympatická, ale to bol zrejme zámer, takže asi fajn. A ten záver...spomenul si ešte niekto na Blofelda z Bondoviek?

• 26.7.2020  21:00
    Iron Sky (2012)

Ja som ostal prekvapený, koľko, celkom inteligentných, vecí a poznámok, sa skrýva vo filme o nacistoch z Mesiaca. A k tomu všetkému je to sranda. A Julia Dietze je celkom kosť, na ktorú sa dobre díva.

• 26.7.2020  20:58

Zvrátená verzia Star Treku? Tak to hej! Možno by to mohla mať temnejší koniec, ale i tak som spokojný.

• 8.7.2020  01:59

Najlepšie to vystihla Barbara: Šialenstvo. Ono, tá hrôza ani nie je v zombíkoch, ktorí sú pomalí a ľahko medzi nimi prekráčate. Hrôza sa skrýva v ľuďoch a v tom, ako nevedia spolupracovať. Čím viac sa film blížil ku koncu, tým viac ma bavil. Záver je mix mierne depresie a momentov, pri ktorých sa zasmejete. Áno viem, znie to divne.

• 3.7.2020  14:11

Čakal som absurdnú blbosť, pri ktorej sa budem válať od smiechu. Nestalo sa. Je pravda, že pár krát sa človek zasmeje, hlavne na postave kňaza (ktorého hrá Anthony Daniels). Ináč ma to moc nebavilo.

• 3.7.2020  14:07
    Mstitel (1989)

Lundgren sa tvári nezaujato, apaticky, čo sa k postave neľútostného vraha mafiánov hodí. Mŕtvol je požehnane, Kim Miyori je bezcitná sadistická beštia a finále je správne akčné. A koniec so synom sa mi taktiež páčil.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14