Ad Astra (2019) odpad!

Film by mal mať nejakú pointu, správu, zmysel. A ak nie, tak by mal byť aspoň zábavný. Ad Astra nemá z toho nič. Je to nudný počin (dvakrát som zaspal) bez pointy. A nie, pointu som neprespal, lebo vždy, keď som sa prebudil, tak som si prespatý kúsok vracal a pozrel si ho. Jednalo sa o zbytočný úkon. Proste Pitt má emočné problémy a letí na Mars skontaktovať svojho asi mŕtveho otca. Autori asi mali strach, že im celková zápletka nevyjde na dve hodiny, tak sa rozhodli túto Pittovu výpravu doplniť scénami od veci, ako napríklad mesačnými pirátmi a šibnutým primátom. Potom zamrzí koniec, ktorý je skratkovitý a osekaný. Necítil som priňom žiadne emócie (okrem znechutenia, čo za exkrement to pozerám). Podľa mňa sa mali tvorcovia vykašlať na tie úplne zbytočné scény s pirátmi a primátom a venovať sa koncu. Ako som hovoril na začiatku, že film by mal obsahovať myšlienku, tak Ad Astra má myšlienku o tom, či sme vo vesmíre sami. Je to ale zanedbateľné, pretože táto myšlienka slúži len ako zámienka, pre ktorú sa Pittov otec vybral do vesmíru a stratil sa. Inak nemá nijaké opodstatnenie a kľudne mohol byť dôvod výpravy Pittovho otca iný. Proste zbytočný film. Teda...ak máte problémy so spánkom, skúste ho. Možno vás uspí rovnako ako mňa.

Agent Carter - Season 1 (2015) (série)

Tajný agenti. Studená vojna. Super tajná zločinecká ruská organizácia nazývaná podľa mýtického stvorenia. Veľmi sympatická hlavná postava. Veľmi sympatická vedľajšia postava. Záporák je psychológ a expert na hypnózu, čo z neho robí riadne nebezpečného antagonistu, ktorý ma bavil, škoda len, že je ho tak málo. Skvelé dobové veci, ako oblečenie, autá a hudba. Agent Carter je proste skvelý seriál, ktorý ma ideálnu dĺžku, takže sa pocit nudy nedostaví.

Agent Carter - Season 2 (2016) (série)

Bolo to trochu viac sci-fi, ako prvá séria, čo ale určite nevadí. Sympatické postavy sa vracajú (Jarvis), niektoré dostávajú viac priestoru ako minule (Rose) a nový záporáci prekonávajú tých zo série prvej (Whitney Frost je super, ja týchto zlých vedeckých géniov zbožňujem). Väčší počet epizód nevadil, boli vyplnené a, rovnako ako pri prvej sérií, sa nedostavil pocit ,,vypĺňania času vatou,,. Škoda, že nebude tretia séria, nielenže je tento seriál skvelý, ale ten záver k tomu priam nabáda. No čo už, všetko dobré sa raz skončí.

Air Force One (1997)

Ale hej, je to mierne patetické. Americký prezident je najlepší človek na svete, za ktorého sú mnohí ochotní položiť život. Záporákom je fanatik vyznávajúci komunistický režim snažiaci sa dostať z basy diktátora. Je to fajn dielko. Harrisona Forda mám rád, Oldman hrá fajn zloducha, ktorý mi miestami príde cez čiaru (tak ako to mám rád) a tá patetickosť pridáva na celkovej zábave.

Aladin (1992)

Klasická rozprávka. Chudobný chalan z ulice, ale s dobrým srdcom, sa postaví proti zlému, po moci bažiacemu, vezírovi a nakoniec získa srdce svojej vyvolenej.K tomu prihoďte super songy (Friend Like Me) a džina s hlasom Robina Wiliamsa, ktorého schopnosti sa postarajú o dosť zábavných momentov, a máte tu naozaj animák, ktorý ide označiť za klasiku.

Alenka v říši divů (1951)

Uznávam, že svojím spôsobom to bolo zaujímavé. Divné, surealistické, nezmyselné. Napriek tomu, že takéto veci mám rád, tak ma to nestrhlo a aj preto hodnotím, ako hodnotím.

Alibi na klíč (2017)

Keď som sadal pred telku, aby som si pozrel francúzku komédiu s názvom Alibi na mieru, nemal som veľké očakávania. Nakoniec som sa ale celkom nasmial. Či už išlo o chudáka psa, odkazy na Assassina alebo Star Wars, či kocúra pri tej automobilovej naháňačke. Len Elodie Fontan sa nepredviedla v rovnošate sestričky, ach jo.

Alibi na klíč: Den D (2023)

Prestávam mať rád, keď sa vo filme vyskytujú situácie, ktoré by šli vyriešiť jednoduchým vysvetlením a zbytočne sa komplikujú. Zase ale, asi by som sa tak nenasmial. Alibi na mieru 1 bol fajn film, pri ktorom ma oznámenie pokračovania mierne prekvapilo. Ale zopakovala sa situácia, ako pri jednotke. A teda, že som od filmu nič nečakal a ostal som milo prekvapený. Zabavil som sa.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Nevyhnem sa, na začiatok, s porovnaním s Ghost in the Shell (Film z roku 2017 so Scarlett Johansson). Prečo? Obi dve sú americké filmy natočené podľa mangy. Oba som videl v kine začiatkom rokov v ktorom vyšli. A v oboch prípadoch som predlohu nečítal. Hneď na začiatok napíšem, že Atila mi prišla lepšia jak Ghost in the Shell. Akčné scény sú fajn (celá scéna v tom bare lovcov odmien je skvelá, Atiliním príchodom začínajúc a súbojom s Grewishkom končiac). Herci sú fajn tiež (Christopher Waltz zase nesklamal), ale po dejovej stránke mi to prišlo priemerné, nevedel som sa do príbehu nejak riadnejšie ponoriť. A k tomu ten koniec je taký uťatý. Uvidíme, či sa dočkáme dvojky a teda aj nejakého rozuzlenia.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Po niekoľkokrát zhliadnutom traileri som mal veľký hype. O to väčšie prišlo sklamanie. Efekty sú špičkové. Electro vyzerá skvelé a súboje s ním sú pastva pre oči. Dane DeHaan je ako Harry dobrý, ale ako Goblin je úžasný (škoda, že sme si ho v Goblinej forme užili tak krátko). Čo ma teda sklamalo? To dôležité, čo by tie efektné scény a skvelých hercov malo spojovať - dej. Je tu toľko vecí, na ktoré sa dá sústrediť: smrť Petrových rodičov, super zločinecká korporácia Oscorp...Ale aby som nekrivdil, obom veciam sa trošku venujeme, dej sa ale prevažne z veľkej časti skladá z: Sme spolu. Akcia. Nie sme spolu. Akcia. Bude nám lepšie spolu. Akcia. Ja ti neviem, či je dobre byť spolu. Akcia. Naveky spolu. Akcia. Finále. A to finále malo byť akože čo? Postavy sa rozbehnú proti sebe a titulky. Už tam chýbalo len Pokračovanie nabudúce...Toho sa nedočkáme, vzhľadom k tomu, že Marvel na nás chystá Spider-Man: Homecoming. (Na jednej strane škoda, lebo linka s Oscorpom a Petrovými rodičmi ma celkom zaujímala)