Demolition Man (1993)

Utopistiská budúcnosť plná dobra, krásy, mieru a vyškerenej Sandry Bullock, do ktorej sú vrhnutý Sylvester ,,Tvárim sa drsno" Stallone a Wesley ,,Čierny Joker" Snipes. Je to akčné, vtipné a bavilo ma to.

The Punisher - Season 2 (2019) (série)

Myslím, že z Punisher je jediný z ,,Defenders Univerza" (lepšie pomenovanie pre Marvel seriáli na Netflixe ma nenapadlo), ktorý mal druhú sériu horšiu ako prvú. Akcia je stále dobra, prehľadná a krvavá, ale ten dej mi prišiel nudnejší a natiahnutejší. Mali to spraviť ako v prípade Iron Fista a skrátiť to na desať dielov, potom by to bolo lepšie. Čo sa týka starých postáv, tak Dinah Madani bola, po väčšinu série, strašná kravka a Billy Russo nevyrovnaný blázon. Pri Russovi to ale bolo, vzhľadom k finále prvej série, logické a bol celkom fajn, lebo aj napriek psychickým problémom si zachoval svoju chladnú vypočítavosť a bezohľadnosť. A ešte je tu Curtis, ktorý je taký istý jak v prvej sérií. Čo sa týka nových postáv, tak najvýraznejšími sú Amy Bendix, dievča po ktorom ide istá bohatá rodina a ktorá bola spočiatku strašne na jednu po papuli, ale postupne sa z nej stala celkom sympatická postava. A potom tu máme Johna Pilgrima, asi najzaujímavejšiu postavu, ktorá ale nemá toľko priestoru, koľko by som si prial. Keďže sa tretej série nedočkáme, je táto séria naozaj biednou rozlúčkou s týmto seriálom.

Slavný Myší Detektiv (1986)

Klasický Disney. V peknej animácií stretávame sympatického výstredného myšieho detektíva Basila, ktorý sa so svojím partnerom, v jednoduchšom príbehu, postaví jednému z najlepších animovaných záporákov, profesorovi Ratiganovi, ktorému svoj hlas prepožičal Vincent Price. Áno, Price je úžasný, ale nesmieme zabudnúť ani na ostatných hercov, ktorí taktiež odvádzajú skvelú robotu, hlavne dabérka Olívie, ktorej smutný hlások vás chytí za srdce. Je to jednoduché, dej rýchlo uteká a okrem humoru sa dočkáme aj emotívnych scén. Dôjde aj na tri pesničky, pričom tá prvá, The World's Greatest Criminal Mind, nám ukáže, akým chladnokrvným zloduchom Ratigan je. A pri tej druhej si až v dospelosti uvedomíme ten sexuálny podtext. Samozrejme, dobrý film potrebuje aj dobré finále, ktoré tu taktiež je. Temné finálne stretnutie dvoch úhlavných nepriateľov, pri ktorom má nejeden zimomriavky. Zaujímavé, že tento počin nie je až tak známy, je to škoda.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Bolo to akčné, rýchle a zbesilé. Čo iné čakať od filmu, kde sa Dwayne Johnson a Jason Statham postavia proti kyberneticky vylepšenému Idrisovi Elbovi, pričom im sekunduje sexi Vanessa Kirby? Čakal som prepálený akčňák a to som aj dostal. S občas fajn muzikou, vtipnými momentami a celkom prehľadnou akciou, pričom sa zvysoka kašľalo na fyziku. Proste film, na ktorý úplne pasuje označenie ,,popcornovka".

Halloween (2018)

Jamie Lee Curtis je späť, aby sa vysporiadala s legendárnym vrahom Michaelom Myserseom. Ale kým sa tak stane, veľa nadržaných teenagerov, ktorý si chcú Halloweensku noc užiť po svojom, spozná Michaelovu zručnosť s, nielen, kuchynským nožom. Do toho Carpenterova legendárna zvučka a máte pocit, ako keby ste sa dívali na horor z rokov osemdesiatich. Celkom ma to bavilo, určite viac ako originál, ku ktorému to bolo prirovnávané. Keď som pri tom origináli, potešili ma odkazy, ktoré sa tu nachádzali. Nový Halloween je dobrým slasherom, ktorý tejto sérií určite hanbu nerobí (o to sa postarali iné diely).

Batman vs. Hush (2019)

Batman: Hush považujem za jeden z najlepších Batmanovských komiksov a preto som bol nesmierne nadšený, keď som sa dopočul, že sa dočká animovaného spracovania. Oj, aké to sklamanie, aké to len sklamanie. Dočkali sme sa pár zmien, z ktorých niektoré neboli vôbec potrebné (namiesto Killer Croca sme tu mali Banea). Niektoré scény na mňa pôsobili úsmevne, chýbala im veľkoleposť a osudovosť, akú mali na stránkach komiksu a pôsobili, že ich sem autori našróbovali, lebo boli aj v predlohe, proste pôsobili strašne neprirodzene, na rozdiel od komiksu. Asi, keby som predlohu nepoznal, tak by som si tento film užil viac, aby som ale len nekritizoval, tak bojové scény boli animovane pekne, prehľadne a vždy keď došlo na akciu, tak to bolo radosť sa pozerať. Celkovo animácia celkom ušla, síce sa tu našlo pár vecí, ktoré boli divné, ako keď na scéne bolo viacej áut. Buď sa hýbali divne, alebo pôsobili staticky. Čo sa ale zas plusov týka, oceňujem, že sa nešetrilo krvou. Ináč som (opakujem) sklamaný, ak ste predlohu nečítali, choďte do toho, vám to možno sadne. Ja si počkám na nejaký ,,originálny" snímok, pri ktorom nebudem stále porovnávať s predlohou.

Batman začíná (2005)

Christian Bale sa predstavuje ako celkom reálne poňatý Batman za zvukov geniálnej hudby (Zimmer je proste Zimmer). Sekunduju mu asi najlepšie filmové (podotýkam filmové, lebo seriál Gotham ich predsa len rozvinul trochu viac) verzie Alfréda, Jamesa Gordona a Luciusa Foxa v excelentnom podaní Michaela Caina, Garyho Oldmana a Morgana Freemana. A aj tí záporáci sú podaný dobre, Cilian Murphy sa do role psychopata hodí, škoda len, že je ho tak málo. A nezabúdajme na môjho miláčika Neesona. Batman začína je dobrým začiatkom, dnes už slávnej, trilógie. Ale Burtonov Batman je predsa len môj obľúbenejší.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Jednotku a dvojku som videl niekoľkokrát, zatiaľ čo trojku len raz, takže k hodnoteniu nenapomôže nostalgia. A ani nemusí. Aj po tretí krát je Toy Story skvelým animákom s posolstvom, dušou, celkom smutným začiatkom, výborným záporákom, emotívnou scénou v spaľovni a záverom tak skvelým, že lepšie by túto trilógiu asi ani ukončiť nemohli.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Dvojka sa mi páčila vždy viac ako jednotka. Klasicky je veľkolepejšia, ale stále to dokázali ustrážiť tak, aby to bolo veľkolepé tým správnym spôsobom a zachovala sa duša prvej snímky. Postavy majú medzi sebou lepšie vzťahy, všimol som si aj viac pop-kultúrnych odkazov a záver na letisku bol taktiež fantastický. Tak ako pri jednotke zapracovala aj nostalgia a opäť menej ako päť dať nemôžem.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Po rokoch som tento, v detstve mnohokrát videný, snímok zhliadol znova a ostal som prekvapený. A to postavami. Prišli mi menej sympatické, ako si ich pamätám. Narcistický Woody, partia, ktorá mu nedôveruje a natvrdlý Buzz. Zas ale dej bol stále dobrý tak, ako si ho pamätám, Sid je desivý sadista a záver je príjemný. K tomu ešte nostalgia a menej ako päť dať proste nemôžem.