Vlci - Episode 25 (2018) (epizoda)

Viliam sa vrátil. Moc toho nepredviedol, i tak ale jeho prítomnosť potešila.

Vlci - Episode 24 (2018) (epizoda)

Linka medzi Dagmar a Hirschom zaujímavá, som zvedavý čo z toho bude. Scéna u Bajanovcov ohľadom kalcia sa mi páčila, hlavne vďaka príchode Janky a náhlemu odchodu Bajanovcov, gynekológ Vajda. To sú veci, ktoré sa mi na epizóde ľúbili. Čo sa mi neľúbilo? Linka medzi Klárou a Valentom. A bojím sa, že sa táto linka seriálom ešte dlho povlečie.

Vlci - Episode 23 (2018) (epizoda)

Epizóda 23. Nedá mi to, konečne sa k tomu vyjadrím. Nepáčia sa mi tie zábery, kedy je vidieť hlava herca v rohu obrazovky a obrazovku z veľkej časti zaberá prázdna stena alebo obloha. Pripadá mi to neprofesionálne.

Noční můra v Elm Street (1984)

Tak po Halloweene, Piatku trinástom a dokonca aj Leprechaunovi prišiel čas, aby som svoj filmový zoznam obohatil o ďalší slasher. A rad prišiel na jeden z najslávnejších, na Nočnú moru. Tak som sa do toho pustil a ostal som sklamaný. Prvá vec, ktorá ma sklamala bol počet postáv, ktorý je celkom malý, čo je škoda. Ocenil by som viac, aj keď úplne vedľajších...proste zomrie spolužiak v škole, tak nejakú scénu z triedy jak na to reagujú ostatný alebo aspoň keby na ulici hlavné postavy stretli niekoho, prehodil by pár slov a šlo sa ďalej, nech to pôsobí, že školu (neviem v akom meste sa dej odohráva a som lenivý to dohľadávať) navštevuje viac ako len štyria ľudia. A koniec bol dosť zmätočný a nechal ma v stave ,,čo to bolo?,, (ale nie v tom dobrom význame tohto spojenia). Kladmy snímky sú dobré smrti (pri tomto žánri dôležité) a Freedy Kruger, ktorý je ikona. Určite zhliadnem aj ďalšie diely.

The Defenders (2017) (seriál)

Marvel-Netflix univerzum vyprodukovalo crossover svojich štyroch seriálov. Slepý ninja, nepriestrelný nigga, cynická detektívka a chlap so žiariacou či-päsťou sa spojili dokopy aby ochránili New York pred tajomným kultom. A bolo to fajn. Hlavne chémia medzi Defendermi fungovala výborné a ja dúfam, že aj keď sa nestretnú všetci štyria spolu naraz, tak aspoň na seba nejako natrafia vo svojich vlastných seriáloch (aspoň v jednej epizóde). Čo mi ale trošku skazilo dobrú chuť zo seriálu, sú záporáci. Organizácia Hand bola zaujímavá v druhej sérií Daredevila, v Iron Fistovi menej, ale stále fajn a tu...neviem, celý ten ich hlavný cieľ ma moc nenadchol. A to to nenadchnutie sa týka aj hlavných členov (teda aspoň dvoch). Ani nie tak Alexandri Reid, stvárnenej hlavným nepriateľom Alienov Sigourney Weaver, ktorá bola fajn, zaujímavá a jej motivácia ľahko pochopiteľná. Ďalší dvaja členovia Madam Gao a Bakuto boli popredstavovaní v predchádzajúcich seriálov, preto som ani s nimi nemal problém. Ten som mal so Sowandeom a Murakamim. Čo sa týka toho prvého, tak ten tam bol asi len kvôli tej vypočúvacej scéne a Murakami...ten tam bol len aby ich bolo päť. Lepšie by bolo, keby boli štyria a tvrdilo by sa, že piatym členom bol Nobu (hlavný záporák druhej série Daredevila). A Elektra bola pre mňa tiež záhadou. Jasné, je to Black Sky ale aby bez problémom zdolala Luka Cagea, ktorý ma nezničiteľnú kožu? Neviem, neviem. Aj napriek tomu som si Defenderov celkom užil a som zvedavý, či bude aj druhá séria. Dúfam, že hej.

Vlci - Episode 22 (2018) (epizoda)

Tá Emilova žena je väčší zloduch než Viliam :-D . Dúfam, že linka Bajanovci a Alica bude pokračovať a že sa to nevyrieši ďalšiu epizódu nejak rýchlo. A Andrej Vs. Rado. Tých to dvoch kohútov bojovať o Alicino srdce je radosť sledovať.

Vlci - Episode 21 (2018) (epizoda)

Taká...neviem, čo o tejto epizóde napísať. Možnože len to, že tá konfrontácia medzi Andrejom a poľovníkmi ma sklamala. To jej vyriešenie prišlo rýchlo, ľahko, taký Boží (alebo skôr Hirschov) zásah.

Vlci - Episode 20 (2018) (epizoda)

Dagmarina linka bola z tejto epizódy najzaujímavejšia.

Vlci - Episode 19 (2018) (epizoda)

Dvanástej epizóde som dal dve hviezdičky, lebo som zaspal. Táto si tie dve odnáša, lebo to bol otras. Ani Bajanovci to nezachránili. Viliam bol zo začiatku skvelý, ale čím ďalej viac je to postava, ktorá ma otravné, nič nehovoriace reči a nikam sa neposúva. Našťastie František Kovár tú postavu svojím výkonom stále drží v medziach prijateľnosti.

Black Panther (2018)

Až taký nadšený ako pri posledných dvoch Marvelovkách som nebol. Chadwick Boseman je sympaťák a viem si ho predstaviť ako stálicu novej vlny Avengerov, ostatný herci boli tiež fajn. Sklamaný som skôr z príbehu. Prišiel mi rýchly, skratkovitý, proste keď som počul prirovnanie k Winter Soldierovi, čakal som podobný politický triler o riešení zapojení Wakandy do sveta. To sa síce riešilo, ale nie tak ako by som si to prial. A potom tu máme záporákov, ktorý ma sklamali úplne. Andy Serkins ani nie, ten chlap je ako Klaw skvelý, skôr ma sklamal Killmonger. Ani nie tak tím, že chcel pomstiť krivdy spáchané na čiernej časti populácie (to je podľa mňa skvelé a na komiksového záporáka zaujímavé) ale to podanie. V tom podaní sa tá myšlienka stráca a Killmonger sa pre mňa stal obyčajným psychopatom s túžbou ovládnuť svet. Škoda, mal predpoklady pre skvelú zápornú postavu.