Takaru

okres Liberec
???

<< předchozí 1 2 3
    • 22.5.2019  00:09

Asi to nejpodivnějši filmové dílo, české, které jsem měl tu možnost kdy shlédnout. A zřejmě bych i poprosil o nějaký ten klíč k pochopení této motanice absurdity, satiry, černého humoru a téměř biblické záplavy metafor a odkazů, z nichž některé jsou zřejmé na první dobrou, ale velká část z nich pro mě zůstává, jen lehce náčrtnutá, nejasná nebo zcela skrytá. Ano pro někoho může být zábavou je hledat, ale co když jich tam tolik vůbec neni? Film, u kterého platí, že jedno shlédnutí nestačí, zároveň každé další lze přirovnat k ruské ruletě. Otázka zní, ve kterém kole tam už ona střela, jež definitivně ukončí všechny vaše kognitivní funkce, bude. Tenhle film je opravdu jen pro odvážné, otrlé nebo ty, kteří jsou zcela mimo realitu. Pro ty ostatní, a určitě jich bude většina, je celkem slušným mučícím nástrojem. Já ho ponechám bez hodnocení neb se zcela vymyká, není jej s čím srovnávat, nemůžu ani říct, zda se mi líbil či ne. Jedno ale platí, žádný jiný film mě nezamotal hlavu tak jako tento. Tak seberte odvahu a s chutí do toho. Třeba se i zasmějete, i když v kontextu tehdejší doby, by vás mělo spíše mrazit. Absurdita všední reality těch několika měsíců, či spíše roků před a po srpnu 1968, byla v mnoha ohledech ještě děsivější, nežli ta vykreslená v tomto filmovém podobenství.

• 14.4.2019  22:57

Film, který je pro mě osobně tou nejsilnější a nejzdařilejší výpovědí o lidech, kteří měli co dočinění s útvary PTP, ale nejen o nich. Stejně tak film o smutné době, kdy se lidská slušnost a odvaha začala vytrácet kamsi do neznámá. Poetický příběh z krutě zrádné doby o těch, kteří se nezaprodali a nenechali si zkřivit páteř komunistickým marasmem. A za svoji statečnost tvrdě platili a s nimi i jejich nejbližší. Mnohokrát můj děda vzpomínal na čas, který strávil coby "pétépák". Jestli vůbec kdy viděl tento film, ale nevím a už se jej na to ani nezeptám. Důležité je ale to, že stejně jako hrdinové našeho filmu, všichni ti, kteří si tuto dobu prožili, protrpěli na té "nesprávné" straně, dokázali své životy naplnit a prožít navzdory tiché bolesti, která se stala navždy jejich součástí.

• 18.3.2019  21:22
    Rapl - Cvokhaus (S02E11) (epizoda) (2019)

A zase způsob útěku na konci. Nepřehlédnutelný nesmysl. Přesto budu celou druhou sérii hodnotit 80%. Proč? Prostě proto, že je to jako v životě. Občas se vám totiž stane, že se zamilujete do někoho, i přes všechny jeho chyby, které jsou vám na počátku zřejmé. A já si druhou sérii i přes rozporuplný začátek ("Wtf bylo" jsem u prvních dvou dílů pronesl nespočetněkrát) prostě nakonec zamiloval a přistoupil na hru, kterou s námi tvůrci rozehráli. Jednoduše toho, co se tady opravdu povedlo, je více a některé momenty si budu pamatovat zřejmě do smrti. Modlitba pro Martu, coby hudební podkres pro diskuzi o oblibě sledování porna, je jeden z těch momentů. Za čtyři.

• 4.3.2019  21:58

Tak nějak nic nového, Krobot je prostě Krobot, ať už hraje kohokoli. Herce Dejvického divadla mám všeobecně rád, ale zatím mě to nevtáhlo, a to i přes bravurniho Plesla. Neohromí mě ani zadek Davida Novotného. Rád bych se od plic zasmál a byl něčím mile překvapen. To se zatím, ale v prvním díle nestalo. Tak uvidíme, kam se to celé bude ubírat dále. Dobrá práce, pro mě ale zatím naprosto sterilní. Tři hvězdičky.

• 25.2.2019  23:06
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Z poslední epizody seriálu mám popravdě smíšené pocity. Tíha a vážnost tady naprosto převážily, vtípky, které to celé měly trochu odlehčit, vyzněly naprázdno. Přesto je to závěr důstojný a celý seriál se právem zapsal do "zlatého fondu" česko-slovenské televizní tvorby. Jen už mi prosím někdo vysvětlete co, že je tak nebezpečného, nepřípustného, nemorálního a výchovu narušujícího na zobrazení mužského ztopořeného přirození nebo ženských genitálií před desátou hodinou večerní. Tohle je doopravdy k zamyšlení. Z tohoto odporného pokrytectví je mi zle už dlouho. Most forever. DÍKY.

• 18.2.2019  21:48
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Opakoval bych se, tak to zkrátím. PĚT. Má nová guilty pleasure.

• 11.2.2019  22:10
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Klobouk dolů před tvůrci. Doufám, že se dívají všichni ti, kteří jsou placení za boj proti xenofobií jakéhokoliv ražení. Dívejte se pozorně a berte si příklad. Takto to má vypadat. Konečně kvalitní výchovný produkt od ČT, společensky více než žádoucí. Neskutečné s jakou lehkostí přechází seriál od zábavné polohy k téměř existenciálnímu dramatu a vše to vyznívá naprosto opravdově. Dášu jsem v prvních dvou dílech vnímal jen jako sexy herečku v zajímavé roli, teď v ní vidím doopravdy spíše Dášu, která bývala Pavlem a její vnitřní boj cítím v každém záběru. Toto se netýká zdaleka ale jen Daší a tématu transexualismu, ale v podstatě všech hlavních postav a témat s nimi spojenými. Luděk a jeho proměna ve vztahu k Romům, synovi atd. Zábavné, poučné, moudré. Moc, moc se mi to líbí, opravdu. Plná palba. mirekem pravdu dí.

• 10.2.2019  23:17

Jsem rád, že tento příběh byl napsán a šťastný proto, že byl zfilmován. Meryl Streep v jedné ze svých rolí, kterými nikdy nepohrdnu.V roli silné odhodlané ženy, do které se zamilujete, ne tak pro její tělesnou krásu, jako spíše a právě pro sílu a podobu její duše. Ženu, pro kterou muž dokáže pohnout pomyslnou horou, i když by to jistě dokázala i sama. Krásný příběh pro dlouhé zimní večery rozjímání ve dvou.

• 28.1.2019  23:39

Zařadit do osnov Dějepisu pro základní školy. Občas záměrně nadsazené, afektovaně, místy až k nevydržení sehrané, přesto trefné, přesné, smutně pravdivé. Nehezky a nesnadno se na to dívá i po těch letech. Že to byla ale "krásná" doba, kdy bylo možné úplně vše, kdy se každý staral jen sám o sebe. Radostná doba budování "lepších zitřků", o které vlastně už nikdo ani nestál a valná většina národa jim snad už ani nevěřila. Doba, kdy úpadek morální i ekonomický dosáhl pomyslného dna. Tedy, ne že bychom se mi lidé za těch čtyřicet let tak úplně změnili, to opravdu ne. Naštěstí nové demokratické zřízení přeci jen přineslo těch podstatných pozitivních změn přehršel a začíná to být vidět úplně všude. Takže, vy všichni zapřísáhlí "Rudí", co tam stále hazíte volební lístky svým nepotrestaným svinským soudruhům, spolubojovníkům za marast lež a nenávist, vás všechny tak sestěhovat na podobné rozkopané sídliště, obehnat vysokým elektrickým plotem a srát na vás. To by bylo teprve pokoukáníčko.

• 28.1.2019  21:46
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Most forever!!!! Chci být také "domestikovaný". Aneb skvělá cesta jak smířit znepřátelené strany. PĚT.

• 21.1.2019  21:56
    MOST! (TV seriál) (2019)

Vymazlená záležitost. Vážnější tón třetího dílu se mi moo...c zamlouvá a těším se, co nám autoři naserviruji v dalších dílech. Likvidace mafiánka pecka. Tihle lidičkové se mi dostali pod kůži neskutečně rychle. Pět.

• 18.1.2019  00:52

Deset let, několik shlédnutí a film u mě definitivně získává 80%. Zdařilé ve všech směrech. Všechny postavy mají své místo, každá pak plní svůj větší či menší kus práce ve prospěch harmonického celku. Jednoduše dobře odvedená filmařina postavená na poctivém scénáři, kde se režisér nesnaží pobavit co nejširší divácké tupé stádo prostoduchou masovou zábavou pro všechny bez ohledu na její kvalitu. Namísto toho nabízí vyzrálou lidovou zábavu, která neuráží divákovu inteligenci. Bareš s Lábusem rození političtí matadoři.

• 14.1.2019  21:47
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Trefa do černého, pátá hvězda za Eriku Stárkovou, neskutečně sexi číča. Nadsázka, bezchybný casting a ze všeho nejvíce lidsky hřejivé, prostě idylka. Schmitzer jako bonus. Plná palba.

• 14.1.2019  21:15

Už jsem si říkal, že se Rapl vrací do starých dobrých kolejí. Přežil bych i toho "Cabadaje" a jeho nacistický péro, chvilkama mě i ta jeho blbost bavila. Co, ale rozhodně nepřežiju, je použití Slunečního hrobu do soundtracku. Kurva, co to mělo bejt. Hoši, tohle je průser, že kterýho se už ani Kuneš nevyhrabe. Rozpačité tři hvězdy a sledování dalšího dílu už seriózně zvažuji.

• 11.1.2019  20:54

Jen neuvěřitelně trapné. TO, co v "Martinovi" fungovalo, tady fatálně selhává. Není se tu prostě čemu smát, což u tohoto formátu je to nejdůležitější. Ani nejmenší náznak originality. Vlastně si nepamatuji, jestli znám otravnější, nudnější a pitomější postavu, než je tenhle blb Topinka. Škoda peněz a především televizního prostoru, už i ČT má svého Soukupa (toho z Barrandova). Čirá 0

• 7.1.2019  22:41
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Fajn, jen tak dál. Vždycky jsem věděl, že jsem tolerantní. Na tuhle zábavnou hru přistoupím, a to mile rád. A přešitýho bráchu bych s chutí "Vobtáh", neb je to sexy "prcinka" a celkem to umí s volantem. A teď trochu vážněji, jsem rád, že se někdo nebojí si udělat trochu legrace z našeho soužití s oblíbenou, občas sice lehce problematickou menšinou, a to způsobem, který v žádném případě nijak nenavádí ke společensky nepřijatelným nepravostem, a už na dálku nezaváni pravicovým extremismes. Zatim75%.

• 7.1.2019  21:25
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Zatím nebudu hodnotit, uvidíme, kam se to celé vyvine. Ale nepříjemný pocit z podivného začátku pokračování mého oblibeného seriálu tu bohužel je. Proč tolik logických lapsů hned v prvním díle. Skoro bych si přál, aby se v druhém díle Kuneš probudil z naivního snů. Novináři před věznicí u utajeného převozu, lano přes silnici, Kuneš amatérský fotograf aktů, vedlejší příběh s nevěrou, a navrch Šmoldas v roli popa? Nové policejní pracoviště v Ústí, kde všichni žijí pospolu na hromádce v rozkopaný ubytovně. A kde je Ježková a Kunešova dcera? No, hoši jak se z tohohle průseru dostanete, jsem opravdu zvědavý. Nechci totiž žádnou parodii na Kuneše, na jakou to zatím vypadá.

• 5.1.2019  03:03
    Sama (2017)

Pro celkové vyznění dokumentu bych potřeboval nahlédnout tak trochu za kameru, respektive do mysli scénáristovi, a stejně tak paní Skořepové. Nejsem si totiž vůbec jistý, jak moc je film zinscenovaný nebo jestli je zcela syrový, spontánní, především ze strany hlavní protagonistky. Ať tak nebo tak, nepříliš veselá podivaná na to, jak někteří lidé odchází z našeho světa opuštění a osamělí. To je totiž něco, co se naší společnosti stále nedaří efektivně, zároveň ale také citlivě a důstojně řešit. A bohužel někdy mám i silně nepříjemný pocit, že se o to v podstatě ani nesnažíme. V tomto ohledu je nejdůležitější začít sám u sebe a svých blízkých. 70%

• 4.1.2019  21:36

Smutné, hloupé, odporné, daleko za hranicí trapnosti. Zcela zbytečný počin, zřejmě na to padly nějaké ty evropské dotace. Škoda dalších slov. Seriál se mi líbil, tohle je bohužel zcela jiná odpadová kategorie.

• 26.12.2018  21:46

Tak zase, až ta letošní poslední nová pohádka potěšila. Poctivé tři hvězdy, čtvrtá v záloze pro další shlédnutí. Příště jen prosím v originální zvukové verzi, opravdu rád bych slyšel mluvit představitelku půvabné princezny rodným jazykem. Hlavní hrdina, stejně tak Lukáš Vaculík, oba sympaťáci.

• 7.12.2018  22:06

Čiro - Čirý koncentrát všeho, co jsem na "Trpaslíkovi" miloval, v posledním díle této série. Kocoure, ten sen si koukej pořádně užít. Za pět a jdu utřít slzu nostalgie za staré dobré časy.

• 2.12.2018  21:45
    Rédl - Děs (E04) (epizoda) (2018)

Už dlouho jsem se necítil při sledování čehokoli tak mizerně. Takhle se zapaluje adventní svíčka. Brutální, syrový, depresivní pocity navazující závěr této miniserie potvrdil má předchozí hodnocení. Plná palba a teď raději něco oddechové, když už nám začal ten advent.

• 1.12.2018  10:48

Hezká milá pohádečka, spousta známých tváří, které nemohou zklamat. Rád se někdy podívám podruhé.70%.

• 25.11.2018  21:53
    Rédl - Ivana (E03) (epizoda) (2018)

Jo hoši, tohle vám "žeru" a všechno. První díl sliboval hodně, a je to tady... Nepamatuji si, kdy naposledy mě nějaký seriál vtáhl tak, jako "Rédl". Jednoduše divoká seriálová jízda, která vás strhne, a doufám, že i nepustí až do posledního dílu. Severské detektivní ikony blednou závistí. Všechno skvěle, režie, scénář, všichni herci. Jedno veliké MŇAM a zaslouženě plná palba. Jen LGBT komunita dostala v tomhle dílu dost "na prdel". No co, se stane. S napětím čekám, co si pro nás tvůrci ještě připraví.

• 24.11.2018  01:45

Už asi navždy moje "guilty pleasure" záležitost. Kouzelná hororová "pohádka", která mě i podesáté pobaví a navodí naprostou pohodu, i kdyby trakaře padaly. Další z důkazů, že Soukup uměl natočit kdejaký žánr. Není, co vytknout. Plná palba.

• 21.11.2018  23:25

Od jisté doby se mi při scéně, kdy si Leoš nasazuje zuby, pokaždé vybaví kamarád, můj skorovrstevník. Inu čas nikdo z nás nezastaví, a tak se při sledování Fauna raději vždy zasměji a nepřipouštím si, že se pomalu blížím do let, kdy vše začíná tak trochu bolet. Věra Chytilová si tady nebere žádné servítky ani s námi muži - lovci, ani s naší kořistí - ženami, a jasně ukazuje, že často je to přesně naopak, kdo koho vlastně loví a někdy i pronásleduje. Každopádně pro mě nejsnesitelnější a nejzábavnější film svérázné režisérky. Pár sexy děvčat a pár exemplářů něžného pohlaví opravdu na zabití. Větu, "Co je v domě, není pro mě", pak neustále znovu a znovu tesat do kamene! Jiří Hálek a Ivan Vyskočil ve vedlejších úlohách příjemný bonus. "Cipísek je v tom" 75%.

• 20.11.2018  22:56
    Česko-německé století (TV seriál) (2018)

Děkuji, všem tvůrcům tohoto dokumentu, stejně tak všem pamětníkům z řad Čechů a Němců, kteří se s námi podělili o své vzpomínky na často tragické a nepochopitelné události spjaté s válečným obdobím a následným poválečným odsunem německého obyvatelstva. Každý podobný počin nám musí znovu a znovu připomínat, nad čím tak často a rádi přivíráme oči. Neexistuje nic jako spravedlivá odplata, pokud je tato odplata z velké části páchána na nevinných lidech, převážně ženách a dětech. Je mi smutno a považuji to za skrytou hrozbu, že i dnes existují lidé, kteří slepě obhajují a považují způsob odsunu německého obyvatelstva za spravedlivý. Pravda je ale prostá a děsivá. Nešlo o nic jiného, než o další prohloubení lidského utrpení apokalyptického rozměru, které přinesla druhá světová válka.

• 17.11.2018  21:24

Amatérská pohádka za jednu hvězdičku, která ale dětem nijak neublíží, asi jako kukuřičné křupky. Záleží jen na nich, jestli se jim bude líbit. Druhá hvězdička pak za ústřední píseň Karla Černocha, která sice absolutně nekoresponduje s odlehčeným příběhem, ale líbila se mi. Vzpomněl jsem si na jeho Píseň o mé Zemi a některé ruské písně. Chápu, že se některým nelíbí kvůli své patetičnosti, ale přijde mi hloupé ji, potažmo Karla Černocha, kvůli tomu urážet, zvláště když je skvěle zazpívaná. Tohle Karel uměl.

• 11.11.2018  22:02
    Rédl - Prokurátor (E01) (epizoda) (2018)

Dobře, více než dobře. Už jsem skoro zapomněl, jak hnusně to tady na začátku "devadesátek" někde (všude) vypadalo. Naštěstí tvůrci filmu si to pamatují obstojně a zdařile nám to připomínají. Příběh se rozjel bez nejmenšího zaškobrtnutí, zaujal mě natolik, že jsem neměl čas hledat chybky jakéhokoliv druhu. Vedlejší "homolinka" mi zatím přijde zbytečná, tak uvidíme, jestli zapadne do hlavního příběhu a nebude rušit. Hofmann s Novotným mě přesvědčili ve chvíli, kdy nechali proletět mladou slečnu. No co, byznys je byznys a "lidí je jak sraček". Takže ano za poctivé čtyři hvězdy a těším se, co bude následovat. Námět, zpracování, herci, vše to zatím ladí. Příjemné překvapení.

• 11.11.2018  02:42
    Život ryb (2010)

Velmi známé, blízké, nepříjemně osobní, s intenzivně hořkou dochutí, která člověka málem již dáví, stejně jako sžíravé neutuchající myšlenky spjaté s nenaplněnou životní láskou. Léta plynou, člověk bojuje, jde dál, přesto nepřichází ono vysvobození, nalezení ztracené víry, znovunastolení vnitřního klidu. Možná je lepší, nikdy nedostat některé odpovědi a jistým setkáním s minulostí se raději vyhýbat. Nemusí přinést totiž nic jiného, než další bolest a otázky. Těžko bych při setkání se svojí "Femme fatale" volil výstižnější slova, nežli ta, která vyslovila Beatriz u akvária, tady to byl opravdu těžký zásah do nezhojených ran. Přesto bych je ale zřejmě nevyslovil, prostě proto, že by nic nezměnila, jen by mohla ublížit dalším lidem. 80% a raději nikdy více.

<< předchozí 1 2 3