Takaru

okres Liberec
???

<< předchozí 1 2 3
    • 14.4.2019  22:57

Film, který je pro mě osobně tou nejsilnější a nejzdařilejší výpovědí o lidech, kteří měli co dočinění s útvary PTP, ale nejen o nich. Stejně tak film o smutné době, kdy se lidská slušnost a odvaha začala vytrácet kamsi do neznámá. Poetický příběh z krutě zrádné doby o těch, kteří se nezaprodali a nenechali si zkřivit páteř komunistickým marasmem. A za svoji statečnost tvrdě platili a s nimi i jejich nejbližší. Mnohokrát můj děda vzpomínal na čas, který strávil coby "pétépák". Jestli vůbec kdy viděl tento film, ale nevím a už se jej na to ani nezeptám. Důležité je ale to, že stejně jako hrdinové našeho filmu, všichni ti, kteří si tuto dobu prožili, protrpěli na té "nesprávné" straně, dokázali své životy naplnit a prožít navzdory tiché bolesti, která se stala navždy jejich součástí.

• 25.2.2019  23:06
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Z poslední epizody seriálu mám popravdě smíšené pocity. Tíha a vážnost tady naprosto převážily, vtípky, které to celé měly trochu odlehčit, vyzněly naprázdno. Přesto je to závěr důstojný a celý seriál se právem zapsal do "zlatého fondu" česko-slovenské televizní tvorby. Jen už mi prosím někdo vysvětlete co, že je tak nebezpečného, nepřípustného, nemorálního a výchovu narušujícího na zobrazení mužského ztopořeného přirození nebo ženských genitálií před desátou hodinou večerní. Tohle je doopravdy k zamyšlení. Z tohoto odporného pokrytectví je mi zle už dlouho. Most forever. DÍKY.

• 18.2.2019  21:48
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Opakoval bych se, tak to zkrátím. PĚT. Má nová guilty pleasure.

• 11.2.2019  22:10
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Klobouk dolů před tvůrci. Doufám, že se dívají všichni ti, kteří jsou placení za boj proti xenofobií jakéhokoliv ražení. Dívejte se pozorně a berte si příklad. Takto to má vypadat. Konečně kvalitní výchovný produkt od ČT, společensky více než žádoucí. Neskutečné s jakou lehkostí přechází seriál od zábavné polohy k téměř existenciálnímu dramatu a vše to vyznívá naprosto opravdově. Dášu jsem v prvních dvou dílech vnímal jen jako sexy herečku v zajímavé roli, teď v ní vidím doopravdy spíše Dášu, která bývala Pavlem a její vnitřní boj cítím v každém záběru. Toto se netýká zdaleka ale jen Daší a tématu transexualismu, ale v podstatě všech hlavních postav a témat s nimi spojenými. Luděk a jeho proměna ve vztahu k Romům, synovi atd. Zábavné, poučné, moudré. Moc, moc se mi to líbí, opravdu. Plná palba. mirekem pravdu dí.

• 10.2.2019  23:17

Jsem rád, že tento příběh byl napsán a šťastný proto, že byl zfilmován. Meryl Streep v jedné ze svých rolí, kterými nikdy nepohrdnu.V roli silné odhodlané ženy, do které se zamilujete, ne tak pro její tělesnou krásu, jako spíše a právě pro sílu a podobu její duše. Ženu, pro kterou muž dokáže pohnout pomyslnou horou, i když by to jistě dokázala i sama. Krásný příběh pro dlouhé zimní večery rozjímání ve dvou.

• 28.1.2019  21:46
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Most forever!!!! Chci být také "domestikovaný". Aneb skvělá cesta jak smířit znepřátelené strany. PĚT.

• 21.1.2019  21:56
    MOST! (TV seriál) (2019)

Vymazlená záležitost. Vážnější tón třetího dílu se mi moo...c zamlouvá a těším se, co nám autoři naserviruji v dalších dílech. Likvidace mafiánka pecka. Tihle lidičkové se mi dostali pod kůži neskutečně rychle. Pět.

• 14.1.2019  21:47
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Trefa do černého, pátá hvězda za Eriku Stárkovou, neskutečně sexi číča. Nadsázka, bezchybný casting a ze všeho nejvíce lidsky hřejivé, prostě idylka. Schmitzer jako bonus. Plná palba.

• 7.12.2018  22:06

Čiro - Čirý koncentrát všeho, co jsem na "Trpaslíkovi" miloval, v posledním díle této série. Kocoure, ten sen si koukej pořádně užít. Za pět a jdu utřít slzu nostalgie za staré dobré časy.

• 2.12.2018  21:45
    Rédl - Děs (E04) (epizoda) (2018)

Už dlouho jsem se necítil při sledování čehokoli tak mizerně. Takhle se zapaluje adventní svíčka. Brutální, syrový, depresivní pocity navazující závěr této miniserie potvrdil má předchozí hodnocení. Plná palba a teď raději něco oddechové, když už nám začal ten advent.

• 25.11.2018  21:53
    Rédl - Ivana (E03) (epizoda) (2018)

Jo hoši, tohle vám "žeru" a všechno. První díl sliboval hodně, a je to tady... Nepamatuji si, kdy naposledy mě nějaký seriál vtáhl tak, jako "Rédl". Jednoduše divoká seriálová jízda, která vás strhne, a doufám, že i nepustí až do posledního dílu. Severské detektivní ikony blednou závistí. Všechno skvěle, režie, scénář, všichni herci. Jedno veliké MŇAM a zaslouženě plná palba. Jen LGBT komunita dostala v tomhle dílu dost "na prdel". No co, se stane. S napětím čekám, co si pro nás tvůrci ještě připraví.

• 24.11.2018  01:45

Už asi navždy moje "guilty pleasure" záležitost. Kouzelná hororová "pohádka", která mě i podesáté pobaví a navodí naprostou pohodu, i kdyby trakaře padaly. Další z důkazů, že Soukup uměl natočit kdejaký žánr. Není, co vytknout. Plná palba.

• 1.1.2018  01:45

Co bych byl bez hudby? Co bych byl bez hudby skupiny Pink Floyd? Léta nezadržitelně plynou, vše se mění, něco však naštěstí zůstává stejné a neměnné, bezpečné světlo majáku na rozbouřeném moři. Doby, kdy mě The Wall fascinovalo, ale nebolelo, jsou v nenávratnu, hluboko ztracené v proudu plynoucích času. Člověk dlouho snáší rány bez viditelných změn. Pak se ale stane něco, co otřese vaším světem, zbourá pracně budované, zdánlivě nezničitelné hnízdo, a vy zažijete hrůznou nekončící jízdu na vlnách vlastního šílenství. Člověk, ale vydrží vše. Je jen otázkou, kolik z něho zbyde, nebo jak se změní.Tohle je pro mě The Wall v 21. století. Ano, přiznávám se, tentokráte bučím a vytrvale bučet nadále budu s pomyslným stádem. Pět za hudbu, pět za zpracování. Tak zase někdy.

• 29.12.2017  02:31

Vždy při sledování dokumentů tohoto typu nejen žasnu nad neuvěřitelně naplněným životem té které osobnosti, ale zároveň si kladu otázku, kolik obdobně pozoruhodných lidí ještě neznám a kolik jich z různých důvodů nikdy ani nepoznám. Nezbývá, než si přát, aby jich tu bylo co nejvíce, a člověk žil, co nejdéle, aby měl čas jejich příběhy poznat, a tak trochu si jimi obohatit i ten nejdůležitější příběh, příběh vlastního života. Pánové Zikmund a Hanzelka tu s námi prostřednictvím svého díla budou ještě dlouho, a to je zatraceně dobře. Dokument Petra Horkého je pak důstojným a zdařilým poděkováním oběma osobnostem.

• 27.12.2017  13:52
    Tři bratři (2014)

Čtyři hvězdy jasné, ta pátá na truc všem škarohlídům, kterým se pohádka nelíbila právě pro její pohádkové atributy. Coby bývalý náročný divák dětský říkám: tohle se prostě a jednoduše POVEDLO. Rád se podívám znovu.

• 17.12.2017  01:56

Je nádherné, žít ve světě, ve kterém zněla, zní a ještě dlouho bude znít hudba skupiny Pink Floyd. Až jednou oslavím své sté narozeniny, obklopen svými blízkými, budou to právě nesmrtelné melodie těchto Titánů, které se polynou do teplé červnové noci. A já se znovu, jako už tolikrát, s pohledem upřeným k hvězdné obloze nechám unášet kamsi do omamného neznámá.

• 2.1.2017  21:07

Ano, uznale pokyvuji hlavou, tady se možná narodilo něco kvalitního, originálního. Už dlouho jsem totiž neměl tak silně rozporuplné pocity při sledování televize. Ta atmosféra je..... Těším se na další díly. Zatím 75%. Po třetím díle zvedám na pět hvězd. Těžko definovatelná, ještě obtížněji zařaditelná záležitost, plná nadsázky, magické atmosféry, vtipných dialogů, fungující chemie mezi postavami, tak trochu originální upřímná karikatura doby předsametové. Společně s hereckými výkony, na hercích je vidět, jak si natáčení užívali, má tohle odvážné dílko šanci zkultovnět. Báječná, neotřelá podivaná, mňammmm......m. "Hoši, tohle se vám povedlo". Pro mě nejlepší český seriálový počin 21. století.

• 9.9.2016  00:07

Při odchodu z kina jsem jednoho pána slyšel pronášet jakási moudra o přílišné patetičnosti, a v duchu s ním rozhorčeně nesouhlasil. Vše, co jsem ty dvě hodiny totiž viděl, bylo neskutečně osobní, vkusné, hluboké a strhující, v žádném případě ale ne patetické, alespoň tedy viděno mojí optikou. Ano ta barevná část v druhé půli filmu mi sice úplně nesedla, tady to na chvilku patetické bylo i pro mě, ale vzhledem k těm ostatním 90 % nelze jinak, než smeknout klobouk před Mistrem Cavem a tím, jakým způsobem se pokouší vyrovnat s životní tragédií, která z něj v jeho vlastních očích udělala někoho jiného. Já, ale za sebe říkám: "Ano, tohle je ten Nick Cave, přesně takový, jak ho dlouhá dvě desetiletí vnímám - člověk, který je schopen za všech okolností nabídnout kus sebe a vytvářet tak hudbu, která mě znovu a znovu uchvacuje, rezonuje s mými pocity a náladami. "Skeleton tree" je životně hořká, zároveň neuvěřitelně neodolatelná hudební bonboniera, ve které jsem si svůj oblíbený kousek našel a neni rozhodně jenom jeden, ke kterému se budu ve výjimečných okamžicích svého byti vracet.

• 24.2.2016  00:31

Neskutečně pozitivní upřímná podívaná. Film, který už z názvu dává tušit svojí výjimečnost. Film, který vám zaručeně zvedne i opravdu špatnou náladu. Rád bych znal reakce švédských a finských diváků. Takto si představuji kvalitní komedii určenou širokým masám, mám ale trochu strach, že je to jen mé zbožné přání. Zároveň si říkám, kde se to v těch Švédech neustále bere, že dokáží vytvářet takto originální, hřejivé a otevřené komedie, které ale současně jasně a s nadhledem reflektují celou řadu aktuálních témat v dané společnosti (krize identity, rodinné vztahy, vztahy sousedních zemí). Jonas Karlsson coby Mikael Andersson je jednoduše borec, kterému uvěříte i to, že je psycholog a možná i váš bratr nebo spíš nová nečekaná životní láska. "Uprchlík na malinové loďce" mi znovu dokázal, že je mi styl švédských komedií bližší než těch českých, a to je mám opravdu rád, což asi něco znamená, třeba jsem duší "Švéd", kdo ví. Každopádně i když to bylo místy ulítlé možná až příliš (transplantace ledvin), nemůžu dát méně jak 90%. Opravdu si nepamatuji, kdy naposledy jsem se tak upřímně zasmál, smál jsem tak moc až mi tekly slzy a chvílemi i krev z nosu, holt nachlazení a rýma si braly svojí daň. Prostě jedna veliká radost a možná i nová srdeční záležitost. PS: Na Fridu Hallgren bych se vydržel dívat až do skonání světa.

• 28.1.2016  03:33

Film, jenž mě zahřál u srdce a pohladil po duši. Co více si přát. Jeden z nemnoha filmů, které jsem viděl nejdříve doma, a až po několika letech si jej dopřál v kině, prostě mi to nedalo a zašel jsem, a můj dojem z něj se jen umocnil. Ostatně, už dlouho jsem neviděl, tolik skvěle naladěných diváků po skončení projekce. Mám dojem, že někteří měli neodolatelnou chuť si zazpívat. Silné čtyři hvězdy, pátou nechávám zatím v záloze. 24.2.2016: Ne čtyři hvězdy jsou málo, zvyšuji na pět.

• 28.1.2016  02:19
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

Ani po tolika letech jsem nesebral odvahu, abych znovu shlédl oněch deset monumentálnich závěrečných minut celého seriálu, jež mě unesly někam, kde jsem v životě nikdy nebyl, a až se tam znovu dostanu přirozenou cestou, pak už bude konec nejen se psaním komentářů, ale úplně se vším, budu totiž mrtvý. Ano souhlasím s těmi, kteří napsali, že tento seriál se nesleduje, ale žije. I já patřím mezi ty, kteří si celou rodinu Fisherovych začlenili do svého života, jakoby byli skuteční. A to se žádnému jinému seriálu nikdy nepovedlo a už zřejmě ani nepovede. Je na čase, aby ČT tento neskutečný seriálový zázrak zopakovala. Opravdu nemá cenu popisovat děj, je jako život sám, musíte jej shlédnout, tedy pardon, prožít!!! A pokud dojdete až na samý konec, mějte připravený joint a pár skladeb od Nirvany, Nate by měl radost. Kurňa, to byly časy.

• 5.1.2016  01:52

Pro mě nepřekonatelný nádherný film o lásce, uvěřitelný, bolestný a přesto dávající naději těm všem z nás, kteří to nevzdávají. Ani nevím, kolikrát jsem jej za těch 20 let od jeho vzniku viděl, musím přiznat, že jsem u něj často usínal. Přesto jsem ale v hloubi duše cítil, že čas, kdy ho opravdu docenim, teprve přijde. Člověk musí zažít něco podobného, aby pochopil význam příběhu a mohl jím být zcela pohlcen, prožít jej, naplno pustit uzdu emocím, které si tento mistrovský kus zaslouží. Stále věřím, že mé staré sny se na rozdíl od těch Robertových beze zbytku vyplní, a že to, co jsem prožil bylo jen vysokou pecí, ve které se chlapec mění v muže.

• 16.8.2019  21:28
    Blackthorn (2011)

Po třetím shlédnutí stále příjemný, možná tak trochu nostalgický pocit. Vzpomínky na westerny Sama Peckinpoa, Pata Garreta s Bobem Dylanem či kouzelně plynoucího Zabití Jesseho Jamese, ty všechny se mi vybavují při sledování Blackthorna. A to je více než jen "dobrá vizitka". Film, ke kterému si otevřu láhev dobrého červeného vína, ze spíže vytáhnu dobře vyzrálý sýr, a pak už jen spokojeně upíjím, ujídám a především sleduji tuhle filmovou nádheru. Poctivé čtyři hvězdy.

• 18.3.2019  21:22
    Rapl - Cvokhaus (S02E11) (epizoda) (2019)

A zase způsob útěku na konci. Nepřehlédnutelný nesmysl. Přesto budu celou druhou sérii hodnotit 80%. Proč? Prostě proto, že je to jako v životě. Občas se vám totiž stane, že se zamilujete do někoho, i přes všechny jeho chyby, které jsou vám na počátku zřejmé. A já si druhou sérii i přes rozporuplný začátek ("Wtf bylo" jsem u prvních dvou dílů pronesl nespočetněkrát) prostě nakonec zamiloval a přistoupil na hru, kterou s námi tvůrci rozehráli. Jednoduše toho, co se tady opravdu povedlo, je více a některé momenty si budu pamatovat zřejmě do smrti. Modlitba pro Martu, coby hudební podkres pro diskuzi o oblibě sledování porna, je jeden z těch momentů. Za čtyři.

• 28.1.2019  23:39

Zařadit do osnov Dějepisu pro základní školy. Občas záměrně nadsazené, afektovaně, místy až k nevydržení sehrané, přesto trefné, přesné, smutně pravdivé. Nehezky a nesnadno se na to dívá i po těch letech. Že to byla ale "krásná" doba, kdy bylo možné úplně vše, kdy se každý staral jen sám o sebe. Radostná doba budování "lepších zitřků", o které vlastně už nikdo ani nestál a valná většina národa jim snad už ani nevěřila. Doba, kdy úpadek morální i ekonomický dosáhl pomyslného dna. Tedy, ne že bychom se mi lidé za těch čtyřicet let tak úplně změnili, to opravdu ne. Naštěstí nové demokratické zřízení přeci jen přineslo těch podstatných pozitivních změn přehršel a začíná to být vidět úplně všude. Takže, vy všichni zapřísáhlí "Rudí", co tam stále hazíte volební lístky svým nepotrestaným svinským soudruhům, spolubojovníkům za marast lež a nenávist, vás všechny tak sestěhovat na podobné rozkopané sídliště, obehnat vysokým elektrickým plotem a srát na vás. To by bylo teprve pokoukáníčko.

• 18.1.2019  00:52

Deset let, několik shlédnutí a film u mě definitivně získává 80%. Zdařilé ve všech směrech. Všechny postavy mají své místo, každá pak plní svůj větší či menší kus práce ve prospěch harmonického celku. Jednoduše dobře odvedená filmařina postavená na poctivém scénáři, kde se režisér nesnaží pobavit co nejširší divácké tupé stádo prostoduchou masovou zábavou pro všechny bez ohledu na její kvalitu. Namísto toho nabízí vyzrálou lidovou zábavu, která neuráží divákovu inteligenci. Bareš s Lábusem rození političtí matadoři.

• 7.1.2019  22:41
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Fajn, jen tak dál. Vždycky jsem věděl, že jsem tolerantní. Na tuhle zábavnou hru přistoupím, a to mile rád. A přešitýho bráchu bych s chutí "Vobtáh", neb je to sexy "prcinka" a celkem to umí s volantem. A teď trochu vážněji, jsem rád, že se někdo nebojí si udělat trochu legrace z našeho soužití s oblíbenou, občas sice lehce problematickou menšinou, a to způsobem, který v žádném případě nijak nenavádí ke společensky nepřijatelným nepravostem, a už na dálku nezaváni pravicovým extremismes. Zatim75%.

• 21.11.2018  23:25

Od jisté doby se mi při scéně, kdy si Leoš nasazuje zuby, pokaždé vybaví kamarád, můj skorovrstevník. Inu čas nikdo z nás nezastaví, a tak se při sledování Fauna raději vždy zasměji a nepřipouštím si, že se pomalu blížím do let, kdy vše začíná tak trochu bolet. Věra Chytilová si tady nebere žádné servítky ani s námi muži - lovci, ani s naší kořistí - ženami, a jasně ukazuje, že často je to přesně naopak, kdo koho vlastně loví a někdy i pronásleduje. Každopádně pro mě nejsnesitelnější a nejzábavnější film svérázné režisérky. Pár sexy děvčat a pár exemplářů něžného pohlaví opravdu na zabití. Větu, "Co je v domě, není pro mě", pak neustále znovu a znovu tesat do kamene! Jiří Hálek a Ivan Vyskočil ve vedlejších úlohách příjemný bonus. "Cipísek je v tom" 75%.

• 20.11.2018  22:56
    Česko-německé století (TV seriál) (2018)

Děkuji, všem tvůrcům tohoto dokumentu, stejně tak všem pamětníkům z řad Čechů a Němců, kteří se s námi podělili o své vzpomínky na často tragické a nepochopitelné události spjaté s válečným obdobím a následným poválečným odsunem německého obyvatelstva. Každý podobný počin nám musí znovu a znovu připomínat, nad čím tak často a rádi přivíráme oči. Neexistuje nic jako spravedlivá odplata, pokud je tato odplata z velké části páchána na nevinných lidech, převážně ženách a dětech. Je mi smutno a považuji to za skrytou hrozbu, že i dnes existují lidé, kteří slepě obhajují a považují způsob odsunu německého obyvatelstva za spravedlivý. Pravda je ale prostá a děsivá. Nešlo o nic jiného, než o další prohloubení lidského utrpení apokalyptického rozměru, které přinesla druhá světová válka.

• 11.11.2018  22:02
    Rédl - Prokurátor (E01) (epizoda) (2018)

Dobře, více než dobře. Už jsem skoro zapomněl, jak hnusně to tady na začátku "devadesátek" někde (všude) vypadalo. Naštěstí tvůrci filmu si to pamatují obstojně a zdařile nám to připomínají. Příběh se rozjel bez nejmenšího zaškobrtnutí, zaujal mě natolik, že jsem neměl čas hledat chybky jakéhokoliv druhu. Vedlejší "homolinka" mi zatím přijde zbytečná, tak uvidíme, jestli zapadne do hlavního příběhu a nebude rušit. Hofmann s Novotným mě přesvědčili ve chvíli, kdy nechali proletět mladou slečnu. No co, byznys je byznys a "lidí je jak sraček". Takže ano za poctivé čtyři hvězdy a těším se, co bude následovat. Námět, zpracování, herci, vše to zatím ladí. Příjemné překvapení.

<< předchozí 1 2 3