Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Velmi stylová záležitost s výbornou hudbou a sympatickou hlavní dvojicí. 85%

Soudce (2014)

Spíše rodinné drama než film z právnický film typu Obhájce, Rainmaker, aj., které bohužel doplácí na to, že se jeho tvůrci snažili v jednoho filmu obsáhnout až moc témat (vztah hlavního hrdiny s otcem, jeho rozvod, rakovinu, návrat do rodného města, vztah se starou láskou a do toho všeho z toho ještě chtěli udělat právnické drama) a bohužel jim to úplně nevyšlo. Na druhou stranu má film velmi dobré obsazení a obzvlášť herecké výkony od R. Downey jr. a R. Dovalla posouvají tento film výše. Pro mně lehce nadprůměrný film, který si ráda pustím někdy znovu, ale který mi v hlavě zas tak neutkví. 70%

Pride (2014)

Výborná dojemná komedie s chytlavým tématem, zajímavými (výborně zahranými) postavami, skvělým soundtrackem a feelingem Billyho Elliota. Z mého pohledu jeden z nejlepších filmů, které v roce 2014 vznikly. 90%

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů tohoto roku (a to se letos kvalitních seriálů urodilo docela dost). Od prvního dílu chytne a nepustí a až na výjimky (z mého pohledu 8. a 9. díl) stabilně drží kvalitu jednotlivých dílů. Nekompromisní režie S. Sederbergha, (který je snad v lepší formě než na poli filmů), jenž se nebojí žádných záběrů (tj. některé záběry, obzvlášť ty z operačního sálu opravdu nejsou pro citlivější povahy), skvělé herecké výkony (hlavně C. Owen), zajímavý hudební podkres a postavy, z nichž ani jedna není černobílá a jejichž jednotlivé linie mě všechny baví. Místy skvěle černohumorné (posledních cca 10 minut naprosto luxusních). 90% a nemůžu se dočkat další řady.

Cizinka (2014) (seriál)

Za úžasnou hudba, skotskou krajinu a angličtinu, plus charismatické skoty v kiltech tomuto historickému seriálu odpustím i to, že v některých momentech je to až příliš velká červená knihovna - 80%

Newyorská romance (2013)

Tak těch pět hvězdiček je veskrze subjektivních, protože tak pohodový film, při kterém bych se skoro celou dobu usmívala, jsem už dlouho neviděla. Výborná hudba a sympatičtí K. Knightley a M. Ruffalo v hlavních rolích, se kterými třetí hlavní roli hraje atmosférický New York. 85%

Za borovicovým hájem (2012)

Vynikající film, který i přes dlouhou stopáž uteče velmi rychle, a dokázala bych si představit, že by trval klidně i delší dobu. Tři zajímavé propojení příběhy, ze kterých se mi nejvíc líbil ten prostřední (docela překvapivě, neboť jsem měla trochu obavy z B. Coopera, ale ten zde předvádí výborný herecký výkon a možná se mi dokonce líbil i víc než také výborný R. Gosling). Jediný problém, který mám je, že třetí část, přestože se tam hodí a předcházející dvě velmi dobře doplňuje, je z mého pohledu dost předvídatelná. Celkově 85% a možná, že tomu dám druhé projekci plný počet.

Spisovatelé (2012)

Americká romantická komedie/drama, která v tomto žánru patří k tomu lepšímu co se za poslední dobu natočilo. Bohužel ale neopouští pro tento žánr tak typické rysy, jako je povrchnost a zbytečně dojemný závěr. Ale na druhou stranu jsem se při sledování docela dobře bavila a hudba je výborná. Takže celkově slabší čtyři hvězdičky.

Co všechno věděla Maisie (2012)

Vynikající Onata Aprile ve snímku ukazující fakt, že bohužel je to mnohdy dítě, na které rodiče myslí při rozvodu až na posledním místě, a že je to právě dítě, které to odnese nejhůř. Uvěřitelnost příběhu trochu narušuje idylka malé Maisie s nevlastními rodiči, ale i tak nadprůměrné drama. 75%

Los ojos de Julia (2010)

Napínavý thriller ze španělské produkce, s výbornou tajemnou atmosférou a vynikající B. Ruedou. 80%