Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (42)

plakát

Útok na Bílý dům (2013) 

Trochu lepší než bratr Olympus Has Fallen, samozřejmě sice přecpané jedním klišé za druhým, když už si myslíte, že jste viděli všechno, černý prezident se vám před očima začne prohánět v obrněném autě kolem kašny a veškerá morálka a patriotismus je v následujícím okamžiku rozcupován ironickým komentářem buď hlavního hrdiny, nebo samotného představitele nejmocnejší země světa. Ani minutu jsem se nenudil, nemusel jsem poslouchat půlhodinové pitvání všech morálních pro a proti, nemusel jsem přetrpět ani vteřinu psychoblábolů a připomněl jsem si, jak vypadá takový dobrý old-school akční thriller, kterých se nám od konce devadesátých let už moc nedostává.

plakát

Green Lantern (2011) 

Určitě to není tak strašné jak se na první pohled zdá, dobré efekty, hudba a dostatek akce dělají z GL celkem slušnou jednohubku, která přímo volá po pokračování. Pokud ve filmu nehledáte hlubší význam a skryté poselství dnešní společnosti, budete se příjemně bavit.

plakát

Rychle a zběsile 5 (2011) 

Akční masakr, logiku nechte u dveří a bavte se. Z celé série má právě F5 nejvíce co nabídnout.

plakát

Srážka s mimozemšťanem (2011) 

Film je perfektní pocta a zároveň parodie většiny základních model průměrného sci-fi fanouška. Samotný Paul je požitkářský, sebestředný a drzý hulvát, kterého si zamilujete okamžitě, vývoj jeho postavy je nenucený (výborně celému efektu přispívá Rogenuv hlas). Pegg a Frost bezvadně sekundují a popostrkují toto bizardní road-movie někam do jiné galaxie. Oba dva si ve scénáři také nemohli odpusti spoustu narážek na jejich oblíbené US vs. UK. Speciální efekty filmu jsou dobré a dostačující, Paul má navíc perfektní mimiku, která mů zase dává nějaké body k dobru k jeho postavě. Sečteno a podtrženo, bavil jsem se jak malý kluk. Ps.: Tenhle film bude dobrá osina v zadku všech věřících

plakát

Jak zabránit bouračce (2010) (seriál) 

Jak zdemolovat co nejvíce minivanů za použití rozličných pracovních a válečných strojů. Richard si zde vyzkoušel práci moderních tankistů, hasičů, devorubců, šroťáků, skládkařů a mistrů demolice a dokázal, že v tomhle prťavém chlapci z Shyrley ve Velké Británii je víc, než by si kdokoliv myslel. Ve druhé sérii se naopak Richard potuluje Amerikou a zkouší i jiné profese které už se stroji mnohdy nemají co dělat (vždycky se ale nějaké speciální vozítko k danému účelu najde, takže je Hammond jako doma) Pzn.: Milně sdruženo s jinou dokumentární sérií anglické Discovery s Gregem Murphym, zatímco Richard Hammonds Crash Course je z US BBC

plakát

Avatar (2009) 

To, co přišlo až úplně na konci, jsem toužebně očekával od takové poloviny filmu. Škoda toho, dalo by se na tom postavit trochu víc. Po technické stránce skvost. I příběh, když se nad tím občas zamyslíte, překračuje celkem dost svých bb předchůdců. Všechno natažené na bezmála dvě a půl hodiny dává dohromady 5*. Nečekal jsem nic složitého a dostal jsem přesně to, co po filmu chci. Někdy mi přijde že bych si to i rád vyměnil s nějakým tím modráskem.

plakát

District 9 (2009) 

Tento film je něco, co současná sci-fi jistou dobu již vážně potřebovala. Hodnotil jsem ho maximálním počtem a za každou hvězdičkou si také stojím. Jednu si zasloužil nápad a chytré zamaskování rasové nesnášenlivosti do mimozemského měřítka, díky čemuž si můžete na místě návštěvníků představit i jakékoliv pozemské etnikum. Druhou hvězdu si mohou na hruď přilepit lidé od speciálních efektů, jelikož po vizuální stránce je film pastva pro oči, ať už se jedná o postavy, zbraně nebo samotnou mimozemskou loď. Třetí hvězdička by poputovala samotnému Copleymu za neuvěřitelnou hereckou přeměnu z "úředníka", pronásledovaného předsudky a davovou nesnášenlivostí, na pravého kladného akčního hrdinu. Čtvrtou hvězdou bych ohodnotil bezesporu rozpočet, který dokazuje, že i za málo peněz je velká show (upřímně, dát 30 mil $ Davidovi Yatesovi, tak bude poslední díl Harryho Pottera snad 2D). Poslední pátou hvězdou hodnotim celkovou atmosféru filmu, která je hutná, syrová, zachycuje opravdu jen to co je potřeba (nikde není řečeno že člověk musí vědět všechno o původu mimozemšťanů, aby si je na plátně užil). Závěrem bych podotknul, že zbylo mnoho nevysvětlených témat a nezodpovězených otázek a já osobně jsem musel film vidět dvakrát abych to úplně pochopil, což mi vlastně nevadilo, jelikož vím, že si ho v průběhu časů velmi rád znovu pustím.

plakát

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál) 

Novou stargate beru jako jasný krok vpřed. Interiéry/Exteriéry už nepůsobí kulisově a studiovitě, kamera je podstatně lepší, technické zpracování dokonalé, jedna dějová linie, na kterou se každým dílem navazuje, reálnější (samozřejmě v žánru sci-fi) děj který je podložení absencí klišovitého: "na poslední chvíli zachráníme planetu/galaxii/všechno", absence anglicky mluvích mimozemšťanů v podobě lidí všude kam se podíváte. Nová Stargate je více o přemýšlení, především svojí druhou řadou, která jí staví někde mezi SGA a BSG s příchutí Lost. Žádná z postav není nějakým způsobem vyhraněná a jejich chování jim všem věřím, žádný falešný moralismus. Hodnotím za 5, protože je to v současné chvíli to nejlepší co může moderní sci-fi nabídnout.

plakát

Ink (2009) 

Jediný film u kterého mi připadá, že relaita, kterou vnímáme, je jen kulisou. Spolu se skvělou hudbou 5*. Winans nemá žádné zkušenosti, žádný velký kapitál a dokazuje, že na pravou filmařinu stačí mít talent. ps.: některé komenáře zde nechápu, buď jejich autoři film neviděli, nebo jsou na tom s inteligencí tak špatně, že nedokáží vnímat dialogy a situace, díky kterým do sebe všechno nádherně zapadne.