Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Thriller
  • Komedie

25 let neviny (2020)

Podle skutečných události. Brutální pohled do demokratického světa justiční a policejní mafie.

plakát

La chica que limpia (2017) (seriál)

Na Argentinskou produkci velká pecka. Takový protiklad Dextera.

plakát

Za každou cenu přežít (2020)

Tak to byl náhled do života Prepperu, dnes velice aktuální k pandemii Koronaviru Covid19. Pro lidi žíjí tímto stylem docela zajímavý pohled.

Neznámý voják (2017)

Trochu historických skutečností: území Finska bylo do 18 století součásti Švédského království, přes které Švédové napadali Carské Rusko. Po velké poráčce Švédu u Poltavy, bylo toto území předáno Ruskému carovi, jako kompenzace za válku. V roce 1917 po říjnové revoluci, SSSR toto území přenechal Finům a poprvé v historii vznikl Finský stát. Následně došlo ke sbližování Finska s Německem. SSSR z tohoto důvodu přesídlil hlavní město z Petrohradu (Leningrad) do vnitrozemní Moskvy. Vzdálenost mezi Finskou hranici a Petrohradem byla 150 km. V roce 1938 byla ve finské části Laponska dislokovaná 500 000 německá armáda a finskou armádu, kterou vyzbrojilo Německo vedl německý polní maršál Carl Gustaf Emil. V prosinci 1941 pak Velká Británie vstoupila do válečného vztahu s Finskem, které společně s Německem byly součásti Paktu proti Kominterně. Zdroj VHU (Vojenský histrický ústav Praha - Jan Šach).

Nesmrtelný (2019)

Ciro i Genarro zpět, ale velké zklamáni v dějové linii.

plakát

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

V celku dobré ale... Ten konec fakt asi ne. Asi ten Stockholmský syndrom postihl celou rodinu. Ten pohřeb to snad nemysleli vážně. Některé nedořešené události nakonec tomu taky nepřidaly.

Skokan (2018)

Celkem jsem se těšil na film z mafiánského prostředí. Pak přišel údiv nad amaterským scénařem. To si fakt někdo slaboduchý myslí, že obviněného z dopravní nehody bude hlídat u soudu řada policistu se samopaly? Nebo, že všechny, kteří nechtěli platit výpalné bude obhajovat stejný právník? Majitel Range Roveru, nebo luxusního Mercedesu si vezme to advokátské koště, kterého ho nechá odsoudit? Na to jsou i v Česku ti "správní" advokáti. Dle scénaře se musel ten mladý hodně naskákat, než něco vydělal. Úspěšnost výpalného byla hodně mizivá, podle soudních procesů, s těmi, kteří nezaplatily. Prostě pohádka pro naivní. Podle tohoto filmu se v Rusku musí ještě hodně učit od amerických scénaristů. Přitom je v ruské kinamtografii vidět řada úspěšných filmů z tohoto prostředí.

Toman (2018)

Hned jsem se přenesl do dnešní doby a mohu konstatovat, že po hadráku tady máme parlament plný Tomanů, který vede nějaký Bureš. Podstatný rozdíl je v tom, že po hadráku tady byl už jenom výprodej.

De Dag (2018) (seriál)

Nervózní události studeného zimního dne, viděné ze dvou různých perspektiv. Jednotlivé epizody vyprávějí příběh týmu policejních vyjednávačů a speciálních jednotek, kteří reagují na krizi rukojmích v malé pobočce banky. Jednotlivé epizody ukazují tytéž události, a to očima zločinců uvnitř a jejich obětí.

Ovládací panel
2 body