July

July

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 20.3.2015  20:11
    Na vlásku (2010)

Na hraně mezi 3* a 4*. Nic moc inovativního, ale velmi příjemná a vtipná zábava, kterou můžu s čistým srdcem doporučit.

• 20.3.2015  20:01

Naprosto úžasný animák, spolu s Jak vycvičit draka se okamžitě po zhlédnutí stal mým nejoblíbenějším! Skvělé postavy, vtip, nadhled, dobrodružství, cool technologie a nádherná vizuální stránka - prostě bomba. Jediný slabší článek byl předvídatelný záporák (ale tam holt nebylo moc z koho vybírat, tak si divák snadno domyslí, kam scénář povede). To ovšem nedělá film o nic méně úžasným. A - drobný spoiler - ta mandelbrotovská krajina! Nádhera!

• 25.7.2014  13:05
    Defiance (TV seriál) (2013)

První série je na slabé 3*, ovšem druhá začala velmi slibně - postavy se konečně chovají uvěřitelněji, nezůstal mezi nimi už žádný klaďas a konflikt posouvá děj kupředu. Pokud bude seriál v podobném duchu pokračovat, na 4* se vytáhne. Update: druhá série byla skvělá! Doufám, že třetí si její kvalitu udrží. Škoda, že u mnoha diváků seriál potopila slabá první série. Radila bych si pročíst stručnou synopsi a jít rovnou na dvojku, u té se nikdo nudit nebude.

• 23.7.2013  22:29

Pandorum patří mezi horory, které ukážou skoro všechno, a tak se budete spíš nudit než bát, pokud nejste extrémní fanoušci zombie apokalypsy (nebo apokalypsy jakýchkoli jiných vřeštících skákajících stvoření, která se skoro nedají zlikvidovat, tedy z hlediska děje zredukovatelných na zombie). Kdyby si někdo pohrál se scénářem, vychytal nesmysly a napsal poslouchatelnější dialogy, mohlo to být dobré. Takhle je Pandorum bohužel klišé a k tomu ještě plné blbostí. Pitomosti týkající se toho, jak vypadají a fungují reaktory a jaké podmínky vydrží mezihvězdná vesmírná loď, čekám v dobrodružce typu nového Star Treku (však v Into The Darkness obě zmíněné věci byly). Nesrovnalosti v ději také raději odpouštím spíš lehčím žánrům. Když se chci pobavit nad hláškami a efekty, mávnu nad nimi rukou daleko snáz, než když se chci bát. Na tohle Pandorum dost tvrdě narazilo. Také se nemohlo rozhodnout, jestli bude akčním zombie slasherem, psychologickým thrillerem nebo tajemným sci-fi hororem. Za mě mohli první bod vypustit... Herci jsou slušní a zpracování také, ale nemůžu pochopit, proč má tenhle film na ČSFD 70 %. Původně jsem uvažovala o dvou hvězdičkách, ale už kvůli tomu váhání skončilo u jedné. A když si budu chtít pustit sci-fi horor, asi zase skončím u Vetřelce. Zlatý Vetřelec; na něm je krásně vidět, že se mu výše zmiňované nedostatky obloukem vyhnuly - nejspíš proto, že si na něm lidi dali víc práce a nevypadal, jako by scénář napsal někdo s velmi vágním uchopením pojmu "logický děj".

• 8.5.2013  00:45
    Vzpomínky Casanovy (TV seriál) (2005)

Na úvod: Casanova není historická ani životopisná série. Pokud takovou čekáte, honem běžte pryč, protože tady se dočkáte obrovského zklamání. Je hodně přikrášlená, velmi stylizovaná, leccos přidává, spoustu věcí převrací a mnohé vynechává... a výsledkem je příjemná romantická komedie s charismatickými postavami a velice zábavnými momenty. Místy se mi dost nelíbilo ztvárnění, ale jako celek mě Casanova potěšil. Ocení ho nejspíš hlavně milovníci britské kinematografie - protože tohle ani nemohl natočit nikdo jiný než Britové. Divoký anglický dvůr! Po této scéně (byť předvídatelné) jsem se nemohla přestat smát, a podobných momentů bylo více.

• 3.5.2013  18:13
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

Broadchurch mělo zajímavý a slibný rozdíl, ale v šestici dílů mezi prvním a posledním nás v zásadě jen vodilo v kruzích. Vrhání podezření každou chvíli na někoho jiného je zpočátku napínavé, ale po určitém počtu opakování už začne spíše nudit. Broadchurch má i dost nevyužitého potenciálu - několik drobnějších, ale zajímavých linek vyznělo zcela do prázdna. Dopadení vraha pak už bylo spíše scénáristické deus ex machina. A když člověku po polovině seriálu začne nejzajímavějším prvkem připadal silný skotský přízvuk jedné z hlavních postav, už je to špatné... Broadchurch je celkově dobrý seriál - ale bohužel jenom dobrý. Příjemný, ale ničím výjimečný tříhvězdičkový lepší průměr.

• 23.3.2013  22:02
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

První díl byl i navzdory několika "deus ex machina" skokům na velmi dobré 4*, a to jak díky atmosféře, tak i hereckým výkonům, prostředí, hudbě, příběhu... Následující díly bych hodnotila různě buď na nadprůměrné 3* nebo slabší 4* až čisté 4*. Víceméně se shoduji s hlavními body kritiky zmiňovanými zde (sem tam nelogičnosti v příběhu i chování postav, Jackson občas úplně jako CSI expert), ovšem pořád se jedná o velice nadprůměrný skvělý seriál s pěkně zpracovaným prostředím a sympatickými, dobře napsanými postavami, jehož druhé série se nemohu dočkat.

• 17.12.2012  15:28
    Amelia (2009)

Herci byli skvělí, kamera také, ztvárnění se celkově povedlo, ale uvítala bych, kdyby byl film více zaměřený na létání a tvářil se méně jako romance. Byla to příjemná, ale neinvenční podívaná.

• 1.11.2012  22:38

Neviděla jsem přibližně první půlhodinu, nicméně zbytek filmu byl relativně příjemný. Nesmála jsem se - ale bavila jsem se alespoň průměrně. Některé Armelliny kousky se docela povedly, její přerod byl celkem zábavný a závěr byl hezkou ironickou tečkou. Není to kdovíjak skvělý film, ale zdejší nízké hodnocení nechápu; pro mě to byl obyčejný šedý průměr, typické tři hvězdičky. Nic, co bych si toužila zopakovat, ale také nic, co by urazilo.

• 31.10.2012  23:02
    Ruby Sparks (2012)

Slušný námět a trocha nevyužitého potenciálu. Pomalejší rozjezd, než by bylo nutné, příjemný prostředek a konečně pořádně chytlavý závěr, který jde do tvrdého. Film na hranici 3* a 4*, který rozhodně lze doporučit.

• 11.10.2012  23:00

První díl mne po katastrofálním Back to Earth velmi potěšil, jen tak dál! Dvojka už byla slabší, ale vtipná ještě byla.

• 6.10.2012  20:58
    Poslední základna (TV seriál) (2012)

Po prvních dvou epizodách: Velmi zajímavé postavy, napínavý děj i slušný scénář - Last Resort se rozjel velice slibně!

• 1.10.2012  22:00
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

První epizoda nepotěšila. Zápletka nic moc, hrdinové neuvěřitelní a dedukce působící chabě. Dám šanci ještě druhé, ale pokud bude stejně slabá, na další už se asi nepodívám. Vyloženě špatné to sice nebylo, půjde zřejmě o normální průměrný krimiseriál, na druhou stranu, u průměrného krimiseriálu není moc o co stát... Byla bych dala 3*, ale jelikož je to o mnoho horší než veškerá zpracování Holmese, co jsem kdy viděla (no dobrá, lepší než verze studia Asylum s dinosaury v Londýně), Elementary si ode mne vyslouží 2*.

• 22.9.2012  17:25
    Nešika (TV seriál) (2011)

Je to vtipné a oddechové, na odpočinutí ideální.

• 22.9.2012  17:20

Zdlouhavý, poněkud nudný a rádoby hlubokomyslný film, který by možná měl co říct, kdyby se zkrátil na poloviční stopáž.

• 21.9.2012  21:54
    Za svitu měsíce (TV seriál) (2007)

Pěkná oddechovka, ale nic vyloženě skvělého od Moonlight nečekejte. Na můj vkus je to chvílemi až moc slaďák (přeromantizovaný vztah hlavních hrdinů, skoro žádné vtipné špičkování a fungující chemie mezi postavami jako třeba v Castlovi) a detektivní zápletky nejsou převážně nic světoborného (což sice nebývají ani ve zmíněném Castlovi, ale ten boduje vtipem a invencí), ale po kritice přijde i pochvala - místy seriál vtipný i originální je a zábavný ve smyslu příjemného ukrácení dlouhé chvíle, když je člověk unavený a nechce se mu dělat něco produktivního, je stále. A natočený je moc pěkně. Několik okamžiků se mi opravdu hrozně líbilo (Bethino odhalení Mickovy upírské identity, možnost polidštění, Mick jako celebrita, scéna v poušti...), některé postavy se vyvíjely a seriál rozhodně měl potenciál na dvě série (byť takové tři už by byly asi maximum, co by snesl). Nový státní návladní se podařil a po závěru jsem litovala, že započatá zápletka neměla šanci na rozvinutí. Lepší 3* nebo slabší 4*.

• 6.9.2012  14:01
    Za plotem (2006)

Průměrně zábavný animák bez jakékoli inovace a s klišovitým morálním poselstvím. Pobaví, neurazí, ale už v momentě, kdy končí, na něj nejspíš zapomenete...

• 27.8.2012  22:15
    Constantine (2005)

Velmi příjemné překvapení - skvěle zahraný, vizuálně zajímavý, napínavý a akční film, se kterým dvě hodiny utečou jako nic a člověk si přeje, aby to trvalo déle. Na oddechový večer naprostá bomba!

• 22.8.2012  22:27

Hodně dobré 3*, nebo slabší 4*. Zábavné a milé, ale i v rámci žánru až příliš předvídatelné. Ovšem zhlédnutí doporučuji, film je velmi příjemný.

• 18.8.2012  23:13

Zklamání. Oproti Zpovídám se, o dva roky staršímu Hitchcockovu filmu, jde o slabší kousek - a například velmi pěknému zpracování látky Švandovým divadlem nesahá ani po kotníky. Román jsem ještě nečetla, nemohu tedy posoudit, nakolik se film i hra drží předlohy. Postavám ve filmu jsem ale nevěřila ani slovo - a uvěřitelné nebyly kromě hereckých výkonů ani mnohé momenty zápletky. Mělo by to být působivé, ale není. Škoda. Raději se podívejte na o několik set procent lepší Match Point, kde se jiný tenista potýká s trochu jiným problémem...

• 15.8.2012  21:25

Stále váhám nad 5*. Výborné a skvělé zahrané drama o zločinu... a jestli přijde i trest, to zjistíte, až film uvidíte.

• 12.8.2012  22:39
    Gormenghast (TV seriál) (2000)

První dva díly jsou gilliamovsky surreálné, pestré a plné obskurních a dost šílených postav; jen jedna jediná působila skutečně příčetně. Ze zdejší anotace jsem nic takového nečekala; kulisy a prostředí jsou velmi fantasy a na "britské panství" bych to skutečně nehádala. Po počáteční až morbidní fascinaci jsem si na vizuální i příběhový styl přivykla a Gormenghast mi přišel zajímavý - třetí a čtvrtý díl ovšem byly od první poloviny minisérie úplně odlišné. Barevně přeplácané, pohádkově působící exteriéry vystřídalo více realisticky a moderně působících scén (zaprášené police s obřími ručně psanými knihami, vystřídané kovovou kartotékou a funkcionalistickými stoly!), zejména ve čtvrté epizodě, která je dějově i vizuálně daleko temnější než ty předešlé. Několik nepříčetně působících postav už se ve druhé polovině chová pozoruhodně rozumně, jiné zase zešílí daleko víc než předtím... Dějově je Gormenghast silně nevyrovnaný (například půl epizody zabírající humorná vložka s Irmou vzdychající po mužích a nejistými profesory), ale kupodivu to nevadí. Přistihla jsem se, jak lituji, že série nebyla delší, třeba na osm až deset dílů, s menšími skoky přes Titovo dětství a dospívání (ač veledůležitá, životná a sympatická postava, mnoho prostoru neměl) a s hlubším pohledem do životů především Tita, Fuchsie a Steerpikea. Čím dál šílenějšího a krutého antihrdinu Rhys Meyers ztvárnil skutečně výborně a litovala jsem, že jsme se v druhé polovině nedočkali děje soustředěného kolem něj tolik jako v té první. Čtvrtá epizoda, která mi připadala z celé série nejlepší, to ovšem několika úchvatnými scénami téměř vynahrazuje. Steerpike je nejzajímavější a nejlépe propracovaná postava celé minisérie a v závěru na sebe naprosto strhne pozornost. Pozor, následuje SPOILER: Scéna stíhání šíleného Steerpikea zahnaného do kouta je rozhodně jednou z nejúžasnějších podobných scén, jaké jsem kdy viděla, mnohem lepší než v kdejaké detektivce nebo thrilleru. Divákovi tu navíc záleží na obou stranách, hrdina nestíhá jen nějakého bezejmenného, sotva představeného vraha, ale postavu, již jsme sledovali od samotného začátku. A je to rovnocenný protivník... Navzdory původnímu přesvědčení, že dám 3*, po dech beroucí poslední půlhodině zkrátka nemůžu jinak než 4*.

• 7.8.2012  16:11

Doufala jsem v příjemnou černou krimikomedii a dočkala jsem se sice komedie, ale předvídatelné a s velmi pubertálním, v žádném ohledu černým, humorem. Párkrát jsem se zasmála, takže na 3* film dosáhl, ale škrábal se tam těžko. Z podobného žánru se podívejte raději na Mého souseda zabijáka, který je méně klišovitý a víc pobaví.

• 30.7.2012  15:25

Těžké je rozhodování, zda je z Nolanova Batmana lepší druhý nebo třetí díl. A stejně tak jaké místo v mém žebříčku nejoblíbenějších "superhrdinských" snímků The Dark Knight Rises zaujme. Na vrcholu pořád neotřesitelně trůní Watchmen, ale Batman značně ohrožuje pozici V for Vendetta. Na filmu mi bohužel pár věcí vadilo. Nejde o faktickou neproveditelnost některých scén, tu člověk komiksovému filmu okamžitě odpustí a dál ji neřeší, ale o nejasnou motivaci některých postav a pár okamžiků, které nedopadly jinak čistě proto, aby mohl snímek pokračovat (kdyby v jednu chvíli Batman zasáhl a jen tak neodletěl, k žádným z následujících katastrofálních událostí by skoro jistě nedošlo, nebo by přinejmenším nebyly tak špatné - ale to by nebylo o čem točit...). V for Vendetta mělo větší vnitřní konzistenci, takže Nolanova trilogie u mě asi stále zaujímá čestné třetí místo - což je stále krásné. Navzdory několika nešvarům je završení batmanovské trilogie výborný film.

• 2.6.2012  14:09

Objektivně 3* a oproti komiksu je film výrazně slabší, na druhou stranu - hezky vtipně vystižený život (nejen) PhD studentů přidal filmu subjektivně o hvězdičku navíc.

• 18.5.2012  22:56

Film byl dobrý, ale trochu mi vadila jeho rozvláčnost; při zkrácení třeba o půl hodiny by mohl mít působivější atmosféru. Takhle se mi sice líbil, ale znám lepší kriminální dramata, i ta podle skutečných událostí.

• 2.5.2012  22:25
    Avengers (2012)

Spousta vtipných hlášek a momentů i obstojná akce dělají z Avengerů příjemný lehký nadprůměr. Hrdinové se sice často chovají dost nelogicky, mimozemská armáda není příliš důstojným protivníkem (hlavně po Starkově zásahu...) a film je nekonzistentní (Hulk se jednou ani trochu neovládá a podruhé naprosto dokonale ano), ale u superhrdinského filmu akčnějšího ražení to člověk tak nějak čeká, takže mne Avengers v ničem nezklamali, jen v ohledech zábavnosti a akce potěšili.

• 1.5.2012  14:58
    Vetřelci (1986)

Jednička měla strašidelnější, napínavější atmosféru, ale dvojka zaostává jen o kousek - pořád je to skvělý film.

• 23.4.2012  15:21

V rámci žánru "emzáci a exploze" nadprůměrný kousek, jinak průměr - pobaví, neurazí, nenadchne. Velmi mě potěšily odkazy na Růžového pantera, 2001: Vesmírnou odyseu a Battlestar Galacticu. Logika filmu často dost pokulhává, ale v rámci žánru jde opět o nadprůměr. Navíc si místy sám ze sebe dělá legraci, což je velké plus.

• 3.4.2012  15:03

Slabší než seriál, ale pořád ještě těsně dosáhne na 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12