KeineLust

KeineLust

"Flying shit in outer space"

okres České Budějovice

2 body

• 14.7.2019  20:44
    Old Boy (2003)

Jedna z nejsilnějších věcí co znám. Bez ohledu na to, kolikrát jsem to viděl, mě to pokaždý dokonale emocionálně zdevastuje. Fantastická hudba a naprosto nadpozemsky natočená akce, slavnou sekvenci s kladivem jsem si pouštěl asi milionkrát.

• 3.6.2019  23:05
    Climax (2018)

Musim dát 5*. Párty jak řemen, až neskutečně dokonalá kamera, super hudba, hyper-intenzivní zážitek. A kdo si dal někdy papíra přes svojí míru se s tim dokáže dost dobře ztotožnit.

• 3.6.2019  21:16
    Zvrácený (2002)

Po letech jsem to znovu shlídnul, a musim zvednout na 5*. Neskutečně natočená a pocitově hodně silná věc, po který ve vás bude rezonovat celý spektrum protichůdnejch emocí. Skvost.

• 16.3.2019  15:50

Neskutečná bomba. Banální zápletka o pomstě, která se by se dala shrnout jednou větou, ale natočená a hozená do dobovejch kulis takovým způsobem, že vám nezbyde, než se nechat strhnout a žrát to tři hodiny v kuse se zatajeným dechem. Naprosto ultimátnímu castingu, kterej je snem každýho režiséra, i přes adekvátní výkony všech zůčastněných, jednoznačně vévodí D. Day-Lewis, kterej je tradičně srostlej s postavou do jednoho celku a prostě si krade pro sebe každej moment, kdy se objeví na plátně. Hrozně mě bavilo, jak to dalo nahlídnout do všech sociálních sfér, od levnou whisky nasáklejch Five Points až po nablejskanej štáb okolo Williama Tweeda. Opravdu šíleně nedoceněnej film, i když si samozřejmě uvědomuju, že v našlapaný Scorseseho filmografii to nemá zrovna lehký.

• 6.12.2018  21:33
    Gotham (TV seriál) (2014)

Nolan my ass.

• 10.11.2018  23:07
    31 (2016)

Dlouho jsem se tomuhle kousku vyhejbal, tak bych Robíkovi zpětně rád nabídnul omluvu. krásně špinavá a morbidní záležitost plná "filthy rednecks and killer clowns" přesně jak to máme rádi, při který jsem měl silný Manhunt vibrace. všechny palce nahoru za úžasnýho Richarda Brakea a zmalovanýho Malcolma McDowella. urputná Sheri Moon, padnoucí soundtrack, liliputí Hitler a dokonalá finální scéna, která pohladila po srdíčku. Dream on.

• 29.9.2018  07:56

Malej, zábavnej experiment, ve kterým si Neo po zlým ověří, že bláznivá kunda může bejt větší problém, než milionkrát naklonovanej agent Smith. A co teprve dvě. Eli Roth se zlepšuje každým filmem.

• 8.7.2018  21:22
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Na dnešní dobu fakt odvážnej a ambiciózní projekt kterej se nevyhejbá kontroverzním tématům jako rasismus a náboženství. Překvapilo mě, jakej to muselo mít obrovskej budget, protože vizuálně jde o naprostou první ligu - většina cgi scenérií by se ctí obstála v jakýmkoliv blockbusteru za půl miliardy USD - a překvapilo hlavně proto, že se jedná o dost okrajovou záležitost pro specifický publikum. JInak, jako ke všem adaptacím mých oblíbených knížek sem k tomu přistupoval dost skepticky, o to víc se mi ulevilo hned po prvním díle. Seriál je totiž přesně tak mysteriózní a černohumornej jak bych ani nedoufal, většina postav je skvěle obsazená a adekvátně zahraná - zmínit musim Gillian Anderson která mě naprosto uhranula - že Ian McShane, Peter Stormare a Crispin Glover maj vpravdě božský schopnosti, o tom snad nikdo nepochyboval už předem :). Co zmínit dál a zároveň se vyhnout spoilerům? Líbila se mi jakási žánrová nezařaditelnost nebo spíš rozmanitost, jednotlivý díly nemaj problém měnit žánry z minuty na minutu, najdem tu prvky hororu, sci-fi, dramatu, komedie i jeden vpodstatě pohádkovej díl - a dokonce road movie, kde osazenstvo auta tvoří leprikón, živá-mrtvá buchta obklopená mrakem much a týpek co se nechal ošukat od džina :D. kapitola sama pro sebe je sympatickej hlavní hrdina, kterej je v podobnej pozici jako divák - vlastně jenom pozorovatel, polovinu času přemejšlí jestli se nezbláznil, druhou polovinu se snaží rozlišit skutečnost od halucinací - tudíž je fakt snadný se s nim ztotožnit. finálovej díl je největší bizár co sem za poslední dobu viděl, a čekání na druhou sérku (údajně 2019) zavání čirým zoufalstvím. 10/10

• 4.7.2018  07:37
    Hellraiser (1987)

No asi takhle. První film, kterej mi přijde na mysl, když se řekne slovo "horor". Naprostá esence žánru, se strhující atmosférou, hypnotickým hudebním doprovodem a řadou legendárních scén, který se mi vryly do paměti na věčný časy. Clive Barker a jeho pojetí hororu je přes veškerý očividný inspirace jinejma výraznejma autorama unikátní a nejvíc ze všeho bych si přál, aby zfilmoval mojí oblíbenou Damnation Game. "What's your pleasure, sir?"

• 17.5.2018  21:01
    Oz (TV seriál) (1997)

Vážně drsná a depresivní záležitost. přestože se to od třetí série změní v jakejsi experiment s prvkama všech možnejch žánrů a někdy dost bizarníma zápletkama, a kvalitu si to udržuje pořád, jsou první dvě série nepřekonatelný. skvostně a košatě napsaný charaktery což je při jejich počtu fakt působivý, syrová atmosféra, nasranost, frustrace a emoce obecně vyhrocený až na dřeň a naprosto neskutečný herci. perfektní záležitost na 5*, jediná skvrnka jsou poněkud unáhlený smrti některejch charakterů v pozdějších sériích, nevim, prostě mi přišlo, že si zasloužili víc. jinak bez chyby.

• 2.3.2018  20:32
    Neon Demon (2016)

malá černohumorná alegorie na všechny možný klišé, který napadnou laika když se řekne "modeling". povrchnost, posedlost krásou, noční život, hladovění a do toho jedna éterická naivka a trio crowleyovských neo-čarodějek. přesto, že samotný téma, nebo spíš prostředí je pro mě velká neznámá mě to nakonec až překvapivě pohltilo, asi hlavně proto, že fakt do jakých kulis je to hozený lahůdkově nahrává typickým NWR trademarkům, čimž myslim jak pulzující audio-vizuál, tak vyšokovaný brutální kontrasty, kterých si hlavně v závěrečný třetině užijem víc než dost. samozřejmě jde o divácky dost náročnej kus pro specifický publikum, a svým způsobem chápu, že znudí, otráví nebo případně znechutí i část cílový skupiny, natož ty ostatní. NWR zachází každým filmem dál a příjde mi, že testuje co jeho publikum zkousne. u mě zatím dobrý :)) P.S. nemůžu nezmínit malou roli Keenu Reevese a famózní scénu s pumou - jeden z highlightů celýho filmu.

• 25.12.2017  19:35

Vcelku srozumitelný podobenství a extrémně divácky nepříjemnej film, nicméně, proti vskutku maniakální předloze jenom vychladlej čajík o pátý. ovšem účel to splňuje na výbornou. skvěle obsazená ústřední čtveřice.

• 14.11.2017  02:46
    Queer: Shibari Kinbaku (TV film) (2015)

Na rozdíl od spousty podobných projektů snažících se přiblížit alternativní life style "normálnímu" publiku docela zajímavej dokument o zajímavých lidech na kterej jsem náhodou narazil na Youtube. Přestože konkrétně riggerská magie mi nic moc neříká, byly mi vztahy tohohle typu vždycky blízký a proto si plně uvědomuju jaký souznění a ohromnou důvěru vyžadujou. Což je taky důvod, proč si myslim, že tyhle a podobný praktiky můžou oživit a zintenzivnit nejenom sex, ale i vztah jako celek, škoda, že spousta lidí to odmávne jako úchylárnu.

• 28.7.2017  04:04
    Barbar Conan (1982)

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Vážně. Dopad některých scén je neuvěřitelnej. Hned za jednu z úvodních sekvencí, s dekapitací matky hlavního hrdiny, bych tomu dal všechny hvězdičky světa. Vyjádří za tři minuty a bez jedinýho slova víc emocí, než spousta filmů za celou stopáž. Brilantní režie, ikonickej casting s vpravdě barbarským Arnoldem, uhrančivým Jonesem a krásnou Sandahl Bergman, všudypřítomná syrovost a možná nejlepší hudební doprovod v dějinách. Nepřekonatelný. "They told my lord to throw down his sword and return to the earth. Hah! Time enough for the earth in the grave!"

• 27.12.2016  22:32
    Quarry (TV seriál) (2016)

Cinemax a král oldschool režie Greg Yaitanes, spojili po ultimátní bombě jménem Banshee znovu síly, tak co z toho mohlo vylézt menšího než největší seriálová pecka letošní sezóny? asi nic. předem musim napsat, že naprosto uznávám argumenty typu "forma tady vítězí nad obsahem", ale co naplat, když ona forma je natolik zdrcující, že i velmi dobrá zápletka zůstane chtě nechtě ve stínu? to pak ani nejde chápat jako kritiku. celá story se točí okolo ex-mariňáka, kterej má problém se po dvou turnusech do Vietnamu vrátit do normálního života, s čimž mu paradoxně spíš pomůže jedna nabídka, která se těžko odmítá. je pravda, že zápletka místama ztrácí dech, celá série působí jako ticho před bouří, ale právě tyhle hlušší místa dávaj vyniknout fenomenálním hercům, třeba čtvrtá epizoda, kde Marshall-Green a Jodi Balfour vpodstatě nezmizí z obrazovky a přestože kamera jenom výjimečně opustí místnost, zachovává si to atmosféru celou dobu. akční scény patří podle očekávání k nejlepším vůbec, autohoničky na jeden záběr, full contact přestřelky a rvačky s minimem střihů, ve finálovým díle se dokonce dočkáme snad pětiminutový bitevní sekce bez jedinýho sřihu, neskutečný. všechno opět okořeněný brutálním násilím a přestože se v něm kamera nijak extra nevyžívá, tak neuhne před ničim. k hercům, jak už sem zmínil, nemam jedinou výtku, hlavně ustřední dvojice, doplněná záhadným Brokerem a extravagantním Buddym, si to dává naprosto neskutečně. postavy sou napsaný realisticky a zajímavě nejednoznačně, moc se mi líbilo, že hlavní hrdina není žádnej nepřemožitelnej bouchač, ale spíš takovej ten buldočí typ, kterej i když leží s rozbitou hubou, zatne zuby a pokračuje dál. dobový zasazení už sem vychválil dost, dodám, že se dočkáme všeho co na sedmdesátkách milujem , užasný káry, rasový napětí, noční kluby, perfektní soundtrack. a nedá mi to abych nevypíchnul další podobnost s Banshee, a to sou naprosto přestřelený vedlejší figury, který je radost sledovat, třeba minimalistickej bodyguard Karl nebo excentrickej zabiják Buddy se vrejou do paměti skoro okamžitě. kolem a kolem, špičková záležitost ńa 5*, doufám, že nám Cinemax přes údajně dost malej diváckej ohlas, dopřeje další sérii.

• 28.11.2016  17:38
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Jelikož sem v tom až po uši, tak zatim jenom krátce: v první řadě NEUVĚŘITELNEJ casting! kdo je u tohohle schopnej napsat do komentáře něco jako "nic moc herci" nebo "banda nesympatickejch týpků" by měl přeprat zbytky mozku na stodvacet, pověsit na šňůru a před vrácením do lebeně párkrát proboxovat, protože o herectví neví ani hovno. kéž by měli všichni tvůrci seriálů takhle šťastnou ruku. přiběhově (aspoň prozatím) nic objevnýho, ale strhující forma a atmosféra natolik převažuje, že ani nemam zájem se v dějovým podhoubí nějak důkladně probírat, prostě nasávám pach (vůni!) chlastu, kundy a spečenejch gum a na ksichtě mam úsměv jak lečo. nicméně přes veškerý nadšení, bych si představoval lepší a přehlednější akci, v době kdy kabelovky válcuje Greg Yaitanes nebo Cary Fukunaga, se už hned tak s nějakou klipovkou nespokojim. uvidíme dál, sem někde v půlce třetí série, tak snad jednou dojde i na míň vidláckej koment.

• 3.11.2016  21:09

předem musim říct, že nemam v oblibě filmy který se snaží odpovědět na všechny otázky světa. přes veškerou výpovědní hodnotu je pro mě film, myšleno jako médium, pořád hlavně zábava. a "zábava" nebo "děj" jsou slova který Terrence Malick asi nemá ve slovníku. technicky bez chyby, ale sedlácky řečeno "nuda k posrání". pro většinu "normálních" diváků naprosto nekoukatelný.

• 25.10.2016  20:17
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Upřímně, sere mě na tom spousta věcí. sere mě děravej scénář, oslí můstky, iracionální chování a psychický veletoče oblíbenejch charakterů a samotná existence těch neoblíbených, serou mě výplňový díly v kterých se nic nikam neposune a jenom se mlátí pantem, serou mě pitomý cliffhangery a nejvíc mě sere Rickův syn. Jenomže, v konečným důsledku to vlastně vůbec nic neznamená, jelikož ty zásadní momenty to dokáže prodat takovým stylem, že se na ně prostě a jednoduše vyplatí počkat. Po těch letech už regulérní závistlost a seriálová jistota.

• 21.10.2016  21:14

pro mě ohromný překvápko. milej malej příběh o nesmrtelný mýtický postavě otrávený životem (jako vždy přesnej Rollins), který (ač hrozně hrozně nechce :D) obrátí zvyklosti naruby fakt, že si při jednom ze svejch úletů upíchnula dcerku :), kterej šikovně balancuje na hraně několika žánrů a dokáže naprosto nepředvídatelně měnit feeling jednotlivých scén. je až neuvěřitelný jak to při tak minimalistickým podání dokáže zabavit, asi hlavně díky hercům, jak dcerka, tak potenciální Henryho nápadnice sou absolutně přirozený a dávaj si to úplně s přehledem. poslední cca třetina navíc brutálně přitvrdí takže k úplný spokojenosti chybí fakt hodně málo. jediná věc, sem jinak velkej fanda Stevena Ogga, ale tady má takovou divnou roli a ty jeho hysterický výlevy na konci sem mu moc nežral - jinak samotný závěrečný "rozhřešení" se mi íbilo moc.

• 21.10.2016  20:59
    GG Allin: Terror in America (koncert) (2006)

Vý ár d rýl rakenrol andrgraund !

• 21.10.2016  20:50
    Adam Chaplin (2011)

Na to, že je to vpodstatě amatéřina, až neuvěřitelně povedenej splatter s klasickým revenge motivem. hlavní protagonista Adam, připomínající mix Loba a Jackieho Estacada v touze po pomstě za upálení jeho milovaný uzavře pakt s jakýmsi démonem, kterej mu propůjčí potřebný fyzický dispozice a eště ho stíhá otravovat pseudovtipnýma hláškama. celý je to zasazený do postapo světa zřejmě po nějaký ekologický katastrofě, aspoň soudě podle toho, že vpodstatě všechny postavy sou nějak pokroucený, zmutovaný, porostlý nádorama nebo rovnou ztratili lidský tvary - s výjimkou hlavního hrdiny, kterej je zas jak z přehlídky od Gucciho :D. bavilo mě to hodně, ale je znát, že rozpočet nebyl zdaleka dostačující, skvělý momenty totiž střídá vatovitý vykecávání, který brzdí tempo a dost ubližuje celkovýmu dojmu. mimochodem, moc sem nepochopil co mělo znamenat intermezzo s Mikem Carrerou, jakkoliv sem si užíval jeho fatalitky i nasraný huhlání zpoza oteklejch rtů. nicméně kdo se přenese přes oněch pár nudnějších pasáži bude odměněnej vpravdě šťavnatým závěrečným masakrem, kdy Adam drtí hadráky po desítkách, samozřejmě super-předimenzovaným stylem, kdy po každým direktu vycákne aspoň 30 litrů krve :D rozhodně všechny palce nahoru a sestříhat to na 60 min, dal bych absolutorium.

• 21.10.2016  20:22

Už asi po deseti minutách mi bylo jasný, že to bude bomba. Bosworth má čelo o velikosti fotbalovýho hřiště, nad nim háro vyčesaný až do nebe, buchty mu samy skákaj do postele a každejch cca 30 vteřin má přestylizovanej nástup doprovázenej burácejícíma kytarama. Herectví je pro něj sice velká neznámá, nicméně to mi u filmů tohohle typu nikdy nějak nevadilo :). Na druhý straně pak stojí parta skvěle obsazenejch a jako brousek drsnejch motorkářů v čele s tentokrát zarostlým a pokérovaným Henriksenem a jako vždy psychopatickým a vyfetovaným Willem Forsythem. Zápletka je klasicky klišoidní, stejně jako obsahuje snad všechny archetypy podobnejch filmů, to znamená šášovskej side-kick na obou stranách barikády, romantická podzápletka s kočkou hlavního záporáka a závěrečná destrukce všeho a všech, hlášky maj smrtonosnou kadenci a oblíbeným kombem "krev a kozy" se nešetří. pro milovníky devadesátkovejch oddychovek je tohle naprostá esence zábavy.

• 27.3.2016  21:26

utimátní halloweenská freakshow a zaroveň až neuvěřitelně vyzrálej debut jednoho muzikanta, šílence a horovýho maniaka v jedný osobě. Zombie má nakoukáno jako málokdo, nebojí se míchat žanry jak se mu to zrovna hodí, vyprávět příběh a zároveň oslavovat svojí lásku k hororu a filmu jako celku, což se projeví nejenom milionem odkazů na sedmdesátkový klasiky, ale taky ikonickým hereckým obsazením (Sid Haig vládne), nápisama na tričkách, a citacema slavných scén. špinavej buranskej grindhouse vizuál, spousta scén umocněných používáním barevnejch filtrů, syrový násilí a pořádná nálož morbidního humoru. a teď si vezměte, že tohle všechno, je vpodstatě jenom předkrm před druhou várkou, příznačně nazvanou Devil's Rejects!

• 1.3.2016  04:18
    Vetřelec ³ (1992)

asi nejdepresivnější z Alienů. temná atmosféra která se zažere do těla, umocněná syrovou Fincherovou režií, planeta plná ztracených existencí a pokračující trápení odevzdaný Sigourney, která čelí nejtěžšímu rozhodnutí svýho života. úctyhodná porce nezapomenutelných scén - pohřební řeč Charlese S. Duttona prolínající se se zrozením xenomorfa patří k nejlepšímu co sem v životě viděl, závěrečná naháněčka je pak kapitola sama pro sebe. jedinou skvrnkou sou poněkud nevyrovnaný triky. i když sem velkej fanoušek následujícího Ressurection, sem přesvědčenej, že tady měla série skončit. PS: rozhodně doporučuju prodlouženou verzi, staví celej film do úplně jinýho světla.

• 21.2.2016  05:02

návrat ke kořenům jak hovado a pro mě po Gaunerech asi nejlepší Tarantino. nechápu jak někdo může nadávat na první půlku, já bych moh koukat na verbální exhibice Jacksona s Gogginsem třeba celej den. všichni bez výjimky hrajou úžasně a maj dost prostoru se předvést, skvělá kamera a hlavně pořádnej náklad hlášek a morbidního humoru z pera jednoho z největších mistrů dialogu. vážně vyjímečnej filmovej zážitek, filmy na který sem šel víckrát do kina bych spočítal na prstech dvou zdravejch rukou, ale u tohohle to byla jasná volba. film roku.

• 21.2.2016  04:58

Zpověď. Láska. Nasranost. Anarchie. Šílenství. Chaos. Vykoupení. Nejlepší film.

• 20.2.2016  22:59

Bizarní love story dvou ztracených duší, který se i přes extrémní tempo, psychadelickou kameru a fakt, že všechny postavy jednaj a mluví jak na týdenní spídový kůře, nějak nedařilo mě zahákovat a udržet mojí pozornost. celý je to podaný bohužel dost vyčerpávající formou - v tom moři kvílení a koulících zraků se občas objeví skvělá scéna (musim vypíchnout tu s kolapsem/přehřátím hlavního hrdiny) ale nijak moc jich neni a když si říkáte, že to teda nějak dokoukáte, tak druhá půlka ještě přitvrdí. celý to doprovází agresivní industriálně ruchová "hudba" která, stejně jako samotnej závěr připomene (o hodně lepší) Tsukamotovo Tetsuo. celkově spíš zklamání, rozhodně to ale doporučim každýmu kdo mě požádá o tip na nějakej "divnej film".