mfanta

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 22.4.2019  20:56
    Vyvolený (2000)

70% - Mám rád filmy s momentem překvapení. Zejména ty, které si dokáží moment překvapení zachovat až do poslední chvíle. U Shyamalana je jednoznačně nejlepším filmem z této kategorie Šestý smysl. I Vyvolený se snaží, ale překvapení zde není tolik šokující. Přesto je to zajímavá podívaná.

• 10.2.2019  20:19
    Collateral (2004)

70% - Originální příběh chladnokrevného zabijáka a jeho taxikáře. Některé momenty byly až příliš vykonstruované, ale celkově vzato se jednalo o slušný scénář. Tom Cruise si tuto roli evidentně užil a mrazí z něho v zádech. Dobrá zábava na sobotní večer.

• 1.2.2019  11:54

60% - První polovina filmu se mi hodně líbila. Postupně gradovalo napětí, ukazovala se všemocnost a bezohlednost protivníka, Neeson měl ve tvýři ten správný zoufalý výraz. Bohužel druhá polovina šla hodně dolů. Události byly čím dál přitaženější za vlasy, akce absurdnější a vyvrcholilo to nemastným neslaným koncem, který byl sice mírně překvapivý, ale zato postrádal jakoukoliv logiku. Na odreagování, případně popřemýšlení o chybách, kterých se tvůrci dopustili, dobré, ale za chvíli zmizí z hlavy jako pára nad vřídlem.

• 26.1.2019  16:23

80% - Konečně jsem si doplnil naprosté základy westernového vzdělání. Nesmrtelná klasika plná hvězd a nadčasových melodií je pověstná zejména nekonečně dlouhými detaily tváří postav, minimálním průměrným počtem slov na hodinu a svojí délkou. Hlavní příběh je jednoduchý, přesto však film zaujme nejednoznačností jednotlivých postav, nečekanými interakcemi mezi nimi a pár překvapivými zvraty. Právem klasika a kult.

• 26.1.2019  15:41
    Brexit (TV film) (2019)

70% - O Brexitu (míněna skutečná událost) jsem toho docela dost přečetl. Film jsem si díky tomu náramně užil, protože spoustu postav v něm jsem poznával a přišly mi verně vystižené. Benedict Cumberbatch v hlavní roli výborně hraje sociopatického technokrata majícího na výsledku hlasování velký podíl díky novému, "modernímu" stylu předvolební kampaně zneužívající sociální sítě a data z nich shromážděná. Po hlasování se postupně odkryla špína tohoto postupu. Film popisuje události poměrně věrně, nijak je nedramatizuje a tím nahání asi největší strach.

• 5.1.2019  16:01

40% - Místy docela vtipná komedie, která ale obsahuje všechna nejhorší žánrová klišé a pro mě se tím úplně zprofanovala. Napravený "sladký" "učitel", mluvící sprostě jako dlaždič, uvědomělá učitelka nemohoucí si najít správného partnera, přísná, ale spravedlivá ředitelka školy, inu německá romatika :-)

• 2.1.2019  20:11
    Motýlek (1973)

100% - Fantastický film, který mi po celou dobu nedovolil odtrhnout oči od televize. Oslava nezlomné touhy po svobodě ztělesněné Stevem McQueenem je krásně postavena do kontrastu se schopností přizpůsobit se jakkoliv nehostinnému prostředí, kterou reprezentuje Dustin Hoffman. Oba pánové předvedli výkon z úplně nejvyššího šuflíku. Dustin Hoffman je navíc tak skvěle namaskovaný, že jsem ho poznal asi až po půl hodině filmu. Skvostný zážitek, který mohu každému vřele doporučit.

• 17.11.2018  19:58
    Absurdistán (2006)

60% - Komedie, která vlastně komedií ve skutečnosti není. Na pár místech jsem se uchechtl, ale nejednalo se v žádném případě o kanonádu neodolatelných vtípků. Nicméně, když se mi film rozležel v hlavě, tak se mi spíš zřadil do kategorie katastrofický. A mrazí z toho, jak pravděpodobné je naplnění vize ve filmu zobrazené.

• 29.10.2018  20:03

60% - Vcelku příjemný mix několika žánrů, které se nenásilně prolínají. Spousta scén mě pobavila. Zápletka byla mírně předvídatelná, vyústění o trochu méně, ale na plnohodnotný thriller by to asi nevystačilo. Hodně se mi líbila Anna Kendrick, která skvěle ztvárnila na první pohled hodně naivní ženu, za jejímž výzorem se ale skrývá mozek, který výborně funguje a nečekaně temné stránky. Naproti tomu Blake Lively a její postava mě oproti jiným recenzentům zase tolik neočarovala.

• 24.8.2018  09:27

60% - David Švehlík je můj oblíbený herec a v roli recidivujícího alkoholika (opět) exceluje. Bohužel, scénář není schopen vykreslit vedlejší postavy dostatečně hluboce a věrohodně. Snaha o ozvláštnění vedlejších postav, aby nesplývaly v jednu, je hodně patrná, ale není příliš úspěšná. Valí se na nás plejáda epizodních událostí, nemajících mezi sebou nijak valné propojení. Svoji výchovnou roli film bezpochyby splňuje naturalistickým vykreslením alkoholických delirií a přešlapů, ale o moc dál se film nedostane.

• 10.8.2018  09:25

80% - Poctivá akční podívaná s poměrně kompilovaným dějem. Ale děj asi není v tomto případě to nejdůležitější. Celé dvě hodiny a čtvrt je na co se dívat, akce stíhá akci a když člověk moc nepřemýšlí nad logikou, tak se celou dobu královsky baví.

• 9.4.2018  10:39

20% - Naprosto slabé. Místy jsem se sice pochechtával, ale většina humoru nefunguje ani teď, v době, kdy je aktuální, natožpak za pár týdnů/měsíců/let. Marek Daniel už několikrát ukázal, že se nebojí ničeho a je dobrý i zde. Ale nestačí to. Zoufale to nestačí. Pár kameí s osobnostmi a celebritami mě opravdu nepřesvědčí.

• 18.3.2018  19:08
    Pračlověk (2018)

50% - Nenáročný, místy vtipný animovaný film o tom, jak se v pravěku hrál fotbal. Což pochopitelně muselo milovníka fotbalu jako mě zaujmout. Možná více než moji osmiletou dceru. Je pravda, že film obsahoval nemalé množství pomrkávacích fórků pro fanoušky fotbalu. Ale humoru mohlo být celkově více. Na druhou strany byl film relativně krátký, takže rychle utekl, bez větších útoků nudy.

• 3.3.2018  20:01

40% - Jak jsem po shlédnutí prvního dílu filmového Hobita byl nadšen, tak jsem po závěrečných titulcích dílu druhého podlehl hluboké deziluzi. První díl byl natočený citlivě, pokorně, dějem se hodně přibližoval ději knihy. Zato díl druhý se od děje knihy odchýlil výrazně. To by mi samo o sobě vadilo jen trochu, ale to odchýlení je bohužel samoúčelové, aby připravilo půdu pro natočení velkolepých scén. Ještě bych toleroval snahu o vypíchnutí několika hlavních postav, kterým se dostalo většího prostoru než v knize, aby měli diváci více času se s nimi sžít. Ale například "boj s drakem", kde se všichni účastníci včetně draka samotného chovají jako retardovaní idioti, je zde jen proto, aby Jackson mohl ukázat, jak skvělé dokáže natočit trikové akční scény. Takže za mě palec dolů a doufám, že třetí díl bude lepší.

• 19.2.2018  09:10
    Učitelka (2016)

80% - Dvojice Hřebejk/Jarchovský konečně po mnoha letech natočila něco, co se mi hodně líbí. A není určitě náhodou, že se nejedná o jednu z hořkých vztahových komedií, které sypou jako na běžícím páse, ale o syrové drama. Vskutku, při sledování tohoto filmu běží člověku po zádech mráz. Film krásně vystihuje připos*anou atmosféru pozdní normalizace, kde se lidi bojí nahlas ozvat, protože jiní lidé mají moc rapidně zhoršit už tak pochybnou kvalitu jejich životů. A jedinci, kteří pochopí a přijmou pravidla hry, jsou velice zvýhodněni. Paní učitelka nám předvádí krásné ukázky manipulace dovedené až do vědecké dokonalosti. Projde jí to? Lví podíl na kvalitě filmu má Zuzana Mauréry v titulní roli. Její výkon je bravurní, naprosto uvěřitelný a dechberoucí!

• 15.2.2018  18:53
    Paddington 2 (2017)

70% - První díl se celé naší rodině hodně líbil, takže jsme byli velmi zvědaví na druhý. A dle mého názoru se jedná o důstojné pokračování. Skvělých vtípků už nebylo tolik jako v prvním díle, ale tu a tam se přece jenom nějaký vyskytl. Závěr byl velmi emociální a působivý. Líbilo se mi, jak si Hugh Grant tak trochu dělal legraci sám ze sebe. No a natočit medvěda, který si dokáže rychle udělat přátele i mezi drsnými vězni, může dopadnout velice trapně, ale tady se to tvůrcům skvěle podařilo.

• 7.1.2018  13:33

60% - Z dnešního pohledu (2018) poněkud úsměvná komedie o cestování v čase, která obsahuje zajímavé a originální prvky. Například postava šíleného vědce s neustále vykulenýma očima je dokonalá. Dobře se autoři také popasovali s tématem mezigeneračního "incestu". Nemohl jsem si též nevšimnout zadních dvířek do druhého dílu, které zde byly rovnou umístěny.

• 25.12.2017  12:27
    Blade Runner (1982)

80% - To nejlepší na filmu Blade Runner je jeho atmosféra. Režiséru Scottovi se podařilo vybudovat hodně uvěřitelný svět plný vyspělé techniky a zoufalých lidí, kteří z různých důvodů nemohou opustit naprosto přelidněnou Zemi pro lepší mimozemské kolonie. S tímto světem na pozadí se odehrává dramatický příběh lovu replikantů, který má i silný filosofický přesah o tom, na jakém stupni rozvoje už roboti začnou mít stejná práva jako lidé. Z dnešního pohledu (2017) je komické umístění děje do roku 2019. Evidentně nebyl vývoj tak převratně rychlý, jak před pár desítkami let očekávali tvůrci sci-fi filmů.

• 28.10.2017  19:14

60% - Po přečtení hodnocení a nějaké té recenze jsem neměl nijak vysoká očekávání. Možná i díky tomu jsem byl jednoznačně pozitivně překvapen. Na rozdíl od jiných hodnotících či recenzentům si myslím, že film děj má. Není dokonalý, ale pro cílovou skupinu je podle mě dostatečný. Snad jen konflikty Spejbla a Hurvínka byly uměle přeeskalované a Bábinka/Mánička se obě unisono chovaly jako slepice, které existují jen proto, aby posloužili mužům. Režiséra (či v tomto filmu multiřemeslníka) Kotíka nemusím a Pánskou jízdu považuji za nejhorší film všech dob, ale tohle je zatím to nejlepší, čím přispěl do fondu kinematogafie.

• 26.10.2017  08:31

70% - Rozhodl jsem se po letech oživit si klasiku, kterou jsem kdysi dávno viděl. Nevětší dojem z filmu pro mě byl jaký byl Harrison Ford švihák se strništěm. A co všechno ustál. Dobrodružné výpravy oslovovaly moji fantazii a zároveň se film nebere naprosto vážně, což je příjemná kombinace. Z dnešního pohledu působí některé věci úsměvně, ale je to v rámci normy. Chování postav také občas postrádá logiku a vnitřní soudržnost (zejména v případě hlavní hrdinky). Ale celkově je to příjemná klasická oddychovka a už se těším, až si retro pustím další díly.

• 1.10.2017  19:40
    Bába z ledu (2017)

90% - Bohdan Sláma zraje filmařsky jako víno. Hned od začátku se člověk ve filmu cítí jako doma. Precizně vykreslené charaktery postav, vyhrocené a přesto uvěřitelné scény, žádná dramatická hudba na umocňování emocí a prostinký a přesto strhující a vtahující děj od začátku do konce. Všichni důležití herci (a to ne všichni patří zrovna k mým oblíbencům) zahráli svůj part fantasticky. Výsledkem je v českých poměrech opět zcela výjímečný zážitek.

• 25.9.2017  08:53
    Pasažéři (2016)

30% - Začátek filmu vypadal velmi slibně. Krásně natočená mezihvězdná loď, nápaditě vymyšlený funkční mikrosvět uvnitř lodi, výborně vykreslené zoufalství předčasně se probudivšího hlavního hrdiny, vskutku kouzelné dialogy s androidím číšníkem. Ovšem poté, co přibyl do děje další člověk se to celé ošklivým způsobem pokazilo. Druhá polovina filmu je béčkovým sladkobolným akčím thrillerem s nefungující zápletkou. Další probuzení bylo už úplně od věci a vůbec ději nepomohlo. A závěr už odpovídal svou kvalitou těm nejhorším akčňákům z videa. A to nemluvím o vykrádní jiných filmů (Gravitace?). Škoda, že film neskončil v půlce.

• 28.7.2017  09:20

60% - Největší obdiv u mě sklízí animátoři a všichni ostatní lidé zodpovědní za to, jak opice vypadají. Naprosto fantasticky, do nejmenšího detailu jsou vykresleny rysy různých opic, které se od sebe často dost liší, je předvedena jejich jemná mimika, jejich city a to takovým způsobem, že tomu člověk rozumí a vůbec to nevypadá uměle. Dějově film není nic převratného. Filosofický přesah také nepřináší nic, co bychom neviděli už stokrát.

• 24.7.2017  09:44
    Mamon (TV seriál) (2015)

70% - Největšém kladem seriálu jsou bezesporu herecké výkony. Casting byl přesný a mainstreamově spíše méně známí herci odvádějí úžasnou práci, v čele s Hádkem. Děj je také docela zajímavý, i když se mi poměrně často zdálo, že postavy se nechovaly zdaleka podle svých možností, čímž pomáhaly ději, aby se nerozklížil. Ale míra tohoto efektu byla ještě na snesitelné úrovni. Jinak natočeno poutavě, dostatečně akčně a hlavně na české poměry nadprůměrně dobře, takže akce ani nepůsobila směšně jako při jiných pokusech.

• 16.7.2017  20:28
    Obr Dobr (2016)

60% - Hezký kouzelný příběh hlavně pro děti. Ve filmu bylo pár vtípků, kterým jsem se také zasmál. Zároveň se film pokouší i o poselství. Bohužel konec se úplně nepovedl.

• 11.7.2017  10:17
    Lovci hlav (2011)

80% - Výborně natočený thriller podle výborné Nesböho knihy. Filmařům se podařilo skvěle přenést ducha knihy na filmové plátno, včetně Nesböho brutálně-úchylných nápadů a překvapivých dějových zvratů. Místy možná až příliš naturalistické.

• 9.7.2017  09:21

50% - Potom co jsme s Adélkou přečetli knihu, jsme se podívali i na film. Bohužel většina z poetiky knihy zůstala v knize a nepodařilo se jí přeskočit do filmu. Takže takový průměr.

• 25.6.2017  19:56

90% - Půvabná japonská pohádka s filozofickým přesahem, jímavým příběhem a neodolatelnou poetikou, podkreslená nádhernou hudbou.

• 1.5.2017  15:26

30% - Film jsem si pustil v letadle, protože jsem o něm někde slyšel, že je docela dobrý. Měl jsem tedy jistá očekávání. Nakonec jsem ale byl hodně zklamaný. Asi největším zdrojem zklamání byla Emily Blunt a její dle mého názoru naprosté nezvládnutí těžké role. Scénář je též chatrný a předvídatelný, zápletka mělká. Nic moc...

• 1.5.2017  15:23
    Příchozí (2016)

100% - Krásně natočené sci-fi o setkání s vyspělou mimozemskou civilizací. Realisticky podaná snaha o popsání prvních kontaktů a pokus o komunikaci s bytostmi fungujícími na úplně jiných základech a to nejenom chemických, ale i společenských. Samozřejmě se ukáže, že lidstvo na takové setkání není připraveno a žabomyší války jsou nadřazeny mnohem vyšším cílům. A to nemluvím o silně emociálním dilematu, které se filmem táhne jako černá nit a poté, co mi došlo, o co se jedná, jsem musel uznale pokývat hlavou. Nemám, co bych filmu vytknul.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10