vaclaw

tester SW

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 27.11.2014  20:29
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Skvělé ústřední duo, zajímavé zápletky a patřičná porce napětí, asi nejlepší adaptace legendárního detektiva.

• 27.11.2014  20:27
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Sice pomalejší začátek, ale s každým dílem se zvyšuje napětí i propletenost příběhu a seriál si diváka pomalu obmotává kolem prstu dokud si ho zcela nezíská (nebo taky ne, každý je na něco jinýho...). Vše navíc korunováno skvělými výkony Harrelsona a především McConaugheyho (mimochodem divný slovo...), který mě překvapuje čím dál tím víc.

• 27.11.2014  20:18

Mám rád Miyazakiho tvorbu, mám rád sci-fi a postapokaliptickou tematiku, jsou mi blízké filmy s ekologickým přesahem (do jisté míry...) a mám rád epické příběhy. Toho všeho je v Naušice mraky, navíc propojeno krásnou animací a hudbou a hlavně chytlavým a promyšleným příběhem. Původně byl můj Miyazakiho favorit Mononoke hime, ale musel jsem přehodnotit, že zatímco Mononoke s přibývajícími opakováními trochu ztrácí, tak Naušika naopak získává.

• 27.11.2014  20:07
    Interstellar (2014)

Velmi dobrý film, ale pro mě Nolan opět dokazuje, že je jednak skvělý řemeslník a vizionář, jednak skvělý autor, ale horší vypravěč. Po technické stránce (viděno v IMAXu) dokonalost a několik scén úchvatných (Gravitace překonána...), příběh sám o sobě zajímavý a plný potenciálu, ale bohužel se Nolanovi nepodařilo jej podat tak, abych se dokázal sžít s postavami a prožívat s nimi jejich osudy, jak by se patřilo. Jinak ale i přesto skoro 3 hodiny utečou poměrně rychle a až na natahovaný konec mi neutíkala pozornost k podružnějším věcem, jako třeba k potřebě jít na záchod. I tak by ale vystřihnutí pár scén (postav) filmu neuškodilo. A Matthew pořád zraje, i když bych ho taky někdy rád viděl v nějaké veselejší roli :)

• 15.8.2013  13:11
    Skyfall (2012)

Upřímně James Bond není zrovna mým šálkem kávy a až poslední díly s Danielem Craigem ve mě vyvolávají aspoň náznak zájmu. Proto nebýt toho, že režie Skyfallu se ujal můj oblíbenec Mendes, asi bych jej neviděl dřív než maximálně v televizi. Bohužel ale právě Mendes (z toho co mohu posoudit) se vrací kořenům bondovek a i když se úplně nevzdává moderní stylizace a způsobu vypravování, nedokázal mne oslovit tak jako předchozí dva díly. I přesto ale nemůžu Skyfall nijak zásadně odsoudit. Velmi slušný záporák, skvělá Šanghaj (asi nejlepší část filmu), Mendesova režie a kamera vyzdvihují Skyfall poměrně vysoko nad průměr. K pěti hvězdám by ale bylo potřeba dodat ještě propracovanější příběh a zápletku.

• 14.8.2013  12:52
    Muž z oceli (2013)

Velmi příjemné letní filmové překvapení. Nový Superman se umě prochází někde na pomezí v současnosti populárního psychologického rozboru těžkého to osudu superhrdiny á la Nolanův Batman a starou dobrou komixovkou Spidermanovského typu. Navíc mě bavila i poměrně přehlížená druhá část filmu, která pravda co do myšlenky začla být trochu chudší, ale souboje měly náboj a údery jednotlivých borců byly patřičně pádné. Navíc pro obsazení bych si dovolil použít slovo geniální, ať už pro klasické mentorské role Crowa a Costnera, tak pro záporáka Shannona s jeho nohsledy a hlavně pro Henryho Cavilla, protože zahrání Supermana tak, aby to nepůsobilo trapně, lacině nebo aspoň divně považuji za vyšší filmovou ligu a jemu se to, myslím, docela povedlo, ať už to bylo jeho hereckými schopnostmi nebo prostě mu ta role sedla.

• 14.8.2013  12:39

Určitě velmi povedený film, se zajímavým příběhem, propracovanou a efektní kamerou, bez zbytečného patosu a trapných scén, pár skvělých hereckých výkonů (nejlepší asi pak Quinto a Cumberbatch) a s dobře zvládnutou režií. Bohužel pro mě se filmu nepodařilo mě tolik vtáhnout a převládal pocit již viděného (ano, myslím tím díl předchozí). Přesto ale stále kvalitní snímek, 4* zaslouženě, jenom stejně doufám, že si Abrams šetřil síly na nové SW ;-)

• 14.8.2013  11:14

Béčkový film s Áčkovým rozpočtem. Hrdinové správně drsní, monstra monstózní, souboje efektní (a, světe div se, přehledné). Bohužel s příběhem si tvůrci zase moc hlavu nelámali a naivita (a místy i ta trapnost) by se dala ždímat, což je vzhledem k rozpočtu a kvalitám tvůrce trochu velká škoda, protože například ve srovnání s japonskými mecha anime, kde je aspoň snaha tvářit se jako že jde o něco víc (a místy se jim to i daří), tak Del Toro prostě nechá dvě přerostlé hračky prát se spolu a výplň dodá pomocí simple epic movie scrip generátoru (verze 2.1 - large scale included). Na zabití času vcelku fajn, ale přeci jenom bych čekal něco víc.

• 14.8.2013  09:58
    Hunger Games (2012)

No co už, je to trapný, ale zdaleka ne tak, jak jsem se obával, místy jsem se dokonce i bavil a sice bych film trochu zkrátil a dal si možná trochu víc záležet na budování vztahů mezi postavami, ale nakonec v rámci žánru (myslím cool sci-fi pro mladší generace) my to přijde nadstandardně kvalitní záležitost. A mimochodem mě velmi potěšili někteří představitelé vedlejších rolí, hlavně Tucci a Harrelson.

• 14.1.2013  10:50

Perfektní zakončení Nolanovo Batmanovské trilogie. Má všechno, co člověk od takového filmu může očekávat - souboje, osudovost, dramatičnost - zoufalství a beznaděj by se dala ždímat... Navíc Bane myslím se zcela vyrovnává Jokerovi a místy mě bavil i víc. Celkově pro mě asi nejpovedenější kousek a to i přes to, že i zbytek série hodnotím velice kladně. Jedinou věc bych možná vytknul, a tou je závěr, který mi oproti zbytku filmu přišel lehce plytký, na druhou stranu za ty předchozí parádní dvě hodiny a kousek si rytířovo povstávání můj obdiv zaslouží.

• 2.1.2013  17:06

Zajímavý film, který ale zbytečně moc tlačí na nostalgickou vlnu a taky neví, kdy skončit. Přesto mu ale nelze upřít několik výrazných pozitiv. Tak předně se na něj pěkně kouká a nenudí, dále taky nabízí řadu mladých neznámých herců, kteří navíc podávají místy až velmi dobrý výkon, narozdíl třeba od A. Geislerové, která sice jednou pěkně vybuchne, ale jinak její spořádaný a smířlivý manželce a matce nevěřim ani slovo. Škoda, že si tvůrci trochu více nepohráli se scénářem a gradací, kdy na konci filmu poměrně dochází dech a moc nedokáže utáhnout diváka ani na potenciálně emotivně silné scény. Jinak ale pro mě někde na pomezí 3 nebo 4 hvězd, ale jak jsem zmínil na začátku, tak vzhledem k silné nostalgické vlně, což u filmů moc nemusim, dávám sice nadprůměrné, ale stále jenom 3 hvězdy.

• 2.1.2013  15:35

Jackson opět ukázal, jak má vypadat správné blockbusterové fantasy. Chci se schválně vyhnout srovnání s LOTRem, protože se podle mě jedná stejně jako u knih o poněkud odlišné typy příběhu (i když pravda, filmový LOTR se od Hobita zdaleka neliší tak jako kniha). Co bych jediné vytknul je jistá nerozhodnost mezi epickou fantasy (jako LOTR) nebo odlehčenou dětskou fantasy (jako Hobit kniha), ze které plyne několik ne zrovna lichotivých faktů (jako divná komičnost některých trpaslíků, rozporuplnost Radagastovi postavy nebo několik scén při kterých se člově od srdce zastydí). Na druhou stranu místy se člověk i upřímně zasměje, nebo alespoň pousměje. Celkově ale musim říct, že takhle jsem se u žádněho fantasy filmu nebavil už alespoň 10 let a že i přes roztahanost příběhu a tříhodinovou stopáž jsem si přál, aby film trval dál a dál a dál.

• 2.1.2013  11:26
    Atlas mraků (2012)

Velkolepý návrat sourozenců Wachowských (+ Tykwera) do povědomí filmových fanoušků. Geniálně poslepovaný mix šesti příběhů (žánrově odlišných :-)), který však dohromady vytváří jeden celek a skoky mezi nimi, ač nejsou vůbec nijak rozlišeny od jakýchkoliv běžných střihů mezi scénami, nepůsobí vůbec rušivě a naopak, pomáhají gradovat vyprávění. Navíc i propojenost příběhů použitím stejných herců pomáhá navodit pocit, že divák nesleduje x příběhů, ale jeden celek. Bohužel právě v promíchanosti rolí se ztrácejí některé herecké výkony, které jinak určitě stojí za řeč. Celkově se dá říct, že se režisérskému triu povedlo vytvořit něco výjimečného a neobvyklého, co stojí určitě za to shlédnout vícekrát.

• 10.9.2012  16:51
    Austrálie (2008)

Roztahaný kýčovitý slaďák vydávající se za rozmáchlý epos, ale to už si snad radši pustím ptáky v trní. Spousta patosu, trapnosti a kýče se nedokáže schovat za nádhernou scenérii a dechberoucí záběry australské přírody. Ostatní je už potom dalece pod průměrem. Možná herci ještě víceméně nezklamaly, ale zase ani moc se nemusel snažit, protože scénář jim nachystal do úst takové bláboly, že výkon sebelepšího herce s nimi nehne. Přiznám se, že jsem byl tímto filmem dost zklamán. Kdyby se jednalo o obyčejný televizní film okrajové produkce, asi bych dal hvězdy 3, ale protože se jedná o velkofilm ještě od režiséra jako Baz Luhrmann, musím vřele nedoporuřčt.

• 30.4.2012  10:41

Emotivní film se silným koncem, který jednoho nenechá chladným. Film, který velmi nepříjemně rýpe do relativně nedávné české historie a je to dobře, abychom měli na paměti, čeho všeho jsme jako civilizovaní lidé schopni.

• 4.4.2012  11:18
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Ze začátku, kdy divák neměl moc ponětí, jak se věci vlastně mají, se jednalo o výborný seriál. S rozkrytím některých faktů a rozestření jistého tajemna se atmosféra seriálu trochu rozmělnila a kvalita lehce klesla, ale zase postupně stoupalo napětí, které tento pokles částečně vynahradilo a i nadále se jedná o velmi zajímavý seriál, který určitě stojí za to sledovat..

• 4.4.2012  11:13
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Povinných 5*. Nejlepší válečný seriál a jeden z nejlepších seriálů vůbec. Výborný můj oblíbenec Damian Lewis a spousta dalších, skvělé příběhy i scény. Jeden z mála počinů, kterým snad nemám co vytknout.

• 4.4.2012  11:07

Populární komedie, která mě ale nikdy moc neoslovila. Jednoduchý šablonovitý příběhy s pro mě nepochopitelně populárními hláškami. Není to vyloženě špatný, ale...

• 4.4.2012  10:51

Vcelku zbytečný film s poměrně velkým potenciálem, ale scénáristicky naprosto nedotaženým. Sled víceméně nezajímavých epizod nedává dohromady fungující celek a nakonec film nevyzní ani dobbře, ani špatně, ale naprosto nijak.

• 3.4.2012  16:19

Velmi povedené sociální drama s několika velmi zajímavými hereckými výkony. Ukazuje nejen, že Američané mají ve své minulosti dost šrámů, ale zároveň i jak je možné se posunout a z čeho vlastně černoši v USA museli povstat. Jako film je pak příběh velmi zručně a čistě natočen a je opravdu málo, co můžu vytknout.

• 9.1.2012  14:13

Napínavý děj, skvělí herci, přes dvě hodiny zábavy a napětí, jednoznačně jedna z nejlepších detektivek.

• 5.1.2012  10:04

Intimně natočený film bez výrazných, silných motivů (i když pár silnějších scén se taky najde), ale zato kompaktně působící a se silnými postavami. Navíc dobrá výtvarná stránka dává filmu nádech něčeho většího než jenom obyčejného příběhu o vzniku obrazu. K lepšímu diváckému zážitku ale bohužel chybí právě absence silného příběhu nebo motivů a lehká mělkost, která se pod výtvarnou stránkou skrývá. I tak se ale jedná o nadstandardní podívanou, která určitě neosloví každého, ale svoje příznivce si jistě najde.

• 20.12.2011  17:36

Zajímavý scénář, který ale bohužel doplácí na povrchní režii a ne zrovna povedený výkon hlavního představitele. Příběh je plný životních mouder, která můžou vypadat zajímavě a pravdivě, ve výsledku působí ale plytce a otřepaně a celé hrdinovo snažení stahují na úroveň dospělejší Honzíkovo cesty. Přesto ale film obsahuje několik zajímavých momentů a jako celek nenudí a především díky některým hercům (Cooper, Lloyd, Fox atd, Oldman mi kupodivu přišel spíš otravný) stojí za to se na film podívat.

• 24.11.2011  11:36

Poměrně rozporuplný film, který hodně zachraňuje závěr a naopak hodně sráží první půlka. Děj se skládá z mnoha epizod, které ve výsledku na sebe nijak moc nenavazují a pro děj nemají valného významu a až závěr tomu dodá nějakou výraznější formu (i když zdaleka to není takové vyústění jako v Lásce nebeské). Bohužel ale i tak mnoho momentů vyplyne do ztracena a působí tak vcelku bezúčelně. Na druhou stranu z filmu sálá dobrá nálada, herci jsou velmi sympatičtí (P. S. Hoffman luxusní opět) a podávají dobré výkony a velmi zajímavá je i hudba, kde má člověk možnost vyslechnout si dobové šlágry. Bohužel s více ucelenějším scénářem by se mohlo jednat o výborné dílo, takhle jenom lehký nadprůměr.

• 4.11.2011  15:45

Takový slepenec akčních scén, které na sebe snad ani moc nenavazují, příběh který nedokáže moc zaujmout a herci, kteří se snad ani moc nesnaží. Pokud se někdy budu chtít podívat na Souboj titánů, vždycky se asi vrátím k tomu původnímu.

• 1.11.2011  09:57

Takový vcelku nemastný, neslaný výlet na blízký východ. Příliš šablonovité, příliš kýčovité na to, aby to mohlo vzbudit nějaké silnější emoce. Jedinou kladnou stránkou bylo obsazení mých oblíbenců Neesona a Thewlise, kteří se ale na plátně příliš nezdrželi a kupodivu i Bloom patřil k těm lepším stránkám díla. Nebýt zajímavého prostředí a doby, asi bych šel s hodnocením o hvězdu níž, prostě takový slabší průměr, který je na pár místech relativně zajímavý, ale většinou se nejedná o nic, co by tu už x-krát nebylo lépe.

• 10.10.2011  11:24
    Partička (TV pořad) (2011)

Někdy jsou scénky sice lehce trapný, ale dost často jsou výstupy protagonistů více než veselé a jejich reakce na nastalé situace jsou leckdy i geniální.

• 10.10.2011  10:38

Fincher je velmi, velmi zručný režisér a Benjamin Button to jenom potvrzuje. Režisér od prvního záběru ví, čeho chce v divákovi dosáhnout a jde si za tím urputně až do konce a myslím, že se mu to daří měrou vrchovatou. CCBB je příběh velmi sentimentální a melancholický, svojí náladou se blíží Burtonově Velké rybě, ale ve výsledku je mnohem smutnější a zároveň poklidnější. Až na pár výjimek vlastně neobsahuje nějak vyhrocenější scény, přesto mě osobně ani přes svojí délku nenudil a každý záběr jsem hltal. Místy mi možná vadila až příliš vyhlazená forma, ale celkově jsem si film velmi užíval.

• 4.10.2011  14:50
    Sucker Punch (2011)

Veliký, nafouknutý nic. Všechno se sice tváří velkolepě, nadupaně a stylově, bohužel film je až příliš o ničem. Snyder je sice myslím velmi zručným režisérem a už to několikrát dokázal, ale velmi špatným scénáristou (ačkoliv z námětu by se určitě dalo dost vytáhnout). Samotný příběh je sice relativně slušný, ale ten bohužel zabírá pouze minimum prostoru z celého filmu. Zbytek je vyplněn úplně zbytečnými akčními scénami, které jsou vyloženě nudné, zdlouhavé a bez náboje (což jsem netušil že někdy napíšu o souboji s obřími samuraj-roboty). Jedna hvězdička za lehce nadprůměrný příběh (v porovnání se zbytkem) a jedna za hudbu, na víc se tohle bohužel u mě nezmohlo.

• 4.10.2011  10:42
    Alois Nebel (2011)

Poměrně zajímavý počin a to nejen svým vizuálním zpracováním. Příběh je vyprávěn ve stylu původního komixu, tedy úsporně a decentně, s minimem slov. Myšlenky hlavního představitele aby člověk vydoloval z takřka apatického pohledu M. Krobota, jehož výkon je sice velmi minimalistický, ale k danému formátu vyprávění se dokonale hodí. Za zmínku minimálně stojí taky kamera, která dle mě skvěle vystihuje atmosféru a jednotlivý záběry jsou vesměs povedený. Co bych ale vytknul je závěr, který je poměrně nevýrazný a člověk čeká, co bude dál, a ono nic nebude a taky asi filmu škodí, že je nasazován jako mainstream, kterým ale rozhodně není (na druhou stranu je asi pochopitelně snaha vydělat zpátky vynaložené finance).

<< předchozí 1 2 3 4 6 7