Sysel_CZ

Sysel_CZ


hlodavčí prudič

84 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Silent Hill (2006)

 • poster

  Star Trek VIII: První kontakt (1996)

 • poster

  Quiet room ni jókoso (2007)

  Příliš geniální, než abych to dlouze popisoval. Tenhle film mě dostal, a nevím, jestli k tomuhle filmu musíte mít dispozice nebo je pro všechny. Mě prostě dostal...

 • poster

  Vetřelci (1986)

 • poster

  Monstrum (2008)

  Poslední dobou jsem viděl pár filmů, na kterých jsem nešetřil superlativy, ale ani dohromady se nemůžou porovnávat s tímhle. Zážitek z helikoptéry byl prostě něco, co u mnoha jiných filmů určitě nezažiju, a protože nebyl zdaleka jediný, tak tady není co řešit. Snad až na to, že by v téhle situaci těžko někdo pořád točil na kameru, tu přeci nemůže být špatně nic.

 • poster

  Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

  Yobi je první film, který se může v mých očích měřit s Myiazakiho Cestou do fantazie, a pro mě ho také poráží. Animace je skvělá, to důležité je ale příběh a ten je kouzelný. Je prostší než přehýřená Cesta, ale o to srozumitelnější a čistší. Asi nemám co dodat, kouzelný film s kouzelným příběhem, který musí každého, přinejmenším, potěšit na duši.

 • poster

  Camille (2008)

  Opravdu úžasný film; ze začátku jsem přemýšlel, jestli to nebude jen další zářez do kategorie nejnesympatičtějších hlavních hrdinů, ale samozřejmě tu byla možnost, že jde o záměr a všechno se vybarví. A výsledné barvy byly nad moje očekávání, tahle pohádka předčila i moje očekávání - a to si od těchhle filmů často slibuji až moc.

 • poster

  Kookhwakkot hyanggi (2003)

  Z filmů, které bez obalu útočí na divákovy emoce pomocí dojemného a drtivého příběhu, mám tenhle asi nejraději. Příběh je prostý a naprosto uvěřitelný (alespoň pokud věříte v existenci lásky), a to mu dodává úžasnou atmosféru. S hrdiny jsem se prostě sžil, a tím bylo všechno to, co se jim přihodilo, pro mě umocněno do ohromných rozměrů. Existuje hodně filmů z žánru, které jsou těžko uvěřitelné nebo které jsou emočně přeplácané, ale to není případ Scent of chrysanthemums. V jednoduchosti je krása.

 • poster

  Láska na druhý pokus (2004)

  Pokud uvážím, že většina silných romantických filmů, co jsem viděl, pocházela z východu (Asie), pak musím v tom kontextu prohlásit, že tohle je v mých očích jeden z nejlepších romantických filmů západu. Všechno tu funguje jak má, trapasy jsou opravdu takové, že si člověk zakrývá oči, dialogy nejsou kýčovité, scény opravdové a děj - samozřejmě krom hlavní premisy - naprosto uvěřitelný, alespoň pro někoho, kdo opravdu hltá romantiku. Kéž bych věděl o víc takových filmech. Na kontextovém západě mě bohužel ale asi lepší nenapadá, takže mu prozatím chtě nechtě musím přiřknout pomyslnou korunku.

 • poster

  Avatar (2009)