Ve jménu cti (2023)

Skvěle zpracovaný historický film na neotřelé téma, s výbornou dynamikou scén a to nejen těch bojových.  Za mě nejlepší film na 26. Festivalu francouzského filmu. 100%

Jagna (2023)

Jagna na vás bude působit dvojmo, svým příběhem a vizuální stránkou. Obojí je natolik silné, sugestivní a nadčasové, že to z Jagny dělá jeden z nejvíce emocí vyvolávajících snímků vůbec. Všechno tady dokonale funguje včetně neskutečné atmosféry, charakterů postav (neuvěřitelná mimika), hudby, nadčasovosti navzdory tradicím. Za mě nejlepší film roku. 100%

Zde odtrhněte (2021) (seriál)

Zerocalcare převedl své populární komiksy do šesti epizod a je to parádní zábava. Na animáky mě obvykle zase tak moc neužije, ale tohle mě bavilo opravdu hodně. Ze života, o životě, s nadhledem, glosováním, komentováním, o nadějích, které odvál čas a bolestech, které přinesl. Parádní minisérie, která je možná trochu víc o textu než o animaci, ale to je pro mě plus. Pásovec alias svědomí nemá chybu. 100%

The Punisher - Season 1 (2017) (série)

Jon Bernthal je asi nejlepší casting komiksové postavy vůbec. První série Punishera je pro většinu fanoušků téhle postavy splněný sen. Našlo by se pár drobností v ději, co nejsou tak vymazlený, ale celkově je to výborný seriál, který dělá čest svému komiksovému předobrazu. A Jon Bernthal je fakt neskutečně skvělý, výborná je i Amber Rose Revah, jejíž postava je typickým klišé, ale ona jí vytáhla na úroveň uvěřitelnosti, přesvědčivosti, které to klišé spolehlivě rozbije. Interakce mezi Punisherem a Micrem funguje velmi dobře. 100%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

První tři série byly naprostá bomba, do šesté stále naprosto suprový seriál, okolo sedmé řady jste si začali říkat, jestli tuhle sem tam vtipnou vztahovou telenovelu vydržíte, okolo deváté řady jste to skoro vzdali. Přetažený seriál, který postupem let ztratil svoje původní téma a vyvinul se v překvapivě nudnou vztahovku (od deváté série vyloženě trpím u zápletek Howarda a Bernadette a není to vina jejich představitelů, z toho prostě nešlo vyždímat víc). Přesto kultovní sitcom to rozhodně je, i když já osobně reprízuji jen do osmé řady. 90%

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Určitě záleží, jak se na to budete dívat. Příběh bude sem tam obsahovat nějaké ty klišé, nebo nesrovnalosti, ale já se neubráním tomu dát za pět hvězd, protože jsem si naprosto sedla na zadek z animace, z detailů, z atmosféry, která na mě nikdy z žádného jiného animovaného filmu, ani seriálu nepůsobila tak mocně jako tady. Naprosto skvělá popově kulturní jízda řízlá steampunkem, zajímavými postavami (cool herními, ale vycházejícími z nejstarších svárů společnosti) a videohrami a přitom zachovávající pravidla hraného filmu. S ničím se to nemaže, nic není jednoznačné. Z tohohle jsem fakt paf, protože na animované filmy/seriály mě nikdy moc neužilo. 100%

Banda (2019) (seriál)

Parádní komiksová jízda, která se s ničím nemaže, frčí na plné obrátky, hláškuje a senzačně si pohrává s některými klišé (kterým se sem tam sice sama nevyhne - finále je poněkud slabší než předchozí viděné a předvídatelné, ale zase ne tak dlouho dopředu, takže to zase tak moc nevadí). Za mě pecka. Ale samozřejmě je to seriál spíše pro komiksové nadšence, přestože moderně aktuálních témat je tam taky přehršle. "Co když je to Spice Girl?" 100%

Motýlek (1973)

Emočně se tohodle snímku nezbavíte ještě několik týdnů po zhlédnutí. Je jedno, jestli se ten příběh stal, nebo ne (anebo v jaké podobě). Základ je pravda a nadčasovými tématy je to plné. Minispoiler - při jedné ze scén mně v kontextu všeho předchozího dostal - rozhovor mezi Degou a Motýlkem - "Je to tak beznadějné. - Jo. - Myslíš, že to vyjde? - Není to jedno?" (konec minispoileru) 100%

A View From the Bridge (2015) (divadelní záznam)

Silný příběh Arthura Millera, minimalistická scéna a bravurní místy skvěle moderně symbolická režie belgického (nebo spíš nizozemského, jak se to vezme) režiséra Ivo van Hoveho vás dostane. Jeho neskutečný cit pro gradaci díla, kdy po miniaturních kousíčkách hustí atmosféru až k takřka filmovému finále a přitom si vystačí jen se samotnými herci v čele se skvělým Markem Strongem, kterému výborně sekunduje Nicola Walker v roli Beatrice. Žádné kudrlinky, pojďme hezky na emoční dřeň, je jedno jestli je to příjemné, takhle to prostě reálně je. Občas narazíte na adaptaci, o které si myslíte, že už lepší být ani nemůže - svým pojetím je natolik trefná a přesná vyznění předlohy, že to snad ani víc nejde. Tohle je ten případ. 100%

3 dny v Quiberonu (2018)

Pro mě nejlepší evropský film roku 2018. Intimní, křehké, osamělé, dojemné, smutné, nuceně veselé, lidské, opravdové. Brilantní sonda do života ženy, která si svůj kalich hořkosti vypila až do nejhoršího dna. Opravdovost, úcta, lidskost. Skvělá Maria Baumer. Rozhodně i film pro ty, kterým jméno Romy Schneider nic neříká. Autenticita jednoho života je tady zachycena naprosto úžasně. Důstojný a přitom opravdový pohled do života Romy Schneider. 100% (Das Filmfest 2018)