Castrator

Castrator

* Kastrátor *

Vatikán
Doktor tělesné výchovy a bůh

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 13.8.2017  20:18
    Chladné srdce (TV film) (1996)

Až moc předvídatelná pohádka, nic, co bychom neviděli mnohokrát předtím.

• 8.8.2017  01:23
    Dlouhá míle (TV seriál) (1989)

Po čtvrt století jsem se opětovně setkal s touto mou seriálovou láskou z dětství až začínající puberty. Dlouhou míli a příběh Ondry Veseckého jsem tehdy opravdu "žral", strašně mě seriál bavil a čekal na každý další díl jak na smilování boží. Dlouho jsem se nemohl dokopat se na seriál podívat znovu (díky repríze po dvaceti letech byl a je naštěstí k dispozici, dokonce na webu ČT), vždy jsem kouknul na první díl nebo jeho část a na sledování celku jsem si neudělal čas. Bohužel. Nebo možná boudík. Díky tomu jsem se k němu dostal ve chvíli, kdy mi dokonale sednul a já zhltnul první díl, po něm druhý, pak třetí, čtvrtý, jsou čtyři hodiny ráno, tak dám ještě jeden a skoro v půl šesté ráno se rozhoduju, jestli půjdu spát, nebo seriál dojedu. Samozřejmě jsem spát nešel a na poslední díl se musel podívat. Dlouhá míle mě chytla stejně jako kdysi, tentokrát mnohem více, přeci jen je to seriál pro dospělé a jako dospělý ho dokážu ocenit více než jako mlaďas. Dlouhá míle v české a československé seriálové produkci ční nade všemi ostatními počiny, sterilní Nemocnice jí nesahá ani po kontíky a detektivní a kriminální seriály (město pražské, Dobrodružství kriminalistiky) jsou sice hodně kvalitní, ale díly jsou oddělené nebo na sebe nenavazují, Dlouhá míle je více než šestihodinový příběh, kde se postavy vyvíjejí a divák s nimi "žije". Naprosto zasloužených ***** a zařazení do mých oblíbených seriálů. Dlouhá míle je skvělá.

• 7.8.2017  03:10
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Na Rodáky jsem jako skoro náctiletý koukal občas s bráchou, který na to koukal jako na komedii, aby se tomu pak mohl se spolužáky smát, Vitáskovi jako zapálenému komunistovi s hůlkou:-D Vitásek byla koncem 80. let nadávka a Rodáci byli legendárním seriálem, mluvil o něm skoro každý a skoro každý si z toho dělal prču. No, tak dnes po zhlédnutí několika dílů vím proč. Ale... po řemeslné stránce je to seriál k...a dobrý a díly ze začátku se daly tolerovat (pravá vitáskovina přišla až na konci, kdy díly vypadají trochu jako parodie, i když bohužel nebyla), to hodnocení zde, které mimochodem bylo napráskáno před reprízou na Barrandově léta páně 2011, často lidmi, kteří koncem 80. letech byli na houbách nebo se učili číst, je hodně přitažené za chlupy na zadnici. Dávám tři za kvalitně natočený seriál a abych aspoň trochu vyrovnal nespravedlivé hodnocení. A přiznám se, bez mučení, že i za to, že jsem se u těch několika dílů (určitě kouknu ještě na pár dalších) nasmál.

• 31.7.2017  19:25

Jestli bude kvůli vlažnému (ne)přijetí filmu Scott odvolán od dalších dílů série, tak budu velmi zklamán, pochybuji totiž, že někdo dokáže vetřelčí filmy natočit tak dobře. Filmu jsem po prvním zhlédnutí dal čtyři hvězdy, po zhlédnutí druhém dávám zasloužených pět, AC je výborný sci-fi film s perfektní atmosférou a po rozležení filmu musím uznat, že na to Scott jde tím nejlepším možným způsobem a chvála bohu za jeho nechuť natočit něco, co už tu bylo (Vetřelec, Vetřelci), vždyť by to nedávalo smysl. Stejně jako Prometheus je AC podhodnocený film, hodně podhodnocený. Velmi dobří, ale značně prázdní Pasažéři, kteří jsou sci-fi filmem především formou, nikoliv obsahem, mají 74 % a AC o 10 % méně? Pche. Nesmysl. Toto je jeden z nejlepších sci-fi filmů za posledních několik let, dohromady s Prometheem se skvěle doplňují.

• 26.7.2017  18:48

Aniž by to tehdy kdokoliv, kromě samotného Arnolda samozřejmě, tušil, tenhle film ukazuje, proč to Arnold dotáhl v kulturistice i ve filmu (a vlastně i v politice a ve všem do čeho se pustil) daleko. Zatímco všichni ostatní závodníci jsou komparz, někteří mají problém se i přes to, že angličtina je jejich rodným jazykem, smysluplně vyjádřit, tak Arnold se tlemí na kameru, mluví jistě a co říká má hlavu a patu, a při tom dává všem najevo, že je nejlepší, ví to o sobě a nikdo z toho komparzu kolem na tom nic nezmění. Film si "krade" pro sebe, přestože tenkrát byl vlastně stejný nýmand jako všichni ostatníci závodníci, jen byl favoritem na vítězství, nic víc v té době za ním nebylo. I tak bylo tvůrcům jasné, že film musí být především a hlavně o něm. Kromě tohoto film pěkně ukazuje přípravu na soutěže a pro každého, koho kulturistika bere, především aktivně, je to asi nejlepší film na toto téma. Ty moderní jsou plné moster na růsťáku, s kulturisty 70. let se může člověk aspoň trochu identifikovat a nechat se od nich motivovat. Parádní film.

• 26.7.2017  00:03
    Bony a klid (1987)

Já zažil a chápu, přesto nejsem z filmu na větvi. Ani z obsahu (velmi slabý), ani z formy (taky nic moc a hudba vyloženě otravuje). Soukopovy filmy podobného ražení (Vítr z pasáže, Láska v kapse, Kamarád do deště) jsou o vous lepší, noční procházky na špičky si šlapajícího Vaculíka za doprovodu pomalé hudby umí Soukup natočit líp, v BaK podobné scény s Potměšilem působily jako kopírka Soukupa. Hanák všechny jeho fandy nezklame ani tady, je to typický pořád stejně mluvící a stejně se tvářicí Hanák, jak ho známe z ostatních filmů. Umí ten člověk vůbec hrát?:-D Dvě socialistické hvězdy, nostalgie je započítaná. Jsou české (tehdy československé) filmy, které dnes nemají žádnou platnost, jsou prakticky zbytečné, BaK patří mezi ně. Adelheid, Lazarová, Údolí a další, ty patří do druhé skupiny, filmy z ní by se měly sledovat jako první, až pak přejít na ten zbytek.

• 25.7.2017  19:23

Na to, jak strašně hloupý je příběh, zápletka, dialogy a všechno, co se týká scénáře, to není zas taková trága, jak bych podle hodnocení čekal. Hodinu jsem byl přesvědčený o dvou hvězdách, ale poslední půlhodina mě nutí jít dolů. V té půlhodině jsou všechny neduhy scénáře dotaženy na maximum a film je karikaturou všech filmů kritizujích polistopadové poměry, tolik klišé najednou se jen tak nevidí. S těmi zakázkami a dotacemi na stavební úpravy a stavebnictví obecně a principem, na kterém tyhle malé domů čtvrt století fungují, se Olmer trefil naprosto přesně, škoda, že nebyl schopen napsat lepší scénář a snažil se za každou cenu nacpat do příběhu postavy z prvního filmu, jen aby tam byly. Mohlo to být solidní pokračování "klasiky", takhle je to strašná bída.

• 21.7.2017  18:45
    Blindpassasjer (TV seriál) (1978)

Kdybych neviděl prvního Vetřelce (1979) nebo druhou Věc (1982), asi bych byl nadšený víc, ale protože jsem je viděl a Černý pasažér po vizuální stránce zrovna nejlépe nevypadá, za což může stáří snímku, nikoliv že by byl odfláknutý, tak za solidní podívanou, kterou už si zopakovat nechci, dávám spravedlivé tři hvězdy.

• 17.7.2017  22:38
    Převrat (2015)

Tohle se vám může stát na dovolené, akorát že místo převratu se bude jednat o obohacení tamních poslů mírumilovného náboženství. Ani bych se nedivil, kdyby se scenárista a režisér v jedné osobě nechali inspirovat děním v turistických letoviscích, ve kterých občas nějakému místnímu nebo místním rupne v kuli a jdou vystřílet hotel. Film dobrý, nejedná se o klasický boj jednoho supermana proti všem, má správnou dávku reálnosti, ALE... asi kromě patnácti minut, ve kterých se na scéně objeví P. Brosnan a film se trošku zvhrne v hraní na náhodu, kdy jsou aktéři vyloveni z totálních s....k. Jinak se nedá Převratu snad nic vytknout, pravidla žánru ctí. Jestli nesnášíte hlas dabéra B. Tůmy, hledejte film ne v českém znění.

• 13.7.2017  22:03
    Život (2017)

Lidi jsou zmlsaní a hodnocení tohoto filmu je toho důkazem. Klasiky akčního, hororového a sci-fi žánru Predátor, Vetřelec, Věc a pár dalších nejsou zas tak moc lepší než Život, ale byly tu dřív a většina fandů je viděla v době, kdy se dostali ke kvalitnímu filmu tak jednou za měsíc. V dnešní stahovací době bude fandovi filmů, co má aspoň trochu nakoukáno, Život připadat jen jako jeden z řady filmů o něčem ošklivém, co šikanuje posádku lodi nebo stanice, ale v tomto žánru se toho mnoho nového vymyslet nedá a pokud je zpracování hodně na úrovni, a to v Životě je, tak by měl být rád, že takovýto film vůbec vznikl. Moon z roku 2009 má 76 % a toto 68 %? Ale jděte:-)

• 10.7.2017  19:30
    Četa (1986)

Ze čtyř "velkých" filmů od režisérské smetánky (těmi filmy myslím Oběti války, Apokalypsu, Olověnou věstu) o válce ve Vietnamu je pro mě Četa jednoznačně nejlepší. Kromě hulící scény, která ve filmu asi musí být (zvolní tempo, ukáže, že bez fetu by to nešlo, seznámeni s postavami), je film od začátku do konce o vietnamském peklu. Podle veteránů bylo těch problémů a akce na jednu četu ve filmu až příliš, ale to je z jejich strany často jediná výtka k realističnosti snímku. Po hodně letech jsem si Četu díky televizi zopakoval a hned se podíval ještě třikrát z legálně vlastněného média. Nedivím se, že Stoneovi na stará kolena sra...vatí myslivna, mně by z té vietnamské taškařice taky je.lo. Jeden z asi dvaceti filmů, které bych rád nacpal mezi oblíbené, ale deset je prostě deset, ne dvacet nebo třicet (nebo padesát). Perfektní filmové dílo.

• 10.7.2017  18:20
    Pearl Harbor (2001)

Na PH jsem byl v kině v době útoku na WTC (jestli den či dva před nebo den či dva po už si nepamatuji) a to utrpení si pamatuji. Více než hodinu jsem sledoval blbou romanci dvou frajírků a jejich holky s krátkou akční pasáží, abych se konečně dočkal akce, která je tuze dobrá a pak byl zhnusen typicky americkým Bayovským patosem. Včera jsem po návratu ze zahraničí unavený zapnul televizi a zrovna ve chvíli, kdy běžel tento film a v něm se chystal útok na PH. Film jsem dosledoval a zážitek byl mnohel lepší než tenkrát v kině, díky tomu, že jsem nebyl více než hodinu obtěžován vatou, která mě nezajímala a na rozdíl od Titaniku mě jako náročnějšího diváka obtěžovala (v Titaniku se ta asi hodina, kdy se nic neděje, dá vydržet mnohem lépe, protože je lépe napsaná, zahraná, zrežírovaná a má skvělé exteriéry). Podobně jako některé další letní blockbustery, namátkou Den nezávislosti, je i PH filmem, který je lepší pustit až od nějaké minuty nebo si film doma sestříhat a pak si ho užít. Dám takto možná šanci i dalším Bayovým filmům, kterým jsem nikdy na chuť nepřišel. P. S. Bombardování nemocnice, ke kterému v reálu nedošlo (a nakrklo hodně Japončíků) mohl pitoma Bay natočit jinak, například výbuchem nějakého generátoru, zřícením jednoho z mnoha letadel apod., aby se více držel historických reálií a zároveň nepřišel o dění v nemocnici.

• 10.7.2017  18:01

Několik hodně dobrých vtipů (tetování, propast, velrybí mňamka, mytí vagíny - viz trailer), pak jeden nebo dva vtipy průměrné a tím to hasne. Na rozdíl od příšerných Krotitelek duchů je tento film o půl hodinu kratší, takže se to dá ještě snést, plus je ve Snatched o těch asi pět vtipů více než v KD, je tedy i vtipnější. Zaplatit za lupen stopade, ohodnotím jednou hvězdou, protože jsem viděl zdarma v zemi svobody, dávám dvě, na televizní film (jinam se film nedostane), který bude k vidění zdarma na komerční televizi, to není zas tak špatné. Pokud nepo..... dabing.

• 14.5.2017  19:57
    Pekelná maturita (TV film) (2003)

Dost slabá pohádka nápadem a kulisama připomínající Taneček přes dvě pekla, ale kvalitou ani omylem.

• 10.5.2017  23:43
    Radiohead: 7 Television Commercials (hudební videoklip) (1998)

Než si začali Radiohead hrát na umělce, byli skutečnými umělci. Kdo by to byl při poslechu alb s pořadovým číslem 4 a vyšší řekl... Klipy většinou skvělé až velmi dobré.

• 8.5.2017  19:43
    Quarry (TV seriál) (2016)

Když mi jeden z mnoha mých fanoušků na ČSFD soukromě doporučil tento seriál se slovy, že mě trochu zná a Quarry by se mi mohlo líbit, očekával jsem nějakou taškařici, u které se jako veselá kopa nasměju, ale kromě scény vraždění s fuseklí za kriplích přískoků jednonož v prvním dílu toho k smíchu moc nebylo, a to se v dalších dílech nezměnilo. Nejsem ani fandou konce 60. a začátku 70. let (seriál se odehrává v roce 1972), po pravdě, toto období většinou ve filmech nebo seriálech nesnáším (divné oblečení, strašná auto, dlouhá hára, směšné kníry, tráva a hipíci - ti tu naštěstí nejsou!), ale při sledování Quarry bych se do té doby strašně rád podíval, je podaná přesně tak, aby se líbila i tomu, kdo toto období moc nemusí a jak by to asi udělal božský Quentin Tarantino. Atmosféra jedním slovem boží a v dalších dílech si svou božáckost udržuje. Pokud jde o scénář - příběh samotný, tak ten je přesně takový, jak má u krimi/thrilleru (což jsou podle mě žánry, které by nahoře měly být vedle dramatu uvedeny) být. První díl zaujme hlavně atmosférou a pokračuje to tak i ve druhém díle, kdy k zápletce dojde až v závěru a pak se další a další zápletky kupí dál a nebýt právě probíhajícího MS v hokeji a play-off NBA a NHL, slupnul bych všech osm dílů najednou, ale kvůli nedostatku času si musím seriál dávkovat po dílech. Jsem v polovině a na zbylé díly série se strašně těším a budu určitě čumět i na další sérii, Quarry je paráda! Asi mě ten můj fanda fakt zná, takže ho budu muset s Brokerovou pomocí najít a..., he he.

• 3.5.2017  21:34

Na tento film jsem se děsně těšil, tenkrát, když jsem četl recenzi v Cinemě, šel Hanks od jednoho skvělého filmu ke druhému, k tomu byl obsazen Newman, můj oblíbený herec, navíc jsem někde četl krátkou recenzi o komiksu - předloze, která komiks popisovala jako mafiánský příběh v sincityovské černobílské a já měl za to, že film by mohl tak trochu takové Sin City být. No, byl jsem zklamán, a to hned dvakrát. Sin City nebo něco na způsob Rayomnd Chandler na plátně se nekonalo, ale zklamal mě i film samotný. Příběh mě nezaujal, postavy mě nezaujaly, bylo mi to celé tak nějak u zadku a já film s obtížemi dokoukal. Teď film sleduju v televizi a ty pocity se mi vrací. Filmu se nedá upřít skvělý obal, především kamera, kostýmy atd. Film jinak vůbec nesedl, bohužel.

• 3.5.2017  01:00
    Teror (1997)

Tak trochu jiný Charlie Harper. Film nic moc, slabší průměr, Sheen ho táhne svou magorskou postavou nahoru. Teror mě bavil a zajímalo mě, jak to dopadne.

• 1.5.2017  21:32
    Odhalení vesmíru (TV film) (2015)

Standardní dokument, co víc napsat. O vesmíru je tam toho minimálně, je to dokument hlavně o teleskopu, všechny ty mnohokrát popsané problémy rozebrané, komentované. Stačí vidět jednou či dvakrát, vynechat by ho žádný milovník vesmíru však neměl, díky "Hablovi" se můžeme roky kochat obrázky planetárních mlhovin a jiných galaxií, které bychom bez tohoto teleskopu a opravovaného zrcadla neměli možnost ještě hodně let spatřit. Hubbleův teleskop je Ježíšem mezi teleskopy, změnil poznávání vesmíru podobně jako Ježíš změnil lidské myšlení a víru. Také je důkazem o tom, že to s lidstvem není tak špatné, jak někteří blábolisti tvrdí. Něco takového vytvořit, dostat tam nahoru a ovládat ze Země a dávat střípky o vesmíru dohromady střípek po střípku, to dokáže jen vyspělý tvor. 4 hvězdy za dokument, teleskop samotný je tak za hvězd padesát:-)

• 29.4.2017  22:41
    Tah pěšcem (2014)

Další "šachový film" a další, z šachového pohledu, blbost skoro po všech stránkách. Vypisovat je nebudu, k ničemu to není, jen pro kohokoliv, kdo si s šachovnicí tyká a dokáže odehrát partii naslepo, doporučuji o tomto filmu ani na okamžik neuvažovat, není to film pro vás. Pokud jde o faktickou stránku věci, i tam film dostává řádně na frak a kohokoliv šachové historie znalého nakrkne. To máme šachovou a faktickou stránku věci - jednoznačný odpad. Pokud jde o film samotný, ani zde se nemá Tah pěšcem (v originálně Oběť pěšce) čím chlubit. Na rozdíl třeba od Rivalů, kteří si taky s fakty a reáliemi příliš hlavu nedělají, ale jako film nabídnou poměrně slušnou podívanou, zde ta podívaná prostě chybí a není zde nic, opravdu nic, čím by snímek zaujal. Možná tak excentričnost a pošukanost hlavní postavy (průměrný Maguire) může někoho zaujmout, ale to je na dvouhodinový film dost málo. Kromě toho je ta excentričnost a pouškovanost hnaná do extrému, protože tak jako ve filmu se Fischer nechoval (o čemž svědčí jak dokumenty o Fischerovi a zápasu samotném, tak spousta šachové literatury). Jako bývalý aktivní šachista (FM) a filmový fanoušek nemohu tento snímek hodnotit jinak, než jak ho hodnotím. Jako bývalý aktivní šachista (FM) bych hodnotil hůře, protože šachová a faktická stránka filmu si to jednoznačně zaslouží. Bohužel. Pro zájemce o šachy, skutečné šachy, doporučuji zatím jediný opravdu kvalitní šachový film Grossmejster (SSSR, 1972) u kterého jsem jako FM neviděl na šachovnici to, co bych jako FM vidět neměl (závěrečná vítězná kombinace), což od filmu z velmistrovského prostředí očekávám.

• 28.4.2017  23:22

Tak určitě, béčko s nominacemi na Oskara a Voightem v hlavní roli s Končalovským na režisérské sesli:-D Co se tady člověk nedozví... Akční jízda (doslova) v zasněžené krajině, které k dokonalosti dost chybí, jak po stránce scénáře, tak akce, ale pořád je to "dost dobrej nářez", který by nikdo, kdo má rád filmy o vězeňském prostředí, s tunami sněhu, s vlaky nebo filmy akční, neměl minout a aspoň jednou v životě zkouknout. Perfektní zimní/vánoční film (ale jen v orig. znění).

• 27.4.2017  22:49

Že by dokumentu prospěla kratší stopáž? No, možná ano, pokud Vás téma nebaví a záběry na krajinu neberou, ale já bych bral klidně další půlhodinku navíc, protože jsem si dokument užíval od začátku do konce každou minutu. Věc je ale lepší;-)

• 27.4.2017  22:45

Klasická komeide s klasickým Belmondem vysílaná klasicky na Velikonoce je sice klasika všech klasik, ale ruku na srdce, neznat tento film z doby, kdy vysílali úplně kulové a kdy si ho mnozí zafixovali jako "tu dobrou komedii s Belmondem", tak jde o průměrnou až slabší komedii, která kromě Belmonda nemá příliš co nabídnout. Zápletka mnohokrát použitá, vtípky slabé, nebýt několika komických situací a Belmondovy komiky (hlavně v nemocnici a při cestě z ní), jde vyloženě o slabý film.

• 27.4.2017  22:25
    Bat 21 (1988)

Spíše podprůměrné filmové dílo, dosti nudné a ničím nezajímavé, ale jakožto fanda prostředí vietnamské akce jsem byl potěšen některými záběry, což je jediné pozitivimu tohoto filmu, alespoň podle mě.

• 14.4.2017  18:49
    Štvanec (1969)

Film nefilm (jde o pilotní díl k seriálu, ve kterém se nepokračovalo) s dobrou robinhůdovskou atmosférou, který bohužel během hodiny moc nenabídne. Kdyby bylo více dílů, mohlo jít o to lepší o R. H. Takhle jen slušný a atmosférický průměr.

• 4.4.2017  14:29
    WrestleMania X (TV pořad) (1994)

Napíšu hodně málo... Lex Luger vs Yokozuna. (Wrestling je strašná hovadina:-D)

• 1.4.2017  22:12

Dost možná nejlepší verze Robinsona C., kterou jsem viděl. Díky stopáži se dostane na vše podstatné, co je v knize, nikam se nepospíchá a na ostrově jsme jako diváci s hlavním hrdinou dost dlouho, přesně jako v románu a ne jako v mnoha film. zpracováních, kdy po hodině a něco se Robinson dostane z ostrva a je konec dobrodružství. Ta "starost" a čb obraz je ku prospěchu věci, dokáže lépe vytvořit dojem, že se příběh odehrává před stovkami let. Milovníkům dobrodružného žánru doporučuji a fandům robinsonád ještě víc, tohle se povedlo. (Jedná se čtyřdílnou verzi tohoto seriálu: http://www.csfd.cz/film/228204-robinson-crusoe/komentare/ ).

• 1.4.2017  22:10
    Robinson Crusoé (TV seriál) (1964)

• 31.3.2017  22:34
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Nerad odpaduji s davem jen proto, abych odpadoval, ale tohle si opravdu nic jiného než odpad a odsouzení nezaslouží.

• 31.3.2017  21:50
    William Tell (TV seriál) (1958)

Z mnoha klasických čb seriálů o hrdinech (Robin Hood, Ivanhoe, Zorro atd.) nejdospělejší a nejuvěřitelnější seriál, vhodný i pro dnešního diváka. Netrpí příliš hlavním neduhem zmiňovaných seriálů - ukecaností. Souboje jsou skutečnými souboji, při kterých padouch neodbíá z bojiště jako šašek, ale končí v krvi mrtev. Gessler je znázorněn jako docela solidní svině, na dobu vzniku seriálu, a vyžrané prase, které nechce Tella jen tak naoko pokořit, ale opravdu dostat. Interiéry jsou vynikající (možná se natáčelo na skutečném zámku či hradě), exteriéry až na pozadí stále stejně zasněžené hory také, jednotlivé příběhy jsou zábavné. Mnohem lepší než Dobrodružství R. Hooda nebo Ivanhoe.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8