marker023

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 18.8.2019  01:18
    Eva Nová (2015)

Pekne natočené, výborný výkon hlavnej herečky a to je asi tak všetko. Slováci očividne v poslednej dobe absolútne milujú pesimistické príbehy. 5/10

• 26.6.2019  15:13
    Doba ledová (2002)

Každá jedna postava okrem Diega bola otravná a nevtipná, výzor toho decka bol strašný a film trval asi pol roka. Sid je najhoršia animovaná postava pod slnkom. Horšiu rozprávku som zatiaľ nevidel. Dve hviezdičky za pár dobrých vtipov a násilie na Sidovi. Naj postava: Diego; Hodnotenie: 4/10.

• 17.6.2019  19:37

Nemám veľmi rád filmy z tohoto prostredia a mám pocit že 96% československých filmov je presne o tomto. No toto bolo také príjemné prekvapenie, že som sa rozhodol po sto rokoch napísať komentár. Vynikajúco natočené, skvele zahraté, dobre napísané a predovšetkým vtipné (!!!). Strih mohol byť lepší. Každopádne, lepší zážitok som z českého, slovenského alebo československého filmu ešte nemal. Naj postava: Igor Hnízdo; Naj výkon: Jan Tříska; Naj scéna: Nastrelená ruka; Hodnotenie: 8/10.

• 12.4.2019  00:13
    Na vlásku (2010)

Nepamätám si kedy som mal v Disneyovke naposledy rád všetky hlavné postavy. 8/10

• 8.4.2019  18:25

Príliš dlhé, pomalé, moc sa to spolieha na nahotu a sex a je tam niekoľko zle napísaných dialógov. Ale hlavná postava bola celkom zaujímavá a všetci herci podali kvalitné výkony. 6/10

• 6.4.2019  21:28
    Shazam! (2019)

Slabý hlavný herec (mladá verzia), film je príliš dlhý, je tam niekoľko veľmi zlých vtipov a otrasný, stereotypný záporák. Inak to bola celkom zábava. Jeden z najlepších DCEU filmov. 7/10

• 9.3.2019  21:43

Mark Hamill je strašný herec. Neviem, čo to bolo za rozhodnutie dať mu hlavnú úlohu. Každopádne, film ok. Trocha dlhý. 6/10

• 6.3.2019  14:55

V podstate až na pár scén sa tento film mohol úplne vynechať a nič by to nezmenilo čo sa týka MCU. Ale aj napriek tomu som sa bavil. Bol to proste v pohode film, ľudom asi vadí to že to nie je nič svetoborné ako posledné tri MCU filmy (Ragnarok, Black Panther, IW). V tomto filme mi nič vyslovene neprekážalo, bolo to ako-tak vtipné, malo to aj vážnejšie scény, malo to dobrú mid-credit scénu, fajn akcia. Ghost bola síce veľmi odlišná od ostatných MCU záporákov, ale napriek tomu veľmi zabudnuteľná. ALE tento film bol určite lepší než prvý Ant-Man. Za mňa 8/10. Naj scéna: Paul Rudd ako Janet Van Dyne.

• 5.3.2019  18:27
    Pianistka (2001)

Haneke je asi najzaujímavejší režisér, čo som kedy videl. Trocha prepnutý, uznávam, ale NIKTO vás nevie tak prekvapiť ako on. Tento film bol príliš dlhý a v miestach veľmi nepríjemný na sledovanie. Skvelá hlavná herečka. Naj scéna: Radšej nič .. 6/10

• 25.2.2019  05:23
    Oscar 2019 (TV pořad) (2019)

Som spokojný s Best Picture víťazom, no niekoľko cien mi prišlo mimo. First Man za efekty, Olivia Colman a Regina King sťahujú moje hodnotenie na 4/10.

• 24.2.2019  22:45

Barry Jenkins šokujúco spravil film o rasizme, kritici mu to šokujúco žerú a ja šokujúco nie. Regina King dnes vyhrá Oscara za to že je čierna. 4/10

• 2.2.2019  22:24
    Funny Games (1997)

Najlepší film, ktorý už nikdy nechcem vidieť. 9/10

• 1.2.2019  12:58

Po dejovej stránke kvalitný film, no po technickej stránky niečo, čo som zo slovenskej produkcie ešte nikdy nevidel. Vynikajúce v každom smere. Hlavne teda po hereckej stránke, kde bezpochyby vedie Ida Kamińska. Jeden z najrealistickejších výkonov, čo som kedy videl. Film mohol byť určite kratší o takých dobrých dvadsať minút. Koniec sa mi ale veľmi páčil. 8/10

• 31.1.2019  18:51
    Koza (2015)

Tento štýl réžie sa mi páči oveľa viac než to Bebjakovo predvádzanie v Čiare. Jednoduché zábery, málo pohybu, divák sa môže plne sústrediť na dej. Dej bola najväčšia slabina filmu, i keď mne jednoduché príbehy nevadia. Kým je to pekne spravené a baví ma to, nech je to o čom chce. Scenár bol tiež dobrý, málo rozprávania, viac ho nebolo treba. Mal som pocit, že film je aj napriek svojej dĺžke trocha pomalý. Herecké výkony ma prekvapili najviac, pretože boli .. dobré. Väčšinou nemám rád, keď hrajú hlavné postavy neznámi herci, lebo moje skúsenosti so slovenskými filmami mi napovedajú, že ten výkon nebude dobrý(Ja milujem, ty miluješ). Peter Baláž sa ale zahral dobre a Zvonko Lakčevič bol tiež v pohode. Ja som našťastie videl verziu s titulkami, inak by som im nič nerozumel. Celkovo film nebol nič extra, čoskoro naň zabudnem, ale užil som si ho. 7/10

• 30.1.2019  17:29
    Čára (2017)

Prečo je KAŽDÝ JEDEN herec s malou rolou úplne otrasný? Mám pocit, že toto je prípad väčšiny slovenských filmov. Prečo tam vkuse dávajú nehercov? A keď už, aspoň im povedzte ako povedať svoje repliky bez toho, aby zneli ako roboti. Scenár im tiež veľmi nepomáhal. Ďalej, mám pocit že toto je jeden z tých filmov, ktorý si myslí že uspeje keď bude ukazovať nahé telá a nadávať každú chvíľu. Jednoducho sa to nedá brať vážne keď je to tak očividné. Jevgenij Libezňuk podal jeden z najhorších slovenských výkonov, čo som v poslednej dobe videl. Režisér si ale nemohol odpustiť ukázať aký je úžasný a že dokáže urobiť niekoľkominútovú scénu bez strihu, čo je síce pekné ale na to potrebuješ schopných hercov, čo Libezňuk očividne nie je. Neznášam režisérov, ktorý majú radšej seba než film, ktorý tvoria. Každopádne, dávam až tri hviezdičky, lebo sa mi veľmi páčila posledná pol hodina. 5/10

• 27.1.2019  23:08
    Roma (2018)

Už som sa zľakol, že tento rok bude na Oscaroch chýbať nejaký prudko umelecký film. Kdeže. Až na pár skvelých replík ("Hey. I like being dead.") som sa úplne nudil a proste sa mi to nepáčilo. Mám pocit, že toto je ten typ filmu, na ktorom si bude Cuarón honiť ďalších tridsať rokov a hovoriť si "spravil som film úplne oničom ale pekne som to natočil a všetci mi to zožrali" a hneď potom si podá ruku s Andy Warholom, Satyajit Rayom a Jean-Luc Godardom, ktorí si na tomto princípe spravili celé kariéry. Každopádne, toto vidím tak na osem Oscarov, vrátane takých zaslúžených ako je sound mixing. A Quiet Place sa môže streliť do hlavy, že im miesto berie nejaký akože film, ktorý v mojich očiach pôsobí skôr ako dokument s náznakom deja. Niekoľko nominácii je zaslúžených alebo aspoň prijateľných, herecké výkony sú fajn (LEN FAJN) a samozrejme kamera je pekná. Ale to mne pri dvojhodinovom filme (vlastne pri nijakom filme) proste nestačí. Doteraz som dúfal, že Best Picture vyhrá hocičo okrem Black Panthera, zrazu sa to nezdá ako taká zlá voľba. A môj tip bol doteraz A Star is Born, no neviem. To malo možno až príliš filmovú štruktúru, konflikt a dej. Po posledných dvoch rokoch už fakt neviem čo si myslieť. 2/10 za 1. Sem-tam dobrý scenár 2. Kameru.

• 26.1.2019  12:47
    Vice (2018)

Čože? Politický film, ktorý sa normálne dá pozerať? To som nečakal. Ten akože koniec v 50. minúte ma dostal, dlho som sa tak nesmial. Aj mid-credit scene bola dobrá. Celkom kvalitná komédia. Za scenár by som to ale nenominoval. Celkovo to dostalo možno príliš veľa nominácií (Sam Rockwell, eh, tu by som chcel skôr Chalameta), ale inak v pohode film. Amy by už kurva konečne mohla vyhrať, i keď by som bol prekvapený. A aj keď za Oscara pre Christiana Bala by som inokedy spravil čokoľvek, tento rok to prajem Rami Malekovi. No ak náhodou Bale vyhrá, hnevať sa nebudem. Nomináciu za strih nechápem vôbec, bolo to strašne prestrihané a chaotické. Tam mohli v pohode dať Avengers. Každopádne, fajn film ale ako vravím, politické filmy mňa zrejme nikdy baviť nebudú. 6/10

• 24.1.2019  18:15

"Dúfam, že Marvelovka nevyhrá Oscara" je niečo, čo som nečakal že niekedy poviem. Nuž, zatiaľ bolo všetko ostatné omnoho lepšie a toto u mňa vedie. 8/10

• 23.1.2019  18:37

Bolo to podľa mňa príliš dlhé a na konci mi vadilo to citové vydieranie. Inak by som sa ale nehneval, keby to vyhralo Oscara(toto je každopádne môj tip), určite lepšie než víťazi z posledných pár rokov. Lady Gaga prekvapila, i keď bol Bradley Cooper jasne lepší z nich dvoch. Som trocha prekvapený, že nebol nominovaný za réžiu. Je to zatiaľ aj môj favorit na adapted screenplay. Väčšina pesničiek pekná, samozrejme okrem tej jednej popovej. Väčšina vedľajších postáv ma vôbec nebavila a ani ich herecké výkony mi neprišli nejaké extra zaujímavé(nechápem nomináciu pre Sama Elliota, ale čo už). Naj výkon: Bradley Cooper; Naj postava: Jack; Naj scéna: Shallow. Hodnotenie: veľmi silných 7/10.

• 19.1.2019  10:37
    Černý Petr (1964)

Na prvý pokus som to nemohol dopozerať. Dnes to už bolo lepšie, začiatok aj koniec je ale stále veľmi slabý. Ten "romantický" príbeh ma zaujímal viac, scéna večer na plese či čo to bolo bola najlepšia vo filme. Väčšina scén pôsobila veľmi živo a realisticky, keby teda nebolo tých drevených výkonov ako napríklad Petrova mama. Hlavná postava bola zahraná fajn, najlepší výkon ale určite Čenda. Vtipné to nebolo. Naj scéna: AHOJ. 5/10

• 18.1.2019  21:39

Okej ani zďaleka som nečakal, že ma to bude tak baviť a že sa budem toľko smiať. Skvelý film. Finále mi ale prišlo trocha dlhé a post-credit scéna nič moc. Naj scéna: Low battery. 8/10

• 17.1.2019  23:00
    Violet Evergarden (TV seriál) (2018)

Neviem. Art style, atmosféra a hudba pravdepodobne najkrajšie, čo som kedy v anime videl. Hlavne teda animácia, seriózne, 90% záberov by ste si mohli dať na tapetu. Ale príbehovo ma to absolútne nechytilo a nudil som sa väčšinu času. Violet je jediná ako-tak zaujímavá postava, a ani to nie dosť. Jej príbeh mi príde troška rozťahaný, ale rozumiem, že veľa ľuďom to tak vyhovuje. Celkovo to určite neľutujem a som rád, že som to videl, ale nemôžem si pomôcť - som trocha sklamaný. Naj epizóda: Nameless. 7/10

• 17.1.2019  22:00
    Další rok (2010)

Veľmi rýchle dve hodiny. Dejovo veľmi jednoduché, ale skvelé technicky. Geniálny, zábavný scenár a výborné výkony. Leslie Manville mala byť bezpochyby nominovaná za toto a nie za ten oničom výkon vo Phantom Thread o sedem rokov neskôr. Trocha viac mohli využiť Imeldu Staunton, ale hercov z Pottera aj tak bolo dosť. Tiež tam boli nejaké hluché pasáže, napríklad ten pohreb, ale čo už. 8/10

• 13.1.2019  23:03

Možno som mal príliš dobrú náladu, ale ja som sa neustále smial. 8/10

• 12.1.2019  23:09
    Blade (1998)

Ešte raz, prečo je okolo Black Panthera také haló? Toto je určite najlepší "čierny" superhrdinovský film. Vysoké tempo, skvelá akcia, celkom ok humor. Trocha dlhé mi to prišlo. Naj scéna: Motherfucker, are you out of your damn mind? 8/10

• 12.1.2019  17:50
    Wednesday, A (2008)

Bože môj, kto vyberal hercov na tento film? Nikdy som nemal rád Aamir Khana, ale čo by som zaňho dal v tomto filme. Ďalšia vec: tie zvukové efekty pri fyzických súbojoch. Kriste pane. Slow motion kde ho nebolo ani trochu treba, aby to vyzeralo ešte viac dramaticky, čo len kazilo zážitok z filmu. A vypípavanie nadávok. Nechápem. Načo ich vôbec nútili nadávať, keď to potom vypípali? A kto bol ten génius čo sa rozhodol dať do tohoto filmu CGI? Načo? To bolo zbytočné minutie peňazí na scénu, ktorá CGI nepotrebovala. A bolo to na smiech. Scenár nebol najhorší(okrem akože vtipných prvkov, ach), ale réžia to úplne skazila. Tak amatérsky pôsobiaci film som nečakal. Na druhú stranu - dejovo to bolo celkom zaujímavé. Film ubiehal celkom rýchlo, rýchly strih a bláznivé pohyby kamerou absolútne neboli nutné. Režisér nemá jednoducho nijaký talent a z relatívne zaujímavého príbehu spravil trápny chaos, ktorý ale získal celkom dobrú reputáciu. Takže zas a znova je chyba vo mne. Alebo v každom inom. 3/10

• 10.1.2019  19:28

Asi najväčšie filmové sklamanie, čo si pamätám. 7/10

• 7.1.2019  14:52

Škoda, že som nikde nenašiel japonskú verziu. James Van Der Beek ako Pazu mi tú anglickú nijak nespríjemňoval. Anna Paquin a ostatní boli v pohode. Bolo to nádherne zrežírované, zábavné a nenudil som sa. Téma mi ale nebola veľmi blízka a moc to vo mne nezanechalo. 7/10

• 2.1.2019  15:25

Veľmi nápadité, vtipné ako-tak, začiatok mi ale prišiel veľmi pomalý. 8/10

• 31.12.2018  16:20

Humor v tomto filme je jedna z najhorších vecí, čo som kedy videl; Logické chyby tiež nechýbajú: najprv kúpi čokoládu za jednu mincu, potom za desať libier; Je veľké šťastie, že deti z celého sveta hovoria anglicky; Lenivé plot devices(len tak nájde na zemi 10 libier, má veľké šťastie že čokolády ešte nie sú všetky vypredané, je vôbec niekto na svete kto by nečakal, že dostane ten piaty lístok? Nie, viem); Casting bola katastrofa počínajúc hlavným deckom až po každého jedného rodiča; Čo sa týka Deppa, jeho postava bola prepnutá a nesympatická, ale z nejakého dôvodu ma bavil ako jediný; Rozhodnutie spraviť každé jedno decko okrem hlavnej postavy rozmaznané, arogantné alebo inak otravné bolo veľmi zlé, MUSÍTE fandiť idealizovanému Charliemu; Grandpa Joe ma zabíjal každou replikou; Detské výkony boli všetky veľmi zlé, možno s výnimkou Violet, ktorej sa ale absolútne nehodila jej postava; Dej bol maximálne predvídateľný a jednoduchý; Pesničky boli out of place a neboli ani dobré; A bolo to príliš dlhé. Burton ma zatiaľ nezaujal ani trocha. 1/10 za Deppa.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7