Parisienne09

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 11.11.2018  11:13
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Velmi zajímavé téma, ale přišlo mi, že autoři ho nevytěžili úplně. Příběh diváka určitě zasáhne, ale skutečně dramaticky až na konci. Jinak celý film běží poklidně a vcelku nevýrazně.

• 11.11.2018  11:08
    Mumie (2017)

Zajímavý strašidelný film pro větší děti. Na můj vkus příliš klaustrofobický, tedy v uzavřených temných prostorách či podzemí, ale přiznávám, že fantasy filmy nevyhledávám. Ale příběh byl vcelku zajímavý. Tom Cruise mě v obsazení překvapil.

• 11.11.2018  11:04

Parádní oddechový kousek, který Vás mnohokrát rozesměje. Mě autoři dostali hned v úvodních scénách replikami kající se Sandry Bullock: "Vedla bych prostý život, platila účty... " :-))) Myslím, že to je přesně to, co celou společnost žere, a tak nejednou sníme o životě out of the box. Fantasticky povedené scény a dialogy. Nápaditost scénáristů hodnotím vysoko. Nezapomenutelná scéna, kdy se šéf ochranky Metropolitního muzea rozplývá nad stránkami roztomilých malých čoklíků. Prostě každý máme svou slabou stránku:-) A kdo to vychytá, dostane se i k nejhlídanějším šperkům v New Yorku. Hej, a vůbec nevadí, co je a není pravděpodobný! Film je totiž zábava!

• 11.11.2018  10:46
    Oscar Wilde (1997)

Film určitě potěší všechny příznivce staré dobré Anglie 19.století. A všichni ostatní filmoví fandové dostanou skvělý napínavý film s výbornými hereckými výkony, kde Stephen Fry exceluje. Myslím, že byl skvěle zvládnutý casting, masky i kostýmy, protože jak zde kolega Anthony správně podotýká: Stephen Fry ve filmu JE Oscar Wilde. Z vedlejších postav se výborně podařila matka Oscara Wilda v podání Vanessy Redgrave.

• 10.10.2018  17:51

Nádherný tzv. spagetti western, dnes již klasika. Lidská hamižnost nezná nikdy mezí, zde konkrétně nešlo o nic jiného než o pozemky a vodu - o území a vzácnou komoditu vody lidé bojovali, bojují a bohužel i nadále bojovat budou. Je zajímavé zhlédnout formu tohoto boje v době vzniku Států. Výborná gradace napětí. Modré oči zloducha Franka v originálním podání Henryho Fondy jsou nezapomenutelným diváckým zážitkem. Krásná Claudia je neodolatelná a hudba Sergia Leoneho je třešničkou na opravdu vynikajícím filmovém dortu.

• 10.10.2018  17:43
    Adidas versus Puma (TV film) (2016)

Výborný průvodce lidskými charaktery, postupným vznikem populární sportovní značky a druhou světovou válkou v Německu. Úspěch se nerodí z ničeho, ale jen z tvrdé práce. Zato křivé charaktery se rodí celkem často a za každého politického zřízení. Velmi zajímavý příběh hned v několika rovinách.

• 10.10.2018  17:27

Parádní road movie - příběh dvou puberťáků - občas ještě malých kluků, jsou stále na rozhraní bezstarostného dětství, ale život je již postrkuje vpřed nevyžádanými exkurzemi do světa dospělých se všemi léčkami. Příběh má pěkný spád, film utekl jak voda. Za zmínku stojí skvělá hudba, klarinety mě dostaly!

• 19.9.2018  07:22

Svět na pomyslném okraji společnosti ve smyslu materiálním může být velmi barevný, když vám společnost dělají skvělí literáti, umělci, filozofové a krásné cikánky plné života. Existuje určitě mnoho způsobů, jak přenést Hrabala na filmový pás. Jedním z nich je barevná filmová fantazie, která se v tomto případě, myslím, povedla. Obdivovala jsem úžasné obrazy a celkovou barevnou kompozici filmu, místy mi připomínala snivé Saudkovy fotografie z jeho sklepního ateliéru. Výborně je doprovázela krásná hudba a výkon Philippa Noireta skutečně potěšil.

• 9.9.2018  15:49

Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem film jako teenager viděla poprvé! Celá naše parta holek z gymplu byla totálně unesená. Coby studentky z té nejslušňáčtější třídy z těch slušňáckých jsme to prožívaly naplno:-) Vynikající hudba, výborně vystavěný scénář a skvělé hlášky “Kde se to ty děcka naučily?” :-) Každé zhlédnutí je pro mě milou exkurzí do studentských let.

• 9.9.2018  15:32

Myslím, že se jedná o nejlepší filmové zpracování muzikálu všech dob. Divák se propadne do barevného světa 60.let v New Yorku. Velké Bravo! všem návrhářům kostýmů, ale i scénografům a artistům. Skvělé taneční muzikálové scény, na které člověk nezapomene. A ta muzika, ach...!!!

• 9.9.2018  15:21
    Volyň (2016)

Nic tak strašného jsem zatím neviděla. Krutá kapitola polských dějin potvrzující skutečnost, že násilí a šílenost ve všech lidech dřímou a v podstatě pouze čekají na otevření pověstné Pandořiny skříňky. Násilí a krvavých scén je ve filmu podle mě příliš. V první části filmu úžasné zpracování folklorních zvyků a také každodennosti venkova volyňské oblasti. Vynikající výkon hlavní hrdinky.

• 9.9.2018  15:13
    Já a ty (2012)

Citlivě zpracovaný příběh teenagera, který nezapadá do kolektivu a nijak mu to nevadí, protože ho prostě zajímají jiné věci než ostatní pubertální vrstevníky. Komu to však vadí, je jeho matka. Ale mladý život si nakonec vždy najde vlastní cestu. V případě Lorenza zde ve filmu Já a ty velmi originálním způsobem: pro matku odjíždí se třídou na lyže, ve skutečnosti si užívá týden klidu ve sklepě, i když s vyrušením a zajímavou gradací, když se k němu vetře nežádaná “podnájemnice” - nevlastní ségra. Bertolucci předvede vývoj jejich vztahu neuvěřitelně senzitivně a krásně na velice limitovaném prostoru. Tak mě napadá, že by prožití týdne ve sklepě s někým, kdo není právě náš oblíbenec, bylo prospěšné pro každého člověka.

• 9.9.2018  14:20
    Jan Palach (2018)

Kdybych měla shrnout stručně, pak je Jan Palach velmi silný film. Výborně vystihuje život mladého člověka, který poprvé vstupuje do neznámé etapy života mimo domov, do podnětného prostředí kvalitní univerzity, poznává nové přátele a učitele, díky brigádám cestuje po Evropě. Autorům se rovněž podařilo zachytit atmosféru, resp. atmosféry dotčeného období, tedy v první části filmu určitou volnost, naději a jakýsi elan vital před invazí a následně v druhé části postupné odumírání životní radosti a uvržení společnosti do deprese. Myslím, že to byl šok i pro diváky. Štěstí, že autor toto zkrátil na minimum. Velmi hezky sdělené doporučení mladému Palachovi z úst univerzitního profesora, aby cestoval: zjistíte, že kromě rybníků jsou na světě taky oceány. Paní Palachová dobře vystihla budoucí realitu po invazi: skončíme jako za protektorátu. Měla pravdu. Protektor je ochranář a instalovaní Rusové nás prý chránili. A jak se změnila funkčnost společnosti během normalizace? U pumpy zavřené nenadále během dne to okomentoval naštvaný zákazník: “Maj tam “přijdu hned”? To je tady furt. To je pumpa na hovno.”

• 8.9.2018  12:59

Jak tu jeden z kolegů píše “potřetí ve stejné řece”, dovolila bych si navázat, že možná je to stejná řeka, ale tentokrát ve stavu za dlouhého letního sucha, takže stojatá a nudná. Nikdy by mě nenapadlo, že je možné námět obřadných sadistických vražd zpracovat tak nudně, že nevydržíte v křesle ani u prvního dílu. Prostě jsem to vypnula a vrátila se k rozečtené detektivce. Nepodařené obsazení (Miroslav Donutil byl fakt úlet), postavy nemastné neslané a celkové takové trhané a pomalé. Dvě hvězdičky s přivřenýma očima.

• 8.9.2018  12:50
    Schmitke (2014)

Na mladého autora mimořádně dobře vystižené pocity hlavního hrdiny padesátníka. Atmosféra celého snímku mě prostě pohltila a nepustila, včetně medvědího muže. Ovšem pazvuky rozbité vrtule větrné elektrárny mi dávaly zabrat! Čímž samozřejmě výborně podtrhovaly již zmíněnou atmosféru filmu. Hodně jsem se pobavila.

• 8.9.2018  12:35

Výborný dokument o nejlepší kapele světa, který vysvětlí postupný vývoj snad i úplnému hudebnímu laikovi. Osobně mě velmi zaujaly scény týkající se každodennosti fanoušků. Děcka stála 12 hodin na lístek v 1,5 km dlouhé frontě! Bylo to v zimě, takže záchranky odvážely desítky teenagerů s podchlazením do nemocnic. Pořádková policie ani v USA nezvládala nápor fanoušků, kteří nesehnali lístky. To v dnešní době globální a síťové považuji za neuvěřitelné. Beatles způsobili celosvětové šílenství a nastartovali velmi ostrý generační střet, generace rodičů a generace dětí se navzájem vůbec nechápou. Rodiče často svým dětem návštěvy koncertů a poslouchání jejich hudby zakazují, neboť podle nich Beatles reprezentují “padlou kulturu”. Ale sami Beatles ústy George (nebo Paula?) se smíchem říkají: naše hudba přece není žádná kultura, je to prostě zábava! A mají pravdu, je to entertainment. Nad záběry davového šílenství dnešní člověk kroutí hlavou a nechce jim věřit. Místy se stávají neúnosnými, a tak konečně dnes chápu, proč Beatles jako kapela skončili. Šílenství, které hudebníci svým dílem způsobili, je během několika let totálně vyčerpá. Je zajímavé sledovat, jak ještě před padesáti lety byla západní společnost nábožensky rigidní, ačkoli jinak už hodně ateistická: Beatles byli donuceni k omluvě za výrok, že jsou známějsí než Ježíš. Dokument skvěle osvěžily vzpomínky filmových hvězd Sigourney Weaver a Whoopi Goldberg.

• 8.9.2018  12:03
    Génius (TV seriál) (2017)

Parádní úvod seriálu životního příběhu geniálního fyzika. Autorům se podařil husarský kousek představit divákům cestu Alberta Einsteina a zároveň velmi srozumitelně (a nikoli prvolánově) prezentovat společenské i politické dobové souvislosti. Einsteinova mysl prostě musela a dodnes uchvacuje každého, koho myšlení baví. Scény kruté politické reality střídají scény ze života humorné (např. když Einstein navrhuje své milence, aby se nastěhovala domů k němu a jeho manželce: geometrie trojúhelníku je zřejmě složitejší než jsem předpokládal). A pro náš globální svět jakoby seriál přišel v pravou chvíli s pověstným nastavením zrcadla: ve dvacátých letech většina Němců německým nacionalismem pohrdala. Einstein k tomu říká: “Nacionalismus je infantilní nemoc. Něco jako spalničky lidstva.” Ale stačilo pár let a Hitler dobývá Říšský sněm. Ačkoli nepatřím k filmovým profesionálům, dovolím si vyzdvihnout skvělý střih - u tohoto díla jsem poprvé tuto disciplínu více pochopila.

• 10.8.2018  09:01
    Laputa (2015)

Hodně diváků tohoto filmu má námitku, že se ve filmu nic neděje. Ale je to prostě film o životních nástrahách dnešní mladé generace. A myslím, že Laputa tyto nástrahy velmi dobře představuje. Ony ty naše životy prostě nijak extra dějové nejsou:-) Tereza Voříšková zahrála výborně, podobně i ostatní. Myslím, že velkou devizou tohoto snímku je jeho přirozenost. Tak se dobře dívejte, protože takový život je.

• 10.8.2018  08:53

Ke zhlédnutí mě přilákal zábavný originální námět hotelu pro gangstery v potížích, který kromě jiných služeb poskytuje i první pomoc. Nevím, jestli takový neoficiální hotel někde existuje, ale nápad se mi obchodně líbí a dokonce si dovedu představit celou řadu dalších doplňkových služeb, protože předpokládám, že každý gangster se minimálně jednou za život potřebuje na nějakou dobu zdekovat a ne každému se chce živořit někde v přírodě v Dominikáně nebo v horský chajdě strýčka Toma. Furt je lepší se zdekovat někam, kde má člověk servis z civilizace, hezký holky a i potřebnou dávku insulinu z rukou odborného personálu. Takže námět za mě skvělý, ale přišlo mi, že autoři nevyužili jeho potenciál. Dobrých 99% děje se odehrává uvnitř hotelu a mně takové “interiérové” filmy přijdou klaustrofobické, většinou mi nesedí, ale v případě Hotelu Artemis děj veškerou moji kraustrofobii dokázal rozbít. No vlastně jsem ji vůbec nezaznamenala. A pak scénáristé mě velmi, velmi pobavili hláškami odkazujícími k hercům. Když Jeff Goldblum v omámení anestetikem hlásí “Viděl jsem mouchu”:-) anebo nemocniční bodyguard pronáší směrem k Jodie Foster: “Asi jste spíš na kočky.”:-)

• 10.8.2018  08:36

Netradiční vyprávění o životě jedné rodiny. A sakra dobré filmové vyprávění! Film je skvělý v tom, že navzdory své téměř “nedějovosti” udrží diváka v napětí. Podle mě všichni herci podali velmi dobré výkony. Zcela mimořádný výkon předvedl rodinný pes Ota:-) Kdyby nic jiného, tak divák snad pochopí, že za prachy si člověk šťastný život nepořídí a že když vztah dvou lidí nejde, nespraví ho ani společné přežití ztroskotání na moři. Klobouk dolů režisérovi a scénáristovi v jedné osobě Olmovi Omerzu.

• 16.7.2018  07:32

Když se ambice a cílevědomost nepotkají s talentem. Něco ve stylu Božské Florence, ovšem z oblasti filmového umění. Jednomu se nechce věřit, že něco takového jako The Room (film, o jehož vzniku The Disaster Artist pojednává) vzniklo. Nicméně příběh je poutavý a myslím, že autoři se svého úkolu zhostili poctivě.

• 15.7.2018  12:08

Utrácení času a hledání místa v životě v současném Egyptě. V druhé rovině velmi zajímavé téma: práce v hotelových resortech je pro mnoho Egypťanů snem a jednou z mála možností žít západním stylem života, mladí lidé tam odcházejí za svými sny, ale zůstávají částečně vykořenění.

• 15.7.2018  12:04
    Mozaika (TV seriál) (2018)

Velmi zajímavý projekt, který otevírá novou kapitolu vývoje filmového oboru. Svět se vyvíjí každým dnem a v posledních deseti letech rychlost vývoje velmi akceleruje, takže je logické, že se konečně objevují nové progresivní filmové postupy. Samozřejmě jediný prvek, který výrazně ovlivňuje kvalitu díla a z celkového hodnocení nikdy nevypadne, je zajímavý příběh - i to se zde povedlo. Navíc je příběh úžasně realistický, a to nejen z hlediska scénáře, který jednotlivé postavy představuje neuvěřitelně opravdově, což může diváka zpočátku trochu zmást a může mít pocit, že se jakoby nic neděje. Opak je pravdou, postavy od počátku výborně hrají a nenajdeme žádnou postavu jednaznačně kladnou, neboť všichni lidé mají své slabosti. Skvělý výkon Sharon Stonové v roli manipulativní osobnosti Olivie Lake.

• 15.7.2018  11:49
    Hadí vejce (1977)

Temný film s existenciálním nábojem. Meziválečné Německo na kolenou porodilo bídu, násilí, zemi bez pravidel. Hezká metafora s jízdními řády, které v Německu přestaly platit: “Představte si! Německo bez jízdních řádů!” Jízdní řády, pravidelnost, rituály potřebujeme všichni. Určitě je zajímavé porovnat tento film s dalšími díly zachycujícími stejné období německé historie, např. Cabaret, Babylon Berlín. Hadí vejce je Bergmanovsky temné a mistr dusivých vztahů se rozhodně nezapřel.

• 15.7.2018  11:15

Výstižná komedie života. Takže přesněji tragikomedie, neboť co jiného život v činech člověka je? Většina zůstává vystrašeným stádem ovcí vždycky. “Podívej se na ně! Dvě hlavy plné pilin, 100 let hlouposti!” Přenesení zabijačkového prasete v kufrech tříkilometrovou noční procházkou Paříží na Montmartre za německé okupace je prostě geniální námět. Protože se stále něco děje, charaktery se dají krásně vykreslit. Výborný výkon Bourvila, za který obdržel Volpiho pohár na filmovém festivalu v Benátkách.

• 15.7.2018  10:49
    Escobar (2017)

Že peníze mají silné erotické kouzlo, které otevírá dveře do všech ložnic, je známo už od starověku. Vtipná scéna, kdy Escobar cpe své milence tučné ruličky bankovek do kufru. “Ty peníze se tam nevejdou!” “Tak vyhodíme oblečení. Až přiletíš, koupíš si nové. Všechny ty peníze utrať!” Escobarova milenka přiznává, že o takové větě z úst muže vždy snila. Escobar je film o penězích, odvěké lidské touze po nich a krutém násilí, jež se narodilo v zoufalství Medellínských slumů. Vynikající výkon Javiera Bardema!

• 11.7.2018  07:58

Nádherný příběh, i smutný a to nejen v dramatu hlavního hrdiny, ale v mnoha dalších scénách. První část filmu přináší příjemné uspokojení klasickému divákovi očekávajícímu děj se všemi zákonitostmi. Ve druhé části filmu režisérka a autorka scénáře v jedné osobě mírně přehodí výhybku a logické pokračování děje okoření snovými prvky. Klobouk dolů, Alice Rohrwacher! Vynikající herecké výkony hlavního hrdiny Adriana Tardiola a také Alby Rohrwacherové, režisérčiny sestry. Myslím, že Itálie má (jako obvykle:-) další vynikající generaci herců i tvůrců, které stojí zato sledovat. Btw: proč člověka s čistým srdcem ostatní lidé vždycky uštvou? Jsme opravdu takové bestie?

• 4.7.2018  07:50
    Útěk (2018)

Velmi zajímavá zápletka s překvapivým rozzuzlením udržuje diváka v napětí. Ponuré obrazy kamery, chvílemi až hororové. Výborná hudba. Je třeba vyzdvihnout herecké výkony obou hlavních protagonistů. Jinak v podstatě příběh o tom, že když to v partnerství nejde, tak to prostě nejde...

• 4.7.2018  07:43

Jak je krásné být mladý a čistý! Ale zkuste si čistotu duše udržet... Co je štěstí? Příběh o tom, že peníze nakonec dělají z lidí svině a že rodiče kvůli penězům dokážou své děti dohnat do neštěstí. Postupně. Nenápadně. A najednou sklapne past. Pro mě silný příběh. Ačkoli se odehrává v Kazachstánu, je pro českou současnost velmi aktuální. Je vlastně nadčasový. Nádherná hudba!

• 2.7.2018  08:32
    Tři tváře (2018)

Střet starý jako lidská civilizace sama: starý model života vs. ten nový. Navzdory 21.století tento boj v některých kulturách probíhá bez rukaviček. Zde konkrétně z obou stran, protože mládí už si nechce nechat věčně diktovat pravidla archaického života, a tak občas používá tvrdé prostředky. Děj je zasazený v malé izolované vesnici vysoko v horách na íránských hranicích s Ázerbájdžánem. Dobrý příběh, který vás drží přilepené na plátně.

<< předchozí 1 2