Parisienne09

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.1.2020  10:06

Bohužel zklamání a bída...je to akčňák plný násilných scén a krve, které jsou v ději v podstatě rušivé a skutečného děje, pokud vystřihneme násilí, mnoho nezbývá - a to, co zbývá, ani náhodou nepřesáhne kvalitu béčkových filmů. Tento díl potvrzuje trend celé série: od desíti k pěti:-(

• 20.1.2020  11:37

Film, který dopadne hodně špatně a ve mně zanechal večer po zhlédnutí nepříjemnou černou skvrnu. Katarze se prostě nekonala a já měla na mě nezvyklé noční můry. Řemeslně, zejména pokud jde o obrazy, nádherné, ale už nikdy se na něj nepodívám podruhé, i když nejsem žádná cukrová panenka. Příběh je opravdu lidsky hnusný.

• 26.10.2019  10:19

Film mě velmi příjemně překvapil, protože před pár lety jsem četla původní román Philipa Rotha a přemýšlela o tom, jak by asi vypadalo filmové zpracování...a inspiraci zjistit, jestli už náhodou Lidská skvrna nebyla zfilmována, mi dalo až ohlášení premiéry další adaptace Rothovy knihy Pražské orgie. Film je opravdu dobrý, zejména výkony Nicole Kidmanové, Anthonyho Hopkinse i Garryho Sinise. Přiznávám, že můj zážitek z filmu výrazně ovlivnilo předchozí přečtení knihy, takže mám pochopení i pro komentující kolegy, kterým film přišel "o ničem". Možná podobně některým divákům přijdou filmy Ingmara Bergmana. Lidská skvrna není pro široké publikum, ale pro filmový klub.

• 23.8.2019  14:25

Taková blbost, ale milá, když se nějkterý večer cítíte pod psa. Sharon je prostě neodolatelná!

• 23.8.2019  14:10
    Birdman (2014)

Na tenhle film jsem byla děsně zvědavá, přesto jsem tak nějak vůbec netušila, na co se těším. Ovšem Alejandro Gonzáles mě tedy dostal! Nwetušila jsem, v jaké mířě je možné dosáhnout toho, kdy emoce stříkají z plátna. Prostě hustý! Nojo, herci prostě musejí byt permanentně ponoření do hry, tedy ti dobří, myslím, jinak to asi nejde. Ta věc s hajzpapírem byla dobrá!

• 23.8.2019  14:07

Na italský film vcelku zklamání... Trochu rozvleklé, ale zvědavý divák vydrží do konce. Budiž odměnou krásné záběry kamery. Když je někdo zoufalý, nemusí se chovat úplně jako blbec. Velmi dobré herecké výkony.

• 23.8.2019  14:03
    Lara (2019)

Příběh se odehrává během jediného dvě a večera, přesto se jedná o velmi působivé dílo. Hlavní téma? Rodiče, rodiče a zase rodiče. Určitá potíž s lidmi v tomto směru spočívá v tom, že děti muže mít každý, ovšem talent k rodičovství už nikoli. Lara byla příšerně ctižádostivá a přísná sama na sebe, ale s ohledem na ještě náročnějšího učitele hudby přestala na hodiny chodit. Každý potřebujeme slyšet, ze jsme dobří a nikdy není pozdě. Vyvstává otázka, kdo byl první oběť? Vášeň nikdy neumírá. "Napsal jsem si seznam deseti věcí, které chci v důchodu udělat, druhém místě byla taxikářská licence." Vynikající výkon představitelky zmítané ve vlastních emocích.

• 23.8.2019  13:57
    Parazit (2019)

“Jsou lidé, kterým je v suterénu dobře.” Jak výstižné a platné pro celé lidstvo stejně jako že chudí lidé smrdí všude. Tak trochu crazy krvavá komedie a zároveň horror, až tuhne krev v žilách. Rozhodně film, na který nezapomenete. Příběh má velmi vtipný rozjezd, ovšem postupně začíná přitvrzovat a vyvstane před vámi život v celé své šíři a komplexnosti. Klobouk dolů před scénáristy. Krásná kamena, zejména záběry domu.

• 23.8.2019  13:47

"Vstoupila do pánského klubu a začala pálit od boku." I tak slavnou Pauline viděli její kolegové. Výborný profesní portrét fenomenální filmové kritičky. Upřímně coby filmový laik jsem až doposud o filmovou kritiku nijak blíže nezavadila, snad jsem se jí i záměrně podvědomě vyhýbala. Umělecká kritika obecně mi přišla vcelku dost nudný obor, mnohem zábavnější je samozřejmě díla tvořit než o nich psát. Tento film můj názor změnil. Tak pravila Pauline Kael je výborný příběh se souvislostmi a úvahami o vývoji filmové kritiky až do dneška.

• 23.8.2019  13:42
    Na okraji (2019)

Jako by se na okraji vůbec nic nedělo. Úvodní záběry dronů příliš dlouhé, obecně velmi velmi zdlouhavé záběry a pomalá kamera. Slow food, slow movie, kde se neděje vůbec nic, jen pozorujete osamělost. Drony jako oblíbeny nástroj pro snímání záběrů. Film byl skutečně hrozně nudný, bohužel stejně jako životy, které kamera zabírala.

• 23.8.2019  13:38
    Papicha (2019)

Velmi silný příběh mladé talentované studentky v Alžíru. Sedíc v kině ve střední Evropě se vám prostě nechce věřit, že některé země jsou řízeny zabedněnými ignoranty, kteří to vesměs nedělají z náboženského přesvědčení, ale z pohnutek plynoucích z jejich nenormální osobnosti. A ještě více zabedněný lid svým predátorským vůdcům slepě naslouchá. Muslimské státy jsou jen jedna varianta skupinové lidské blbosti. Variant je bohužel mnohem více, například nacionalisti v evropských parlamentech. Jo, je to film, u něhož si člověk uvědomí, jak křehký je náš svět. Filmařsky velmi zdařilé dílo potvrdil po skončení filmu smrkající velký sál Thermalu. Fantastické úvodní scény v autě, kdy se mladé holky těší na diskotéku a převlékají se do párty ohozů. Neuvěřitelně trefná pasáž s barokní hudbou. Úžasné kontrastní scény životní radosti na pláži.

• 1.7.2019  16:34

Živý koncert Arethy s publikem v kostele je ohromným zážitkem pro všechny milovníky gospelu. O jeho energii a síle vypovídá skutečnost, že dodnes je toto album gospelů nejprodávanější na světě. Diváky potěší dobové účesy, oblečení a celkově autentičnost představení. I Sydney Pollack měl blažený úsměv na tváři:-) A Mike Jagger v obecenstvu mile překvapil. Všichni se dostali do varu, já nakonec taky:-)

• 1.7.2019  16:26
    Žraloci (2019)

Ve 14 letech se člověku všechno táhne jako tenhle film, kupodivu si na svoje léto ve 14 letech tak nějak pamatuju. Film mi onu táhlou nudnou atmosféru připomněl. Velmi zajímavé téma i prostředí, kde se film odehrává. Nicméně chvílemi to v kině bylo stejně nesnesitelné, jako je to někdy nesnesitelné s holkama ve čtrnácti. Kloubouk dolů, vystižení onoho podivného přerodného období se režisérce opravdu vydařilo. Co mi příliš nesedělo, byly zlomyslnosti na hraně, které prováděla nešťastně zamilovaná dívčina.

• 1.7.2019  09:28

Zajímavé neuvěřitelně vizuální dílo, kde vás upoutají famózní zpomalené záběry. Nutno dodat, že tento velmi netradiční dokument určitě neocení každý, ale spíš neukojitelný filmový zvědavec natěšený na nové neokoukané postupy. Obrazy byly skvělé, protože jsem takové ještě nikdy neviděla. K tomu stejně novátorská muzika velmi zvláštních zvuků, které moje uši ne vždy potěšily. Při sledování tohoto filmu si uvědomíte, že města jsou obrovskými živými tvory, různě se hýbou, rostou jim části, pak zase zanikají a do toho všeho vydávají zvuky a pazvuky. Mají různé podivné končetiny, kde končí různí lidé na okraji společnosti poblíž děsivých struktur. Také u L.A. narazíte na chudé kolonie poblíž fabriky zřejmě na zpracování ropy, na bloky opuštěných a těžko pronajmutelných domů. Velmi zajímavé!

• 1.7.2019  09:18

Zajímavý hustý nářez, z něhož máte pocit, že narůstá rozměrů téměř antické tragédie. Už samotný začátek filmu je temný, postupně se otevře v syrové běsnění a když už si myslíte, že toto snad musí být dno, přijde další propad do hlubin. Ale finální katarze naštěstí nechybí. Drsný příběh neutěšených životů v neutěšeném maloměstě - ostatně ducha měst tvoří lidé a zdejší maloměstská "elita" je sama o sobě ztělesněním úpadku. Divák zažije jiné, opravdové Řecko než to, co zná z dovolených. Je nezbytné zmínit skvělé výkony hlavních představitelek: Angeliki Papoulia v roli vyšetřovatelky Elisabeth a Youly Boudali v roli Rity. Pojmenování nové řecké vlny "divná vlna" je naprosto oprávněné.

• 24.6.2019  18:15

Zpočátku jsem v tom všem měla trochu zmatek, ale pak jsem konečně Andymu porozuměla. On byl génius. Forman se nijak nesnaží, abychom pochopili, proč je Kaufmanův humor takový, jaký je. Prostě ho na nás hrne. A Andy provokuje a baví:-) Skvělý hereckých výkon Jima Carreyho.

• 24.6.2019  18:05
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tohle dílo by se mělo povinně promítat už na základních školách, protože popisuje naprosto šokující ignoranci lidí ve zrůdném systému, který je k ignoranci prostě přivedl. Zcela mimořádná minisérie, v níž se autorům podařilo zobrazit temnotu zrůdného socialistického zřízení. Mráz po zádech jde divákovi od počátku, příběh začíná v temnotě a pak už je jen hůř. A k tomu ty šílené zvuky. Vskutku mistrovské dílo a některý z kolegů komentujících správně poznamenal, že Černobyl patří ke snímkům, na něž je pětihvězdičková škála málo. Ale dodala bych, že významně k těmto pocitům přispívá fakt, že seriál přináší příběh (zde bohužel) ze života a tyto jsou vždy nejsilnější, je to takový dobrý katalyzátor kvality díla. Zde se podařilo opravdu všechno: režie, kamera, hudba, casting a v neposlední řadě vynikající herecké výkony, mimořádně přesvědčivé od herců, kteří nikdy totalitu nezažili.

• 24.6.2019  17:53
    The Artist (2011)

Moc krásný film a taky velká pocta umělcům němého filmu. Skvělé herecké výkony. Film vás dostane, ačkoli se v něm velkou část stopáže nemluví. No, vlastně pořád tak trochu přemýšlím, jak se to realizačnímu týmu mohlo podařit tak přesvědčivě natočit, když používali úplně jinou techniku...? Každopádně sledování němého filmu vás logicky přiměje soustředit se na obraz, divákův mozek spíná jinak než u filmu se zvukem, všimnete si precizních detailů, kterých byste si v běžném filmu nevšimli. A to mi dělalo na duši moc dobře;-) Umělec mě prostě dostal, herci byli výborní a scénář také.

• 24.6.2019  17:44
    Mluv s ní (2002)

Pedro Almodóvar v tomto filmu znovu dokazuje, že je skutečný génius ve vystižení a filmových popisech nekonečně pestrých a komplikovaných lidských vztahů. Musím přiznat, že film mně skoro zhypnotizoval a ještě dlouho po jeho skončení jsem o něm přemýšlela, resp. o jeho příběhu, dá se o něm debatovat nekonečně dlouho. Ráda bych vyzdvihla herecké výkony a také úžasné záběry kamery, vyvedené jako geniálním malířem.

• 24.6.2019  17:34
    Ellen DeGeneres: Relatable (TV pořad) (2018)

Well, hodně zajímavý a moderní způsob stand-upu. Zároveň myslím, že pro Ellen poměrně odvážný krok stranou všech jejích současných velmi úspěšných aktivit. Ale to by nebyla Ellen, aby se neodvážila ke skoku přes skoro dvě dekády. Jedná se o stand-up, různé historky a vtípky, většina z nich dobře okoukaných ze života a mistrovsky vypointovaných, a proto lidi tak baví. A i když diváci by mohli mít pocit, že jsou to prostě jen dobré historky na stand-up, nakonec jsou všechny podobně jako korálky pěkně navlečeny na jednu pevnou šňůrku. A finální produkt jako krásné pestrobarevné korále z řemeslné dílny potěší pokaždé, když si ho obléknete. Ellen je zde neskutečně inspirující.

• 24.6.2019  17:24
    Memento (2000)

Všem fanouškům tohoto filmu se předem omlouvám, ale styl vyprávění a neustálé vracení se děje (a vlastně všechno tam běží pozpátku) mě totálně rozhodilo, a to natolik, že jsem se na film dívala natřikrát a stejně jsem ho nedokoukala. Prostě jsem to nedokázala, což bylo pro mě novinkou. Asi budu trpět nějakou poruchou typu mírného autismu:-) času pozadu nerozumím a hrozně mě znervózňuje. Přičemž je mi jasné, že se jedná o velmi zajímavé, novátorské dílo, o čemž svědčí celá řada nominací i ocenění, jež film získal.

• 24.6.2019  17:14

Tenhle film mě celkem dostal. Nikoli proto, že přináší "trendy" téma rasismu. Dostal mě vskutku parádní a zároveň něnápadný popis procesu získávání zkušeností obyčejného a řekla bych příliš nezúčastněného rasisty a ruku v ruce s tím odlivu jeho předsudků. Neboli když jaksi nenápadný rasista (který je rasistou proto, že jsou rasisté všichni kolem něj v jeho společenské třídě) má čas a prostor všímat si skutečností a svým selským rozumem spolu s emocemi je vyhodnocovat... Pravda, někdy příliš impulsivně.:-)

• 24.6.2019  17:05
    Rivalové (2013)

Strhující souboj dvou nejlepších es své doby v nejrychlejších "rakvích" světa Formule jedna. Snímek velmi precizně a zároveň citlivě přiblíží jednu z nejzajímavějších osobností tohoto motoristického sportu Nikoho Laudu. Lépe porozumíme jeho preciznosti, pragmatičnosti a chladnému rozumu, obrovský dojem na mě udělala jeho neuvěřitelná pracovitost. Niki Lauda se prostě musel stát mistrem světa a titul si rozhodně si zasloužil. Jako kontrast k Laudovu přístupu poznáme světáka a bohéma, nicméně rovněž velmi talentovaného závodníka Jamese Hunta. Film rozhodně stojí za zhlédnutí už díky hereckýcm výkonům obou hlavních představitelů.

• 19.5.2019  12:51

Dobrý námět. Chvílemi teda až mrazí. Nicméně ve scénáři, který se, myslím, nepovedl, a v provedení je to těžko uchopitelné, roztříštěné a divák vlastně neví, kam film zařadit, je to mix různých žánrů. Ovšem chvílemi se člověk řehtá jako kůň a za pár vteřin mu mráz běhá po zádech, protože si uvědomí, že objevit se Hitler dnes, nelze vůbec vyloučit, že by ho lidi volili i po té, co ho dobře známe z minulosti. Ostatně pro příklady nepoučitelnosti nemusíme chodit do Německa, stačí kouknout na Hradčany. Lidi jsou opravdu nepovedený živočišný druh.

• 19.5.2019  12:27

Mistrovské dílo o lidství. Ano, Ken Loach prý smýšlí levicově. Jenže ve 21.století jsou v Západní Evropě pojmy levice a pravice old fashion. Situace, kterou vytváří establishment, je vždy v rukou konkrétního člověka - úředníka, jeho šéfa. Úřednický alibismus není ničím jiným než důsledkem špatně obsazených míst ve státní správě lidmi, kteří se na tato místa prostě nehodí. Každý máme určité talenty, ale nikdo z nás nemá talent na všechno. Představte si, že Česká filharmonie přijme na pozice hudebníků lidi bez talentu. Co se stane? Rudolfinum bude poloprázdné a počet světových turné se sníží zřejmě na nulu. No a proto se nikomu nechce na úřady, protože tam sedí lidé bez talentu pochopit druhého člověka, jak se cítí, že nejspíš nedokáže podat přihlášku online atd. Po dlouhé době mě filmaři rozbrečeli. Velké bravo režisérovi i hercům!

• 19.5.2019  11:52

Tušila jsem, že to bude trochu crazy, protože Zelenka je Zelenka a s tím je třeba k dílu přistupovat. Nicméně je to vlastně taková blbost až konina. Je tam všechno, co lze s Mnichovem spojit a nevyplyne z toho nic. Tvůrci se při natáčení i celé připravě díla určitě dobře pobavili. Někdy (zřejmě paradoxně se záměrem říci toho hodně) vznikly až příliš velké zkratky, takže divákovi, který není zvyklý se pohybovat "inside" některých oborů, z celkové mozaiky několik kamínků vypadne a pak se logicky ptá, proč jsou tam ty ostatní.

• 19.5.2019  11:44

Herecký koncert pro Penelope Cruz a Javiera Bardema. A zároveň sonda do současného Španělska, života lidí v malém městečku ve vnitrozemí. Nádherná venkovská svatba se změní v kruté psychologické drama. Skvělé herecké výkony, vynikající kamera, hudba i výprava. A dobrý scénář, který udrží diváka v pozornosti celé dvě a čtvrt hodiny, aby ho nakonec hodně překvapil zajímavým a neotřelým závěrem.

• 19.5.2019  11:25
    Hovory s TGM (2018)

Na film jsem byla zvědavá, protože jsem si moc nedovedla představit, v jaké formě lze "hovory" převést na plátno, aniž by to dopadlo jako moralizující přednáška. Myslím, že autorům se však úplně nepodařilo vyhnout se jakési moralistní hodince, a film tak skončil u podivného formátu ve stylu hraného dokumentu. Masaryk zde má chvílemi školitelský tón, nicméně postupně se vzájemný rozhovor stává napínavou a zajímavou podívanou.

• 19.5.2019  11:15
    Toman (2018)

Zatímco první část filmu divák obdivuje Tomanovu mimořádnou obchodní zdatnost, která místy zachází až za hranici běžné obchodní tvrdosti, v závěru je přinucen se podívat do zrcadla s obrazem šokující české minulosti. Výborné herecké výkony, skvělá kamera i hudba. Domnívám se, že toto dílo by se mělo stát součástí vyučování dějepisu českých teenagerů.

• 19.5.2019  11:06
    Vodník (TV seriál) (2019)

Dobrý detektivní nářez, precizně vykreslené charaktery, výborné obsazení a úžasné vystižení totáče. K tomu skvělá muzika a vhodně využité Labutí jezero. Co mě ale nejvíc dostalo a co považuji za naprosto originální prvek, který jsem zatím v žádném filmovém díle nezaznamenala, je opuštěná moderní budova policejního ředitelství kdesi neurčitě daleko v polích. Pro mě tento prvek na hranici sci-fi. Dobrý!

<< předchozí 1 2 3 4