Parisienne09

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.2.2018  08:05
    7 životů (2017)

Myslím, že tento snímek je především akční a sci-fi. A zdůraznila bych zařazení akční. Velmi rychlé, občas pro mě příliš nenavazující sekvence. Nicméně skutečně zajímavý námět, který ke škodě snímku autoři scénáře plně nevyužili. Celý film mi přišel takový těžkopádný. Finále zajímavé.

• 10.10.2018  17:43
    Adidas versus Puma (TV film) (2016)

Výborný průvodce lidskými charaktery, postupným vznikem populární sportovní značky a druhou světovou válkou v Německu. Úspěch se nerodí z ničeho, ale jen z tvrdé práce. Zato křivé charaktery se rodí celkem často a za každého politického zřízení. Velmi zajímavý příběh hned v několika rovinách.

• 11.3.2018  13:41

Velmi zajímavé téma z moderní historie USA. Skvělé herecké výkony Meryl Streep a Toma Hankse. V konverzačním filmu se jakoby nic neděje, což někteří kolegové komentátoři zde snímku trochu vyčítají. Ale v tom je právě kumšt režiséra a scénáristů, že vás přes všechny ty dialogy drží přilepené na plátně a vy můžete pozorovat ohňostroj svých vlastních emocí. Přiznávám, tady u nás v Česku v této době nemůžeme být jaksi zenově neangažovaní, pokud jde o svobodu tisku.

• 1.7.2019  16:34

Živý koncert Arethy s publikem v kostele je ohromným zážitkem pro všechny milovníky gospelu. O jeho energii a síle vypovídá skutečnost, že dodnes je toto album gospelů nejprodávanější na světě. Diváky potěší dobové účesy, oblečení a celkově autentičnost představení. I Sydney Pollack měl blažený úsměv na tváři:-) A Mike Jagger v obecenstvu mile překvapil. Všichni se dostali do varu, já nakonec taky:-)

• 23.8.2019  14:07

Na italský film vcelku zklamání... Trochu rozvleklé, ale zvědavý divák vydrží do konce. Budiž odměnou krásné záběry kamery. Když je někdo zoufalý, nemusí se chovat úplně jako blbec. Velmi dobré herecké výkony.

• 24.3.2019  12:39

"Lidé u nás stejně jako v Americe jen žerou a nákupují, proto je nikdy nic nenapadne. Nezamyslí se, co se děje." Německo koncem 60.let, první poválečná generace v celém západním světe sčítá chyby svých rodičů a někdy jsou tito mladí tak radikální, nehumánní a nedočkaví, že sahají k extrémnímu řešení: vraždění svých oponentů. Autoři sebeušlechtilejších myšlenek zůstanou vždy pouze vrahy, pokud se prosazují bezohlednou formou terorismu. Velmi zajímavý moment, kdy tehdejší šéf německé policie výborně ztvárněný výkonem Bruna Ganze prorocky definuje terorismus jako formu budoucí války. Scénárista Berndt Eichinger odvedl vynikající výkon, perfektně nastudoval všechny dobové souvislosti nejen německé historie, ale také propojení mezinárodního terorismu již v tehdejší době. Vznikl tak napínavý a přitažlivý příběh, který po skončení donutí diváka klást si mnoho otázek. Jen závěr filmu mi připadal z hlediska událostí příliš přesycený. Celkově však výborné dílo.

• 18.3.2018  12:20
    Babi (2015)

Úsměvný příběh o náhledu na život tří po sobě jdoucích generací žen, z nichž nejstarší - babička - je lesbická alternativní básnířka. Dcera - tvrdá byznysmenka se od stromu odkutálela hodně daleko a vnučka má momentálně větší problém než neporozumění s matkou. Mám pocit, že všechny tři herečky podaly dobrý výkon, ale scénáristicky mi to přišlo takové zbytečně rozsekané.

• 18.3.2018  17:57
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Vynikající kriminální příběh zasazený do Berlína v době Výmarské republiky - prvního skutečně demokratického uspořádání Německa, které však bohužel mělo velmi krátké trvání. Filmaři předvedli husarský kousek, zejména pokud velkorysou výpravu scén, kostýmy, exteriéry i interiéry. Jejich realizace legendárního Moka Efti baru s luxusní restaurací a kabaretem je famózní. Ano, coby fanoušek kulturní historie Evropy 20.-30.let se nechávám unášet. Vynikající zobrazení každodennosti obyčejných Berlíňanů živořících v sociální i materiální bídě a logicky toužících se z ní vymanit za každou cenu a aspoň na část dne zapomenout na krutou realitu třeba jako prostitutka v Moka Efti baru. V tom všem napínavý thriller postupně se odhalující v několika rovinách včetně té nejkřehčí - politické. Moka Efti bar skutečně existoval, vlastnil ho bohatý Řek s italskými kořeny Giovanni Eftimiades. Moka Efti byl pomyslný pupek Berlína, kde jste sehnali všechno, uzavíraly se tu obchody, chodilo se sem za sexem, na kafe (údajně jich tu udělali až 25 tisíc denně!), na lajnu koksu, k holiči i na čerstvé ústřice. Oh, a úvodní, resp. závěrečná taneční píseň - spadnete do děje ani nebudete tušit jak! Výborné! výborné!! výborné!!!

• 11.11.2018  11:13
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Velmi zajímavé téma, ale přišlo mi, že autoři ho nevytěžili úplně. Příběh diváka určitě zasáhne, ale skutečně dramaticky až na konci. Jinak celý film běží poklidně a vcelku nevýrazně.

• 8.9.2018  12:35

Výborný dokument o nejlepší kapele světa, který vysvětlí postupný vývoj snad i úplnému hudebnímu laikovi. Osobně mě velmi zaujaly scény týkající se každodennosti fanoušků. Děcka stála 12 hodin na lístek v 1,5 km dlouhé frontě! Bylo to v zimě, takže záchranky odvážely desítky teenagerů s podchlazením do nemocnic. Pořádková policie ani v USA nezvládala nápor fanoušků, kteří nesehnali lístky. To v dnešní době globální a síťové považuji za neuvěřitelné. Beatles způsobili celosvětové šílenství a nastartovali velmi ostrý generační střet, generace rodičů a generace dětí se navzájem vůbec nechápou. Rodiče často svým dětem návštěvy koncertů a poslouchání jejich hudby zakazují, neboť podle nich Beatles reprezentují “padlou kulturu”. Ale sami Beatles ústy George (nebo Paula?) se smíchem říkají: naše hudba přece není žádná kultura, je to prostě zábava! A mají pravdu, je to entertainment. Nad záběry davového šílenství dnešní člověk kroutí hlavou a nechce jim věřit. Místy se stávají neúnosnými, a tak konečně dnes chápu, proč Beatles jako kapela skončili. Šílenství, které hudebníci svým dílem způsobili, je během několika let totálně vyčerpá. Je zajímavé sledovat, jak ještě před padesáti lety byla západní společnost nábožensky rigidní, ačkoli jinak už hodně ateistická: Beatles byli donuceni k omluvě za výrok, že jsou známějsí než Ježíš. Dokument skvěle osvěžily vzpomínky filmových hvězd Sigourney Weaver a Whoopi Goldberg.

• 23.8.2019  14:10
    Birdman (2014)

Na tenhle film jsem byla děsně zvědavá, přesto jsem tak nějak vůbec netušila, na co se těším. Ovšem Alejandro Gonzáles mě tedy dostal! Nwetušila jsem, v jaké mířě je možné dosáhnout toho, kdy emoce stříkají z plátna. Prostě hustý! Nojo, herci prostě musejí byt permanentně ponoření do hry, tedy ti dobří, myslím, jinak to asi nejde. Ta věc s hajzpapírem byla dobrá!

• 2.7.2018  08:28

Černý policajt Ron se infiltruje do buňky kukluxklanu v Colorado Springs. Protože je inteligentní, je taky hodně vtipnej a jeho noví “kámoši” v kkk klubu mu skoro na všechno skočí. Ronovi vydatně pomáhá jeho kolega detektiv - pro změnu žid. Kluci si v téhle neobvyklé práci v utajení užívají dost legrace. Ovšem postupně atmosféra začíná houstnout. Hlavní hrdina filmu je skvělej frajer, kterému fandíte hned od začátku nejen proto, že má fantastický háro. Výborný příběh založený na skutečné události, skvělé dialogy, dobrý spád, výkony herců také. Prostě a fucking good piece of shit:-) Teda až do konce mi celé dílo přišlo v perfektní harmonii včetně občas trefných angažovaných hlášek - narážek na Trumpa. Myslím, že ve finále to Spike Lee s tou angažovaností přehnal, nebylo to nutné.

• 25.11.2018  19:58

Každý výborný film potřebuje výborný příběh. Od počátků dob, kdy lidstvo příběhy začalo zaznamenávat, je jasné, že ty nejlepší příběhy jsou vždy příběhy nikoli smyšlené, ale skutečné. Bohemian Rhapsody vynikajícím způsobem vypráví skutečný příběh života nejlepší rockové legendy všech dob: odvážného kluka s předkusem a jasnou vizí, který zároveň občas bojuje s pochybnostmi a omyly jako každý z nás. Jmenuje se Faruk Bulsara, ale celý svět ho zná pod jménem Freddie Mercury. Aby život za něco stál a mělo pak smysl příběh toho života vyprávět, k tomu je potřeba odvaha. A ta Farukovi od začátku nechyběla. Zanechal nám fantastickou muziku a tisícům dalších umělců nekonečnou inspiraci, která úspěšně políbila i tvůrce filmu Bohemian Rhapsody. Perfekní scénář, skvělá kamera - některé obrazy opravdu berou dech, precizní střih (famózní úvodní sekvence těsně před vystoupením na koncertu Live Aid - opravdu královský nástup filmu) a úžasný výkon Ramiho Maleka v hlavní roli (doufám, že dostane Oscara a my ho brzy uvidíme v dalších pořádných příbězích). A samozřejmě hudba!!! Bezkonkurenční, vysílající energii z pláten do posledního koutečku kinosálu. Bohemian Rhapsody je film, po jehož skončení zůstává celý sál zařezaně sedět, dokud nedojedou závěrečné titulky. A vy uvnitř sebe víte, že show must go on, aby život nebyl nuda.

• 24.3.2019  14:25

Tenhle film mě docela dostal, až mě překvapilo, že jsem na něho nenarazila dříve. Velmi dobře zobrazena americká hospodářská krize 30.let. Až si člověk říká, jak to ti lidé zvládli? Evropu krize srazila na kolena a uvrhla do druhé světové války. Američané to zvládli. Ve filmu je dobře vidět americká hrdost - lidé si nechtěli brát podporu jen tak zadarmo. Film dostal dva Oskary a bezesporu si je zaslouží.

• 14.2.2016  22:51

Film získal titul Italská komedie roku a podle mě právem. Je to samozřejmě komedie, ale zároveň v sobě nese prvky lidských dramat nejen v podání hlavní postavy asi padesátileté Rosalby, kterou její rodina zapomene cestou na dovolenou na benzínce. Rosalba si tedy udělá svou vlastní "dovolenou" ze svého celoživotního zaměstnání ženy v domácnosti a během ní potkává zajímavé postavy s větší či menší životní tragikomičností, jejichž osudy se zajímavě prolnou na zajímavém místě se zajímavou poezií v podání melancholického Bruna Ganze. Poznáme všední život Benátek očima Benátčanů v jejich malebnosti i zločinu. Výborný výkon Licie Maglietty v hlavní roli.

• 15.7.2018  12:08

Utrácení času a hledání místa v životě v současném Egyptě. V druhé rovině velmi zajímavé téma: práce v hotelových resortech je pro mnoho Egypťanů snem a jednou z mála možností žít západním stylem života, mladí lidé tam odcházejí za svými sny, ale zůstávají částečně vykořenění.

• 11.11.2018  11:04

Parádní oddechový kousek, který Vás mnohokrát rozesměje. Mě autoři dostali hned v úvodních scénách replikami kající se Sandry Bullock: "Vedla bych prostý život, platila účty... " :-))) Myslím, že to je přesně to, co celou společnost žere, a tak nejednou sníme o životě out of the box. Fantasticky povedené scény a dialogy. Nápaditost scénáristů hodnotím vysoko. Nezapomenutelná scéna, kdy se šéf ochranky Metropolitního muzea rozplývá nad stránkami roztomilých malých čoklíků. Prostě každý máme svou slabou stránku:-) A kdo to vychytá, dostane se i k nejhlídanějším šperkům v New Yorku. Hej, a vůbec nevadí, co je a není pravděpodobný! Film je totiž zábava!

• 23.8.2019  14:25

Taková blbost, ale milá, když se nějkterý večer cítíte pod psa. Sharon je prostě neodolatelná!

• 24.6.2019  17:34
    Ellen DeGeneres: Relatable (TV pořad) (2018)

Well, hodně zajímavý a moderní způsob stand-upu. Zároveň myslím, že pro Ellen poměrně odvážný krok stranou všech jejích současných velmi úspěšných aktivit. Ale to by nebyla Ellen, aby se neodvážila ke skoku přes skoro dvě dekády. Jedná se o stand-up, různé historky a vtípky, většina z nich dobře okoukaných ze života a mistrovsky vypointovaných, a proto lidi tak baví. A i když diváci by mohli mít pocit, že jsou to prostě jen dobré historky na stand-up, nakonec jsou všechny podobně jako korálky pěkně navlečeny na jednu pevnou šňůrku. A finální produkt jako krásné pestrobarevné korále z řemeslné dílny potěší pokaždé, když si ho obléknete. Ellen je zde neskutečně inspirující.

• 15.7.2018  10:49
    Escobar (2017)

Že peníze mají silné erotické kouzlo, které otevírá dveře do všech ložnic, je známo už od starověku. Vtipná scéna, kdy Escobar cpe své milence tučné ruličky bankovek do kufru. “Ty peníze se tam nevejdou!” “Tak vyhodíme oblečení. Až přiletíš, koupíš si nové. Všechny ty peníze utrať!” Escobarova milenka přiznává, že o takové větě z úst muže vždy snila. Escobar je film o penězích, odvěké lidské touze po nich a krutém násilí, jež se narodilo v zoufalství Medellínských slumů. Vynikající výkon Javiera Bardema!

• 15.1.2019  21:57

Nádherné, nádherné, nádherné! Představí se nám legenda Jerry Lee Lewis, hvězda rokenrolu, kterou u nás jménem asi mnoho lidí nezná, ale dovolím si odhadnout, že téměř všichni poznají tu super klasickou rokenrolovou melodii. Fantasticky představený příběh celého drsného života velmi mladé dvojice. Po zhlédnutí tohoto snímku by každý mohl pochopit, že v Americe nikdy nikdo na růžích ustláno neměl a že úspěch člověk získá pouze pílí, pílí, pílí a neutichající motivací. Hodně silný příběh vztahu hlavních hrdinů a skvěle zobrazené životní podmínky všech "ordinary people" v USA. Vynikající herecký výkon Dennise Quaida.

• 8.9.2018  12:03
    Génius (TV seriál) (2017)

Parádní úvod seriálu životního příběhu geniálního fyzika. Autorům se podařil husarský kousek představit divákům cestu Alberta Einsteina a zároveň velmi srozumitelně (a nikoli prvolánově) prezentovat společenské i politické dobové souvislosti. Einsteinova mysl prostě musela a dodnes uchvacuje každého, koho myšlení baví. Scény kruté politické reality střídají scény ze života humorné (např. když Einstein navrhuje své milence, aby se nastěhovala domů k němu a jeho manželce: geometrie trojúhelníku je zřejmě složitejší než jsem předpokládal). A pro náš globální svět jakoby seriál přišel v pravou chvíli s pověstným nastavením zrcadla: ve dvacátých letech většina Němců německým nacionalismem pohrdala. Einstein k tomu říká: “Nacionalismus je infantilní nemoc. Něco jako spalničky lidstva.” Ale stačilo pár let a Hitler dobývá Říšský sněm. Ačkoli nepatřím k filmovým profesionálům, dovolím si vyzdvihnout skvělý střih - u tohoto díla jsem poprvé tuto disciplínu více pochopila.

• 15.7.2018  11:49
    Hadí vejce (1977)

Temný film s existenciálním nábojem. Meziválečné Německo na kolenou porodilo bídu, násilí, zemi bez pravidel. Hezká metafora s jízdními řády, které v Německu přestaly platit: “Představte si! Německo bez jízdních řádů!” Jízdní řády, pravidelnost, rituály potřebujeme všichni. Určitě je zajímavé porovnat tento film s dalšími díly zachycujícími stejné období německé historie, např. Cabaret, Babylon Berlín. Hadí vejce je Bergmanovsky temné a mistr dusivých vztahů se rozhodně nezapřel.

• 25.1.2020  10:06

Bohužel zklamání a bída...je to akčňák plný násilných scén a krve, které jsou v ději v podstatě rušivé a skutečného děje, pokud vystřihneme násilí, mnoho nezbývá - a to, co zbývá, ani náhodou nepřesáhne kvalitu béčkových filmů. Tento díl potvrzuje trend celé série: od desíti k pěti:-(

• 10.8.2018  08:53

Ke zhlédnutí mě přilákal zábavný originální námět hotelu pro gangstery v potížích, který kromě jiných služeb poskytuje i první pomoc. Nevím, jestli takový neoficiální hotel někde existuje, ale nápad se mi obchodně líbí a dokonce si dovedu představit celou řadu dalších doplňkových služeb, protože předpokládám, že každý gangster se minimálně jednou za život potřebuje na nějakou dobu zdekovat a ne každému se chce živořit někde v přírodě v Dominikáně nebo v horský chajdě strýčka Toma. Furt je lepší se zdekovat někam, kde má člověk servis z civilizace, hezký holky a i potřebnou dávku insulinu z rukou odborného personálu. Takže námět za mě skvělý, ale přišlo mi, že autoři nevyužili jeho potenciál. Dobrých 99% děje se odehrává uvnitř hotelu a mně takové “interiérové” filmy přijdou klaustrofobické, většinou mi nesedí, ale v případě Hotelu Artemis děj veškerou moji kraustrofobii dokázal rozbít. No vlastně jsem ji vůbec nezaznamenala. A pak scénáristé mě velmi, velmi pobavili hláškami odkazujícími k hercům. Když Jeff Goldblum v omámení anestetikem hlásí “Viděl jsem mouchu”:-) anebo nemocniční bodyguard pronáší směrem k Jodie Foster: “Asi jste spíš na kočky.”:-)

• 19.5.2019  11:25
    Hovory s TGM (2018)

Na film jsem byla zvědavá, protože jsem si moc nedovedla představit, v jaké formě lze "hovory" převést na plátno, aniž by to dopadlo jako moralizující přednáška. Myslím, že autorům se však úplně nepodařilo vyhnout se jakési moralistní hodince, a film tak skončil u podivného formátu ve stylu hraného dokumentu. Masaryk zde má chvílemi školitelský tón, nicméně postupně se vzájemný rozhovor stává napínavou a zajímavou podívanou.

• 9.9.2018  15:49

Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem film jako teenager viděla poprvé! Celá naše parta holek z gymplu byla totálně unesená. Coby studentky z té nejslušňáčtější třídy z těch slušňáckých jsme to prožívaly naplno:-) Vynikající hudba, výborně vystavěný scénář a skvělé hlášky “Kde se to ty děcka naučily?” :-) Každé zhlédnutí je pro mě milou exkurzí do studentských let.

• 24.3.2019  14:03

Ačkoli jsem se na tento díl těšila, přijde mi nakonec asi nejslabší z celé série. Možná je to tím, že se Indy dožil nové éry - tedy moderní doby. Tím se to tak nějak překombinovalo. Ovšem důmyslné triky starých hrobek jsou stále stejně skvělé. Nakonec synek a svatba - no budiž... ale už to není ten starý Indy.

• 9.9.2018  14:20
    Jan Palach (2018)

Kdybych měla shrnout stručně, pak je Jan Palach velmi silný film. Výborně vystihuje život mladého člověka, který poprvé vstupuje do neznámé etapy života mimo domov, do podnětného prostředí kvalitní univerzity, poznává nové přátele a učitele, díky brigádám cestuje po Evropě. Autorům se rovněž podařilo zachytit atmosféru, resp. atmosféry dotčeného období, tedy v první části filmu určitou volnost, naději a jakýsi elan vital před invazí a následně v druhé části postupné odumírání životní radosti a uvržení společnosti do deprese. Myslím, že to byl šok i pro diváky. Štěstí, že autor toto zkrátil na minimum. Velmi hezky sdělené doporučení mladému Palachovi z úst univerzitního profesora, aby cestoval: zjistíte, že kromě rybníků jsou na světě taky oceány. Paní Palachová dobře vystihla budoucí realitu po invazi: skončíme jako za protektorátu. Měla pravdu. Protektor je ochranář a instalovaní Rusové nás prý chránili. A jak se změnila funkčnost společnosti během normalizace? U pumpy zavřené nenadále během dne to okomentoval naštvaný zákazník: “Maj tam “přijdu hned”? To je tady furt. To je pumpa na hovno.”

• 2.2.2019  19:06
    Jméno (2012)

Naprosto skvělá konverzačka, nádherně a srozumitelně popisuje vztahy a charaktery na krátkém časovém úseku. Bravo všem hercům, Babou zvlášť!

<< předchozí 1 2 3 4