Parisienne09

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.8.2019  14:03
    Lara (2019)

Příběh se odehrává během jediného dvě a večera, přesto se jedná o velmi působivé dílo. Hlavní téma? Rodiče, rodiče a zase rodiče. Určitá potíž s lidmi v tomto směru spočívá v tom, že děti muže mít každý, ovšem talent k rodičovství už nikoli. Lara byla příšerně ctižádostivá a přísná sama na sebe, ale s ohledem na ještě náročnějšího učitele hudby přestala na hodiny chodit. Každý potřebujeme slyšet, ze jsme dobří a nikdy není pozdě. Vyvstává otázka, kdo byl první oběť? Vášeň nikdy neumírá. "Napsal jsem si seznam deseti věcí, které chci v důchodu udělat, druhém místě byla taxikářská licence." Vynikající výkon představitelky zmítané ve vlastních emocích.

• 23.8.2019  13:42
    Na okraji (2019)

Jako by se na okraji vůbec nic nedělo. Úvodní záběry dronů příliš dlouhé, obecně velmi velmi zdlouhavé záběry a pomalá kamera. Slow food, slow movie, kde se neděje vůbec nic, jen pozorujete osamělost. Drony jako oblíbeny nástroj pro snímání záběrů. Film byl skutečně hrozně nudný, bohužel stejně jako životy, které kamera zabírala.

• 23.8.2019  13:38
    Papicha (2019)

Velmi silný příběh mladé talentované studentky v Alžíru. Sedíc v kině ve střední Evropě se vám prostě nechce věřit, že některé země jsou řízeny zabedněnými ignoranty, kteří to vesměs nedělají z náboženského přesvědčení, ale z pohnutek plynoucích z jejich nenormální osobnosti. A ještě více zabedněný lid svým predátorským vůdcům slepě naslouchá. Muslimské státy jsou jen jedna varianta skupinové lidské blbosti. Variant je bohužel mnohem více, například nacionalisti v evropských parlamentech. Jo, je to film, u něhož si člověk uvědomí, jak křehký je náš svět. Filmařsky velmi zdařilé dílo potvrdil po skončení filmu smrkající velký sál Thermalu. Fantastické úvodní scény v autě, kdy se mladé holky těší na diskotéku a převlékají se do párty ohozů. Neuvěřitelně trefná pasáž s barokní hudbou. Úžasné kontrastní scény životní radosti na pláži.

• 23.8.2019  13:57
    Parazit (2019)

“Jsou lidé, kterým je v suterénu dobře.” Jak výstižné a platné pro celé lidstvo stejně jako že chudí lidé smrdí všude. Tak trochu crazy krvavá komedie a zároveň horror, až tuhne krev v žilách. Rozhodně film, na který nezapomenete. Příběh má velmi vtipný rozjezd, ovšem postupně začíná přitvrzovat a vyvstane před vámi život v celé své šíři a komplexnosti. Klobouk dolů před scénáristy. Krásná kamena, zejména záběry domu.

• 17.3.2019  21:25

Jako to většinou bývá u situace s dobrou a špatnou zprávou, začnu tou špatnou: scénárista to podělal. Takže filmový příběh ačkoli podle úžasné literární předlohy skončil velmi podprůměrně. Doporučuji všem: přečtěte si knihu Simona Mawera, budete se od ní těžko odtrhávat a pochopíte mnoho nejasných momentů ve filmu. A teď dobrá zpráva: nemyslím, že režisér udělal chybu, když hlavní postavy pojal spíše chladnější a umírněnější v jednání. Skleněný pokoj není akční trhák ani doják typu Titanic. Stěžejní postavy příběhu patří k sociální elitě, chcete-li ke "smetánce", takže se nedokáží projevovat se živelností obyvatel žižkovských pavlačí. Za toto patří režisérovi dík, sladil moderní, jednoduchý, klidný, diskrétní a zároveň pouze rodině uzavřený dům s jeho obyvateli a zároveň tvůrci. Možná mohl dát větší prostor právě samotné vile, přesněji procesu jejího tvoření s von Abtem, pak bychom i lépe porozuměli jednání postav. Velmi mi sedla hudba, těším se na soundtrack! Co mě zklamalo, byl zvláštní a značně nepravděpodobný závěr filmu (citlivky, ať mi prominou, ale scénárista byl buď sjetej nebo hodně mladej). Nikoli kvůli vášnivé noci dvou šedesátnic, protože láska je mocná čarodějka a lidi baví v každém věku. Za holý nesmysl považuji rozhodnutí zralé ženy Liesel vrátit se kvůli jedné noci do marasmu socialismu. Pravděpodobné by bylo zorganizování odchodu Hany, když už scénárista trval na happy-endu.

• 20.1.2020  11:37

Film, který dopadne hodně špatně a ve mně zanechal večer po zhlédnutí nepříjemnou černou skvrnu. Katarze se prostě nekonala a já měla na mě nezvyklé noční můry. Řemeslně, zejména pokud jde o obrazy, nádherné, ale už nikdy se na něj nepodívám podruhé, i když nejsem žádná cukrová panenka. Příběh je opravdu lidsky hnusný.

• 19.5.2019  11:06
    Vodník (TV seriál) (2019)

Dobrý detektivní nářez, precizně vykreslené charaktery, výborné obsazení a úžasné vystižení totáče. K tomu skvělá muzika a vhodně využité Labutí jezero. Co mě ale nejvíc dostalo a co považuji za naprosto originální prvek, který jsem zatím v žádném filmovém díle nezaznamenala, je opuštěná moderní budova policejního ředitelství kdesi neurčitě daleko v polích. Pro mě tento prvek na hranici sci-fi. Dobrý!

• 1.7.2019  09:18

Zajímavý hustý nářez, z něhož máte pocit, že narůstá rozměrů téměř antické tragédie. Už samotný začátek filmu je temný, postupně se otevře v syrové běsnění a když už si myslíte, že toto snad musí být dno, přijde další propad do hlubin. Ale finální katarze naštěstí nechybí. Drsný příběh neutěšených životů v neutěšeném maloměstě - ostatně ducha měst tvoří lidé a zdejší maloměstská "elita" je sama o sobě ztělesněním úpadku. Divák zažije jiné, opravdové Řecko než to, co zná z dovolených. Je nezbytné zmínit skvělé výkony hlavních představitelek: Angeliki Papoulia v roli vyšetřovatelky Elisabeth a Youly Boudali v roli Rity. Pojmenování nové řecké vlny "divná vlna" je naprosto oprávněné.

• 24.6.2019  18:05
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tohle dílo by se mělo povinně promítat už na základních školách, protože popisuje naprosto šokující ignoranci lidí ve zrůdném systému, který je k ignoranci prostě přivedl. Zcela mimořádná minisérie, v níž se autorům podařilo zobrazit temnotu zrůdného socialistického zřízení. Mráz po zádech jde divákovi od počátku, příběh začíná v temnotě a pak už je jen hůř. A k tomu ty šílené zvuky. Vskutku mistrovské dílo a některý z kolegů komentujících správně poznamenal, že Černobyl patří ke snímkům, na něž je pětihvězdičková škála málo. Ale dodala bych, že významně k těmto pocitům přispívá fakt, že seriál přináší příběh (zde bohužel) ze života a tyto jsou vždy nejsilnější, je to takový dobrý katalyzátor kvality díla. Zde se podařilo opravdu všechno: režie, kamera, hudba, casting a v neposlední řadě vynikající herecké výkony, mimořádně přesvědčivé od herců, kteří nikdy totalitu nezažili.

• 1.7.2019  16:26
    Žraloci (2019)

Ve 14 letech se člověku všechno táhne jako tenhle film, kupodivu si na svoje léto ve 14 letech tak nějak pamatuju. Film mi onu táhlou nudnou atmosféru připomněl. Velmi zajímavé téma i prostředí, kde se film odehrává. Nicméně chvílemi to v kině bylo stejně nesnesitelné, jako je to někdy nesnesitelné s holkama ve čtrnácti. Kloubouk dolů, vystižení onoho podivného přerodného období se režisérce opravdu vydařilo. Co mi příliš nesedělo, byly zlomyslnosti na hraně, které prováděla nešťastně zamilovaná dívčina.

• 1.7.2019  16:34

Živý koncert Arethy s publikem v kostele je ohromným zážitkem pro všechny milovníky gospelu. O jeho energii a síle vypovídá skutečnost, že dodnes je toto album gospelů nejprodávanější na světě. Diváky potěší dobové účesy, oblečení a celkově autentičnost představení. I Sydney Pollack měl blažený úsměv na tváři:-) A Mike Jagger v obecenstvu mile překvapil. Všichni se dostali do varu, já nakonec taky:-)

• 23.8.2019  14:07

Na italský film vcelku zklamání... Trochu rozvleklé, ale zvědavý divák vydrží do konce. Budiž odměnou krásné záběry kamery. Když je někdo zoufalý, nemusí se chovat úplně jako blbec. Velmi dobré herecké výkony.

• 11.11.2018  11:13
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Velmi zajímavé téma, ale přišlo mi, že autoři ho nevytěžili úplně. Příběh diváka určitě zasáhne, ale skutečně dramaticky až na konci. Jinak celý film běží poklidně a vcelku nevýrazně.

• 2.7.2018  08:28

Černý policajt Ron se infiltruje do buňky kukluxklanu v Colorado Springs. Protože je inteligentní, je taky hodně vtipnej a jeho noví “kámoši” v kkk klubu mu skoro na všechno skočí. Ronovi vydatně pomáhá jeho kolega detektiv - pro změnu žid. Kluci si v téhle neobvyklé práci v utajení užívají dost legrace. Ovšem postupně atmosféra začíná houstnout. Hlavní hrdina filmu je skvělej frajer, kterému fandíte hned od začátku nejen proto, že má fantastický háro. Výborný příběh založený na skutečné události, skvělé dialogy, dobrý spád, výkony herců také. Prostě a fucking good piece of shit:-) Teda až do konce mi celé dílo přišlo v perfektní harmonii včetně občas trefných angažovaných hlášek - narážek na Trumpa. Myslím, že ve finále to Spike Lee s tou angažovaností přehnal, nebylo to nutné.

• 25.11.2018  19:58

Každý výborný film potřebuje výborný příběh. Od počátků dob, kdy lidstvo příběhy začalo zaznamenávat, je jasné, že ty nejlepší příběhy jsou vždy příběhy nikoli smyšlené, ale skutečné. Bohemian Rhapsody vynikajícím způsobem vypráví skutečný příběh života nejlepší rockové legendy všech dob: odvážného kluka s předkusem a jasnou vizí, který zároveň občas bojuje s pochybnostmi a omyly jako každý z nás. Jmenuje se Faruk Bulsara, ale celý svět ho zná pod jménem Freddie Mercury. Aby život za něco stál a mělo pak smysl příběh toho života vyprávět, k tomu je potřeba odvaha. A ta Farukovi od začátku nechyběla. Zanechal nám fantastickou muziku a tisícům dalších umělců nekonečnou inspiraci, která úspěšně políbila i tvůrce filmu Bohemian Rhapsody. Perfekní scénář, skvělá kamera - některé obrazy opravdu berou dech, precizní střih (famózní úvodní sekvence těsně před vystoupením na koncertu Live Aid - opravdu královský nástup filmu) a úžasný výkon Ramiho Maleka v hlavní roli (doufám, že dostane Oscara a my ho brzy uvidíme v dalších pořádných příbězích). A samozřejmě hudba!!! Bezkonkurenční, vysílající energii z pláten do posledního koutečku kinosálu. Bohemian Rhapsody je film, po jehož skončení zůstává celý sál zařezaně sedět, dokud nedojedou závěrečné titulky. A vy uvnitř sebe víte, že show must go on, aby život nebyl nuda.

• 15.7.2018  12:08

Utrácení času a hledání místa v životě v současném Egyptě. V druhé rovině velmi zajímavé téma: práce v hotelových resortech je pro mnoho Egypťanů snem a jednou z mála možností žít západním stylem života, mladí lidé tam odcházejí za svými sny, ale zůstávají částečně vykořenění.

• 11.11.2018  11:04

Parádní oddechový kousek, který Vás mnohokrát rozesměje. Mě autoři dostali hned v úvodních scénách replikami kající se Sandry Bullock: "Vedla bych prostý život, platila účty... " :-))) Myslím, že to je přesně to, co celou společnost žere, a tak nejednou sníme o životě out of the box. Fantasticky povedené scény a dialogy. Nápaditost scénáristů hodnotím vysoko. Nezapomenutelná scéna, kdy se šéf ochranky Metropolitního muzea rozplývá nad stránkami roztomilých malých čoklíků. Prostě každý máme svou slabou stránku:-) A kdo to vychytá, dostane se i k nejhlídanějším šperkům v New Yorku. Hej, a vůbec nevadí, co je a není pravděpodobný! Film je totiž zábava!

• 24.6.2019  17:34
    Ellen DeGeneres: Relatable (TV pořad) (2018)

Well, hodně zajímavý a moderní způsob stand-upu. Zároveň myslím, že pro Ellen poměrně odvážný krok stranou všech jejích současných velmi úspěšných aktivit. Ale to by nebyla Ellen, aby se neodvážila ke skoku přes skoro dvě dekády. Jedná se o stand-up, různé historky a vtípky, většina z nich dobře okoukaných ze života a mistrovsky vypointovaných, a proto lidi tak baví. A i když diváci by mohli mít pocit, že jsou to prostě jen dobré historky na stand-up, nakonec jsou všechny podobně jako korálky pěkně navlečeny na jednu pevnou šňůrku. A finální produkt jako krásné pestrobarevné korále z řemeslné dílny potěší pokaždé, když si ho obléknete. Ellen je zde neskutečně inspirující.

• 10.8.2018  08:53

Ke zhlédnutí mě přilákal zábavný originální námět hotelu pro gangstery v potížích, který kromě jiných služeb poskytuje i první pomoc. Nevím, jestli takový neoficiální hotel někde existuje, ale nápad se mi obchodně líbí a dokonce si dovedu představit celou řadu dalších doplňkových služeb, protože předpokládám, že každý gangster se minimálně jednou za život potřebuje na nějakou dobu zdekovat a ne každému se chce živořit někde v přírodě v Dominikáně nebo v horský chajdě strýčka Toma. Furt je lepší se zdekovat někam, kde má člověk servis z civilizace, hezký holky a i potřebnou dávku insulinu z rukou odborného personálu. Takže námět za mě skvělý, ale přišlo mi, že autoři nevyužili jeho potenciál. Dobrých 99% děje se odehrává uvnitř hotelu a mně takové “interiérové” filmy přijdou klaustrofobické, většinou mi nesedí, ale v případě Hotelu Artemis děj veškerou moji kraustrofobii dokázal rozbít. No vlastně jsem ji vůbec nezaznamenala. A pak scénáristé mě velmi, velmi pobavili hláškami odkazujícími k hercům. Když Jeff Goldblum v omámení anestetikem hlásí “Viděl jsem mouchu”:-) anebo nemocniční bodyguard pronáší směrem k Jodie Foster: “Asi jste spíš na kočky.”:-)

• 19.5.2019  11:25
    Hovory s TGM (2018)

Na film jsem byla zvědavá, protože jsem si moc nedovedla představit, v jaké formě lze "hovory" převést na plátno, aniž by to dopadlo jako moralizující přednáška. Myslím, že autorům se však úplně nepodařilo vyhnout se jakési moralistní hodince, a film tak skončil u podivného formátu ve stylu hraného dokumentu. Masaryk zde má chvílemi školitelský tón, nicméně postupně se vzájemný rozhovor stává napínavou a zajímavou podívanou.

• 9.9.2018  14:20
    Jan Palach (2018)

Kdybych měla shrnout stručně, pak je Jan Palach velmi silný film. Výborně vystihuje život mladého člověka, který poprvé vstupuje do neznámé etapy života mimo domov, do podnětného prostředí kvalitní univerzity, poznává nové přátele a učitele, díky brigádám cestuje po Evropě. Autorům se rovněž podařilo zachytit atmosféru, resp. atmosféry dotčeného období, tedy v první části filmu určitou volnost, naději a jakýsi elan vital před invazí a následně v druhé části postupné odumírání životní radosti a uvržení společnosti do deprese. Myslím, že to byl šok i pro diváky. Štěstí, že autor toto zkrátil na minimum. Velmi hezky sdělené doporučení mladému Palachovi z úst univerzitního profesora, aby cestoval: zjistíte, že kromě rybníků jsou na světě taky oceány. Paní Palachová dobře vystihla budoucí realitu po invazi: skončíme jako za protektorátu. Měla pravdu. Protektor je ochranář a instalovaní Rusové nás prý chránili. A jak se změnila funkčnost společnosti během normalizace? U pumpy zavřené nenadále během dne to okomentoval naštvaný zákazník: “Maj tam “přijdu hned”? To je tady furt. To je pumpa na hovno.”

• 8.9.2018  12:59

Jak tu jeden z kolegů píše “potřetí ve stejné řece”, dovolila bych si navázat, že možná je to stejná řeka, ale tentokrát ve stavu za dlouhého letního sucha, takže stojatá a nudná. Nikdy by mě nenapadlo, že je možné námět obřadných sadistických vražd zpracovat tak nudně, že nevydržíte v křesle ani u prvního dílu. Prostě jsem to vypnula a vrátila se k rozečtené detektivce. Nepodařené obsazení (Miroslav Donutil byl fakt úlet), postavy nemastné neslané a celkové takové trhané a pomalé. Dvě hvězdičky s přivřenýma očima.

• 1.7.2018  14:19
    Lítost (2018)

Pěkně velká ulítlost rozmáchnutá všemi směry života. Hlavní hrdina je magoros megalos:-) neboli velký magor, který ke svému životu nutně potřebuje lítost, je na ní obsedantně závislý. Takže člověku pak stačí jen trochu fantazie, aby zjistil, jaký mazec se rozjede, když se jeho žena zázračně probere z kómatu. No, hrůza! Sousedka mu přestane nosit pomerančovou bábovku, syn může bez omezení hrát na piano veselého Mozarta a chlápek v čistírně mu zase účtuje plný tarif. To si náš psycho hrdina nenechá líbit dlouho. Závěr skvělý, takové malé řecké Osvícení:-)

• 15.7.2018  12:04
    Mozaika (TV seriál) (2018)

Velmi zajímavý projekt, který otevírá novou kapitolu vývoje filmového oboru. Svět se vyvíjí každým dnem a v posledních deseti letech rychlost vývoje velmi akceleruje, takže je logické, že se konečně objevují nové progresivní filmové postupy. Samozřejmě jediný prvek, který výrazně ovlivňuje kvalitu díla a z celkového hodnocení nikdy nevypadne, je zajímavý příběh - i to se zde povedlo. Navíc je příběh úžasně realistický, a to nejen z hlediska scénáře, který jednotlivé postavy představuje neuvěřitelně opravdově, což může diváka zpočátku trochu zmást a může mít pocit, že se jakoby nic neděje. Opak je pravdou, postavy od počátku výborně hrají a nenajdeme žádnou postavu jednaznačně kladnou, neboť všichni lidé mají své slabosti. Skvělý výkon Sharon Stonové v roli manipulativní osobnosti Olivie Lake.

• 1.7.2018  14:13
    Muzeum (2018)

Zajímavý námět o velké krádeži v antropologickém muzeu v Mexico City v roce 1985. Zavítáme do každodennosti mexické rodiny v 80.letech a narazíme také na to, že člověk často neví, co se svým životem. “Lidi ze satelitu neumějí žít. Jen čekají, že se něco stane.” Určitá bezradnost, jak naložit se životem, se režisérovi podařila ztvárnit výborně. Jen mi přišla škoda, že tak učinil právě v tak pěkném námětu jako je velká loupež v muzeu. Upoutala mě hudba, občas těžkopádná, až na hranici kakofonie, ve správných okamžicích napínavá, ke každé scéně padla. Přesto všechno mě film nedokázal vtáhnout do děje. Nejspíš je třeba mít na podobná díla emoční rozpoložení.

• 29.6.2018  20:46

Příběh začíná velmi vtipnými scénami, zároveň při citlivém představení obyčejného života v současné komerčně založené společnosti. Jsme v tom uvázaní všichni. Postupně se přes humor dostáváme pod povrch běžných dnů, práce, pojetí partnerského vztahu a film tak přináší hluboké poselství. Za nejsilnější moment považuji sdělení zjevené Marie: “Toto všechno tady je Tvůj kostel, to jsi Ty.” Člověka přiměje ke smíchu i zamyšlení povzdech bohatého a stále chamtivého investora: je něco špatné na tom, chtít žít lépe?

• 24.3.2019  12:53

V tomto díle se povedlo všechno. Také proto vás autoři bez potíží udrží déle než tři hodiny bez dutání sedět a sledovat unikátní ságu 40 let. Navzdory své délce mi film "utekl". Vynikající herecké výkony, bravurní scénář, perfektní výprava, famózní hudba. Film si oskarovou nominaci bezesporu zasloužil a je škoda, že alespoň jednu z nominací neproměnil. Ovšem letos to byl i v kategorii zahraničních filmů opravdu silný ročník zejména díky Cuarónovu filmu Roma.

• 4.7.2018  07:43

Jak je krásné být mladý a čistý! Ale zkuste si čistotu duše udržet... Co je štěstí? Příběh o tom, že peníze nakonec dělají z lidí svině a že rodiče kvůli penězům dokážou své děti dohnat do neštěstí. Postupně. Nenápadně. A najednou sklapne past. Pro mě silný příběh. Ačkoli se odehrává v Kazachstánu, je pro českou současnost velmi aktuální. Je vlastně nadčasový. Nádherná hudba!

• 24.3.2019  14:20

Operace únosu Adolfa Eichmanna k soudu do Jeruzaléma je velmi zajímavé téma. Zde se podařilo získat i dobré herce, jejich výkony byly vesměs velmi dobré. Ocenění si zaslouží i historická přesnost. Přesto jakoby zde něco chybělo. Napětí zde najdeme, ale je to vše takové nějaké vlažné. Nakoukneme i mezi argentinské nácky, ale opět jakoby bez chuti. Průměrné dílo.

• 30.6.2018  21:02

Když si křesťané o sobě myslí, že jsou lepší lidi než ti ostatní. Když jsou křesťané tak sebevědomí, že druhé demagogicky soudí. Rádoby zodpovědní a uhlazení lidé, kteří nikoho nebijí, ale jde z nich mráz po zádech. V těch Státech to místy musí být fakt na hlavu. Vynikající výkon mladičké herečky v hlavní roli!

<< předchozí 1 2 3 4