Parisienne09

Parisienne09

okres Praha

• 19.5.2019  11:00

Bohužel podprůměrné dílo, ačkoli námět v sobě potenciál bezesporu měl. Film jsem viděla před pár týdny a v podstatě mi z něho žádný výrazný dojem nezůstal. Je to film, na který prostě zapomenete. A docela mi bylo líto, že jsem se nedozvěděla, kdo je Tomáš.

• 24.3.2019  14:31

Spielberg je Spielberg! Pohodové filmy, které vás nechají v klidu, netočí. Upřímně jsem zhlédnutí tohoto filmu nenápadně odkládala, protože virtuální realita se s tou mojí docela míjí. Ale pak jsem si řekla, že se kouknu kvůli Speilbergovi. A dostal mě:-) Fakt jsem ani nedutala, virtualita nevirtualita! Nejenže to bylo velmi napínavé, ale jak má Spileberg ve zvyku, divák dostane i pěkný humor. Vtípky typu Chucky a Mechagodzila byly opravdu vydařené. A při závěrečné bitvě svět kolem sebe už vůbec nevnímáte.

• 24.3.2019  14:25

Tenhle film mě docela dostal, až mě překvapilo, že jsem na něho nenarazila dříve. Velmi dobře zobrazena americká hospodářská krize 30.let. Až si člověk říká, jak to ti lidé zvládli? Evropu krize srazila na kolena a uvrhla do druhé světové války. Američané to zvládli. Ve filmu je dobře vidět americká hrdost - lidé si nechtěli brát podporu jen tak zadarmo. Film dostal dva Oskary a bezesporu si je zaslouží.

• 24.3.2019  14:20

Operace únosu Adolfa Eichmanna k soudu do Jeruzaléma je velmi zajímavé téma. Zde se podařilo získat i dobré herce, jejich výkony byly vesměs velmi dobré. Ocenění si zaslouží i historická přesnost. Přesto jakoby zde něco chybělo. Napětí zde najdeme, ale je to vše takové nějaké vlažné. Nakoukneme i mezi argentinské nácky, ale opět jakoby bez chuti. Průměrné dílo.

• 24.3.2019  14:13
    Milada (2017)

Ososbnost Milady Horákové si film rozhodně zaslouží a docela mě mrzí, že se to nestalo mnohem dříve. Nicméně toto dílo určitě mohlo být kratší a scénář lépe propracovaný, neboť místy je příběh poněkud povrchní. Bohužel průměrné dílo o zcela mimořádné osobnosti českých dějin.

• 24.3.2019  14:09

Vcelku napínavé soudní drama se zajímavým a dnes bohužel stále aktuálním tématem popírání holokaustu. Líbilo se mi zajímavé pojetí scénáristy, kdy se ze spravedlivého rozčilení strategicky mění ke klidnému a striktně právnímu přístupu "s klidem Angličana". Film by se měl dostat do školních osnov.

• 24.3.2019  14:03

Ačkoli jsem se na tento díl těšila, přijde mi nakonec asi nejslabší z celé série. Možná je to tím, že se Indy dožil nové éry - tedy moderní doby. Tím se to tak nějak překombinovalo. Ovšem důmyslné triky starých hrobek jsou stále stejně skvělé. Nakonec synek a svatba - no budiž... ale už to není ten starý Indy.

• 24.3.2019  13:59

Hustej katastrofickej film, při kterém vám hodně zamrazí, protože si uvědomíte, že je Země v dnešní globalizované době v podstatě velmi malá a že cokoli se přihodíl na opačné straně zeměkoule kdesi v džungli, může se hodně rychle dostat do centra vašeho města. Velmi dobrý scénář, divákovo napětí udržuje zcela přirozeně. Dobré výkony herců.

• 24.3.2019  13:51

Zajímavý film přináší útržky ze života slavného francouzského návrháře. Autoři dali důraz na kvalitní výpravu, velmi mě potěšily skvělé kostýmy a masky pro období 60. a 70.let ve Francii. Poněkud slabší scénář, nicméně za zhlédnutí stojí vynikající výkon madého Peirra Nineyho.

• 24.3.2019  13:44
    Nowhere Boy (2009)

Pro nekritické fanoušky Johna Lennona může být film nepříjemným překvapením vykreslující poněkud komplikovaný charakter pozdější hudební celebrity. Dílo dobře popisuje komplikovanou upnutou dobu, následně komplikované dětství a dospívání Johna s odloučením od matky a následně její tragickou smrt, ale také některé jeho nepěkné osobnostní vlastnosti. Kdo by čekal detailnější popis hudebního vývoje beatlesovské star, bude nejpíš zklamán, nicméně velká hodnota díla spočívá v dobře vykresleném vztahu dospělých, kteří Johna v jeho vývoji ovlivňovali.

• 24.3.2019  13:14

Nádherné téma Beethovenova života příjemně překvapí i absolutní hudební laiky. Kostýmy a celá výprava budiž důkazem, jak krásná a zajímavá byla doba klasicismu přecházejícího do romantismu. Příběh úžasně graduje, divák dostane celou řadu úchvatných záběrů kamery (např. obraz noční oblohy v rybníce). Vynikající výkon hlavního představitele Garyho Oldmana a hudbu netřeba představovat: divák dostane to nejlepší z nejlepšího Beethovena.

• 24.3.2019  12:53

V tomto díle se povedlo všechno. Také proto vás autoři bez potíží udrží déle než tři hodiny bez dutání sedět a sledovat unikátní ságu 40 let. Navzdory své délce mi film "utekl". Vynikající herecké výkony, bravurní scénář, perfektní výprava, famózní hudba. Film si oskarovou nominaci bezesporu zasloužil a je škoda, že alespoň jednu z nominací neproměnil. Ovšem letos to byl i v kategorii zahraničních filmů opravdu silný ročník zejména díky Cuarónovu filmu Roma.

• 24.3.2019  12:48
    Pavučina (1986)

Film jsem viděla v rámci povinného školního představení na gymnáziu. Autorům se podařilo - alespoň v mém případě - o sugestivní protidrogové dílo. Syrové ničím nepřikrášlené obrazy, špína, fyzická i duševní zoufalost. Na mě to rozhodně zapůsobilo.

• 24.3.2019  12:39

"Lidé u nás stejně jako v Americe jen žerou a nákupují, proto je nikdy nic nenapadne. Nezamyslí se, co se děje." Německo koncem 60.let, první poválečná generace v celém západním světe sčítá chyby svých rodičů a někdy jsou tito mladí tak radikální, nehumánní a nedočkaví, že sahají k extrémnímu řešení: vraždění svých oponentů. Autoři sebeušlechtilejších myšlenek zůstanou vždy pouze vrahy, pokud se prosazují bezohlednou formou terorismu. Velmi zajímavý moment, kdy tehdejší šéf německé policie výborně ztvárněný výkonem Bruna Ganze prorocky definuje terorismus jako formu budoucí války. Scénárista Berndt Eichinger odvedl vynikající výkon, perfektně nastudoval všechny dobové souvislosti nejen německé historie, ale také propojení mezinárodního terorismu již v tehdejší době. Vznikl tak napínavý a přitažlivý příběh, který po skončení donutí diváka klást si mnoho otázek. Jen závěr filmu mi připadal z hlediska událostí příliš přesycený. Celkově však výborné dílo.

• 17.3.2019  21:25

Jako to většinou bývá u situace s dobrou a špatnou zprávou, začnu tou špatnou: scénárista to podělal. Takže filmový příběh ačkoli podle úžasné literární předlohy skončil velmi podprůměrně. Doporučuji všem: přečtěte si knihu Simona Mawera, budete se od ní těžko odtrhávat a pochopíte mnoho nejasných momentů ve filmu. A teď dobrá zpráva: nemyslím, že režisér udělal chybu, když hlavní postavy pojal spíše chladnější a umírněnější v jednání. Skleněný pokoj není akční trhák ani doják typu Titanic. Stěžejní postavy příběhu patří k sociální elitě, chcete-li ke "smetánce", takže se nedokáží projevovat se živelností obyvatel žižkovských pavlačí. Za toto patří režisérovi dík, sladil moderní, jednoduchý, klidný, diskrétní a zároveň pouze rodině uzavřený dům s jeho obyvateli a zároveň tvůrci. Možná mohl dát větší prostor právě samotné vile, přesněji procesu jejího tvoření s von Abtem, pak bychom i lépe porozuměli jednání postav. Velmi mi sedla hudba, těším se na soundtrack! Co mě zklamalo, byl zvláštní a značně nepravděpodobný závěr filmu (citlivky, ať mi prominou, ale scénárista byl buď sjetej nebo hodně mladej). Nikoli kvůli vášnivé noci dvou šedesátnic, protože láska je mocná čarodějka a lidi baví v každém věku. Za holý nesmysl považuji rozhodnutí zralé ženy Liesel vrátit se kvůli jedné noci do marasmu socialismu. Pravděpodobné by bylo zorganizování odchodu Hany, když už scénárista trval na happy-endu.

• 2.2.2019  19:42

Tak mě tenhle á la remake pobavil! Je fakt, že scénář slabej průměr (spíš podprůměr), ale hlášky výborný a místy parádní efekty. Parta holek, které si sedly navzájem a jejich "asák" se nakonec dobře vyklubal. Asi nejvíc mě dostala taková blobost, ale smála jsem se hodně: "Nebuďte jako starosta z Čelistí!" :-))) Jsem přesvědčená, že tvůrci se při realizaci hodně bavili a na celkovém výsledku je dobrá nálady vždy přínosem!

• 2.2.2019  19:33
    Roma (2018)

Někdy si říkám, jaký by to bylo skvělý umět vidět život druhého člověka jeho očima. Nevím, jaké to je, ale po zhlédnutí filmu Roma vím, že to někdo dokáže - jmenuje se Alfonso Cuarón. Díky němu jsem navštívila Mexico City a opravdu prožila pár dnů s mexickou rodinou. Jejich radosti i strasti. Mám v sobě obtisklé všechny ty barvy různých prožitků, dokonce si vybavuju zvuk té čtvrti. Jak je každodenní život nestále v pohybu a jak je jeho obyčejnost krásná. Poetika místa dětství nás chytne za srdce, vybaví se nám zážitky, které si pamatujeme nadosmrti. Hm...a nemusela jsem nikam cestovat, prostě jsem zašla do kina. Francouzi říkají Chapeau! BRAVO, Alfonso!

• 2.2.2019  19:23

Tenhle film mě dostal. Napínavý a jemný smutný příběh o hlubokém lidském neštěstí a o tom, že život jde dál. Výkon Caseyho Afflecka v tomto filmu asi nezapomenu nikdy. Ani na tu zvláštní šedivou atmosféru, navzdory níž má člověk pocit, že někdy snad to slunce musí vyjít. Nevím, jak to režisér a ostatní lidi z týmu dokázali. Je to skvělý film!

• 2.2.2019  19:14
    Korporace (2017)

Výstižný snímek důsledků jednání ambiciózních zaměstnanců, kteří však v sobě nesou všechny rysy chování ovčího stáda. Dělají, co jim šéf řekne a pozdě bycha honit... Opravdu hnusný způsoby, o to hnusnější, že jsou pravdivé:-(

• 2.2.2019  19:06
    Jméno (2012)

Naprosto skvělá konverzačka, nádherně a srozumitelně popisuje vztahy a charaktery na krátkém časovém úseku. Bravo všem hercům, Babou zvlášť!

• 15.1.2019  22:11
    Kvarteto (2017)

Film nastavuje pověstné zrcadlo současné české společnosti. Lidé žijí zoufale prázdné životy; ve filmu vystiženo velmi trefně. Třicátníci se chovají jako teenageři. Tématem jsou vztahy, vztahy a zase vztahy - Češi jsou v nich přeborníci, v dosahování držení se v šachu, až je to k neunesení. Prostě negativní v každé situaci. Nesnesitelné matky přebornice vychovávají vztahové přeborníky. Film by měly povinně zhlédnout všechny české matky. Občas vtipné a trefné hlášky, např. “osud je v pivu”:-) Z rozplyzlosti se příběh line do pěkné katarze. Ke štěstí je třeba uspokojovat duchovní potřeby. Někdy není nejdůležitější, kdo s kým spí, ale co spolu lidé společně tvoří. Hustá, temná hudba.

• 15.1.2019  22:03
    Zaujetí (2017)

"Za blbostí stojí lenost. Takové to, když si člověk říká, že už toho ví dost." Člověk toho nikdy nemůže vědět dost. Ani namyšlený profesor. Zajímavý a odlehčený příběh z prostředí pařížské univerzity kombinovaný tématikou předsudků a rasismu. Vtipné, osvěžující s krásným přátelstvím na konec. Velmi povedená hudba!

• 15.1.2019  21:57

Nádherné, nádherné, nádherné! Představí se nám legenda Jerry Lee Lewis, hvězda rokenrolu, kterou u nás jménem asi mnoho lidí nezná, ale dovolím si odhadnout, že téměř všichni poznají tu super klasickou rokenrolovou melodii. Fantasticky představený příběh celého drsného života velmi mladé dvojice. Po zhlédnutí tohoto snímku by každý mohl pochopit, že v Americe nikdy nikdo na růžích ustláno neměl a že úspěch člověk získá pouze pílí, pílí, pílí a neutichající motivací. Hodně silný příběh vztahu hlavních hrdinů a skvěle zobrazené životní podmínky všech "ordinary people" v USA. Vynikající herecký výkon Dennise Quaida.

• 15.1.2019  21:46
    Tom a Viv (1994)

Velmi silný příběh založený na skutečném životním osudu básníka a jeho ženy, která trpěla duševní poruchou. Myslím, že autoři se velmi náročného úkolu zhostili výborně. Nešlo jim pouze o osud renomovaného básníka, ale v druhém plánu velmi nenásilně dokázali diváka přivést k přemýšlení a otázkám týkajících se složitého životního údělu paní Eliotové. No, řečeno ve zkratce: nakonec nevíte, kdo z dvojice trpí více, kdo je hrdina a kdo to nezvládl, život nikdy není černobílý. Výborné výkony obou herců.

• 25.11.2018  19:58

Každý výborný film potřebuje výborný příběh. Od počátků dob, kdy lidstvo příběhy začalo zaznamenávat, je jasné, že ty nejlepší příběhy jsou vždy příběhy nikoli smyšlené, ale skutečné. Bohemian Rhapsody vynikajícím způsobem vypráví skutečný příběh života nejlepší rockové legendy všech dob: odvážného kluka s předkusem a jasnou vizí, který zároveň občas bojuje s pochybnostmi a omyly jako každý z nás. Jmenuje se Faruk Bulsara, ale celý svět ho zná pod jménem Freddie Mercury. Aby život za něco stál a mělo pak smysl příběh toho života vyprávět, k tomu je potřeba odvaha. A ta Farukovi od začátku nechyběla. Zanechal nám fantastickou muziku a tisícům dalších umělců nekonečnou inspiraci, která úspěšně políbila i tvůrce filmu Bohemian Rhapsody. Perfekní scénář, skvělá kamera - některé obrazy opravdu berou dech, precizní střih (famózní úvodní sekvence těsně před vystoupením na koncertu Live Aid - opravdu královský nástup filmu) a úžasný výkon Ramiho Maleka v hlavní roli (doufám, že dostane Oscara a my ho brzy uvidíme v dalších pořádných příbězích). A samozřejmě hudba!!! Bezkonkurenční, vysílající energii z pláten do posledního koutečku kinosálu. Bohemian Rhapsody je film, po jehož skončení zůstává celý sál zařezaně sedět, dokud nedojedou závěrečné titulky. A vy uvnitř sebe víte, že show must go on, aby život nebyl nuda.

• 11.11.2018  11:13
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Velmi zajímavé téma, ale přišlo mi, že autoři ho nevytěžili úplně. Příběh diváka určitě zasáhne, ale skutečně dramaticky až na konci. Jinak celý film běží poklidně a vcelku nevýrazně.

• 11.11.2018  11:08
    Mumie (2017)

Zajímavý strašidelný film pro větší děti. Na můj vkus příliš klaustrofobický, tedy v uzavřených temných prostorách či podzemí, ale přiznávám, že fantasy filmy nevyhledávám. Ale příběh byl vcelku zajímavý. Tom Cruise mě v obsazení překvapil.

• 11.11.2018  11:04

Parádní oddechový kousek, který Vás mnohokrát rozesměje. Mě autoři dostali hned v úvodních scénách replikami kající se Sandry Bullock: "Vedla bych prostý život, platila účty... " :-))) Myslím, že to je přesně to, co celou společnost žere, a tak nejednou sníme o životě out of the box. Fantasticky povedené scény a dialogy. Nápaditost scénáristů hodnotím vysoko. Nezapomenutelná scéna, kdy se šéf ochranky Metropolitního muzea rozplývá nad stránkami roztomilých malých čoklíků. Prostě každý máme svou slabou stránku:-) A kdo to vychytá, dostane se i k nejhlídanějším šperkům v New Yorku. Hej, a vůbec nevadí, co je a není pravděpodobný! Film je totiž zábava!

• 11.11.2018  10:46
    Oscar Wilde (1997)

Film určitě potěší všechny příznivce staré dobré Anglie 19.století. A všichni ostatní filmoví fandové dostanou skvělý napínavý film s výbornými hereckými výkony, kde Stephen Fry exceluje. Myslím, že byl skvěle zvládnutý casting, masky i kostýmy, protože jak zde kolega Anthony správně podotýká: Stephen Fry ve filmu JE Oscar Wilde. Z vedlejších postav se výborně podařila matka Oscara Wilda v podání Vanessy Redgrave.

• 10.10.2018  17:51

Nádherný tzv. spagetti western, dnes již klasika. Lidská hamižnost nezná nikdy mezí, zde konkrétně nešlo o nic jiného než o pozemky a vodu - o území a vzácnou komoditu vody lidé bojovali, bojují a bohužel i nadále bojovat budou. Je zajímavé zhlédnout formu tohoto boje v době vzniku Států. Výborná gradace napětí. Modré oči zloducha Franka v originálním podání Henryho Fondy jsou nezapomenutelným diváckým zážitkem. Krásná Claudia je neodolatelná a hudba Sergia Leoneho je třešničkou na opravdu vynikajícím filmovém dortu.