Parisienne09

okres Praha

1 2 3 4 následující >>
    • 30.6.2018  20:52
    Via Carpatia (2018)

Upřímně zatím nevím, co si o tomto filmu mám myslet. Netuším, co chtěli tvůrci sdělit. V oficiálním obsahu kromě jiného stojí intimní nezávislá road movie; asi jo, ale hodně nudná. Záběry z cesty autem mohly být o polovinu kratší. No a pak už tam toho moc nezbývá.

• 29.6.2018  20:46

Příběh začíná velmi vtipnými scénami, zároveň při citlivém představení obyčejného života v současné komerčně založené společnosti. Jsme v tom uvázaní všichni. Postupně se přes humor dostáváme pod povrch běžných dnů, práce, pojetí partnerského vztahu a film tak přináší hluboké poselství. Za nejsilnější moment považuji sdělení zjevené Marie: “Toto všechno tady je Tvůj kostel, to jsi Ty.” Člověka přiměje ke smíchu i zamyšlení povzdech bohatého a stále chamtivého investora: je něco špatné na tom, chtít žít lépe?

• 22.6.2018  07:36

Přelom 19. a 20.století, rozkvět umění, nádherná rakouská příroda, psychoanalýza. Úspěšný muž v letech, umělec - ale nikoli nonkonformní, a mladá krásná žena - umělkyně obklopena mladými umělci z tehdy ještě undergroundového uměleckého kruhu, ačkoli dnes za jejich díla platíme závratné sumy. Poznáváme Gustava Klimta, Waltera Gropia, Carla Molla. Začíná partnerská hra na přetahovanou, v níž nezvítězí ani jeden. Můžeme přemýšlet o všech indiciích, které nám autoři filmu předloží. Jak moc bylo odlišné prostředí, ve kterém Gustav Mahler a Alma Schindlerová vyrůstali? A jak jejich prostředí utvářelo jejich osobnost? Velmi nenásilně nám pomůže Sigmund Freud. Myslím, že se autorům dílo s tak zajímavým námětem podařilo!

• 30.4.2018  13:50
    Tvář vody (2017)

Krásný pohádkový příběh pro dospělé, kde je Vám hned jasné, kdo je padouch a kdo hrdina. Fantaskní atmosféra vzdáleně připomínající Amélii z Montmartru kombinovanou Kráskou a zvířetem - napsáno v nadsázce! Ve filmu jsou dobře vyjádřeny lidské zlo, násilí, zbabělost i odvaha a boj za správnou věc. Nádherná hudba a velmi přitažlivá podívaná, zejména v první části filmu do únosu vodního muže. Pak se nit příběhu vinula všelijakými směry a dosti trhaně. Řemeslně výborné dílo, ale klidně by mohlo být o čtvrthodinku kratší.

• 6.4.2018  22:43
    Válečná generace (TV seriál) (2013)

Pro mě nejlepší válečný film. Takhle nějak to skutečně bylo. Bez rukaviček. Bez pompy. Žádná hrdinská óda ani jednoznačné dělení na správňáky a bestie. Všichni lidé ve všech zemích jsou v podstatě stejní. Kdyby Hitler byl Čech nebo Francouz, národní masy by se chovaly obdobně jako kdysi Němci. Neuvěřitelně dobrý příběh a zároveň historicky čistý. Skvělé filmové zpracování, vynikající herecké výkony a nádherná kamera. Tento film by se měl stát nedílnou součástí školních osnov pro teenagery.

• 18.3.2018  17:57
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Vynikající kriminální příběh zasazený do Berlína v době Výmarské republiky - prvního skutečně demokratického uspořádání Německa, které však bohužel mělo velmi krátké trvání. Filmaři předvedli husarský kousek, zejména pokud velkorysou výpravu scén, kostýmy, exteriéry i interiéry. Jejich realizace legendárního Moka Efti baru s luxusní restaurací a kabaretem je famózní. Ano, coby fanoušek kulturní historie Evropy 20.-30.let se nechávám unášet. Vynikající zobrazení každodennosti obyčejných Berlíňanů živořících v sociální i materiální bídě a logicky toužících se z ní vymanit za každou cenu a aspoň na část dne zapomenout na krutou realitu třeba jako prostitutka v Moka Efti baru. V tom všem napínavý thriller postupně se odhalující v několika rovinách včetně té nejkřehčí - politické. Moka Efti bar skutečně existoval, vlastnil ho bohatý Řek s italskými kořeny Giovanni Eftimiades. Moka Efti byl pomyslný pupek Berlína, kde jste sehnali všechno, uzavíraly se tu obchody, chodilo se sem za sexem, na kafe (údajně jich tu udělali až 25 tisíc denně!), na lajnu koksu, k holiči i na čerstvé ústřice. Oh, a úvodní, resp. závěrečná taneční píseň - spadnete do děje ani nebudete tušit jak! Výborné! výborné!! výborné!!!

• 18.3.2018  15:26
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Tak tento seriál má úžasné entrée! Je zajímavé sledovat vývoj scénáře. Temné, aktuální, jemně angažované - a to je ok. Šumava je nádherná. Její obyvatelé mohou působit zvláštně. Když Šumavu navštívíte, většinou vás tzv. chytí a nepustí. Má v sobě něco magnetického, takže se o ni začnete blíž zajímat, něco si přečtete a najednou v hloubi duše cítíte určité rozechvění až znepokojení. A to Vzteklina divákům servíruje přímo mistrně!

• 18.3.2018  15:18

Příběh krutý a krvavý přesně jako válka sama. Myslím, že ve skutečnosti to tak nějak podobně bylo. Všichni kluci i chlapi, kteří se do války těšili, byli na frontě krutě vyděšeni, ale už nešlo udělat krok zpět. Musíš zabít nebo budeš zabit. Někdy se musíš obětovat nebo zemře mnohem víc nevinných. Dilemata pro nás nepředstavitelná, ale několik desítek let před námi byla pro vojáky téměř na denním pořádku. Výborné herecké výkony i scénář, film mě držel v křesle.

• 18.3.2018  15:13

Film, na který nikdy nezapomenete. Ledovou bouři jsem viděla dvakrát a ráda se k ní vrátím znovu. Příběh starý jak lidstvo samo o tom, kterak dospělí svým amorálním chováním duševně mrzačí své děti a o tom, že v životě dost věcí může dopadnout špatně.

• 18.3.2018  12:20
    Babi (2015)

Úsměvný příběh o náhledu na život tří po sobě jdoucích generací žen, z nichž nejstarší - babička - je lesbická alternativní básnířka. Dcera - tvrdá byznysmenka se od stromu odkutálela hodně daleko a vnučka má momentálně větší problém než neporozumění s matkou. Mám pocit, že všechny tři herečky podaly dobrý výkon, ale scénáristicky mi to přišlo takové zbytečně rozsekané.

• 18.3.2018  12:13

Velmi zajímavý příběh odehrávající se v několika rovinách. Mladá úspěšná redaktorka náhodou objeví zapomenutý talent své sousedky Lucy, která žije se ženou v bohémské komunitě umělců - všichni propadli v podstatě určité beznaději. Setkání Lucy se Syd přináší naději zlomu doposud otupělého života z veřejnosti ztracené talentované fotografky. No, tak mě napadá, kolik lidí na světě žije s pocitem beznaděje, že to všechno, co děláme, vlastně nemá smysl. K tomu člověk vůbec nemusí být fotograf. Význam příběhu je podstatně hlubší než by se na první zhlédnutí zdálo. Naděje zlomu se začíná měnit v malý plamínek a postupně přihořívá. Naděje jako skutečný důvod našeho bytí. Ale někdy je ten plamínek příliš slabý.

• 11.3.2018  13:58
    Výkupné (1996)

Kro máte rádi temné thrillery, neváhejte. Ron Howard skvěle graduje a scénáristé také odvedli parádní práci. Film překvapí hned několikrát a navzdory tomu, že Mela Gibsona mám pevně zasazeného coby darebného policistu Riggse ze série Smrtonosných zbraní, tady mu poněkud netradiční role sedla výborně.

• 11.3.2018  13:49
    Spotlight (2015)

O tom, kterak slušná společnost dokáže aplikovat dvojí metr. Proč? Ó ne! Co je to za otázku? Samozřejmě pro peníze. O nic jiného, co svět světem stojí, nikdy nešlo, když "slušná" společnost pokaždé něco prostě "přikryje". Výborný scénář, skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav, které se od malých ústupků a přehlédnutí musejí potýkat s vlastním svědomím a nakonec udělat odvážný krok.

• 11.3.2018  13:41

Velmi zajímavé téma z moderní historie USA. Skvělé herecké výkony Meryl Streep a Toma Hankse. V konverzačním filmu se jakoby nic neděje, což někteří kolegové komentátoři zde snímku trochu vyčítají. Ale v tom je právě kumšt režiséra a scénáristů, že vás přes všechny ty dialogy drží přilepené na plátně a vy můžete pozorovat ohňostroj svých vlastních emocí. Přiznávám, tady u nás v Česku v této době nemůžeme být jaksi zenově neangažovaní, pokud jde o svobodu tisku.

• 11.3.2018  13:19

Na příběhu Zineb El Rhazoui můžeme nahlédnout na islámský svět z jeho vnitřku, a to v současné době v Maroku. To je jedna z rovin dokumentu. Druhou rovinu, kterou si divák může postupně odhalovat sám, v samém závěru velmi otevřeně podá sama protagonistka příběhu: kam vede politická "korektnost" nebo strach? Podle sdělení autorů i Zineb tento film odmítly vysílat všechny francouzské televize.

• 27.2.2018  08:09

Víte, nikdy by mě nenapadlo, že mě tak pohltí film, kde mi bude téměř jedno, kdo byl vrahem, a přitom si nedojdu do lednice pro colu, protože mě děj doslova přitluče do křesla. A takové jsou Tři billboardy. Upřímně, váhala jsem mezi 4 a 5*, dávám 90%. Jo, tu colu jsem si fakt nedolila:-)

• 27.2.2018  08:05
    7 životů (2017)

Myslím, že tento snímek je především akční a sci-fi. A zdůraznila bych zařazení akční. Velmi rychlé, občas pro mě příliš nenavazující sekvence. Nicméně skutečně zajímavý námět, který ke škodě snímku autoři scénáře plně nevyužili. Celý film mi přišel takový těžkopádný. Finále zajímavé.

• 11.9.2017  20:40
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Zoufalé, zoufalé, zoufalé. Scénář, dialogy a bohužel i herecké výkony. Nerozumím tomu, že seriál v této "formě" vypustili do éteru.

• 10.3.2017  15:28
    Julek (1979)

Info pro mladší ročníky: na základní škole jsme tento film museli zhlédnout povinně, byly na něj organizované "zájezdy" celých tříd.

• 14.2.2016  23:20

Nejnudnější erotický film všech dob. Má sice charakteristiku "romantický", ale romantický také není. Jen plytký stejně jako herecký výkon Dakoty Johnson, která je majitelkou hezké tváře a nulového charisma. Před hodnocením jsem si přečetla i knihu v očekávání, že zklamal scénárista. Nezklamal. Z knihy bez příběhu se dobrý scénář vyždímat prostě nedá. Scény jsou zkratkovité a divákovi nedávají smysl. Rozesmál mě proslov pana Greye na univerzitě při předávání absolventských diplomů, jeho starost, aby američtí studenti netrpěli hladem:-) Jediný přínosem zůstává dobrá muzika!

• 14.2.2016  22:51

Film získal titul Italská komedie roku a podle mě právem. Je to samozřejmě komedie, ale zároveň v sobě nese prvky lidských dramat nejen v podání hlavní postavy asi padesátileté Rosalby, kterou její rodina zapomene cestou na dovolenou na benzínce. Rosalba si tedy udělá svou vlastní "dovolenou" ze svého celoživotního zaměstnání ženy v domácnosti a během ní potkává zajímavé postavy s větší či menší životní tragikomičností, jejichž osudy se zajímavě prolnou na zajímavém místě se zajímavou poezií v podání melancholického Bruna Ganze. Poznáme všední život Benátek očima Benátčanů v jejich malebnosti i zločinu. Výborný výkon Licie Maglietty v hlavní roli.

• 14.2.2016  22:44

Velmi dobrý film, protože má dobrý příběh s nádherným poselstvím, že bojovat o každý lidský život má cenu. Spielberg prostě nikdy nezklame. Ocenila jsem výpravu zejména ve velmi přesvědčivých scénách z Východního Berlína. Počasí mrazivé, příběh však velmi živý, plný "horkých" momentů. Film velmi reálně přibližuje obraz života v době studené války, kdy se děti v amerických školách učily, jak se zachovat v případě výbuchu nukleární bomby. Scénáristicky lehká a zároveň skvělá replika: "Vy nemáte obavy?" "Pomohlo by to?" Vynikající herecký výkon Toma Hankse.

• 14.2.2016  22:42

Je pravda, že Leonardo toho v tomto filmu moc nenamluví. A v podstatě ani nenachodí... Citlivky nechť mi prominou;-) Přesto byste film neměli minout, výborně zachycuje drsnou atmosféru Jižní Dakoty v první polovině 19.století. Skvělá práce kamery a neotřelá scénáristická řešení, která jsou v případě poněkud jednotvárné scenérie zasněžené krajiny opravdu potřeba. A možná proto mi přišlo, že by na kvalitě filmu neubralo, pokud by režisér putování sněhem o 20 minut zkrátil. Výborná výprava a kostýmy.

• 14.2.2016  22:40

Někteří recenzenti tomuto výjimečnému dokumentu vyčítají, že se nevěnuje detailněji některým událostem souvisejícím s životem Lídy Baarové, např. smrt její matky, později sestry, nemoci otce. Myslím, že na hodnotě filmu to v žádném případě nic neubralo, tento je totiž opravdu o životě Lídy B. a její život byl tak bohatý a plný zvratů, že mě doslova přibil do sedačky hned na začátku a až do konce! Ocenila jsem zejména mistrovský střih dobových záběrů, ukázek z filmů L.Baarové a rozhovoru režisérky dokumentu s LB v devadesátých letech, kdy již žila ve svém salcburském bytě osamocená. Kromě jiného může divák obdivovat eleganci pražských ulic ve 30.letech v kontrastu s rokem revolučním 1948. Nadchly mě i záběry meziválečného Berlína, na nichž je vidět živost a živelnost evropského velkoměsta před válečnou zkázou, a samozřejmě vzácné ukázky z italských filmů LB. Rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 14.2.2016  22:38

"Minulý týden mě nemiloval nikdo. Teď mě milují dva lidé a jsou úplně stejní!" Replika Cecílie výborně vystihuje příběh s velkou fantazí tak typickou pro Woodyho Allena. Máte-li rádi jeho film Alice, která vznikla o pět let později, budete ve svém živlu! Celý příběh má hned několik překvapivých point, samozřejmě včetně karikatury chování filmového byznysu. Skvělá Mia Farrow!

1 2 3 4 následující >>