Lucy39

Lucy39

Česko

<< předchozí 1 2
    • 23.1.2021  12:20

po dlouhé době jsem se s dětmi nedívala na animák z donucení :-) krásné výtvarné zpracování i příběh, včetně nevařící mamky, souseda ruského cirkusáka, smutný domov a fantazijní "druhý svět".. člověka hned napadne analogie s Alenkou, ale tohle je lepší :-).. včetně výsledku, že není každá dobrá pečínka to, co se nejdřív zlatě třpytí ...

• 25.12.2020  15:24
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

a já kritiku nesdílím ! krásný námět i výprava, super narážky na hvězdné soustavy aspol. (třeba záběr na klíče od Malého vozu a Velkého vozu vtipné :-).. překvapivě krásné pojetí "nebes".. Kotek holt lamač srdcí úplně není a princeznu by člověk radši viděl českou, ale v tomhle ústupek koprodukci chápu a hlas "Bibi z Ordinace" :-D k ní náhodou sedl jak zadel na hrnec.. Sokol, Aňa i Tereza mne bavili moc a celkově na českou pohádku příjemné překvapení po všech kýčovitých čertech, vodnících a troškovinách :-) 4/5

• 22.12.2020  17:35
    Sněží! (2019)

pro mne zcela bez příběhu a bez děje.. jen o pocitech a internu jedné rodinky..... poetika, pěkná příroda a příjemně zahráno, ale to je pro mne vše.

• 22.12.2020  14:35
    V síti (2020)

2500tisíce úchyláků za pár dní napíše třem "dvanáctkám", honí si u toho a vydírají.. nechutné a ačkoliv by se to mohlo zdát normálně orientovanému jedinci neuvěřitelné, tak je to bohužel Realita... Jako matka 12letých dcer počin kvituji o to více, právě jsme se společně dodívaly a jsou šokované přesně tak, jak jsem potřebovala.. snad se jim dokument vryl dost pod kůži, aby věděly "vo co go"...

• 22.12.2020  12:19

Za mne krásné scenérie i příběh... Ano, občas zvláštní a těžko uvěřitelné skoky, ale na kluka i Vicu se dobře koukalo :-) hlad ve skalách na jeho figuře následky nenechal :-D konec byl dojemný, Budař bezkonkurenčně skvělý a přesně charakterově vystřižený nácek, já se tedy nenudila a za vidění to stálo.

• 18.12.2020  17:31
    Toman (2018)

Parádní!!! Nikdo z nás tam nebyl..dost dobrá sonda !!

• 6.11.2020  15:24
    Dávno ztracená dcera (TV film) (2018)

kdyby mi zmizela malá dcera a nikdy se nevrátila, tak bych taky možná psala knížky o králíčkovi a na stará kolena se pomátla... náhodou od hlavní hrdinky (matky) skvěle zahráno... jako nenáročný (spíše ženský) film na covidový čas klidně... u mužů chápu rozčarování, manžel by nedal ani deset minut :-)

• 12.10.2020  14:58

vůbec nemyslím, že je to tak zlé... JEN se na film člověk musí podívat z velkého nadhledu... :-) pravděpodobnost střídavé péče na manžela je sice nicotná, ale zápletka poměrně vtipná, konverzace někdy toporná a pár scén nepovedených, ALE celkově velmi pobavilo..jako oddechovka, když člověk nic nečeká, OK

• 6.9.2020  22:09
    Otec rodiny (2000)

ano, velmi sentimentální.. no a co :-) já se za svou slabost na romantiku nestydím... typově velmi srovnatelné s Městem andělů.. krásně jsem si poplakala :-D a filmu říkám : To jste jednou takhle nechutně bohatý single luxusně oděný ředitel na Wall-streetu... A ráno se probudíte v domku na předměstí jako prodavač pneumatik, děti, manželka, místo obleků svetr , uslintaný pes a divní kámoši na bowlingu, který ani neumíte hrát.. 🙈🤣 Leč ve finále zjistíte víte CO - že to druhý je stejně lepšííííí 🙈🤣😍😘 jsem si nádherně zabrečela a všem plačkám vřele doporučuji 😍 .... Za prachy se to opravdové Štěstí prostě fakt koupít nedá... A kdo píše o úchylnosti - tak za mne Naopak - je to o tom, že stejně Rodina a láska je nejvíc..

• 31.8.2020  18:29
    Šarlatán (2020)

celá gay-retro-story mne rozhodně nezklamala.. jinak na asáka dobrý pohled pro ženu :-) monstr proces mi přišel už nepravděpodobný, takže jsem dohledala, že ve skutečnosti "trojan" dostal jen tři roky za zatajování příjmů režimu :-D jak typické :-) ovšem to by umělecký záměr zabilo :-D kamera a detaily moči čarovné :-) obecně letos nejlepší zážitek ze (skoro) českého filmu

• 3.2.2020  18:15
    Přes prsty (2019)

nechápu tolik kritiky !! Langošova jedna z TOP rolí, holky krásné, příběh vtipný, se smyslem pro gradaci.. fajn hlášky, hodně jsem se zasmála - a o to u komedie jde ! Manžel volejbalista na kritiku nereálnosti dalšího vztahu mezi hráčkami tvrdí, že to neznáte Vojejbal :-) prostě není vyloučeno, že by trojúhelník překonaly - kvůli mistrovství.. takže za mne i manžela Super oddechovka, když mi tečou slzy smíchu, tak to špatné být úplně nemůže.... Bezva hudba, pěkné podívání, nebyla bych tak krutá...

• 5.1.2020  22:25
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

rozdíl oproti 1.sérii v odkrytí větší krutosti a intrik.. velmi dobré.. krásné herecké výkony v čele s Kotkem, tleskám :-) po dlouhé době dobrý počin České televize... Krásný vhled do praktik tehdejší církve a dvora, skvělá atmosféra, výprava a kostýmy, potěšilo, pobavilo.

• 28.9.2019  21:54
    Anna (2019)

Pro mne jedna z nejlepších "špionážních" story ze studené války.. pravda, někdy překvapí skoky plus mínus rok, dva, tři.. a co jste viděli je vše špatně.. :-D což je nakonec vlastně největší zábava.. a největší kur.a je samozřejmě místoředitelka KGB :-) kdo má rád tohle téma, vidět musí, názor si udělá sám.. Kdo nerad skáče v čase a nemusí cold-war nechť přeskočí ..

• 28.9.2019  21:52

jak se naučit býti kurwou KGB.. co k tomu dodat...

• 18.9.2019  23:12

čekala jsem doják a nachystala kapesníky.. ovšem přišla movie o cestě klučíka epizodami úchyláků... navíc tříhodinová.. takovýto slepenec nešťastných až tragických událostí by se v reálu nikomu nemohl stát ani v období války.. ale filmový zážitek to samozřejmě byl.. i pár postav bylo uvěřitelných a celkově byl příběh silný.. o tom, jaké nechává zlo stopy na lidské psychice... obrazy krásné a pár z nich mi utkvělo v paměti už zřejmě navždy...

• 12.5.2019  20:53
    Bába z ledu (2017)

absolutně uvěřitelné a ze života.. až šla občas husí kůže.

• 15.3.2019  18:21
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

velmi OBOHACUJÍCÍ...... není nutné k tomu nic dodávat.. nutné je to vidět a prožít :-) ♥

• 15.3.2019  18:18

a proč NE !?? proč se jen nepobavit , nezasmát.... za mne - účel splnilo, námět sice lehounce ukraden od M. Gibsona, Aničce to občas i moooc slušelo a Langoš jako vždy skvělý.. nevím, koho to pohoršilo, mne rozhodně ne :-)

• 14.6.2018  12:41
    Laputa (2015)

Nebýt vynikající Terezy, tak se na toto zmatené dílo snad ani nedalo dokoukat.. Pořád jsem čekala, kdy začne Příběh.. nezačal.. Děj je prostě nulový... Jen pocity, vztahy, sondy do mladých rozháraných duší..

• 31.3.2018  11:59
    Řachanda (2016)

asi po 15minutách nesmyslné přehlídky stupidního "humoru" si moje osmiletá dvojčata- která by ZŘEJMĚ - měla být cílovou skupinou tohoto díla - vytáhla - jedna lego, druhá mobil..... tak nějak myslím, že psát cokoliv dalšího, je zbytečné.

• 26.3.2018  16:10

Úžasné lidské drama, kamera, hudba i tempo. Skvělé herecké výkony a téma.. o tom, jak se bojuje..i pochybuje..jak je důležitá odvaha. Jen škoda, že stejně odhodlaná k boji s ďáblem nebyla Anglie o dva roky dříve, když nás obětovala... A propos - jeden z posledních dialogů : "Změnil jste názor?" "Ten , kdo nezmění názor, nezmění nikdy nic..".

• 19.3.2018  20:06

vydýchala bych blbé triky i nepodařené scénky s rádoby erotickým podtextem, ale to nechutné mega-prdění profesorovy rodinky u večeře opakující se každou vteřinu (aneb opakovaný vtip přestává být vtipem) už fakt ne.... jedna z blbějších Murphyho komedií, kterou si můžete nechat s klidným svědomím ujít...

• 17.3.2018  15:22
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

z tohoto seriálu se stal v podstatě sit-com... s naprosto nereálnými vztahy a zápletkami.. někam se ty reklamy holt umístit musí, no...

• 6.3.2018  20:18
    Novitiate (2017)

zajímavý pohled na dobu těsně po druhém vatikánském koncilu v návaznosti na jakousi modernizaci církve a zjm. odebrání speciálního statutu jeptiškám - ze kterých se stal "katolík jako každý druhý", který může nosit "šaty jaké chce".. očima mladé hezké a hledající novicky - situace celkem dost k nezávidění... Zejména když i stará scvrklá matka představená leží v takové chvíli na zádech pod křížem a mluví se svým "manželem" , kterého nikdy neviděla, o tom, že ji opustil, ale že mu zůstane věrná... V takové chvíli může být opravdu více uspokojivé vzít někoho živého za ruku... Herectví nepřestřelené a výprava i hudba přesně jakou čekáte a jaká tam patří.. za mne ****

• 3.3.2018  22:19
    Milada (2017)

Jsem opravdu v úžasu, jak je na ČSFD každý svatý a v historickém obrazu včetně odhadů kdo co jak měl říct a jak měl Masaryk skákat či neskákat.. a dokáže v polovině případů hodit ODPAD na Film, který je pozoruhodným dílem o tom absolutně nejdůležitějším ! : o Svobodě, Rodině a o Lásce.. Je tedy pravda, že já bych na Miladině místě jako Matka emigrovala když ne v r. 1947, tak někdy kolem 1/3/48 rozhodně ANO - ale to by se zas o mě netočily filmy, že... Spád i hudbu měl film takový , jaké k tomu patří... Původně jsem si myslela, že tento koment začnu slovy : Největší paradox je vidět tento film v původním znění s českými titulky.. původnímu znění totiž - až na Mrazíka (kterého zabije :-D) - dávám zásadně přednost.. - ale vlastně to nakonec tomu zážitku dalo jakýsi nadhled.. No a obecně pro mne hlavně opětovné utvrzení v tom, že mezi nacisty a komunisty skutečně nebyl žádný rozdíl /soudruh Filip promine..i s ohledem na mého oběšeného pradědečka, který vydýchal znárodnění všeho, ale vyhnání s poslední místnosti určené pro jeho život už fuckt ne... /.. Dnes už díkybohu neženeme dítka základní školou povinná do kin na Auroru, ale tenhle snímek svým dětem v pravý čas pustím. A pro Tsunami - vůbec si nemyslím, že by zde Chýlková byla špatná a je jen naprosto logické, že ji soudruzi k bonzování přiměli.. čímž se vracím k začátku pointy celého příběhu.

• 3.3.2018  18:49
    Nevinnost (2011)

.. až do konce si nejste jistí - vinou či nevinou... chvílemi fandíte a chvílemi ne... a hlavně těmhle hercům to vše věříte od první minuty až do titulků...

• 27.2.2018  21:25
    Proroctví (2009)

Když smícháte žánry katastrofický, sci-fi a mystery se spoustou dobrých efektů, mrtvol a trochou husí kůže, vznikne z toho zvláštní koktejl... srdceryvné odvádění dětí ufony a nasledný střih do snad jiného filmu celkovému dojmu z tohoto mišmaše neprospělo.. ještě že na toho Cage se tak dobře kouká 😎

• 11.2.2018  14:35

.. nebyla bych vůbec zlá a kritická.. Cage s hárem je naprosto boží, zloduši vydaření, hošík - učeň krásně a správně naivní - navíc se slabostí pro fyziku (čímž si musí získat 90% dívek, páč my umíme obvykle jen pár vzorců - a to ještě blbě... :-DD . s dračím prstenem bychom se samozřejmě realizovaly úplně jinak :-DD) .. jeden z mnoha čarodějných filmů.. ale má dost fajn scén, efektů a občas i humor (důchodcovské boty s gumovou podrážkou třeba... :-D nebo scéna z metra, kdy se rozhýbe popelnice na zloděje..) .. za mne fajn.. když nečekáte bůh víc co.. neztotožňuji se naprosto s názorem, že má jít o nudu.. spíše jen se dost nabízí srovnání třeba s Harrym Potterem a Tam pak samozřejmě má co dohánět.. Kvůli Nickolasi dávám 4 ze staré lásky :-D

• 5.2.2018  17:16
    Tvář vody (2017)

šedá a temná doba studené války - proto film o moc více barev nemá, laboratoř většinou zborcena krví či ukousnutými prsty hlavního zloducha.. a příběh dobra a zla - to nikdy neomrzí ♥ pro mne vyšší stupeň E.T. a vůbec mi nevadí, že hlavní hrdinka je uklízečka (no a co ??)a hlavní hrdina zas příšera (nn, on je dávný africký Bůh, přeci...).. od 2/3 filmu mám napuchlé oči a pokud máte rádi romantiku , tak rozhodně doporučuji... oceňuji i snahu autora o objektivitu /abychom až tak příšeře nefandili - tak sežrala domácího mazlíčka - kočku/, zato ale darovala malíři dávno ztracené vlasy a olízala sama sebou způsobené rány..... souhlasím, že více přízně tento film najde u žen, ale proč nemrknout na monster-podvodní-love story :-)

• 5.2.2018  14:21

jelikož jsem ostřílená majitelka tchýní (počet uvádět nebudu :-D) musím říct, že i přes silně oddychový žánr jsem se velmi pobavila... Fonda to rozjela "na plný pecky" a pokud nebudete čekat umělecký zážitek a půjde Vám jen o zábavu - přičemž snesete žánr romantických amerických komedií s koncem předvídatelným od třetí minuty stopáže - pak směle do Něj :-) PS : věřím, že vysoké procento rozpočtu sežraly naprosto úžasné Fondiny modely :-D

<< předchozí 1 2