Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Poslední recenze (128)

plakát

Počátek (2010) 

I přes řadu výhrad, které k Nolanovu poslednímu snímku chovám (totální absence psychologie postav vyjma hlavního charakteru, poměrně kýčovité naroubování rodinného motivu a svým způsobem i relativně banální zápletka bez jakéhokoliv přesahu), nelze hodnotit jinak, než absolutoriem. Snímek oplývá tou správnou revoluční aurou, která na člověka sálá z plátna pouze několikrát za život. Tím samozřejmě nemíním "pouhý" vizuál. Nolan je skutečný kouzelník a je neuvěřitelné, jak přehledně a poutavě prolíná několik dějových linií. Nezvykle dlouhý úvod do zákonitostí světa snů funguje jako jakýsi tutorial, kterým je Ellen Page spolu s divákem provedena Leonardem DiCapriem. Stejně jako Ellen Page si i divák připadá jako nadšené dítě s novou stavebnicí, které se nerozpakuje postavit dům na střechu - protože prostě může. Ve druhé půli filmu započne samotné "vnuknutí", které svou praktickou složitostí spláchne veškerá pravidla do záchoda; plán se hroutí, postavy improvizují, děj se zamotává, situace "sen ve snu ve snu..." se komplikuje a Nolan vládne. Celkové orámování a zakončení děje je velmi silné (hudba!) a poslední záběr, který lze vnímat jako vrchol Nolanova dramatického mistrovství i jako vztyčený prostředníček divákovi, z hlavy nikdy nevyženu.

plakát

Avatar (2009) 

Neskutečně nádherná zábava - ale to je tak všechno. Příběh plný klišé jste už zaručeně někde viděli, postavy jsou velmi schematické a jejich chování postrádá mnohdy jakoukoliv motivaci.Jasně, stěžovat si u sci-fi filmu o modrých mimozemšťanech a létajících ještěrkách na logické díry a plochost příběhu je slušně řečeno hloupost, nic to ale nemění na tom, že Cameron mohl na uvěřitelnosti charakterů zapracovat. Vizuál je nehorázné žrádlo, ale k čemu to, když se nemůže opřít o nosné téma? Všechny výtky naštěstí berou za své ve druhé polovině filmu. Cameron zařadí vyšší rychlost a film žene dopředu strhujícím tempem, takže pro jakékoliv pochybnosti není prostor. Navíc i nějaké to poselství (byť pro mnohé kontroverzní) se nakonec vyrýsuje. Takže ve výsledku máme dočinění s klasickým velkofilmem s vysoce nadstandartním zpracováním, který je nehorázně zábavný, ale do filmových dějin se výrazným písmem nezapíše.

plakát

Star Trek (2009) 

Neskutečně zábavná jízda po naleštěných žánrových klišé a zároveň emocionální ždímačka epických rozměrů. Abramsův paralelní restart mě nakopl do rozkroku a odpálil až někam na oběžnou dráhu Vulkánu. Ačkoliv jsem do dnešního dne o Star Treku věděl jen to, že se tam vyskytuje jakýsi "blbeček s těma ušima", tenhle vesmírný nářez mění natrvalo mé povědomí o slavné sáze. Všechnu energii do čelních štítů, phasery palte naplno a jedeme nakopat Romulanům prdel!!!

Poslední hodnocení (2 175)

Quo vadis, Aida? (2020)

25.10.2021

Festival pana Rifkina (2020)

24.10.2021

Halloween zabíjí (2021)

23.10.2021

Duna (2021)

22.10.2021

Můj přítel Ivan Lapšin (1984)

22.10.2021

Old Henry (2021)

20.10.2021

Hra na oliheň (2021) (TV seriál)

19.10.2021

Šílený Max (1979)

15.10.2021

Bender: Zoloto imprerii (2021)

13.10.2021

Reklama

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama