Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Poslední recenze (128)

plakát

Počátek (2010) 

I přes řadu výhrad, které k Nolanovu poslednímu snímku chovám (totální absence psychologie postav vyjma hlavního charakteru, poměrně kýčovité naroubování rodinného motivu a svým způsobem i relativně banální zápletka bez jakéhokoliv přesahu), nelze hodnotit jinak, než absolutoriem. Snímek oplývá tou správnou revoluční aurou, která na člověka sálá z plátna pouze několikrát za život. Tím samozřejmě nemíním "pouhý" vizuál. Nolan je skutečný kouzelník a je neuvěřitelné, jak přehledně a poutavě prolíná několik dějových linií. Nezvykle dlouhý úvod do zákonitostí světa snů funguje jako jakýsi tutorial, kterým je Ellen Page spolu s divákem provedena Leonardem DiCapriem. Stejně jako Ellen Page si i divák připadá jako nadšené dítě s novou stavebnicí, které se nerozpakuje postavit dům na střechu - protože prostě může. Ve druhé půli filmu započne samotné "vnuknutí", které svou praktickou složitostí spláchne veškerá pravidla do záchoda; plán se hroutí, postavy improvizují, děj se zamotává, situace "sen ve snu ve snu..." se komplikuje a Nolan vládne. Celkové orámování a zakončení děje je velmi silné (hudba!) a poslední záběr, který lze vnímat jako vrchol Nolanova dramatického mistrovství i jako vztyčený prostředníček divákovi, z hlavy nikdy nevyženu.

plakát

Avatar (2009) 

Neskutečně nádherná zábava - ale to je tak všechno. Příběh plný klišé jste už zaručeně někde viděli, postavy jsou velmi schematické a jejich chování postrádá mnohdy jakoukoliv motivaci.Jasně, stěžovat si u sci-fi filmu o modrých mimozemšťanech a létajících ještěrkách na logické díry a plochost příběhu je slušně řečeno hloupost, nic to ale nemění na tom, že Cameron mohl na uvěřitelnosti charakterů zapracovat. Vizuál je nehorázné žrádlo, ale k čemu to, když se nemůže opřít o nosné téma? Všechny výtky naštěstí berou za své ve druhé polovině filmu. Cameron zařadí vyšší rychlost a film žene dopředu strhujícím tempem, takže pro jakékoliv pochybnosti není prostor. Navíc i nějaké to poselství (byť pro mnohé kontroverzní) se nakonec vyrýsuje. Takže ve výsledku máme dočinění s klasickým velkofilmem s vysoce nadstandartním zpracováním, který je nehorázně zábavný, ale do filmových dějin se výrazným písmem nezapíše.

plakát

Star Trek (2009) 

Neskutečně zábavná jízda po naleštěných žánrových klišé a zároveň emocionální ždímačka epických rozměrů. Abramsův paralelní restart mě nakopl do rozkroku a odpálil až někam na oběžnou dráhu Vulkánu. Ačkoliv jsem do dnešního dne o Star Treku věděl jen to, že se tam vyskytuje jakýsi "blbeček s těma ušima", tenhle vesmírný nářez mění natrvalo mé povědomí o slavné sáze. Všechnu energii do čelních štítů, phasery palte naplno a jedeme nakopat Romulanům prdel!!!

Poslední hodnocení (2 154)

Morgan, případ zralý k léčení (1966)

22.09.2021

Cry Macho (2021)

20.09.2021

Zhoubné zlo (2021)

19.09.2021

Zelený rytíř (2021)

19.09.2021

Nebe s.r.o. - Divoký západ (2021) (série) (S03)

18.09.2021

Démoni (1985)

18.09.2021

Dr. Jekyll a pan Hyde (1931)

17.09.2021

Polytechnika (2009)

15.09.2021

Bytost (1982)

13.09.2021

Reklama

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama