Fruits Basket - Gomennasai (2019) (epizoda)

Predchádzajúci diel bol jeden z najkrajších a hneď za ním nasleduje táto hrôza. Niekto zjavne dostal challenge: koľkokrát dokážeme do dvadsiatich minút napchať slová gomenasai a sumimasen? Navyše Ritchan je neskutočne otravná postava, ktorá nerobí nič iné len vreští a neustále sa ospravedlňuje. Keď sa do týchto výlevov emócii pridá ešte aj editorka, tak je to hotová katastrofa. Ako psychopati tam na seba vreštia viac než polovicu epizódy. A keď dotyčný stál na streche, dúfal som, že odtiaľ rýchlo skočí dole a toto trápenie ukončí. Posledná tretina už sa zvládnuť dala, ale rozhodne to nedokáže vyvážiť ten zvyšok.

Vivy: Fluorite eye's song - Harmony of One's Heart: Wataši no šimei, anata no mirai (2021) (epizoda)

Predchádzajúce dva diely boli fajn, ale čo bolo toto?  Spojlery:  Problém, ktorému sa snažili predísť bola samovražda Ophelie. Tá tu ale aj tak zomrie, to akože nevadí? (Edit, odpoveď na toto je v ďalšom dieli) Ďalej tu je Yugo, kde mi vážne chýba nejaký pádny dôvod, prečo sa tam začal mlátiť hlava nehlava s Divou. Na čo to bolo dobré? A ešte k tomu ten záver. Fakt ma zarazilo, že Vivy/Diva sú dve samostatné osobnosti kde jedna sa rozhodla zaliezť za dvere, a nič nerobiť. Toto mi z predchádzajúcich dielov rozhodne nebolo jasné.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Na tomto seriáli ma zaujala hlavná dejová linka o prepojení postáv. No už po dvoch dieloch pochybujem, že to dopozerám, lebo tá homopropaganda je hrozná.

Záhady slečny Mallardové (2000) (seriál)

Kým som bol malý patril tento seriál k mojim najobľúbenejším na minimaxe. Neskôr som už presedlal na A.Christie ale tento u mňa navždy ostane ako prvý, ktorý ma k tomuto žánru priviedol.

Pátá vlna (2016)

Mám rád filmy, ktoré ma môžu niečim prekvapiť, ale tento tam nepatrí. Už na začiatku som presne vedel odhadnúť, čo sa stane. Potom to už bola nuda.

Správy RTVS (1993) (pořad)

Tie správy mi prídu zbytočne dlhé. I keď neprerušené reklamou, čo je v dnešnej dobe naozaj pozitívne. Ale kvalitou sa moc nelíšia od ostatných.

Diya Aur Baati Hum (2011) (seriál) odpad!

"Dobre sa pri tom spí, lebo tam iba hrá indická hudba a nikto nič nehovorí." takto túto telenovelu okomentoval môj strýko. A ja plne súhlasím. Raz som sa to pokúšal pozerať, ale to sa proste nedá. Keďže hlavná postava, stále pozerá niekde do prázdna a čuší, už po pár minútach som zabudol, že o čo tam vlastne išlo. Dobré maximálne tak pre babku, čo doma nemá čo robiť.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Veľmi príjemný seriál s pomerne krátkymi dielmi, čo niekedy vadí, ale zvyčajne je to tak akurát. Kvôli stopáži býva dej niekedy uponáhľaný a všetko sa zomelie príliš rýchlo, niekedy trochu pokrivkáva logika, ale je to skôr výnimka. Animácie sú o úroveň nižšie ako vo filme, ale nie tak, že by sa to nedalo pozerať. V seriáli sú postupne objasnené niektoré veci z druhého filmu, čo pomôže niektoré veci pochopiť. Naozaj dobrý seriál, ktorý rozhodne spríjemní čakanie na tretí film. /Videných 79 dielov - po RTTE ep.49/ Odo mňa 90%

Ovládací panel