tron

homepage

Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 42 83 123 164
    • 18.11.2018  12:15
    Ozark - Game Day (S02E05) (epizoda) (2018)

No konečne nejaká super časť aj v 2. sérii; už som sa pomaly začal obávať, že sa žiadnej nedočkám. Agent FBI bol ako prvú sezónu, tak polovicu druhej na ranu do nosa, ale treba povedať, že v dnešnej epizóde sa predviedol a rozohral pekne nebezpečnú hru. práve to, že sa udalosti dali do pohybu, má za následok, že napriek hodinovej stopáži je to skvelý diel, ktorý až na pár výnimiek poriadne šlape. Akurát ma dojal Ruthin otec, ktorý bol v prvej sérii prezentovaný ako zhmotnené zlo a v druhej, kedy má milión príležitostí predviesť sa v plnej paráde, je z neho debil.

• 16.11.2018  18:17
    Ozark - Stag (S02E04) (epizoda) (2018)

Koniec s FBI naznačuje, že udalosti v druhej sérii konečne naberú trochu výraznejší spád, ale je možné, že je to len planý poplach a už v nasledujúcej epizóde sa to znova spomalí. Nechápem tým šialene dlhým stopážam; predsa ak viem, že na to moje scenáre nemajú, tak to vybavím na 40 minút a nie na hodinu a čosi. Druhá séria Ozarku nemá jeden problém. Má viacero problémov a je to pekne vidno aj na tejto časti. Okrem prehnaných minutáží je to priveľa postáv (ktoré nie a nie zomrieť), priveľa hluchých dialógov, priveľa nudných a nezáživných scén a v neposlednom rade mdlých vedľajších dejových línií.

• 16.11.2018  08:28

Dosť nezaujímavý prequel k sérii, ktorá si nikdy nenašla cestu do môjho srdca, ale niektoré diely sa mi celkom páčili (dvojka). Tentokrát sa pozrieme na to, ako sa to celé začalo. Nie je to zlé, atmosféra je ako po minulé razy opäť správne drsná a špinavá, ale od istého momentu sa z toho stáva dosť nudný akčný film so strašne vysokým počtom úplne tuctových postáv (zaujali ma len neprehliadnuteľný Rotimi Paul ako maniak Skeletor a sympaťák Y´lan Noel).

• 15.11.2018  18:44

Konečne sa veci začínajú hýbať dopredu a mnohé scén je silných (poľovačka). Zároveň je to ale stále na mnohých miestach naťahovaná nuda, ktorá sa opakuje (fakt som veril, že toho mizerného agenta FBI v druhej sérii nikdy neuvidím).

• 14.11.2018  07:43
    Sestra (2018)

„Žiarlivý manžel alebo naštvaný otec?“ Nejaké napojenie na V zajatí démonov univerzum moc neriešim (hoci som všetky filmy predtým videl a na konci je napojenie až nečakane priamočiare), ale proste ma to bavilo. Bavil ma Damián Bichir (Votrelec: Covenant, Za lepší život, Osem hrozných), bavila ma Taissa Farmiga z American Horror Story, bavil ma „Frenči“ a atmosféra s výpravou boli super: prastarý „prekliaty“ rumunský kláštor, cintorín, hlboké (a temné) lesy, proste super. Scenár dosť bieda, priemer a plný klišé, ale to ma ktovieako netrápilo. K tomu plno dobrých momentov (had, zvončeky na hroboch...).

• 14.11.2018  07:34

„Hlasovali sme pre Predátora. Znie to lepšie.“ Dodrbali to. Viac to už dodrbať mohli len ťažko. Obrovský Predátor nie je najväčším problémom tohto filmu. Je len jedným zo stovky. Story od začiatku budila nedôveru. Predátor, mega-Predátor a predátorí psi (zasa???) nepochopiteľne umiestnení na vidiek (prečo!?) a k tomu autistický chlapec (wtf). Do toho Jake Busey a škola Lawrencea A. Gordona. Rekvizity (zbrane, kostýmy) a vesmírne lode pôsobia umelohmotne, nerealisticky. Napriek fajnovému rozpočtu je film chudobný (Mexiko vyzerá ako bežný americký les s pár pribratými a fúzatými štatistami, lebo pre Američanov je každý obézny a fúzatý chlap automaticky Mexičan). Na snímke sa podpísal brutálny strih, vinou čoho je scenár (sám osebe zlý, nevydarený, hlúpy a podpriemerný) veľmi zvláštne vystavaný. Mal som dojem, že sa to hodinu a štvrť začínalo a potom zrazu začali v posledných minútach všetci umierať. Predátor utekajúci pred autobusom je niečo, o čom som dúfal, že nikdy v živote neuvidím. Celé to nevyzerá už ani ako nechcená paródia. Je to proste hrubo, mimoriadne nevydarená kofotina. Vedel som, že občas také filmy vznikajú, ale neveril som, že sa to raz bude týkať môjho obľúbeného Predátora. Občas je experimentovanie fajn, ale toto sa vybralo úplne šialeným, absurdným, zvrhlým smerom. Kasting je určite jeden z najhorších kastingov roka 2018. Ako-tak zaujmú len Boyd Holbrook (ktorý je síce matný, ale oproti tomu, čo predvádza Thomas Jane je mega), Jake Busey (avšak v miniatúrnej roličke), Lochlyn Munro (detto), prekvapivo Olivia Munn (hrajúca dosť chlapskú rolu, čo je sranda), trochu Sterling K. Brown (avšak hrajúci hovado) a Trevante Rhodes.

• 14.11.2018  07:25
    Papillon (2017)

Zremakovať Motýlika je ako zremakovať Psycho. Je to proste hovadina. Tá výprava moc nezostarla, herci sú typovo výborní, réžia diabolská, scény vťahujúce, scenár silný. Prečo robiť remake? Lebo niektorí diváci sa odmietajú pozerať na film starý 44 rokov? To je ozaj asi jediný zmysluplný dôvod, lebo iný mi naozaj nenapadá. Robiť remake takého filmu je ako pichnúť si vidličkou do oka – dá sa to, ale načo. Herci sú fajn, réžia tiež a celé to má fajn atmosféru, ale nad celým filmom sa vznáša pachuť ukážkovej zbytočnosti. Nemám nič proti remakom, sú prípady, kedy je remake vydarenejší, než originál. Ale toto nie je ten prípad.

• 14.11.2018  07:23
    Equalizer 2 (2018)

SPOILERY. „To si sa pomýlil. Vy idete do vojny so mnou.“ Atmosférou, dejom, ale v podstate i žánrom dosť razantný odklon od (výbornej) jednotky. To je teoreticky plus, pretože k tomu naozaj môžeme pristupovať ako k plnohodnotnej dvojke a nie ako k remaku, čo je fajn. Viac ma bavili scény, v ktorých Denzel pomáhal „svojej štvrti“, než špionážne akčné momenty, čo je dosť absurdný stav. Celé je to jedno veľké klišé, hlavný zlosyn je čitateľný od prvej scény a po vizuálnej stránke to napriek pár dobrým nápadom je oproti vymaznanej jednotke prekvapivo chudobné a nevábne, čo je čudné, lebo rozpočet nielenže nebol nižší, ale bol ešte o pár miliónov vyšší. Akcie je dosť a je OK, ale opäť – na prvý diel sa nechytá. To ani Denzel, na ktorom je predsa len vidieť, že už má napriek dobrej kondičke po šesťdesiatke. Príbeh ma vôbec nezaujímal, postavy nudné. Finále zaujímavo umiestnené do opusteného mestečka, ktoré ničí prírodný živel (niečo medzi Hadími očami, Sám doma a Skyfall), ale šokovalo ma, že proti hrdinovi nepostavili 50-členné zabijacke komando, ale štyroch (!) spotených týpkov. To ako vážne??? A v scenári sa ustavične zjavovalo niečo, čo ma vyrušovalo. Prečo ho nožom bodal spredu? Keď sedel za volantom, v pohode stačilo bodnúť zozadu, kedy sa nemohol brániť. Prečo si myslel, že Denzel jeho rodinu v aute neunesie resp. nezabije? Prečo mu vôbec preboha napadlo skúšať knižnicu? Kam sa podel gang? A prečo aj naďalej nestrieľal do kufra auta?? Sorry, proste zle.

• 14.11.2018  07:20
    Princezna Fantaghiró 2 (TV film) (1992)

Tak v dvojke rozpráva už všetko, vrátane koňa, ktorý doteraz síce nerozprával, ale to len preto, že „doteraz nebolo o čom“. Ehm, no dobre, OK, prečo nie. Druhá séria sa nesie v znamení príchodu novej postavy, ktorá sa stáva veľmi divácky obľúbenou a atraktívnou a vracia sa aj v neskorších dieloch – je ním Čierna čarodejnica v podaní nesympatickej a netalentovanej dánskej modelky Bigitte Nielsen (Cobra, Rocky IV, Červená Sonja). Brigitte je nevábna a vôbec nevie hrať, ale aj tak sa jej rola vpísala do, hmmm, análov tohto seriálu. Dvojka sa nesie prevažne v znamení dvoch vecí: dvojníčky Fanthaghiro + amnézie chudáka Romualda. Dokonca to ide tak ďaleko, že až 30 minút (!) pred koncom sú všetky bojové a iné motívy úspešne ukončené a zvyšná polhodina je venovaná čisto romantike resp. tomu, ako sa Fanthaghiro stoj čo stoj snaží oživiť Romualdove spomienky. Tento seriál bol ozaj skôr pre dievčatá, než pre chalanov frčiacich na spriaznených projektoch Barbar Conan a Excalibur. Ako jednotka, aj dvojka sa bohato nakrúcala v Čechách, čomu odpovedá prekvapivo masívny český kasting – šéfku elfov hrá Anna Geislerová, jednookého zbojníka Karel Roden, Fantaghirine sestry dve Češky, rovnako česká herečka hrá Bielu čarodejnicu (v jednotke ju hrala talianska herečka).

• 14.11.2018  06:53
    The Maiden (2016)

Vydarený, mrazivý, intenzívny a na dvoch troch miestach riadne desivý hororový kraťas, ktorý sa však svojim slávnejším predchodcom (Mama, Lights Out) predsa len nevyrovná. Ale na celovečerák by to malo. Za istých okolností. https://vimeo.com/163109217

• 9.11.2018  09:10
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Kingpina pokladám za jedného z najlepších marveláckych zločincov. O čo menej oplýva špeciálnymi schopnosťami (vlastne žiadnymi neoplýva), o to je zákernejší a nebezpečnejší. V tretej sérii Daredevila je už ale jednak priveľa, jednak mám pocit, že tvorcovia túto legendárnu postavu uchopili trochu inak, než aké by jej bolo charakterovo prirodzené a jednak sa mi z tých jeho moralizujúcich kecov (to neznášam najviac, keď mafiáni hovoria o etike a cti) už okolo tretej časti otváral nožík vo vačku. Bullsay je predvídateľný, nudný a nezaujímavý a čo je najdôležitejšie, jeho vrhacie schopnosti sú až na jednu bitku v redakcii novín obmedzené na minimum, čomu dosť dobre nerozumiem. Karen a Foggy sú občas dosť otravní, ale vzhľadom na to, že z Matta sa stal (aspoň dočasne) v tretej sezóne iný/nový človek, sú to len oni dvaja, ku komu tu môžeme vzhliadať. Paradoxne, najlepšou epizódou je tá prequelová o Karen, ktorá s dejom takmer nijako nesúvisí a v ktorej sa Diabol z Hell´s Kitchen mihne až na samom konci (čo je dosť wtf, keď si to tak vezmete). Strašne ma iritovali aj mimoriadne naivné predstavy tvorcov o fungovaní súdneho systému, domáceho väzenia a FBI. Tretia séria je najslabšia, miestami je to až na 40%. Akcie je pomerne málo a je tu síce ďalšia chodbová scéna, ale tým z prvej a hlavne druhej série sa nevyrovná.

• 8.11.2018  12:43

Tak a je koniec. Dúfam, že štvrtá séria nebude, lebo ak bude a v scenári sa nevyskytne niečo absolútne božie, tak ju zrejme vynechám. Koniec taký... fajn. Pootvárané dvierka troška, nejaké to dojatie. Trojka Karen, Foggy a Matt funguje, ale v tretej sérii sú pokope len veľmi nečasto. A na ich mieste by som dúfal, že sa o tom nedozvie Jessica Jones.

• 6.11.2018  18:04

No nič, predposledný diel a stále žiadny fenomén. Štvrtú sériu, ak vôbec príde, zrejme vynechám. Jednotlivé dejové linky sa postupne uzatvárajú (často s tragickými následkami), ale úžas z druhej série sa neopakuje.

• 6.11.2018  18:03

"A to má pre mňa akože niečo znamenať?" Je pozoruhodné, že najlepšie na tretej sérii sú veci priamo nesúvisiace s dejom - viď. pokec Kingpina a Karen alebo v dnešnej epizóde rozhovor Kingpina a majiteľky obrazu. A Punisher stále nikde. Vidno, že už ani jeho slovo v dnešnej dobe nič neznamená.

• 5.11.2018  14:14
    Daredevil - Karen (S03E10) (epizoda) (2018)

Desiaty diel 3. série, takmer bez Daredvila a Kingpina, ide o prequel Karen... a je to zatiaľ najlepšia, najsilnejšia epizóda! Čo je v seriáli s názvom Daredevil v podstate strašné. Tento diel je každopádne super a prekvapivo takým zostane aj vo finále, kedy sa vrátim a v čase z minulosti do súčasnosti a nastane jedna veľmi pekelná noc v kostole.

• 5.11.2018  14:12

"Odtiaľto nie je cesty naspäť." Epizóda venovaná prevažne minulosti Mattových rodičov. Zaujímavé, ale nie až také silné, ako mohlo byť. Kam až siaha Kingpinova moc? Nuž, veľmi vysoko, ale v prvom rade treba skonštatovať, že predstavy tvorcov tohto seriálu o tom, ako funguje FBI alebo systém domáceho vezenia sú skutočne neskutočne detské, až úsmevné.

• 4.11.2018  14:36

Vyhrážať sa Kingpinovi je rovnako dobrý nápad, ako kopať do anakondy.

• 4.11.2018  07:25
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

„...a čokoľvek tade kráčalo, kráčalo samo.“ Zaujímavo zadaptovaná klasická kniha od Shirley Jackson: je aktualizovaná do súčasnosti, odohráva sa behom dvoch časových línií (čo spočiatku vytvára chaos, ale postupne pochopíte, prečo to urobili takto a nie inak) a postavy nie sú cudzí ľudia, ale rodina. Hill House vyzerá dobre zvonku aj zvnútra a prístup Mikea Flanagana v strašiacich pasážach je fajn – necháva hovoriť kameru a šikovný strih, kedy cítime prítomnosť niečoho desivého a nadprirodzeného, na hranici povšimnutia sa mihajú siluety postáv, ktoré tam nemajú čo robiť alebo v tme čosi šramotí. Nie je to zrovna revolučný prístup k strašeniu diváka, ale má to niečo do seba. Niečo do seba majú aj fajn postavy, ktorým sa vďaka sympatickým hercom dostanete pod kožu (najlepšiu rolu zrejme dostal Timothy Hutton ako hlava rodiny, ktorá musela v minulosti prijať neľahké rozhodnutia, aby ochránila svoje deti, čo však bohužiaľ zároveň viedlo k tomu, že vzťahy medzi nimi klesli na bod mrazu). Na strane druhej, občas je všetkých tých dialógových a vzťahových scén ozaj až priveľmi a dostavuje sa nuda a stereotyp. Skrátiť o dve tri časti a mohlo to byť (asi, neviem) za 80%. Kladne hodnotím záver, ktorý je prekvapivo dojemný.

• 4.11.2018  07:14
    Mile 22 (2018)

„Dám ti radu. Prestaň.“ Fúha, poriadna jazda. Celý čas som sa nasprostasto uškŕňal. Scenár by som príliš neriešil, je len zámienkou pre rozpútanie akcie (napr. keď vedeli, kde čaká lietadlo, prečo nešli tam a nezrušili ho pancierovou päsťou?). Ale nebudem mu krivdiť, pretože príde s celou radou pozoruhodných nápadov, ako je „gumička“ alebo drastický monológ o chemickej zbrani. Mark Wahlberg síce neprišiel o svoje zjavne obrovské ego (čo je plus, keďže vytvoril ďalšieho namakaného drsňáka, ktorý vás v sekunde zruší brutálne ponižujúcou, odkopávajúcou hláškou), no zároveň vinou toho Iko Uwais dostal tak troška ponižujúcu, menejcennú rolu. Keď si to pozriete do konca, tak zrejme pochopíte, ako som to myslel. Na strane druhej Mark musel mať nemalé sebavedomie, keď dokázal tejto brutálnej mlátičke poskytnúť taký veľký priestor. Miestami sa dokonca zdá (a ja by som tomu aj celkom veril), že si tento film Marky Mark a Peter Berg vymysleli len ako šikovnú zámienku spolupracovať s Ikom. Každopádne, nech je ako chce, jedná sa o smršť (drsnej) akcie prekladanej zábavnými hláškami a dialógmi. Je tam plno síce skratkovito podaných, ale zároveň napriek tomu zaujímavých a šťavnatých postáv (často s tragickým a mrazivým koncom). K tomu skvelá pouličná výprava a ak aj vy máte v obľube filmové prepady automobilových kolón, tak si Mile 22 už aj píšte do slovníčka. Dal by som si sequel. „Tvoje ego nie je tvoje amigo.“

• 3.11.2018  15:21

Dobrý záver - silný, smutný, dojemný, ku koncu dokonca až krásny. S prižmúrenými očami 80%, ale aj tak celý tento seriál napriek jeho viacerým ťažko oddiskutovateľným plusom pokladám za čiastočne premárnenú príležitosť. "Odpustenie zahreje."

• 3.11.2018  09:13

Otravný Kingpin (vždy som ho vnímal skôr ako protivníka Spider-Mana, než Daredevila, ale hlavne mám problém so spôsobom, akým tvorcovia legendárnu komiksovú postavu uchopili, podľa mňa je charakter tej postavy o dosť iný). Ostatné už až tak otravné nie je. Neviem no.

• 3.11.2018  06:28

"Ďalej pokračujte už bezo mňa." - "Ako by sme mohli?" Za tragickosť, do ktorej sa to zlomí v druhej polovici, musím dať také vysoké hodnotenie. Konečne sa dozvieme, čo presne sa stalo v posledných minútach pobytu v Hill House a je to strašné. Strašné.

• 2.11.2018  11:02

Znova troška nuda, našťastie táto časť má ledva 40 minút, čiže sa to dá zvládnuť. Negatívne zaujal megahysterický a enormne dlhý monológ Theo.

• 2.11.2018  08:24

Začína ma to zaujímať. Škoda, že až okolo šiestej, siedmej časti. Malo od prvej a bol by to jeden z najlepších seriálov roka. Takto je to prvú polovicu nuda a rozbiehať sa to bohužiaľ začne až v druhej polovici, čo je dosť neskoro. V 7. časti som si konečne obľúbil postavy a prišiel na chuť príbehu (a dvom časovým líniám). A ku koncu 7. časti sa začína hrať s otvorenými kartami, čo hneď zvyšuje dramatickosť deja. 70%

• 1.11.2018  17:38

"Len sa strápňuješ a ani si to neuvedomuješ." Kým doteraz (prevažne) čo časť, to jedna postava, v šiestej epizóde sa konečne celá rodina stretáva pokope. Začína to celé dostávať zmysel a spád a niektoré scény sú fakt nepríjemné. Tak ale zas na druhej strane o hororovej udalosti roka by som určite nehovoril.

• 31.10.2018  12:40

V 6. časti to konečne začína dostávať spád. Čo bohužiaľ len potvrdzuje dlhodobo známy fakt, že marvelácke seriály (každá séria o každom superhridnovi) spravidla majú v každej sezóne o 4 - 5 častí viac, než by mali mať. Vinou toho sa zbytočne naťahuje tempo aj scenáre a je to proste nuda. Každopádne, ako vravím, tak v 6. epizóde to chytí tempo a napriek prehnanej minutáži to miestami siaha až po 70 %.

• 31.10.2018  06:51
    Slender Man (2018)

Škoda, že je Slenderman vyložená internetová postava. Ak by mala nejaký základ v histórii ľudstva (čo pri hlbšom skúmaní však čisto teoreticky má, vidno, že ten, kto ho vymyslel, sa čiastočne inšpiroval u niektorých povier, legiend a bytostí a niektorí ľudia v jeho existenciu reálne veria a potom kvôli tomu páchajú takéto príšernosti ), bola by to ozaj strašidelná postava. Plusom snímky je fajn kasting, Slenderman a pôsobivé vidiecke prostredie (viac vidieckych hororov!). Mínusom dosť strašný a predvídateľný scenár a neveľmi vysokým IQ obdarené postavy.

• 30.10.2018  15:01

Celkom fajn, zatiaľ asi najlepšia časť. Sústredí sa na postavu, ktorej osud už poznáme. A je veľmi smutný. palec hore (aj dva) dávam určite za šokujúce finálne odhalenie identity "ženy s ohnutým krkom", to som vážne nečakal a bolo to pekne mrazivé, to vám teda poviem. Nevyhovovala mi pridlhá minutáž + divoké skoky v čase náročné na pozornosť.

• 30.10.2018  14:52

Epizóda takmer bez Daredevila a hneď je lepšia. Čo je dosť smutné konštatovanie. Ale je to tak. Ale nebojte sa, stále je to hrozná nuda. Kingpina mám rád ako v komiksoch, tak v prvej aj druhej sérii Daredevila, no mám pocit, že v tretej sa z neho stalo niečo, čo sa mu nepodobá. Poteší celkom zaujímavý spôsob, ako spoznať postavu budúceho Bullsaya.

• 28.10.2018  14:31

Zatiaľ najlepšia časť tretej série, ale žiadny zázrak a keď si predstavím, že je predo mnou ešte 9 epizód, mám chuť to zabaliť a nepozerať ďalej. Najväčšími plusmi tretieho dielu sú drsní Albánci a väzenská etuda. Ak čakáte, kedy príde aj v 3. sezóne na radu nejaká slávna a fajnová, typicky daredevilovská tzv. "chodbová scéna", tak už ďalej čakať nemusíte. Tu. A sú rovno dve, keď sa ton tak vezme. Sú lepšie, ako chodbová scéna v prvej sérii, ale nemajú na tú z druhej.

<< předchozí 1 2 3 4 42 83 123 164