tron

homepage

Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 46 91 136 181
    • 31.5.2020  20:42

Blake Lively je kvalitná herečka, hoci pred pár rokmi by som niečo také nikdy nepovedal. Potom som s ňou ale videl Navždy mladú a po Smrtiacom prílive (fakt vynikajúcej záležitosti, ktorá bude podľa mňa raz hodnotená ako jedna z jej najlepších rolí), som bol veľmi zvedavý, v čom si zahrá najbližšie. Po miernej odbočke v podobe zvláštnej, ale nie nevydarenej Nebezpečnej láskavosti, si na moje veľké potešenie opäť vybrala fyzickú rolu. Nie akčnú. Fyzickú. To je trochu iné. The Rhythm Section vyzeralo z trailerov atraktívne: super muzika, skvelí herci, plno zdanlivo dobrej akcie, autenticky vťahujúca atmosféra. Bohužiaľ, výsledok je miestami až neskutočným spôsobom ako keby... nedorobený? Vizuálne matný (až škaredý a lacný), Jude Law je tu spolu možno tak 15 minút, akcie je prekvapivo málo a nestojí za reč (s čestnou výnimkou dvojminútovej autonaháňačky na jeden záber) a scenár je v lepšom prípade zlý. Ústrednej postave som to absolútne neveril. Pochopil som to správne, že drogovo závislá prostitútka sa premenila na akčnú hrdinku vďaka tomu, že ju raz v kuchyni zbil jej tréner, potom ju chvíľu učil strieľať a nakoniec ju s autom vytlačil z cesty? No teda, wow. A čo malo preboha znamenať to, že nevie plávať, no naštve sa a prepláva na kompletku mrazivo studené jazero? To som naozaj nevedel, že je také extrémne jednoduché naučiť sa plávať. Chápem, že tým tvorcovia chceli povedať, že je silná a keď sa raz do niečoho zahryzne, tak sa toho už nepustí. No lenže tu zas narážame na to, že je to drogová troska, takže sa jej silnej vôli proste NEDÁ veriť. Čo ma mrzelo asi najviac, Blake je tu zmenená na nepoznanie. Skrátka, ak vyzeráte ako Blake Lively a zrazu sa objavíte s takýmto imidžom, tak minimálne jeden divák na svete pre to pochopenie mať nebude. Ten divák som ja. Je to celé veľká škoda, lebo Blake Lively by na svojho vlastného Johna Wicka bez debaty mala.

• 28.5.2020  08:05
    The Wretched (2019)

No... nie je to bohužiaľ žiadny hororový klenot. Pritom atmosféra naozaj vôbec nie je zlá, kasting je fajn, prostredie lesov asi ešte nikdy v živote žiadnemu hororu neublížilo (skôr naopak) a niektoré scény sú fakt nepríjemné, mrazivé a bez debaty vydarené. Ale postavy sú neviditeľné, dosť často sa objavuje nuda a naťahované tempo a celý scenár, hoci sám osebe nie je žiadny zázrak, je nejako divne vystavaný a ťažšie pochopiteľný. Menej ako 3* si to ale nezaslúži.

• 24.5.2020  14:07
    Za stínem noci (TV seriál) (2020)

Veľmi fajn, ale zázrak to nie je. Taký mix Lost a Langolierov od Kinga. Kladne hodnotím rozumný počet epizód a ich minutáž, vďaka čomu celý seriál disponuje svižným tempom, ktoré rýchlo a príjemne ubieha. Plusom je i typovo presný kasting. Postavy sú spracované dobre a uveriteľne, ale je pravdou, že práve v tom, že jednajú realisticky, vidím aj menší problém a to je ten, že len málokto je tu vyložene dobrý/zlý a ak si niekoho obľúbite, spravidla v druhej scéne urobí niečo uveriteľné, ale zároveň odsúdeniahodné. Čiže nie je príliš komu fandiť, čo je „trochu“ problém.

• 22.5.2020  07:54
    Ozark - Série 3 (série) (2020)

„Ak chcete ísť do vojny... viete, kde bývam.“ Po dopozeraní druhej série som si sľúbil, že do tretej sa pustím len ak v nej bude Arnold Schwarzenegger. No, lenže tron mieni a manželka mení. Tretia sezóna je lepšia, ako druhá, ale i ona si so sebou nesie prekliatie celého seriálu – šialené dĺžky; ak má niektorý diel pod 55 minút, dá sa o ňom hovoriť ako o podozrivo krátkom. Vďaka vysokej minutáži je všetkých 10 epizód po atmosférickej a hereckej stránke neskutočne vyladených, bez debaty sa bavíme o nadštandardnej práci. Toto má proste k priemeru ukrutne ďaleko. Problém je v tom, že paradoxne znova kvôli vysokej minutáži sú diely naťahované. Čo sa scenárov týka, platí čo pri prvých dvoch sériách – za mnohé prúsery si postavy môžu samé a iné problémy sú narýchlo vycucané z prsta, nevraviac o rôznych Deus Ex Machina. Celé je to škoda, lebo vo chvíľach, kedy sa Ozark rozbehne a postavy začnú radikálne konať, je to jazda. Bohužiaľ, to sa stáva veľmi nečasto. Dole klobúk za finálny cliffhanger. Čakal som všeličo, ale toto nie. Hoci to dáva logiku. A to si na Ozarku vážim – nezabúda na to, čo sa stalo v tretej časti prvej série. Naopak, neustále je to brané do úvahy a kedykoľvek z toho nečakane môžu plynúť dôsledky a sú vyvodzované drsné a pekne temné konzekvencie. Niektoré postavy sú v tretej sérii na prvý pohľad zbytočné (a daktoré scény šumia do prázdna – prvý bozk), ale keď už to prestanete čakať, tak sa zrazu ukáže ich miesto/pointa v deji a poviete si „wow“. Najväčšiu pozornosť v tretej sérii zrejme strhne Wendyn tragický brat, ktorý môže iritovať, ale najmä ku koncu ide o fakt dobre napísanú (a zahranú) postavu psychicky ťažko chorého muža.

• 21.5.2020  06:26

4*, ale aby bolo jasné, tá štvrtá je čisto za cliffhanger.

• 20.5.2020  07:31
    VFW (2019)

„Nie je to víťazstvo, ak nikto neprežije.“ Špinavé. Temné. Nepríjemné. Hnusné. Radikálne. Brutálne. Skvelé.

• 18.5.2020  07:27
    Díra (2019)

„Nenapadneš ma hneď. Dnes, ani zajtra. Ale časom sa na mňa začneš pozerať inak.“ Stáva sa mi to málokedy, že neviem, čo si mám o nejakom filme myslieť. Respektíve to, čo si o ňom mám myslieť azda aj viem, no neviem o ňom písať. Stalo sa mi to u Snowpiercer a stalo sa mi to aj u The Platform, ktorá mi ho istým spôsobom pripomenula (hoci naozaj dosť okrajovo a určite The Platform nepozerajte len preto, že sa vám páčil Snowpiercer). Celé sa mi to hrozne páčilo, bolo to nečakané, občas nechutné, občas šokujúce, občas všelijaké iné. A hoci to malo aj hluchšie miesta, občas to strácalo akúkoľvek logiku a koniec, hoci vychádzal z dobrej hrdinovej myšlienky, nakoniec šumel do prázdna. Najlepšie bude, ak do toho pôjdete rovnako ako ja – teda bez akejkoľvek znalosti deja, nepozerajte si fotky a už tobôž nepozerajte trailery. S prižmúrenými očami 4*.

• 18.5.2020  07:20

Vôbec nie zlé. Herecky dobre vyladené, s napínavým, hoci neobjavným scenárom a s fajn chatou uprostred opustených amerických lesov. Ako sa začne blížiť koniec, stráca to tempo a myslel som, že tomu kvôli nude dám len 2*. Potom našťastie prišlo finále. Jeden twist. Bum! Druhý twist. Bum! Tretí twist. Bum? Bum! A aby toho nebolo málo, tak keď si myslíte, že je už naozaj po všetkom, príde finálny twist, twist ako zo zlého sna učiteľa scenáristiky. Bum! Poste sorry, tomuto „musím“ dať aspoň 3*.

• 17.5.2020  10:00
    Spojení (1989)

Z dnešného pohľadu predchodca Aktov X a (to najmä) Ohňa na nebesiach s Robertom Patrickom. Veľa tomu podľa očakávaní dáva Walken (hoci ten tanec na konci bol naozaj už cez wtf čiaru), príjemne zlovestná atmosféra, dom v zasnežených lesoch a temné noci, počas ktorých prichádzajú oni (alebo možnože aj nie). V rámci možností pôsobivý hororový (?) sci-fi (?) triler. Po dobrom rozjazde sa to ku koncu nejako rozpadáva a začína to nudiť, ale s prižmúrenými očami to tie 3* s oškretými zelenými ušami sú. Podľa knihy Whitleyho Striebera (Billy, Vlci). Ten to zároveň aj produkoval. A hlavný hrdina sa volá presne ako on (wtf???). To, že je to vraj podľa skutočných udalostí (pána spisovateľa osobne!!!) komentovať nebudem.

• 15.5.2020  20:57

Panoramatické pohľady na taliansky vidiek za 100%, ale "mestské" časti ma nudili, hoci tu bez debaty majú svoje miesto.

• 15.5.2020  08:00

„Tá krikľavo zelená skvele ladí s miestnou architektúrou.“ Klasický Bay – namachrovaný kretén posadnutý „dokonalými“ modelkami s úchylkou na megagigantickú deštrukčnú akciu, v podstate hlúpy a mimoriadne inteligentný zároveň. Naozaj to nie je môj miláčik, ale niektoré jeho filmy mám rád (Skala, Bad Boys 2) a musím priznať, že veľa nechýbalo a vpálil by som tomu aj štvrtú hviezdu. Ale nevpálim, pretože akcia je dobrá a jej jej požehnane, ale pravdupovediac po šialenom úvode jej úroveň predsa len trošku klesá a proste už to nie je ono. V deji sa budete zo začiatku (t.j. prvú hodinu hahaha) strácať a nejaký čas vám potrvá, kým si zvyknete na postavy. Potom sa ale konečne naladíte na správnu vlnovú dĺžku, postavy si obľúbite a začnete im držať palce a v deji sa predsa len zorientujete. A už sa veziete. A veziete. A veziete. Má to pár wtf vtipov (Raymond!!!), skvelý soundtrack, plno krvavých výjavov (nie, že by to bolo dôležité...či?) a neuveriteľný nápad s magnetmi. Ale niečo tomu chýbalo. Každopádne, hoci som najskôr frflal, či si Bay za taký rozpočet nebol dovoliť hviezdnejší kasting, tak spätne som rád, že obsadil menej známych až úplne neznámych hercov. Je to tak lepšie.

• 14.5.2020  15:28
    12 dní hrůzy (TV film) (2004)

Je to béčko. Ostatne, stretli sa tu Jack Sholder a Tommy Lee Wallace a produkovala im to Juhoafrická republika. Ale ak ste fanúšikmi žraločích hororov, mali by ste ho vidieť. Nie snáď preto, že by šlo o vydarenú záležitosť a vlastne to ani nie je čistokrvný horor. No je to podľa skutočných udalostí. Áno, hoci sa tomu ťažko verí, v roku 1916 na pobreží New Orleans skutočne behom niekoľkých dní došlo k sérii brutálnych útokov žralokov na ľudí. A práve tento desivý incident inšpiroval Petra Benchleyho k napísaniu slávneho románu Čeľuste, z ktorého sa následne stal ešte slávnejší Spielbergov film. „Sranda“ je, že 12 dní hrôzy nepôsobí dojmom, že by stálo na vlastných nohách, ale ako trápny a úsmevný remake Čeľustí, časovo umiestnený pár desaťročí pred neho. Našťastie to nemá ani hodinu dvadsať a je hotovo. Veľmi sa premáham, aby som k jednej hviezde pridal aj druhú.

• 14.5.2020  08:12

Strašne rád by som dal 4*, lebo sa mi to svojím spôsobom vďaka historickej atmosfére a ázijskej poetike páčilo. A mám hrozne rád drámy, v ktorých Američania alebo aspoň Angličania vyrazia ďaleko od domova, do úplne cudzej a nebezpečnej krajiny, ktorej vôbec nerozumejú. Ale ten scenár je fakt hrozne predvídateľný, plný banalít a klišé. Obsahuje aj fajn, neopozerané veci, ako je manžel, ktorý nezlomí palicu nad svojou ženou napriek nevere a postupne sa medzi nimi začne rodiť nový vzťah. To mi prišlo zaujímavé. Edward Norton a Naomi Watts nie sú nejako moji extra obľúbení herci (hoci Norton bol svojho času označovaný za najpresvedčivejšieho herca svojej generácie a Naomi si budem asi navždy vážiť za Kruh), ale faktom je, že dostali k dispozícii celkom kvalitné, psychologicky uveriteľné postavy a urobili s nimi asi tak veľa, ako sa dalo. Na rozdiel od Lieva Schreibera, ktorý tu absurdne plní funkciu sexuálneho žrebca, čo mi prišlo kuriózne o to viac, o čo radšej ho mám ako charakterového, vážneho herca. Páčili sa mi podporné postavy, či už bodyguard alebo neprístupný kapitán, ktorý to mal všetko pod palcom. Problém naozaj vidím hlavne v scenári, ktorý je vystavaný tak prvoplánovo, že je proste jasné, že to bude mať tragický koniec. Čo by mi až tak nevadilo, ale tu je k nemu pristúpené nešťastným, až odfláknutým spôsobom (poznáte to, také to, že všetko sa nám začína dariť a zrazu príde úplne nečakaná hrozba a všetko zničí). A poviem na rovinu, že poetická atmosféra mohla byť spracovaná ešte oveľa lepšie; takto som si občas ani neuvedomoval, že sú tak ďaleko od svojej rodnej hrude. V tomto ohľade sa na filme negatívne podpísal zrejme rozpočet, ktorý nebol ani 20 miliónov, čo je na film odohrávajúci sa v exotickom prostredí dosť málo. Možno kebyže sa to natiahne o hodinu navyše, bol by výsledok lepší. Podobným látkam paradoxne strata tempa a šialená stopáž skôr pomáhajú, než ubližujú, česť výnimkám.

• 13.5.2020  07:52

Dávam až 3*, ale za mňa sklamanie. Ako fanúšika záhad ma potešilo, že sa dokument má venovať smrti (resp. "smrti") Hitlera. A prvá polovica bola naozaj v tomto duchu a bol som nadšený. Druhá polovica je však v podstate o niečom úplne inom, čomu dosť dobre nerozumiem, nakoľko dokument sa volá Smrť Hitlera - štátne tajomstvo.

• 12.5.2020  07:10

Jasné, že je to úplne nereálne, ale má to sympatické postavy, fajn hercov, niekoľko vynikajúcich komediálnych scén, viacero skvelých hlášok, najhorší filmový tanec desaťročia, psa, dvojicu rozkošných gayov (alebo nie?) a plno dobrých nápadov. Pre mňa veľmi slušná zábavná komédia. Akcie je málo, v podstate len pár minút na začiatku (kde to zachraňuje soundtrack) a pár na samom konci (akčné finále ma sklamalo, ale kašľať na to). Avšak hlavne je tu fantastický Dave Bautista, ktorý je od filmu do filmu lepší a lepší a možno by som sa nečudoval, ak by z neho raz bol nový The Rock.

• 6.5.2020  06:57
    Vlci (1981)

Veľmi zvláštny film, o ktorom vlastne ani neviem na 100% povedať, či je o ľudožravých vlčích útokoch alebo nie. Scenár je dosť svojrázny a svojím spôsobom komplikovaný; vidno, že je to zrejme podľa košatej literárne predlohy (a ako tak poznám prácu Whitleyho Striebera, tak tomu aj dosť verím). Potešil ma sympatický hlavný hrdina a dobrá atmosféra ošarpaného New Yorku. Inak ale dosť dlhá nuda.

• 6.5.2020  06:49
    Malé ženy (2019)

Chronologická roztrieštenosť tohto filmu je pre mňa nepochopiteľná. Naozaj asi nikdy nepochopím, prečo tvorcovia siahli po takto nelineárne rozprávanom príbehu. Zabili tým hneď niekoľko strašne silných scén a momentov. Namiesto toho, aby ste si ich užívali, stále sa strácate a hľadáte a pýtate sa, či táto scéna sa odohráva po tej, ktorú sme videli predtým, alebo pred ňou. Inak je to fajn, ale práve kvôli tomuto sa mi táto verzia určite nepáčila až tak, ako verzia z roku 1994 s Winonou Ryder a Susan Sarandon. Meryl Streep je skvelá, ale je tu ledva 10 minút. Najlepšie to zahrala Saoirse Ronan (bolo to asi prvýkrát, čo sa mi v niečom fakt páčila) a fantastická Laura Dern (u ktorej fakt nerozumiem, prečo nebola za túto úžasne podpornú rolu nominovaná na Oscara, kým za nedôležitú úlohu rozvodovej právničky v tom istom roku v Manželskej histórii nielenže nominovaná bola, ale dokonca jej dali Oscara). Je to dosť dlhé a v strede som sa začal hrozne nudiť (tu som uvažoval dokonca nad tým, že tomu dám len 2*), našťastie to má skvelý koniec, takže tie 3* si to azda zaslúži.

• 6.5.2020  06:48
    Lov (2020)

„Slzy Slnka? To išlo normálne do kín?“ Nečakané postavy (Betty Gilpin je tuším z filmu do filmu lepšia a lepšia), nečakaný vývoj deja (fakt nepozerajte trailery, ani fotky), brutálne úmrtia a dobrá réžia. Finále už trochu šumí do prázdna, ale aj tak prekvapivo fajn. V rámci žánru. A možností.

• 3.5.2020  08:24

Zbožňujem Veľkú Britániu, ale toto bolo predsa len troška dlhé a jemne nudné, našťastie to včas zachránilo úžasné Škótsko; práve zaň pridávam štvrtú hviezdu.

• 3.5.2020  08:11

„Snažil som sa ti to naznačiť. Pamätáš, ako si sa ma raz spýtal, kde som vzal na nového Jaguára a ja som ti povedal, že z prachov za drogy?“ Tomuto poviem priemerný scenár. Tento sa síce snaží buddy movie tému oživiť tým, že jeden je dospelý muž a druhý chlapec, ale v konečnom efekte z nízkeho veku hrdinu č. 2 nič extra zaujímavé nevyplýva (až na to, že je extra vulgárny, čo ale už po pár sekundách prestane byť vtipné). Ale neurážalo ma to, herci boli celkom fajn a občas to malo dobrý nápad (kruháč). Každopádne, Dowseho Spolujazda bola oveľa lepšia.

• 29.4.2020  07:30

Čakal som strašnú a lacnú a strašne lacnú (po finančnej, ale i scenáristickej stránke) hovadinu a tak som bol nakoniec milo prekvapený. Mnohí režiséri si myslia, že ak dej umiestnia do podzemia, hlboko pod zem, do priestorov, do akých ľudská noha nevstúpila minimálne niekoľko posledných desaťročí, tak automaticky bude ich film vyzerať úžasne. Často však dosiahnu presný opak a ich film vyzerá vizuálne odpudivo, nakoľko podzemné lokality zvyknú vyzerať škaredo, ak sa s nimi nedostatočne pracuje. V prípade Urban Explorer sa našťastie tvorcom podarilo nájsť kvalitnú výpravu, ktorá určite má niečo do seba a nejeden raz z nej príjemne nepríjemné mrazí a fakt sa cíti byť spolu s hrdinami dôkladne izolovaní od sveta tam hore. Berlínske podzemie proste má niečo do seba. A vôbec nie málo. K tomu fajn kasting, skvelý ústredný pošuk (celkom rád by som videl dvojku, v ktorej by sa ukázalo, že má staršieho brata a toho by hral Ron Perlman) a niekoľko nezabudnuteľných momentov, ktorým pravdepodobne šéfuje „košeľa“. Niečo ako (podzemné) Ruiny vs. Metro s Frankou Potente. Jeden z mála dobrých nemeckých filmov, aké som videl.

• 28.4.2020  15:10

V strede sa nachádza neuveriteľná akčná scéna, ktorá trvá dlhšie, ako dve-tri finále v iných akčných filmoch. K tomu uveriteľný tvrďák Chris Hemsworth a fajn obeť, ktorú musí chrániť. Hoci podľa mňa medzi sebou on a Hemsworth nemali žiadnu chémiu, čo je škoda, ale dalo sa to prežiť, nakoľko veľa dialógov spolu nemali, skôr išlo o neustály boj, kde nebol čas na psychológiu (čo je niekedy dobre). K tomu plno hnusných ksichtov a originálne, dynamické prostredie odohrávania. Po „tej“ šialenej akčnej scéne sa tempo (asi nevyhnutne?) trochu spomalí, čo nie je bohviečo, ale našťastie to netrvá dlho a nasleduje (prekvapivo akčné) finále, ktoré nie je až také epické, ako „tá“ scéna, ale určite je zvládnuté perfektne. Ale hej, toto je ten prípad akčného filmu, kedy vyvrcholenie prišlo asi o 40 minút skôr, občas sa také filmy objavia. Herecky sa mi každopádne najviac páčil nezastaviteľný Terminátor Randeep Hooda.

• 28.4.2020  09:05

Je to predvídateľný gýč... ale dobrý predvídateľný gýč. Veľmi veľa tomu dáva prirodzená, sympatická a zohratá ústredná zamilovaná dvojica Britt Robertson/Scott Eastwood a vo vedľajšej úlohe fajn Alan Alda. Je to dlhé a scenár skutočne nie je žiadny zázrak (trocha mi to pripadalo ako keby niekto chcel strašne silou mocou natočiť nový Zápisník jednej lásky, takže som padol zo stoličky pri zistení, že autor knižných predlôh je rovnaký), no musím sa priznať, že to na mňa i vďaka atmosfére, krásnej prírode, spomínaným hercom a najmä ku koncu dojímavého scenáru fungovalo (hoci to často vypadávalo z tempa). Pár plusov k dobru aj za prostredie rodea, čo mi pripomenulo svojho času najlepšie roky môjho života, ktoré som strávil v stajni pri koňoch, čo naozaj nie je úplne to isté, ako rodeo, ale v istých ohľadoch to k sebe zas až tak ďaleko prekvapivo nemá. Takže s prižmúrenými očami 4*. Ale iba ak práve máte chuť na stopercentne americký romantický doják.

• 27.4.2020  07:55
    1BR (2019)

Zo začiatku skvelé a ku koncu to nebolo márne. Lenže v strede sa „niečo“ stane a od hororu sa to začne prikláňať skôr k takému tomu typu hororov, ktoré sa nám snažia niečo povedať, ale jednak to príliš nefunguje a jednak sa vytráca hororovosť a prichádza iný žáner, po akom príliš netúžite. Chcieť niečo povedať nemusí nutne byť mínusom, ako ostatne podľa mňa v praxi parádne dokazujú hororové pecky Jordana Peelea. V prípade filmu BR1 ma to ale každopádne dosť otravovalo a s pribúdajúcimi minútami výrazným spôsobom klesal môj stupeň bavenia sa. A nepomohla ani sympatická hrdinka a pár nepríjemných scén k tomu. Škoda, ak by to bolo trochu inak vystavané a podané (a proste viac hororové), v pohode by som to radil medzi 20 najlepších hororov roka. Takto neviem. Fakt neviem. Každopádne som určite za to, aby sa robilo oveľa viac činžiakových hororov, lebo je to výborný nápad a pre horor fantastické a vďačné prostredie.

• 25.4.2020  19:32

V 90. rokoch boli strašne v móde teórie o únosoch mimozemšťanmi a nikto o tom nevie rozprávať lepšie, ako Akty X. V rovnakom roku, ako sa na trhu objavila prvá séria, do kín zavítal zaujímavý sci-fi triler s Robertom Patrickom, vďaka ktorému sa o pár rokov neskôr uzavrel kruh, nakoľko vystriedal Davida Duchovneho práve v Aktoch X. Oheň na nebesiach vtedy príliš nezaujal a vyšumel do prázdna, ale s odstupom desaťročí ide o zaujímavý film so slušnou atmosférou a v dobrom šialeným finále. Každopádne k úvodnej vete, že je to natočené podľa skutočných udalostí, by som bol „trochu“ skeptický z preventívnych dôvodov.

• 23.4.2020  08:31
    Dům ďábla (2009)

Jaj bože. „Najradšej“ by som dal „iba“ 3*, lebo ten scenár proste nie je nejaký veľký zázrak. Ale nedá mi to. Nemôžem. Poprel by som tým v sebe niečo temné a hororové, niečo, vďaka čomu od detstva vyhľadávam horory. The House of the Devil je v rámci možností pecka, ale osobne by som ju predsa len zrejme odporúčal skôr tvrdým hororovým fanúšikom, než divákom, ktorí si pozrú tak 10 hororov do roka. Na tomto filme oceňujem skvelú retro atmosféru, kedy od začiatku viete, že niečo je strašne zle, ale neviete ČO presne. No tušíte, že to nič pekné nebude a že to radšej hádam ani nechcete vidieť. Body k dobru aj za výborný kasting (zábavná Greta Gerwick, mrazivý Tom Noonan a sympaťáčka Jocelin Donahue) a skvelý dom.

• 23.4.2020  08:23

Ja som to vedel, že ak raz bude Mark Wahlberg v nejakom filme plakať, nebude to akčný film ani triler (ani akčný triler), ale niečo ako toto. Skvelá vec a ak premýšľate nad adopciou alebo ste dokonca už „v tom“, prirátajte si aj piatu hviezdu. Kasting je veľmi silný, ale ono nakoniec aj tak ide hlavne „len“ o scenár, ktorý je hravý a vtipný, ale tiež dojemný a silný a v rámci možností sa nebojí jemne kontroverzne poukázať aj na temné, zákerné a menej idylické veci súvisiace s adopciou, o ktorých sa príliš nahlas v spoločnosti nezvykne rozprávať, hoci by sa malo, lebo ono to naozaj s rozprávkou nemá nič spoločné. Veľmi sa mi to páčilo.

• 22.4.2020  08:50

Ak čakáte žraločí horor, hoci len béčkarský, rýchlo zaraďte spiatočku a cúvajte. Toto je skôr (céčkarský) mix akcie, humoru, exotiky a romantiky, kde hrá žralok naozaj len druhé husle, často z deja mizne doslova na desiatky minút (!) a jeden masaker s ním dokonca nevidíme, iba počujeme, ako o ňom neskôr hovoria preživšie postavy (!!). Nepatrný bod k dobru za sympatického hlavného hrdinu, ktorý sa podobá na Chrisa Hemswortha.

• 22.4.2020  08:36

Stodoly, farmárske domy, ranče a okolo iba samé lesy, malé mestečká a polia a v nich strašiak do „maku“, to je dokonalé prostredie pre horor. Ale toto je ozaj ťažké céčko s tomu odpovedajúcimi trikmi, scenárom, aj hercami. Vlastne to ani nestojí za koment. Odporúčam len fanúšikom pod-žánru o „scarecrowoch“. Síce budú trpieť, ale na doplnenie vzdelania by mali vidieť VŠETKO.

• 19.4.2020  20:13
    Kredenc (TV pořad) (2014)

"No neviem, ja decká moc nemusím. Skôr korčule."

<< předchozí 1 2 3 4 46 91 136 181