tron

homepage

Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 41 80 120 159
    • 19.7.2018  16:29

Strašná, hrozná séria je konečne vo finále a dúfam, že sa pätky nedočkáme. Smrteľne vážny remake s patričným rozpočtom by som časom možno uvítal, ale ako predchádzajúce tri diely, aj štvrtý je čisté nízkorozpočtové béčko. Oproti minulým častiam je väčší dôraz kladený na erotiku a gore + univerzum je oživené pár novými, sviežimi nápadmi (Wishmasterovi kamoši + „lovec“). Ale nestačí to.

• 19.7.2018  16:26

„Nindžovia sa neobjímajú.“ Toto išlo značne mimo mňa. Vzniknúť to pár rokov dozadu, zrejme by šlo o kultový a revolučný počin. V roku 2018 je to však len ďalší čudný a zbytočný film Stevena Spielberga. Bavilo ma hľadať easter eggy, boli ich fakt desiatky, ak nie stovky. A príbeh nebol najhorší. Niektoré scény mali niečo do seba, pár nápadov bolo hravých a báječných (Osvietenie!). Ale trvalo to strašné dve a štvrť hodiny a pripadalo mi to hrozne útrpné, malátne, bez života. Vyčerpávalo ma sledovať to. Na väčšine tunajších easter eggoch som vyrastal, napriek tomu ma tento film nebavil. Herci nič moc a to vrátane Simona Pegga a Tyea Sheridana, ktorých mám obvykle mám rád (jediný herec, ktorý ma tu bavil, bol takmer šesťdesiatnik Mark Rylance pôsobiaci dojmom hippies tridsiatnika, čo bolo dosť strašidelné). Rôzne pokusy o ponaučenia strašne zastarané, fakt mi to pripadá tak, že Spielberg už je úplne za zenitom a totálne odtrhnutý od reality (avatar hrdinu varuje, že v reálnom živote nie je sexi, na čo sa z neho vykľuje mladá sexi samička s JEDNÝM MATERSKÝM ZNAMIENKOM NA TVÁRI, absurdné!). Okrem toho mi táto snímka pripadala strašne pohodlná a nakrútená bez chuti, zápalu a talentu (napr. otrasná scéna, v ktorej proti týpkovi s jednou búchačkou stojí dobre naštvaný DAV ľudí a napriek tomu naňho neútočia a to ani tí, ktorým je otočený chrbtom, wtf Spielberg???).

• 19.7.2018  16:25

„A už vás nedesím?“ – „Len trochu. Ale to zvládnem.“ Obvykle filmy tohto typu nie sú mojou šálkou kávy, ale musím sa priznať, akoby to bolo niečo zlé, že Najtemnejšia hodina sa mi páčila. Nie je to srdcovka a nikdy nebude, ale má pôsobivú historickú atmosféru, zaujímavé scény a vydarený, kvalitný kasting. Scenár je však na viacerých miestach trocha nudnejší, snímka ako celok ma nedokázala strhnúť. Najviac mi v pamäti utkvel „prekvapivo“ Gary Oldman, ktorého, kebyže neviem, že je to on, by som sám od seba nespoznal (čo je pochvala). Zaujímavé je pri sledovaní si spomenúť na Kráľovu reč, kde Churchilla hral Timothy Spall a „Bertieho“ Colin Firth.

• 15.7.2018  20:32

Taký slabší diel venovaný Lenny. Moc ma to nebavilo, ale našťastie to bolo krátke.

• 15.7.2018  08:13

Iba 41 minút a hneď to lepšie odsýpa. Nádherne čudné a nepredvídateľné. Dojemný úvod mi troška pripomenul úvod poslednej časti druhej série Farga (tiež od Noaha Hawleyho). Keď uvidíte, pochopíte. Celý tento diel je venovaný vyslobodzovaniu Syd, čo by sa na prvý pohľad mohlo javiť ako zbytočná dejová odbočka, no pravda je niekde úplne inde. Pravda je taká, že Legion, tak prvá, ako druhá séria sú predovšetkým o láske Syd a Davida. To je na tom to krásne.

• 15.7.2018  08:09

"A čo tá krava?" - "Nechajte ju tu." Dobrá časť a hypnotická, ako sme u Legionu ostatne už dávno zvyknutí. Ale tiež zbytočne dlhá, to po prvé a po druhé je dejovo dosť riedka. Príbeh sa neposúva dopredu, ide "len" o zachraňovanie istých postáv z pôsobivého bludiska. K tomu mních. Dan Stevens je každopádne fakt strašne veľký sympaťák a jeho David Haller je poňatý tak, že ide skutočne zrejme o jedného z najmocnejších marveláckych hrdinov, ktorý by si v prípade potreby dal Hulka na raňajky, Wolverinea na obed a Dr. Strangea by si symbolicky nechal na neskorú večeru.

• 15.7.2018  08:06
    Legion - Série 1 (série) (2017)

Skvelé postavy (týpek Dan Stevens, sympaťáčka Rachel Keller ako jeho frajerka, Aubrey Plaza ako ukážková magorka, autoritatívna mentorka Jean Smart alias brutálna mafiánka z dokonalej druhej série Farga, jej beatnicky manžel z kocky ľadu Jemaine Clement, neprehliadnuteľný ksicht Mackenzie Gray), bombová tanečná scéna v prvej časti a niekoľko vizuálne pozoruhodných scén. Bohužiaľ ale i miestami až mimoriadne riedky dej a prekombinované scenáre (hlavným hrdinom je na 99% syn Profesora X a teda zrejme jeden z najmocnejších mutantov sveta, ktorého ale spoločnosť pokladala za schizofrenika a tak bol posledné roky pod drastickým vplyvom liekov a drog a podľa toho to aj vyzerá). A „monštrum“ je úžasné, ale má len maličký priestor. Prvá časť super a posledné dve tiež, ale päť medzi tým slabších. Keby bol stred rovnako silný, ako začiatok a koniec, bez debaty idem na 80%. Takto musím zostať len na šesťdesiatke, ale dodávam, že Legion je veľmi netradičný a originálny projekt (presne takto halucinogénne by mal vyzerať film o komiksovom superhrdinovi, ktorý disponuje neuveriteľnými psychickými schopnosťami). Nechápem, ako naň Noahovi Hawleymu mohla dať nejaká televízia peniaze.

• 11.7.2018  21:52

"Tým mi vlastne chceš povedať, že si nám nanič." Áááááá, super, paráda. halucinogény štýl dosahuje svojho vrcholu,ale zároveň mi paradoxne pripadá zrozumiteľnejší, než niektoré epizódy z prvej série. A ideme spolu: Tralala lalala Tralalala la la la la.

• 11.7.2018  08:03
    V sedmém nebi (TV pořad) (2014)

Chápem, že mnohých štve, ale pre mňa je Vilo Rozboril jedným z moderátorov môjho detstva a puberty. Sledoval som ho v Cestovinách, Smiechotách, VILOmeninách a dokonca aj v Mojsejovcoch (sorry no). Takže pre mňa bolo zaujímavé sledovať, ako mu v roku 2008 Markíza odklepla doják Modré z neba. Vážny formát pre šaša? A prečo nie? Fungovalo to už v zahraničí, kde klauni vo filmových drámach podávali brilantné herecké výkony, zdravím Jima Carreyho. A fakt to vyšlo - Modré z neba patrilo k najúspešnejším a najvýstavnejším formátom televízie. Konkurencia sa ho snažila kopírovať, ale zbytočne. Mala neobratných moderátorov, ťažkopádne réžie, škaredý vizuál a nedisponovala poriadnym rozpočtom (napr. Splněné sny na Barrandov Family, kde keď človek dostal 10-minútový let balónom alebo jazdu na koni, vyzeralo to, že sa televízia poriadne pleskla po vačku). Už po odvysielaní nového dielu boli každých 30 minút reklamy na nadchádzajúci a i ten trhal rekordy v sledovanosti. Lenže potom sa „niečo“ stalo. Nikto nevie, čo presne. Občas presiakli náznaky, teórie a informácie, ale nič nebolo oficiálne potvrdené. Obecne sa každopádne malo za to, že výroba každej časti pripadala televízii pridrahá. Napätá atmosféra medzi Markízou a Rozborilom vyvrcholila v roku 2014, kedy moderátor prešiel do konkurenčnej Jojky. V siedmom nebi bolo v skutočnosti len jemne upravenou kópiu markizáckej verzie. Je to dojemné a scenáre sú strategicky dobre vyvážené - v každej časti je hrozne smutný až tragický príbeh, jeden povedzme veselší/optimistickejší + ešte jeden bonusový. Mne spôsob, akým to Rozboril robí, vyhovuje. Príliš neriešim, že navštevuje rodiny na hranici chudoby a pritom má hodinky v cene dvojizbového bytu. Pripadá mi ako človek, ktorý verí tomu, čo robí, hoci, ako vravím, chápem, že mnohým nesedí a neznášajú ho. Čo je vlastne dosť zvláštne, lebo pomáha ľuďom. V neposlednom rade by som možno chcel povedať blbosť, ale poviem ju. Kto z vás Rozborila kritizuje? Tí z vás, ktorí ste v jeho relácii nikdy neboli, ktorí ste na tom finančne pomerne dobre, máte OK zdravie. Neviem o JEDINOM prípade v histórii tak Siedmeho neba, ako V siedmom nebi, že by účinkujúci protestoval proti tomu, že by bol zneužitý, ponížený, že by bola pošliapaná jeho ľudská dôstojnosť. V tomto som na strane Rozborila. Dôstojnosť ľuďom, ktorí sú na tom zle, na Slovensku zašliapava do bahna štát. Nestará sa o to, o čo by sa mal starať a potom to tak vyzerá. Kvôli tomu problémy ľudí musia riešiť televízie a nie ministerstvá platené z mojich, našich, vašich daní. Štát na ľudí, ktorí potrebujú pomoc, je*e a ak od neho niečo chcú, zadrbe ich nekompromisne do zeme a prinúti ich cítiť sa ako menejcenní. Ja som u Rozborila nikdy žiadne ponižovanie, zneužívanie ani zosmiešňovanie účinkujúcich nevidel. Jasné, je to robené na efekt (srdcervúci príbeh, plače účinkujúci, moderátorovi sa lesknú oči a do toho začne hrať pesnička o smrti a nádeji), tak ale takto tie relácie fungujú už pekných pár desaťročí. Neviem, ako by ste to robili vy, ak by ste boli režisérmi. Mne to vyhovuje. Kebyže tento štát funguje normálne tak, ako by mal, relácie ako táto by nemuseli existovať.

• 10.7.2018  07:37

„Budem ťa volať Ant.Onio Banderas.“ Žiadne veľké (ani malé) nadväzovanie na predchádzajúce marvelácke udalosti sa nekoná – Scottova neprítomnosť v Avengers 3 je vysvetlená v 30-sekundovej potitulkovej scéne a hotovo (SPOILER A v podstate ani to nie, pretože sa odohráva PO "lusknutí prstov" SPOILER). Nuž... čakal som viac. Scott alias Paul Rudd je však sympaťák, takže mu to (možno) prepáčite. Evangeline Lilly je o čosi akceptovateľnejšia, než minule, nakoľko má lepší účes (áno, niekedy tak málo stačí). Douglas sa však z pozície rošťáckeho mentora prehral v tak troška zmrda, ktorý síce od začiatku do konca zostáva kladnou postavou, ale medzi riadkami sa správa ako nie zrovna najmorálnejšia postava a občas je na facku. Pričom jeho kombinácia s Michelle Pfeiffer nie je až taká veľká vec, ako sa (zrejme) čakalo. To Michael Peña (ako šéf mimoriadne stoickej bezpečnostnej agentúry) je tradične svoj, kradne si všetky scény a možno by nebolo od veci dať mu spin-off. Film sem-tam horšie odsýpa a citové výlevy sú poriadne sladká limonáda, tak ale zas na druhej strane musím uznať, že ma dojali. Občas vidno podozrivý strih (trojica hrdinov ukradne budovu, zrazu STRIH a sú v bezpečí doma). Akcia - v prvej polke je to dialógová situačná komédia, ale v druhej sa to po akčnej stránke rozbehne a začne to byť plné nápadov (PEZ, hrátky so zmenšovaním a následným zväčšovaním vozidiel, sérum pravdy, čajky). Scenár je šitý horúcou ihlou – Scott X rokov v pohodičke zvláda domáce väzenie, no doslova niekoľko hodín pred úspešným koncom sa ocitne v problémoch, rovnako tak predstavy tvorcov o fungovaní domáceho väzenia sú troška dosť skreslené. A vedľajšia dejová linka s Ghost a Laurenceom Fishburneom dosť slabá. Napriek tomu ma to bavilo. 70 % Cinemax TN 2018

• 7.7.2018  19:43

„Vráťte mi moju nevinnosť.“ Jeden z najlepších slovenských filmov, aké som kedy videl. Jeho sila a brilantnosť je v jeho na prvý pohľad totálnej obyčajnosti. Ale zdanie klame. Strašne mi to pripomenulo moje detstvo, keď sme mali chalupu na dedine a chodili sme na ňu cez víkendy a letné prázdniny. Prežívali (či skôr dožívali?) tam staré zvyky a prichádzala nová doba s modernými vynálezmi, o ktorých dovtedy ľudia len počúvali a zrazu ich fyzicky mali. Kosenie Jastrabej lúky toto všetko krásne zhrnulo, taký ten zmar a dezilúziu z blížiacich sa časov, v ktorých prestalo záležať na hodnotách a začali sa uprednostňovať hmotné statky (netvrdím, že v minulosti to nebolo, ale nie až tak). Dôležité bolo naháňanie sa za peniazmi a odsúvanie dôležitejších vecí nabok len preto, aby mal človek čo najtučnejšie konto a mohol sa ním chváliť. Starí, pôvodní obyvatelia dedín vymierali a mnohí ich potomkovia zabudli na svoje korene, statky predali alebo ich prestali udržiavať a odišli do veľkých miest, na sídliská, do činžiakov. Tento film je mementom tej doby. Starcom na dedinách bolo čoraz jasnejšie, že sa niečo definitívne, raz a navždy končí a oni sú odsúdení na zabudnutie. Vytráca sa úcta k prírode, k pokornému spôsobu života a všetko akoby bolo nahradené len hrabaním mamonu. Viem, nie každý je takýto. Jasné, že čiastočne zjednodušujem. Ale obecne doba, v ktorej žijeme od 90. rokov je naklonená prachom a moci. Všetko toto Kosenie Jastrabej lúky obsahuje a je to podporené utlmeným, ale o to pôsobivejším a najzabudnuteľnejším Jozefom Kronerom. Žiari v mentorskej, otcovskej úlohe, čo je poloha, ktorá mu vždy sedela asi najviac zo všetkých. Kombináciou múdrosti a zároveň šibalstva trošku pripomína svoju kultovku Tisícročná včela, možno takto nejako by dopadol Pichanda, ak by ešte pár desaťročí žil. Ale treba povedať, že výborní sú všetci. A že ich je. Synovia, ich ženy, manžela, vnuci a vnučky a susedia. A jeden divoký Francúz, na toho by sme v žiadnom prípade nemali zabúdať. Všetci sú parádni. Na pozadí na prvý pohľad banálneho a komediálneho príbehu sa v skutočnosti odvíja viacero temných motívov, ako je alkoholizmus alebo z toho vyplývajúca nedôvera v manželstve. K tomu plno skvelých a vtipných hlášok a dialógov + prepracované postavy. Toto je fakt krásny film.

• 6.7.2018  17:49
    Legion - Chapter 9 (S02E01) (epizoda) (2018)

"Potrebujem, aby si niečo povedal." - "Máme vafle?" Legion sa vracia a je to rovnaká absurdná bizarnosť, ako naposledy. Miestami to vyzerá ako kríženec Terryho Gilliama a Wesa Andersona, ale má to vlastnú tvár a jasnú víziu. A to môže niekomu vadiť. Tak ale zas logicky predpokladám, že na druhú sériu sa vrhne len človek, ktorému sa páčila prvá. Mne pomerne áno, ale mala svoje chyby. Tie však boli neporovnateľné s celkovou šialenosťou projektu, ktorá bola proste jedinečná. Po prvej epizóde druhej sezóny môžem spokojne skonštatovať, že WTF kvalita zostala zachovaná, ak nie ešte prekonaná. Tanečná scéna už síce nie je až taká nákazlivá, ako tá z prvej série, ale i tak ide o totálny záhul. Dalo by sa povedať, že vysoké a štíhle ženy s fúzmi, vyjadrujúce sa spevom, patria ešte k tomu normálnejšiemu. Toto proste nikto normálny nevymyslí, ale tentoraz to myslím ako poklonu, nie ako urážku. Uvidíme, čo im z toho nakoniec vylezie, možno to bude extravagantná nuda. Ale dúfam, že nebude.

• 6.7.2018  08:04

Mám rád found footage. Je to (pod)žáner ako každý iný. Má svoje plusy aj mínusy, fanúšikov aj odporcov. Určite nie každý found footage je dobrý, ale niektoré sú. A veci, ktoré na found footage iným ľuďom vadia mne vyhovujú, lebo viem, že sú charakteristickou súčasťou tohto sub-žánru. Každopádne, keď je film zlý, tak je zlý – a je fuk, či ide o found footage alebo romantickú komédiu. A tento film zlý je. Strašne zlý. Jedna vec je kombinácia so sci-fi, čo moc nemám rád (radšej mám hororové found footage). To by sa však ešte dalo zniesť. Rovnako tak menej kvalitný obraz – ostatne, ide o bežnú súčasť každého správneho found footage filmu. Čo už sa zniesť nedá je otrasný scenár, útrpné CGI a extrémne nesympatické postavy – ženy sú hysterické mrkocinky a chlapi zúfalí blbci. Zaujal ma len koniec s bábätkom. Tomuto ja veruže 40% nedám ani keby čo bolo.

• 5.7.2018  19:32
    Hoď svišťom (TV seriál) (2011)

Strašne zlý a nevydarený pokus o sitkom. V prvom rade by sitkom nemal mať 45 minút, ale kašľať na to, to je len technická vec. Oveľa väčší problém je v tom, že to nie je vtipné. To po prvé. Sú tam desiatky pokusov o vtip behom jednej epizódy a letmo sa pousmejete možno max. nad jedným. Po druhé, prostredie horského penziónu je biedne, vizuálne to vyzerá veľmi zle a škaredo. A po tretie, herci sú mimoriadne zle typovo obsadení. Najvtipnejší je Jožo Vajda a aj on je dosť slabý. Maštalír je absolútne mimo koncetráciu, Polnišová ma naposledy bavila v SOS pred sto rokmi, Bárta je žalostný a Hilmerová, nuž, Hilmerová je Hilmerová. K tomu hosťovanie plné predvídateľných tvárí, ktoré tomu vôbec nič nové, svieže nedávajú (Stanke, Mórová...).

• 5.7.2018  08:42
    Ghostland (2018)

„Ďakujem, pán Lovecraft.“ – „Howard.“ Pascal Laugier je môj obľúbený hororový tvorca (Sanatórium, Tajomný muž) a na jeho novinku som sa tešil. Prvá polovica je super. Hlavne úvod, ten je fakt drsný a intenzívny (trocha mi pripomenul Ketchumovu kultovku Po sezóne). Potom sa to trocha spomalí a uberie sa to iným smerom, no i tak prevládala spokojnosť. Zhruba v polke filmu ale nastane nečakaný twist, ktorý ukáže udalosti v úplne inom svetle. A hoci je to stále nadmieru brutálne (ale nie až tak, ako Pascalovi Mučeníci), už to neodsýpa tak dobre, ako prvých 50 minút.

• 3.7.2018  07:42
    Lost in Space - Série 1 (série) (2018)

"Nebezpečenstvo, Will Robinson". SPOILERY S pani manželkou sa nám do toho nechcelo, ale troška nás to zaujalo, tak sme si povedali, že z nudy dáme dve časti a potom končíme. Lenže tie prvé dve časti boli natoľko super, že sme si Lost in Space okamžite zamilovali a dali celú sériu behom pár dní. Extra sympatickí herci, extra extra sympatické postavy, pekný vizuál (vesmírne stanice, lode, planéta...), plno silných, dojemných i humorných scén a namakaný robot. Mínusy? Dr. Smith (Parker Posey z Vreskotu 3) to síce zahrala skvele, ale to nič nemení na tom, že ide o brutálne protivnú postavu. Otázna je i morálka, kedy sa pre malého chlapca stáva najlepším priateľom robot zavraždiaci pár hodín dozadu 27 ľudí, na čo chlapec následne tohto svojho priateľa prinúti spáchať samovraždu (!) a keď robot zázračne vstane z mŕtvych, chlapec sa mu začne vychcane líškať a zasa o ňom hovorí ako o svojom najlepšom priateľovi. No neviem no. I logika občas hapruje (obetovanie paliva pre všetky rodiny kvôli jednej osobe alebo obrovská planina trpí desiatkami podzemných výbuchov, ale jej povrch je neporušený, bez jediného krátera). A koncový cliffhanger mi pripadal dosť slabo vymyslený. Napriek tomu sú pocity z prvej série pozitívne, s pani manželkou sme si to užili, bola to sranda i dojímavá záležitosť.

• 3.7.2018  07:06
    Cargo (2018)

Spoilery. Začiatok vôbec nie je zlý. Dej sa odohráva nejaký čas od vypuknutia zombies nákazy. Hrdinami sú manželia s bábätkom. Palec hore. Pred zombies sa chránia tak, že sa 24 hodín denne 7 dní v týždni plavia po rieke na hausbóte. Palec hore. Žena je infikovaná, čo vytvára morálnu dilemu. Chce sa od zvyšku rodiny oddeliť, aby ju neohrozila, ale muž jej to nechce dovoliť a ona sa nakoniec premení, pohryzie ho a infikuje a on ju musí zabiť. Palec hore. Lodná doprava je vymenená za pešiu road movie. Palec hore. S bábätkom na chrbte. Palec hore. Stretáva zombies, i ľudí. Dobrých, aj zlých. Tu už to až taký palec hore nie je. V strede snímky sa do nej nenápadne začína vkrádať rutina, stereotyp a klišé. Chápem, že k podobnému typu príbehov patria (už pekne bradaté) myšlienky o tom, že zdraví ľudia sú koľkokrát väčšie beštie, než zombies. Ale ja uvítam každý zombies horror, v ktorom to nie je. Body dole aj za málo (a slabo zamaskovaných) zombies a za to, že hoci je príbeh umiestnený do Austrálie, tvorcom sa z toho nepodarilo vyťažiť také zaujímavé veci, ako napr. tvorcom snímok The Dead (Afrika) a The Dead 2 (India). Každopádne následne ešte palec hore za snaživého Martina Freemana, pár osviežujúcich nápadov (chlapec naviazaný na zombie otca) a silný koniec (parfum). Občas je tam blbý strih (bábätko sa nejako tvári a je v istej polohe a o sekundu neskôr sa tvári úplne inak a je v úplne odlišnej polohe), tak ale vzhľadom na skutočne mladú herečku v danej úlohe to chápem a tvárim sa, že som to nevidel :-) Každopádne, lepšie ako kraťas, z ktorého to vychádza. Videl som plno zlých filmov a toto nie je zlý film. Tak ale hej, je to trocha (predvídateľná) nuda.

• 2.7.2018  20:28

"Kamaráti, Will Robinson." Tak a je to za nami. Posledný diel je až príliš otvorený, ten cliffhanger na konci mohol byť menej s prepáčením primitívny. tak ale čo už, ani on neodkázal zakryť moje celkové pozitívne dojmy z tohto seriálu. Dojemné, vtipné, pár vecí nesedí (prečo ich začali hľadať až tesne pred koncom?), ale nevadí, zmierim sa s tým. Situácia s robotom je vyriešená tak všelijako, čo ja viem, ja by som to urobil inak. Akurát som nepochopil, čo je to za mega-inteligentnú mimozemskú civilizáciu, ktorá stále neustále vysluhuje ľuďom.

• 2.7.2018  20:25

Lost in Space vs. Čiernočierna tma.

• 2.7.2018  19:27
    Zásilka (2013)

Jedným slovom - zaujímavé. Ôsmymi - celovečerák s Martinom Freemanom sa mi páčil viac. Nápad zaujímavý a originálny, ale vlastne je to také, čo ja viem, o ničom. Celovečerák mal svoje muchy, ale myšlienka infikovaného otca, ktorý musí bábätko dostať do bezpečia behom pár desiatok hodín, kým sa premení na zombie, v ňom bola spracovaná oveľa zaujímavejšie a lepšie.

• 2.7.2018  08:49

Mimoriadne bizarný film s jedným z najzvláštnejších (anti?)hrdinov, akého som kedy v nejakom filme videl. Výkon Fredericka Koehlera miestami ašpiruje až na nejakú cenu, ale nebudem spoilerovať. Ostatní sú skôr štatisti, snáď s výnimkou obskúrneho Michaela Berrymana. Niektoré scény sú krajne úchylné, znepokojivé, odporné a šokujúce (finálne divadelné predstavenie). Inokedy je to však troška nudné a takým tým čudným spôsobom zvláštne, kedy neviete, čo si o tom máte myslieť. Čo je síce v konkurencii neprekvapivých filmov robených na jedno brdo dôležité, ale tak zas sa nedá povedať, že by to z The Evil Within automaticky robilo kultovku. Určte ale ide o značne atypický projekt

• 2.7.2018  06:58

Ešte dve časti a je koniec. Čiže linky okolo jednotlivých postáv sa začínajú nekompromisne uťahovať a uvidíme, čo im z toho na konci vylezie. Absencia robota robí každopádne svoje a mechanik s dobrým srdcom sa snaží, ale sám to neutiahne. Na konci sa dočkáme brutálneho cliffhanger, tak ale asi každému je jasné, že tvorcovia také postavy v skutočnosti nezabili, mrk mrk.

• 1.7.2018  19:51
    Krásy divokého Slovenska (TV film) (2015)

Pekný, vizuálne atraktívny a podmanivý dokument. Lesy máme fakt parádne.

• 1.7.2018  19:50
    Hon na čarodejnice (TV film) (1994)

Zaujímavá slovenská záležitosť, o ktorej existencii som sa dozvedel až v roku 2018, keď som hľadal rôzne filmové i knižné inšpiračné zdroje kvôli písaniu spoločného historického hororového románu s Honzom Vojtíškom Kozí lidé: Střet. Pozrel som si to a musím s prekvapením uznať, že to nie je zlé. Vizuálna oblasť síce nie je omračujúca, na strane druhej musím skonštatovať, že som videl slovenské filmy, ktoré na tom po vizuálnej stránke stokrát horšie. A miestami je Hon na čarodejnice fajn - lesy, chalúpky v nich alebo horské jazero, to všetko vôbec nie je zlé. Herci mi prišli troška ťažkopádni a režisér sa príliš od roboty nepretrhol, ale nakoniec som bol príjemne prekvapený, pretože som čakal neškodnú rozprávku a ono sa z toho vykľula pomerne pôsobivá, silná a naturalistická dráma. Hon na čarodejnice bol v Stredoveku proste fakt poriadne odpornou záležitosťou a dúfam, že všetci tí šialení kresťanskí magori za to, čo robili, skončili v pekle a dodnes sa tam smažia.

• 1.7.2018  19:42

Stále čoraz viac a viac mi to pripadá tak, že tento seriál je tak troška hlúpučký (ale v dobrom), no zároveň paradoxne robený veľmi inteligentnými ľuďmi. Celé je to strašne sympaťáčko-rošťácky kastingovo vyladené a svižne nakrútené, ale zároveň je to tak troška, nuž, blbosť. Logika nie je synonymum tohto seriálu. Napr. ako je možné, že balón vystrelil na okraji jamy a nie v jej strede? Alebo obrovská oblasť by mala byť teoreticky zničená výbuchmi, ale prakticky je jej povrch úplne neporušený. Troška slabší a jemne nudnejší diel, ale aj tak mám z každej epizódy pozitívne pocity.

• 1.7.2018  17:47

SPOILERY. "Toto nie je road trip." - "Už je." Niektoré zvraty sú ozaj dosť veľké klišé, romantika s najmladšou sestrou nemá taký drajv, aký mala mať a Dr. Smith, hoci je fakt dobre zahratá, je hrozná postava. Nedobre pôsobí aj priveľké množstvo postáv - prvé epizódy, v ktorých boli Robinsonovci sami, fungovali lepšie, ako teraz, keď je z toho pomaly už pomaly menšia dedina. Napriek tomu má šiesty diel viacero poriadnych plusov - niektoré vedľajšie postavy sú fajn, Robinsonovci sú stále veľkí sympaťáci, robot na seba zakaždým spoľahlivo strhne pozornosť, mechanik (alias drsná princezná) je bezprostredný a veselý chlapík, v ktorého spoločnosti sa cítime dobre a potom je tu posledná scéna. Troška mi však začínajú vadiť problémy s morálkou. Nie som si istý, či to tvorcovia majú poriadne premyslené. Masový vrah (27. ľudí) sa stáva najlepším kamarátom malého chlapca. Ten to ostatne v jednej scéne aj priznáva... a nakoniec tohto svojho najlepšieho priateľa svojím spôsobom zabíja. Fakt radšej nechcem vedieť, čo bude robiť svojim nepriateľom, keď z neho raz bude dospelý muž. Túto časť nakrútil Vicenzo Natali (Kocka, Splice).

• 1.7.2018  17:42
    V šere horských smrečín (TV film) (1996)

„V lese je skon rovnako dôležitý, ako zrod.“ Skvelý atmosférický názov a skvelé atmosférické zábery na majestátne slovenské temné lesy a hory, kde sa v hmle ukrývajú medvede a diviaky, zurčí potok a na oblohe sa vznášajú orly. Ročné obdobia sa tu striedajú nemilosrdne a bez vyjednávania. Hojné letá, pučiace jari, studené zimy, dni sa krátia, teploty klesajú a pribúda hmly. Akonáhle ale kameru prestanú zaujímať tieto veci a začneme sa dozvedať informácie o zvieracích obyvateľoch lesnej ríše, je to stále zaujímavé, ale už to nie je ono.

• 1.7.2018  17:22
    Shark Lake (2015)

Taký nijaký film. Pozrite si ho len ak sa fakt extrémne nudíte, inak je to ozaj strata času. Neuspokojí tak fanúšikov žraločích hororov (pretože to horor de facto vôbec nie je a žralok je odsunutý na výrazne vedľajšiu koľaj), ako ani fanúšikov akčných filmov (pretože hoci je tu Dolph Lundgren, čistej akcie je tu strašne málo a je absolútne nezaujímavá). Zaslúženejších 20% nedám len z toho dôvodu, že sa bojím, že by si ma potom Dolph Lundgren našiel a dal mi na búdku.

• 30.6.2018  11:14

Prvé dva diely ma moc nebavili, ale zaujalo ma tvrdenie o šokujúcom finálnom rozuzlení. Majte ma za barbara, ak chcete, ale neodolal som, preskočil som tretí, štvrtý, piaty, šiesty aj siedmy diel (!) a pozrel som si až údajný šokujúci posledný... a naozaj to nie je seriál pre mňa. Hlboké, temné, večne zahmlené lesy super, ale inak to ide mimo mňa. Šanca, že si pozriem aj zvyšné epizódy sa práve znížila na symbolické minimum.

• 30.6.2018  10:56
    Záhady tela (TV pořad) (2017)

Musím povedať, že táto relácia sa diel od dielu rapídne zlepšovala, až nakoniec úspešne povstala z popola a ja som si rád sadal pred každý nový diel, ak som mal čas. Súťažiaci, nuž, hmmm, viete, ako to s nimi chodí. Niektorí dobrí, niektorí zlí. Ale všimol som si čudný paradox, že čím menšia hviezda, tým zaujímavejší hosť/človek. Plusom sú originálne súťažné disciplíny. Napr. v jednej sa hosť zmení na časť ľudského tela alebo chorobu (!), moderátor povie „nemám rád úpal“ a ak ste „hlava“, mali by ste sa prihlásiť a tým pádom získate body. Hravosť projektu dotvárajú vtipné videá a scénky. Nakoniec som si zvykol aj na moderátora, ktorého inak ako herca nemusím.

<< předchozí 1 2 3 4 41 80 120 159