tron

sprítomnil som sa

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 38 76 113 150
    • 22.1.2018  07:52

Láskyplná hororová nosferatovská recesia. Zo začiatku zaujme zaujímavý spôsob rozprávania (čierno-biely obraz, nemý film, titulky), ale po chvíľke si na to ale zvyknete a začne to byť nebezpečná nuda. Našťastie, v polovici sa to rozbehne a snímka ponúkne okrem skvelej hudby aj svojím spôsobom majstrovské akčné scény :-) Potešia tiež pre vec zapálení herci, ktorých to bavilo a majú komediálny talent (mnohí oscaroví herci by to nedokázali zahrať tak, ako oni). Byť režisérom, v post-produkcii dám preč úvodné a záverečné slovo (ktorému vôbec nie je rozumieť a prvé sekundy som si myslel, že je to nejaká indiánska pieseň lásky) a pár momentov, v ktorých počujeme, ako sa herci pred kamerou rozprávajú (to ako v strižni mohlo uniknúť?).

• 22.1.2018  07:41

Toto je presne TÁ atmosféra a štýl, ktoré mám na Četníckych humoreskách rád. Je tu síce vražda, ale aj tak sa to celé nesie v príjemne oddychovom a sympatickom duchu. Čo je možno zvláštne, čudné a zvrátené, ale funguje to. Všetky tie postavy, vzťahy a dialógy sú veľmi feel good. Zahálku som nikdy moc nemusel, ale tak zas súhlasím, je to "ne ušlechtilý vlčák, ale takový ten pouliční voříšek, který by za vás život položil".

• 22.1.2018  07:38
    Bačova žena (TV film) (1972)

Štúdiové kulisy (les! Na Slovensku a štúdiový les! Hanba!!), otravná postava matky, silná téma (takú WTF zápletku by nevymyslel ani Hitchcock) a dobré herecké výkony. Ale občas som mal toho kriku už po krk. A ako to vlastne dopadlo, kto dostal deti?

• 20.1.2018  13:13

Typické Zoo - týpek povie, že sa potrebuje dosť k svojmu mozgu a v druhej scéne mu už baba vŕta dieru do lebky :-) Druhý diel je zatiaľ najnudnejší a nový typ hybridov tomu nepomáha - tu sa ozaj dosť šetrilo na trikoch. Plusom je, že na konci sa väčšina hrdinov konečne po dlhom čase stretne, hoci ešte nie sú úplne kompletní. A fakt by ma zaujímalo, kto pilotuje lietadlo. A kde sú tí "mariňáci", ktorých Jamie uspala v druhej časti. Má ich tiež niekde v lietadle pekne uväznených?

• 20.1.2018  07:59

Ako to už často dopadne, po atmosfére zostali len pozostatky, po kvalitnom scenári zakrvavené trosky a z postáv prehliadka nudnej mizérie. Do toho klišé, banality a stereotyp, od režisérskeho až po vizuálny. Napriek tomu to úplne zlé nie je a to práve vďaka pozostatkom solídnej atmosféry. Na ostrove sa objaví skupinka mladých ľudí, tu ich ale napadne niečo, čo zrejme mali byť bratranci príšer z Pádu do tmy. Na filme je bohužiaľ vidieť nie len nedostatok peňazí (OK, ani Pád do tmy nebol veľkofilm, ale režisér mal talent), no i celkový nezáujme vytvoriť niečo viac, než len bohapustý (pod)priemer.

• 20.1.2018  07:56
    Antropofág (1980)

Perfektná ukážka talianskeho hororu. Herci ako zo zlého porna, dialógy detto, hudba ako od debilov a scenár o ho*ne. Scenár sa môže pochváliť len minimum plusov a práve umiestnenie na európsky ostrov patrí medzi ne. Druhým plusom je postava zabijaka, ktorý je väčšinu času pred našimi očami a pred očami hrdinov dôkladne ukrytý. Keď sa ale ku koncu prihlási o slovo, je sa na čo pozerať. Alebo od čoho odvracať tvár? To skôr. Pamätáte si z Pofajčíme, uvidíme pasáž, v ktorej sa hrdinovia dostali do lesnej chalúpky so sexuálne mocne založenou blondínou a jej manželom – automechanikom a zároveň obludou s dlhými vlasmi a strašnou tvárou? Tak to bol v podstate odkaz práve na tento horor. Postavu drastického, dlhovlasého, znetvoreného a nechutného kanibala si zahral George Eastman, zároveň spolu-scenárista snímky. Tá ďalej ponúka občas solídnu znepokojivú atmosféru a výdatnú porciu hardcore gore. Režisér D´Amato jednoducho svoje „kvality“ nezaprie; kto od neho mal česť vidieť vypaľovačky ako Porno Holocaust, Vražední vtáci alebo žraločiu Beštiu z hlbín, dobre vie, o čom hovorím.

• 20.1.2018  07:18
    Zoo - Diaspora (S03E02) (epizoda) (2017)

Megalietadlo s tajomným pilotom sa vracia! Už nie je počuť ani ako hlas v interkome. Wow. Alebo za posledných 10 rokov bolo prerobené a riadi ho Skynet? To skôr. Aj v druhej epizóde sa toho deje tak strašne veľa, že si nestíhate všímať logické kiksy a kritizovať slabú úroveň CGI (panebože, tie hybridy, to bol koho nápad?). Takže tu máme kauzu dvoch dcér, jednej sestry, tajnej Jacksonovej identity, tehotenstvo, únosy detí a titulky, ktoré sa objavujú ešte 20 (!) minút po začiatku. Zatiaľ sú hrdinovia oddelení. Myslím, že vyššiu rýchlosť to získa ich spojením.

• 19.1.2018  08:24
    Wheelman (2017)

„Sľúb mi, že nikdy neurobíš nič len preto, že to do teba niekto bude chcieť. Ak budeš mať pocit, že to nesmieš urobiť, nerob to.“ Nočná jazda s Tomom Hardym z roku 2013 ma príliš nebavila a tak som si skúsil napraviť chuť o 4 roky mladším Wheelmanom. A podarilo sa. Nie je to žiadny zázrak, ale Franka Grilla pokladám za jedného z najnenápadnejších sympaťákov Hollywoodu a zápletka je oveľa akčnejšia. Vlastne je to akčné béčko, čo mi sadlo viac, než zadumaná dráma s nachladnutým Tomom Hardym. Ku koncu ma to prekvapilo aktívnym zapojením istej postavy do deja, čím to hneď získalo o 20% navyše. Produkcia: Frank Grillo a Joe Carnahan.

• 19.1.2018  08:15

Helene Třeštíkovej návraty po 35. rokoch príliš nevyšli, minimálne z toho dôvodu, že väčšinou sa jeden z páru odmieta vrátiť. Čiže je otázne, či má morálne právo vydávať TOTO za Manželské etudy, keď 50% páru chýba, ehm. Ale tak OK, čo už. V tejto časti sa síce Zuzana nakoniec nechá prehovoriť, ale je to len kratučký comeback a inak ide o one man show jej svojrázneho bývalého manžela. Je pekné, že sa občas stretnú aj s dcérami, rozvod ostatne nie je koniec sveta. Vladimír je skutočný exot. I preto paradoxne dávam až 80%, pretože s ním nehrozí nuda. Na druhej strane nejde o niekoho, koho by ste chceli mať vo svojej rodine. Aj po desaťročiach (!) spomína na „milovaný New York“, stále hovorí o fotení pre Playboy, zjavne sám seba vníma ako hviezdu a jazdí na motorke s imidžom španielskeho umelca, ale keď nemá kde bývať, vypisuje mame, či sa k nej nemôže vrátiť. Hlavne, že „se mé fotky běžně prodávejí za 2000 dolarů“. Toto španielski umelci veru nerobia, Vladimír.

• 19.1.2018  08:14

Vladimíra stretávame v momente, kedy sa vrátil z New Yorku, kde sa živil ako profesionálny fotograf, vraj mal bravúrny ateliér a fotil pre Playboy. Pobyt v NY v ňom zanechá hlbokú stopu, o ktorej už nikdy neprestane rozprávať (nielen v tomto dokumente, ale ani v pokračovaní z roku 2017). S Vladimírom je to však celé také... no, čo ja viem. Je to kontroverzná osoba. Večne nemá prachy (na konci býva u svojich dcér), ale vymetá kluby, usporadúva vernisáže s Danom Nekonečným (wtf?) a evidentne sám seba vníma ako špičkového, kultového umelca. Akosi mu ale nič nevychádza (televízna relácia), opúšťa jeden ateliér za druhým a jeho zúfalé hlášky hovoria za všetko („Sem jeho imidžmejkr.“, „Tak jsme si najali pět nebo šesť černochů“, „To jsme fotili na Seyšelách.“). Zuzana (ktorá sa s ním rozviedla) čiastočne odmieta nakrúcanie, ale keď sa nakoniec párkrát aspoň nakrátko nechá prehovoriť, je to zaujímavé.

• 19.1.2018  06:51

Ono, samotný námet nie je zlý. Policajt s tehotenským bruškom, ktorý ako policajt príliš nevyzerá, rieši zločiny v pôvabnom slovenskom malomeste, žije s mamou, má prenikavý intelekt a stále je klobásky a pečeného králika. Môže to znieť absurdne, ale svojím spôsobom je to originálny, chytľavý nápad. Problém mám s Alexandrom Bártom, ktorý to síce na jednej strane vcelku zvláda a nie je najhorší, na strane druhej k tomuto hercovi už niekoľko rokov cítim inverziu pardon averziu. Nie je mi proste sympatický. Našťastie, vďaka fúzom, okuliarom a vypchatému bruchu sa mi často pri sledovaní Detektíva Ďusa darilo zabudnúť na to, že ide o TOHO Bártu. Samotný prípad by som z diplomatických dôvodov radšej nekomentoval, ale inak pekná výprava, fajn atmosféra, výrazná ústredná postava... Trocha ako minuloročný, tiež markízácky Komisár Rex.

• 18.1.2018  14:33

Ďalší mladý pár, ďalšia svadba, znova 80. roky. Obaja sú stavbári (!), ale Vladimír už veľmi rýchlo po dvadsiatke začne pokukovať po inom zamestnaní a tým nie je nič menšie, než profesionálne fotografovanie. Ktoré, ako sa ukáže v nasledujúcich dieloch, ho nakoniec bude naozaj sprevádzať celý život. Dosť výrazná pár, pretom dávam vyššie hodnotenie už prvej časti.

• 18.1.2018  08:16
    Akta X - This (S11E02) (epizoda) (2018)

Joj bože bože, celé zle. Ledva 40%. Čo sa to s Aktami X deje? Naozaj sú vyčerpané, vyhorené a nemajú už svojim fanúšikom, nevraviac o potenciálnych nových, čo ponúknuť? Najlepší je Skinner, ktorý je tu tak minútu a pol. "Napoly" sa vracia jedna obľúbená vedľajšia postava zo starých dielov, ale celé je to značne WTF. A zápletka o dušiach, kradnutých prostredníctvom smartfónov je absolútne mimo. Zatiaľ dva diely 11. série a oba zaručene mimo. Chcelo by to hororový diel.

• 17.1.2018  12:15

Spoilery. Staré dobré Zoo :-) Teda plno nekvalitných, ale zábavných efektov, v scenároch množstvo WTF nápadov (skrotené levy - tu je dakto evidentne fanúšik skrotených raptorov z Jurského sveta) a nečakaných a ešte nečakanejších twistov, sympatické postavy, žalostné akčné scény a povážlivé logické jednanie postáv (dino-nosorožec si v pohodičke stojí desiatky metrov od skupinky ľudí a nevšíma si ju, na čo hlavný hrdina skupinke povie, aby utekala a sám začne na tvora mávať a kričať, čím ho k sebe priláka). Potešilo ma po dlhom čase znova vidieť starých známych, ale obávam sa, že už to začína byť trochu nuda a, hm, ehm, béčko.

• 17.1.2018  08:17

„Tvoja posledná spomienka na mňa bude, ako sme spolu porazili temnotu.“ Zvláštny film, žánrovo strašne roztatárený, ale drží pokope. Režisér sa pritom pohybuje po mimoriadne tenkom ľade – odľahčovať príbeh o žene, ktorej znásilnili a brutálne zavraždili dospievajúcu dcéru by ako komédiu asi nechcel vidieť nikto normálny, nech by bola akákoľvek dobrá (zubár, kňaz). On sa však vynašiel a nezosmiešňuje úvodnú tragédiu, ale až následky – t.j. boj matky s veternými mlynmi/miestnou políciou. Tá je od prvých sekúnd zobrazená ako banda hajzlov, ktorí by nemali robiť u polície, ale niekde v lese a tam by ich mal zavaliť strom. No scenár je strašne osviežujúci a len čo tým zmrdom začnete priať niečo veeeľmi škaredé, všetko sa nečakane otočí. S postavami je to komplikované, pretože skoro každá (až na maniaka Sama Rockwella, z ktorého sa nakoniec vykľuje najnepravdepodobnejšie spojenectvo na svete, ale osobne si myslím, že jeden list na takú radikálnu zmenu povahy nestačí) má svojím spôsobom pravdu (polícia vraha nenašla, ale snažila sa, avšak pátranie proste uviazlo na plytčine, čo je pomerne bežná policajná prax bohužiaľ). Nedá sa to ľahko komentovať bez spoilerov, ale skrátka je tam veľmi veľa zvratov, ktoré nie sú šokujúce v zmysle Šiesteho zmyslu, ale pôsobivé v zmysle, že napríklad otáčajú žáner celého filmu, alebo sa hrajú s dôležitosťou postáv (scénu v stajni som nečakal). Nemám v láske Frances McDormand a nemusím coenovský štýl (je to výrazne coenovské napriek tomu, že s tým bratia nemali nič spoločné – ak teda nerátame to, že McDormand je vydatá za Joela Coena, ehm). Ale toto ma proste bavilo. A ani mi moc nevadili dve brutálne náhody („nočné počúvanie hudby na policajnej stanici“ a „priznanie v bare“), zbytočnosť niektorých postáv (Peter Dinklage) a nedokončenosť niektorých vedľajších línií (Rockwellova matka, synovo potenciálne šikanovanie v škole).

• 17.1.2018  08:15

Ako prvú som videl verziu s Willom Smithom a až oveľa rokov neskôr som si pozrel spracovanie s Charltonom Hestonom (ktorý mal v tom čase zrejme pre post-apokalyptické látky slabosť, viď. jeho účinkovanie v sérii Planéta opíc). Hoci som predpokladal, že sa budem nudiť, nakoniec to prekvapivo nebolo až také zlé. Vlastne to nebolo vôbec zlé. Len to jednak zostarlo, jednak Heston mi vždy pripadal ako veľmi nesympatický mačo a jednak „mutanti“ sú veľmi slabí. Verzia s Willom Smithom svojho času bola kritizovaná za prehnane počítačové spracovanie príšer. Mnohí tvrdili, že by bolo oveľa lacnejšie (a pôsobivejšie), ak by šlo o obyčajných hercov s parádnymi maskami. Tvorcovia vtedy argumentovali tým, že to tak síce mohli urobiť, ale potrebovali, aby netvory boli vyložene neľudskí. Vtedy som to moc nebral, ale po pozretí The Omega Man musím uznať, že to bolo múdre rozhodnutie, pretože príšery v The Omega Man sú až príliš ľudské a to je zle. Sú to proste herci s bielymi parochňami a čudnými očnými šošovkami. Normálne hovoria a nie je na nich vôbec nič strašidelné. Ale poteší vcelku drsný koniec a apokalyptická atmosféra (všetky tie vyľudnené obchody a ulice majú niečo do seba i po desaťročiach a pár scén je psycho).

• 17.1.2018  08:11
    Godless (TV seriál) (2017)

Netflix sa poučil zo svojich marveláckych seriálov, ktorým sa právom vyčíta prehnaná dĺžka a Godless má iba 7 dielov (hoci u väčšiny dielov s pomaly až celovečernou minutážou, ehm). A hneď to lepšie funguje. Napriek tomu rýchle tempo rozhodne nie je to, čím by sa Godless mohol pochváliť :-) Naopak, tempo je dosť pomalé a scenár predvídateľný (až na finálnu epizódu, ktorá ponúkne asi osem nečakaných twistov, nebudem spoilerovať, ale ak chcete spoilery, prečítajte si môj samostatný koment k záverečnej epizóde). Akcia je dobrá a krvavá, ale nie je jej veľa. A prašná atmosféra kvalitná a vydarená, ale westerny nie sú mojou srdcovkou, čiže... Lenže! Má to strašne sympatické postavy. Je ich veľa a všetky sú super. Budete mať problém vybrať si najobľúbenejšiu. A budete sa triasť, aby to neschytala vo finále. Lebo každému musí byť jasné už po prvej časti, že toto sa bez krvavého inferna veru neskončí. Potom sú tu skvelí herci, z nich skoro všetci sú skoro neznámi alebo úplne neznámi. Vôbec to nevadí, skôr naopak. Najmenej zaujímavý je Jeff Daniels a aj on je výborný, stvoriac zrejme jednu z najpamätnejších záporných televíznych kreatúr roka. A keď sme už pri tých naj, Godless je určite jeden z naj seriálov roka. A kto postrehol, prečo šerif vo finále nepotreboval okuliare, tak tomu udelím titul Frajer týždňa.

• 16.1.2018  18:02
    Godless - Homecoming (E07) (epizoda) (2017)

"A ten pes?" - "Ten sa utopil ako prvý." Megaspoilery. Tak nakoniec boli rozprávky o pokladoch, ukrytých pod kolmi v ohrade, pravdivé, však? :-) A 20% navyše dávam za šerifov tieň (pozoruhodný detail s troma výkričníkmi!!!). Veľkolepé finále jedného z najvydarenejších seriálov roka ide drasticky proti očakávaniam. Ale, nuž, ono sme to vlastne tak trochu čakali. Hlavne teda my, ktorí poznáme Stevena Sodebergha a tak vieme, že miluje troška netradičnejšie zvraty. Takže "lovci bizónov" sa do akcie nezapoja (pri hláške "už sme čelili horším" som spozornel, ale myslel som si, že sa od boja proste dištancujú, ale toto som vážne nečakala), šerifov zástupca ANI RAZ nevystrelí, Frankova smrť ide absolútne proti očakávaniam (najmä tým jeho), "bodyguardov" ani novinára nikto nestrelí do hlavy - a Indiáni? Chudákov Indiánov evidentne nikomu ani len na sekundu nenapadlo osloviť. Je to tak trošku škoda, lebo s indiánmi a lovcami bizónov by to bolo ešte lepšie, ale z dlhodobého hľadiska Soderbergh zvolil trvácnejšie a pôsobivejšie riešenia niektorých problémov. Akurát teda to s Indiánom a jeho psom som nepochopil. Tak boli to duchovia? Lebo okrem Roya a šerifa ich videl aj Frank a predpokladám, že i zvyšok jeho družiny.

• 16.1.2018  15:34
    Godless - Dear Roy... (E06) (epizoda) (2017)

Nesie sa to trošku v ležérnejšom štýle, ale kompenzuje to séria veľmi dobrých scén (rozlúčka s Frankovým gangom, list). Hlavne finálny flashback je veľmi mrazivý a silný. 70 %

• 16.1.2018  08:51

Ďalší krvavý, hororový a vcelku vydarený kraťas s Judit Bárdos od Petra Czikraia (A..., Good Night). Trocha Saw imidž. K tomu Michal Kubovčík a kakaovník Michal Rovňák :-) Režisér máva fakt dobré, až výborné masky a vie robiť kvalitnú atmosféru. Celkom by ma zaujímalo, čo by sa stalo, ak by mu niekto dal vyšší rozpočet, lepšie scenáre a celovečernú minutáž.

• 16.1.2018  07:44

Tento film zo všetkého najviac vnímam ako experiment. Chalani Tom Hardy a Steven Knight sa zrejme tak trocha nudili a tak si povedali, čo tak spojiť sily na niečom netradičnom. A tak sa stalo. Celovečerná minutáž, jedno auto, jediný herec a plno hlasov na telefóne (prekvapivo patriacich mnohým známym hercom). Ak sa o tento film budete zaujímať, neodporúčam vám pozerať si fotky z neho. Sú totiž dosť monotónne :-) Hardy to uhral a zvládol na úrovni. Pekne zahral najzodpovednejšieho muža planéty, ktorý chce byť iný, ako jeho otec. Vie, že sa musí zachovať správne, hoci je jasné, že potom jeho život už nikdy nebude taký, aký bol predtým. Bohužiaľ, je to proste nuda – jedna kvalitne vyprofilovaná postava skrátka na celý film nestačí. Možno ak by sa na samom konci upustilo od predchádzajúceho štýlu a jednak by sme uvideli tváre, ku ktorým patria hlasy (a ak by bol koniec predsa len o niečo doslovnejší), asi by som dal 60%. Ale takto nemôžem. Produkcia: Joe Wright (Pýcha a predsudok, Pokánie).

• 16.1.2018  07:43
    Coulorophobia (studentský film) (2013)

Ani moc neviem, čo by som k tomu povedal. Slovenský hororový (?) kraťas o klaunovi. Treba povedať, že ústredný klaun vyzerá psycho aj bez toho, aby urobil niečo krvavé. Poteší tiež (nemyslené ironicky) striedma, 7-minutová dĺžka.

• 16.1.2018  06:51

Návrat po 35. rokoch. Uff, šialené desaťročia, dole klobúk pred Helenou Třeštíkovou. Otázkou je, či je fér vydávať tieto "35-ročné návraty" za Manželské etudy (Marcelin niekdajší manžel nakrúcanie odmietol, Stanova žena nakrúcanie odmietla). Stanislav je stále tak trochu technický mimoň, čo je vlastne milé. Zuzana nakrúcanie odmietla. Ich syn sa fyzicky neuveriteľne podobá na otca a začína si žiť svoj vlastný život. Vyzerá to tak, že deti pôvodných Třeštíkovej hrdinov budú v nasledujúcich dieloch zaberať čoraz viacej miesta. Padne tu pozoruhodná myšlienka - syn pochybuje, že je dobrý nápad nakrúcať dokument o nich, pretože nemajú žiadne konflikty, nič divácky vďačné. Na čo režisérska odpovie, že snom jedného známeho dokumentaristu bolo práve nakrúcanie dokumentu o ľuďoch, ktorým sa nič zlé nestane.

• 16.1.2018  06:45

Zuzana a Stanislav sa rozviedli, deti zatiaľ žijú u mamy, no je pozoruhodné, ako sa podali na rodičov (nielen fyzicky) - kým dcéra je "letargická" po mame, syn je od začiatku zažraný do techniky po otcovi a má tak trochu svoj vlastný svet. Zuzana sa začína opúšťať, priberá, čas trávi v robote a potom uteká domov jesť a pozerať telenovely. Je to jej svet. Stanislavov svet je technika, rôzne záujmy, dom, nová partnerka. Zuzana síce hovorí o novom partnerovi, ale zdá sa, že to nemá dlhé trvanie a že je to od samého začiatku odsúdené na neúspech.

• 16.1.2018  06:42

Prvý diel manželských etud Zuzany a Stanislava je tradične pomerne slabší, ešte sa to len začína, všetko je opatrné, hanblivé a sledujeme len prvých pár rokov. Lepšie (pre diváka) to začalo byť až v nasledujúcich dieloch.

• 15.1.2018  16:09

"Nie je to náhodou tvoj kôň, Frank?" Zatiaľ asi najkratšia časť a hneď to rýchlejšie odsýpa. Sympatické postavy, príjemne neopozeraní herci a slučka okolo krku obyvateľov mestečka je čoraz tesnejšia. Viacero zaujímavých, pôsobivých flashbackov, zasa sme o niečo múdrejší, čo sa týka minulosti/vzťahu Franka a Roya. Vlastne už vieme asi všetko. Ostáva spoznať už iba jediné - spôsob, akým Frank zomrie. A koho všetkého vezme do pekla spolu so sebou.

• 14.1.2018  13:52

Ja neviem no, zasa dám radšej opatrných 60%, hoci miestami je to na 80%. Ale je to proste moc dlhé a veľakrát sa tam skoro nič nedeje. Občas je to ozaj akoby až za každú cenu odďaľovanie od finálneho konfliktu (starostlivosť o infikovaných alebo pôsobivé, ale v podstate zbytočné flashbacky, nakoľko TOTO sme o postavách už vedeli). A nepochopil som, prečo ho na konci neodbachli. Kvôli indiánskemu svedkovi???

• 14.1.2018  08:02

"Nájdite ich. Nájdite ich a všetkých ich zabite." No nie, už asi nemá zmysel zbytočne šetriť hodnotením, toto je proste super seriál (a to westerny nemám nijako extrémne v obľube). Jeff Daniels tu má iba jednu scénu, ale o to drsnejšiu, aby bolo i najpomalejším divákom jasné, že toto celé sa musí skončiť jedine veeeľkým krvákom a nijak inak. Zaujímavé je, ako opatrne sú do univerza aplikované nové skupiny (Indiáni, "lovci bizónov"...) - ak sa na konci všetci zapoja do boja o mestečko, je možné, že z toho bude jedna z najlepších akčných seriálových scén roka. Tempo je stále dosť pomalé a scenár vcelku predvídateľný (zatiaľ mala každá časť toľko minút, že by to teoreticky stačilo na celovečerák), ale postavy a herci sú ozaj na parádu a dosť ma desí predstava, že to v budúcnosti schytá čo i len jedna. V neposlednom rade je vidno, že tvorcovia brali zodpovedne aj vedľajšiu "konskú" linku a najali si na ňu odborníkov (niekoľko rokov som s koňmi pracoval, takže to viem).

• 13.1.2018  09:16

„Je veľmi urážlivé, keď niekoho nazveš teplošom.“ – „Ani sa s nimi nebav, s homokladami.“ Mám rád podobne absurdný humor so smrteľne vážnou tvárou. Napriek tomu som z tejto snímky čiastočne sklamaný, pretože nie je až taká obskúrna, ako som sa tešil. Napriek tomu by som sa s Vladislavom, Viagom, Deaconom a Petrom (no dobre, s Petrom asi nie) ešte rád niekedy stretol. Hrozne sa mi páčilo, aké to celé bolo afektované a WTF, ale na môj vkus to chcelo ešte viac zatlačiť na pílu. Po pozretí tohto filmu, Honu na paľudí a Thora: Ragnarok si myslím, že režisérovi sa podarilo vrchol svojrázneho humoru dosiahnuť paradoxne nie v nízkorozpočtových prvých filmoch, ktoré robil doma na „dedinskom“ Novom Zélande, ale v megalomanskom Thorovi 3. Za sympatické postavy a niektoré úžasne bizarné scény mám chuť dať 70%, ale inak to bolo síce pôvabné, ale aj trošku na efekt a nudné.

• 13.1.2018  08:58

Tie dve dievčatá boli čudné už od prvého pohľadu. Ale takým nezdravým spôsobom, viete. Kebyže som slovenský turista a idem do USA a za slnečného dňa by ma zastavili doobeda vo vyľudnenej štvrti na americkom predmestí a ponúkli by mi coockies, hystericky zvresknem, hodím do nich kofolu v dvojlitrovej PET fľaši a zdrhám najrýchlejšie, ako by som vládal. Určite mi nepripadajú ako dve sympatické, neškodné dievčatká. Nie, to rozhodne nie. A samotný film? Je dosť komplikované pochopiť, čo si kladie za hlavný cieľ svojej existencie. Jednak rozpráva o skutočnom prípade dvoch dievčat, ktoré pobodali svoju rovesníčku (prežila, ale schytala skoro dve desiatky bodných rán nožom a zrejme do konca svojho života tým bude traumatizovaná). Jednak je o Slendermanovi, na ktorého svojim krvavým činom chceli zapôsobiť. Zároveň však tento dokument je aj o negatívnom vplyve médií na deti. Plus pátra po tom, čo sa musí stať, aby sa z dvoch detí stali krvilační vrahovia. A filozofuje nad vznikom legiend a monštier. Nie málo tém na jeden film, čéče. Možno i preto má až dve hodiny. Lenže v ničom nie je dôsledný, dotiahnutý do úspešného konca. Jednotlivé myšlienky nie sú zlé, atmosférické letecké zábery na americké mestečká v lesoch sú strašne inšpiratívne (takmer by ste verili, že Slenderman nie je internetový výmysel, ale skutočný mýtus zo 17. storočia) a samotný zločin je desivý sám osebe.

<< předchozí 1 2 3 4 38 76 113 150