tron

mazel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144
    • 21.9.2017  09:50

Konečne sa dostavil aspoň menší krváčik. Už to chcelo nejaký. Lebo Narcos bez krváčiku nie je Narcos. Keď sa však dostaví, už to nie je šupa, ktorá by vám vyrazila dych, ako tomu bolo v prvých dvoch sériách. Už je to zadýchané, matné a nudné. Mne v tretej sérii brutálne chýba Murphyho monológ. To, že v tretej sérii nie je, z nej síce možno na pohľad robí dospelejšiu a vyzretejšiu sériu, ale tiež nezábavnejšiu a rutinnú. Po druhej časti začínajú byť niektoré postavy z čudnej prvej časti zaujímavejšie, ale stále to nie je ono a mám obavy, či vôbec túto sériu s pani manželkou dopozeráme. Vedel som, že tretia sezóna bude iná, ale toto je trošku moc.

• 20.9.2017  18:41

Robert Kirkman si povedal, že mu ani náhodou nestačia dva seriálové hity (Walking Dead a Fear the Walking Dead) a pokúsil sa vytvoriť tretí. Outcast. A tvrdo narazil. Aspoň u mňa. Sledovanie tohto nevydareného a nudného seriálu po troch epizódach prvej série úspešne a bez výčitiek svedomia vzdávam. Už prvé minúty prvej časti ma štvali, ale utešoval som sa, že to nejako dám. Ale, nuž, nedal som. Na scénu nabehlo trápne a samoúčelné násilie, veľmi nesympatické postavy hrané nesympatickými hercami a do toho triviálne, predvídateľné zápletky. Je možné, že s narastajúcim počtom epizód sa to zlepšilo, ale úprimne a prudko o tom pochybujem. Jedno ale viem na 100% – že sa nemienim o tom presviedčať na vlastných očiach. Zbohom, Outcast. Vôbec mi za tebou nebude smutno. Smaž sa v pekle. Nehodnotené.

• 20.9.2017  18:39

Mám found footage celkom rád. Nevadia mi neznámi herci, (schválne) nízka technická úroveň a ani to, že väčšinou na konci kamera padne na zem a bez vysvetlenia nasledujú záverečné titulky. Čo mi však vadí, to je šetrenie za každú cenu (na začiatku poviem, že nakrúcam v zámku a pritom sa celý nasledujúci dej odohráva v prázdnych izbách nejakého dreveného polorozpadnutého domu), rozčuľujúce, morálne úbohé a nesympatické postavy (tu sú v podstate IBA také), podpriemerní herci (môže sa zdať, že nie, ale opak je pravdou: zahrať vlkolaka chce herecký talent a so cťou to zvládnu len veľmi dobrí herci). Nápad nakrútiť crossover upíra, vlkolaka a démona je detinský a vôbec nefunguje. Podaný je blbo a nelogicky, nevraviac o mizernom rozpočte, ktorý vám značne podráža nohy, ak nakrúcate film s vlkolakom a upírom, čo sú veci, na ktoré potrebujete dosť prachov. Jednotlivé príšerky samozrejme nikdy neútočia naraz a hrdinovia ich porazia tak klišéovitým spôsobom, ako sa len dá. Je tu takisto plno kravín a konín, kedy postavy v panickej hrôze utekajú pred monštrami a potom sa v pohode prechádzajú budovou, kde za každým rohom môže čakať jedna z oblúd a brutálne ich zavraždiť. Vrcholom je však až megaotravný, nechutne ukecaný afroamerický kameraman. Ale aj ostatní sú jedným slovom príšerní. Lezú vám krkom a máte chuť zabiť ich (pseudocool mladá upírka, pseudostrašidlený vlkolak, vodca tímu so záverečným prekvapením, polepšený drogovo závislý týpek...). Nikdy viac. 30%

• 20.9.2017  08:50

Jemne slabšia časť. Vlastne zatiaľ najslabšia, ale i tak stále ľahký nadpriemer. Za hlavný nedostatok by som označil ustúpenie Hodgesa do úzadia a na jeho miesto prišiel "pán Mercedes". Tento diel bol asi potrebný, aby sme mali predstavu o tom, aké monštrum to je. OK, to sme v podstate vedeli od úvodnej scény prvej časti, ale zdá sa mi, že v každej časti vrah vyvedie vec, ktorá svojou brutalitou predbehne beztak riadne brutálne veci, ktoré stváral predtým. Dosť smutný je pohľad na psychologický vývoj jeho matky. Stephen King má cameo zavraždeného kuchára.

• 20.9.2017  08:29
    The World From Above (TV seriál) (2010)

Parádny dokument (?), z ktorého dýcha úžasná atmosféra a skvelá poetika daných miest. Nadherné panoramatické zábery krajiny, miest, mestečiek, veľkomiest i dediniek, z rôznych končín sveta, od USA cez Európu až po neviem, čo všetko ešte. Plus rozprávač nás zasvätí do zaujímavej histórie daných miest. Vždy, keď si to pozriem, mám obrovskú chuť dané miesta navštíviť.

• 19.9.2017  07:50
    Malý Buddha (1993)

„Tvoja láska sa stala väzením.“ Ten príbeh je veľmi pekný a zaujímavý. Opulentná vizuálna stránka pri „rozprávkovom“ spomínaní, striedaná bežnými scénami z amerického veľkomesta súčasnosti a na konci sa obe línie začnú nenápadne preplietať a vytvoria zvláštnym spôsobom atmosférický jeden celok. Bertolucci nikdy nebol môj extra obľúbený režisér. Vždy ma na jeho filmoch zo všetkého najviac bavilo, ako sa pokúšajú prekročiť tabu (Posledné tango v Paríži, Zvodná krása, Rojkovia). Malý Budha sa sexuálne tabu rozhodne prekročiť nepokúša, je úplne iný, než ostatné Bertolucciho filmy a možno i práve tým si ma získal. Akože srdcovka to nie je, ale nebol som úplne ďaleko od toho, aby som mu dal 80%. Lenže nakoniec tam boli alebo veci, ktoré mi vadili, alebo mi tam niečo chýbalo, alebo to bolo pridlhé, alebo prikrátke – priznám sa, že neviem. Určite ale oceňujem výpravu, kameru, réžiu, scenár i herecké výkony a to dokonca vrátane Keanu Reevesa :-)

• 19.9.2017  07:07

„Žiadna pizza párty. Opakujem! Žiadna pizza párty.“ Seriálový prepadák roka? Je to možné... Zostal som v nemom úžase. Toto nielenže nebolo vtipné. Toto ani NEMALO byť vtipné. Nie, že by prvá epizóda obsahovala nefungujúci humor. Ona neobsahuje prakticky ŽIADNY humor. Občas padne hláška ako od 12-ročného chlapca z 90-tych rokov a z „toho“ humoru kontroverzného Setha MacFarlanea, ktorý Griffinovcami zbúral skutočne množstvo a množstvo mysliteľných (a i pár nemysliteľných) tabu, je tu spolu možno tak 30 sekúnd, viac nie. Nepochopiteľná je aj na sitkom dlhá minutáž cca 45. Ale je to vôbec sitkom? Vzhľadom na neprítomnosť humoru mi to pripadalo ako „normálny“ sci-fi seriál á la Star Trek, pričom niektorí herci to doslova hrajú ako z vážneho seriálu (doktorka). Na to je ale prvá epizóda neskutočne detská, naivná a nuž, hlúpa. Toto ak niekto chce brať ako plnohodnotný sci-fi seriál, mal by sa dať liečiť. Výsledkom je hybrid, u ktorého skutočne nechápem, prečo vznikol, o čo mu išlo, pre koho je určený a čo si MacFarlane myslel, že nakrúca. Asi si zo zvedavosti pozriem ešte jednu časť. Veľkým mínusom sú aj podpriemerné postavy, plno nesympatických a lacných hercov a nízky rozpočet.

• 18.9.2017  19:59
    Mumie (2017)

Nepresvedčivé a nepostačujúce. Ako prvý/základný kameň hororového Universal univerza ako-tak postačujúce (ale mne sa páčil už Dracula: Neznáma legenda s Lukeom Evansom, ktorý však napriek počiatočným plánom nepatrí oficiálne do univerza). Je to taký čudný mix všeličoho. Najviac mi bilo do očí, že síce má ísť o prvý diel hororového univerza (a potešili ma rôzne nenápadné indície, napr. ruka Netvora z Čiernej lagúny), ale väčšinu času to pôsobí ako Mission: Impossible bez Mission: Impossible. Tom Cruise sa to snaží pekelne dobre predať podozrievavému divákovi, ale celé to nakoniec skončilo uprostred cesty, niekde na vidieku, kde je hmla, bučia kravy a vy moc neviete, o čo ide a čo sa od vás vlastne očakáva. Veľkým mínusom sú i v lepšom prípade priemerná postavy, nanešťastie taktiež priemerná akcia, priemerné efekty, podpriemerné ústredné zlo a asi dva tucty logických blbostí. Týpek prežije megahavárku armádneho megalietadla bez jediného škrabanca, ale po bitke s babenkou je domlátený ako srnka po zrážke s kombajnom. Potom to vynorenie sa nad hladinu, aby sa znova nadýchol. To akože načo bolo dobré? Prečo sa musel opäť vynoriť? Došiel mu dych? Čo by sa stalo, ak by sa nevynoril? Utopil by sa? Veď bol nesmrteľný. Kam zmizli pavúky? V jednej chvíli ich tam boli stovky a o pár sekúnd ani jeden? Wtf? Prodigium nebolo na Ahmanet bohvieako pripravené, to vám teda poviem – strieľať z obyčajných búchačiek do nesmrteľnej múmie je „trošku“ zvláštne. A Jekyll vyzeral, že má záchvaty každé dve minúty, no na obesenie, človeče. A on, ako mentor celého univerza, nevie prísť na spôsob, ako hrdinu zbaviť kliatby, no jeho podriadená na to príde akoby medzi rečou, na počkanie. Okej, wtf. Strašne otravné sú i halucinogénne scény, ktoré sa hrdinovi zdajú, alebo spomína na dávnu minulosť, alebo ide o mix obojeho. Nakoniec ma najviac potešil asi Russell Crowe ako „Nick Fury“. A pokúsil som sa vcítiť do kože úbožiaka Charlesa Dancea, ktorý v Draculovi hral osobu, ktorá všetky hororové ikony má zjednotiť a nakoniec je po troch rokoch odpísaný, vyhodený z kola, absolútne nebratý do úvahy a nahradený nejakým chlapíkom z Austrálie.. Uff, drsné.

• 17.9.2017  18:30

„Musíme si dávať pozor. Nemôžeme si dovoliť byť sentimentálni.“ V jednotlivých scénach a atmosfére (i hercoch, postavách a výprave) je to dobré, ale chýba tomu drajv a jednotiaca hrozba, proti ktorej by postavy stáli. Viem, že ak by tam režisér nakoniec flákol zombies, frflal by som aj na to, ale takto to bolo proste až moc nevýrazné, štandardné a obyčajné (až na hnusné finále). Postavám sa nedokážeme dostať pod kožu a keď sa to rozhýbe, je už neskoro. Edgerton nielen hral hlavnú rolu, ale film aj produkoval. „Ešte si nevidel ľudí, keď sú zúfalí.“

• 17.9.2017  18:27
    Ghost House (2017)

Aby bolo jasné, hnevám sa. Hnevám sa na režiséra, že v druhej polovičke urobil všetko pre to, aby som nemohol dať 70%, hoci spočiatku som bol presvedčený o tom, že ich dám. Ten začiatok je totiž vskutku vydarený, desivý a zaujímavý. Pripomína (americkú) Nenávisť a Seventh Moon (od Eduarda Sáncheza), kde sa Američania tiež ocitajú v exotickom, pre nich neznámom, poverčivom a mystickom prostredí, ktorému nerozumejú, nikto nerozumie im a nie vlastnou vinou sa zapletú do hrôzostrašných vecí, ktoré ich môžu zničiť. Výprava, atmosféra, strašidelné scény, to všetko Ghos House má a bol som z toho mierne, jemne, opatrne nadšený. No a potom prišla druhá polovica. A netvrdím, že bola mizerná. Nie, to vôbec nie. Ale začala sa strácať sama v sebe, začarovane sa motala v kruhu, príbeh sa stával nezáživným a nudným, dej sa príliš rozdroboval a bol rutinným a stereotypným, prestávalo to dávať zmysel a, nuž, proste ma to prestalo baviť. A koniec bol taký, že aby sme mali koniec a mohli konečne ísť domov. Škoda, ale v istých momentoch nadpriemerný film s pár fakt dosť hnusnými scénami. Lenže tých momentov je strašne málo a prevládajú nad nimi priemerné, až podpriemerné. Plus sa blbo držia palce páriku, ktorý sa strašne dojemne zasnúbi v cudzej krajine, potom týpek pozrie na zadok najbližšej miestnej slečny a tá jeho bosorka, ktorej tak čarovne dával prsteň, odhodí šperk do trávy. No tak ešte dobre, že vás posadli tí duchovia, lebo inak by som vášmu vzťahu fakt veľkú budúcnosť nedával. Blbí Amíci. Ale Mark Boone Junior potešil.

• 17.9.2017  07:57
    Běženky a kapři (TV film) (2016)

V dávnom roku 1997 sa do kín dostali filmy Lolita s Jeremym Ironsom a akčné peklo Johna Woo Tvár toho druhého. V oboch hrala talentovaná Dominique Swain, ktorej bola predpovedaná ružová budúcnosť. A nakoniec skončila vo videosračkách, ako je táto. Sharkansas je nevydarená, béčkovo-céčkarská, televízna a navyše nízkorozpočtová žumpa s neskutočne trápnymi trikmi, mizernou výpravou a mizivým kastingom (ďalej bývalá pornoherečka Traci Lords). Naivne som si myslel, že pôjde o vážny močaristý horor á la Frankefish, ale kruto som sa mýlil. Čo je škoda, lebo horory, odohrávajúce sa v močiaroch, zbožňujem. A nápad skombinovať (suchozemského!) žraloka s Tremors a dinosaurom (či čo to bolo?) nie je zlý. Teda, je. Jasné, že JE zlý. Je priamo strašný a megablbý. Ale so správnym prístupom sa z toho napriek tomu mohol vykľuť vydarený bažinatý horor. Čo sa nestalo. Proste blbosť á la Pavúky útočia (tiež od Jima Wynorskiho).

• 17.9.2017  07:13
    Mrtvá jáma (1989)

Brett Leonard je pre mňa niečo ako Jack Sholder (Arachnid, Tajomné zlo, Sám v temnote, Nočná mora z Elm Street 2): babrák, ale občas motyka vystrelí a podarí sa mu nejakým omylom nakrútiť akceptovateľný, neobjavný, ale atmosférický horor. Brett zaujal v roku 1992 Trávnikárom, ktorý sa preslávil hlavne tým, že oficiálne bol podľa poviedky Stephena Kinga, no neoficiálne s ňou nemal nič spoločné. Tri roky po nešťastnom Trávnikárom (a pár rokov pred Virtuozitou a Skrýšou pre diabla) nakrútil Mŕtvu jamu. A treba povedať, že hoci scenár nemá veľký zmysel komentovať, atmosféra je správne pochmúrna a temná, mnohé krvavé scény sú drsné ešte aj dnes, v roku 2017 a v neposlednom rade ma potešili celkom dobré masky. Inak ale béčko ako vyšité a právom úplne zabudnuté. Úžasný je už moment, v ktorom postava miesto činu zabezpečí tak, že latkovú stenu ohádže pár milimetrami, čo to bolo, sadra?

• 16.9.2017  10:10

Hm. Nie zlé, Juraj Bača sedí a vlčiak je vlčiak, to je bez komentu :-) Ale scenár nie je ktovieako prepracovaný, Lukáš Latinák je vyhorený a pravdupovediac už nemám veľkú chuť v niečom ho vidieť (dvojnásobne nie ako kvázi komického parťáka hlavného hrdinu) a čo ma dosť zaskočilo, to je brutálne menenie počasia zo scény na scénu. Chápem, že nakrúcanie v exteriéroch je v tomto smere nevďačné, ale tak zas aby mi bolo ukradnuté, že v jednej scéne to vonku vyzerá pochmúrne, ako na jeseň a hneď v nasledujúcej Rex behá slnkom zaliatymi letnými vinicami, to asi tiež nie je úplne v poriadku. Tešia ma akceptovateľné dialógy, dobré postavy (až na Latináka) a "filmová" réžia Petra Bebjaka.

• 16.9.2017  07:46
    Šestka táhne světem (TV film) (2014)

Kokos, tento "seriál" by si zaslúžil aspoň 20 stranovú WTF recenziu, pretože niečo natoľko obskúrne sú schopní nakrútiť asi len Nemci. Zaujme to po vizuálnej stránke (na výprave, prírode, ani kostýmoch sa nešetrilo), čo je u nemeckej kinematografie bežná vec, ale inak je všetko zle. Čo je u nemeckej kinematografie tiež bežná vec. Miestami som len užasnuto hľadel na obrazovku a rozmýšľal, o čo ide.

• 13.9.2017  19:16

Hmm, ďalší skvelý a silný zárez. A to už sme v polke seriálu. Začínam mať príjemné podozrenie, že sa vysoká úroveň dokáže udržať až do samého konca a tým pádom by sa z Mr. Mercedes mohol stať seriálový čierny kôň roka - projekt, od ktorého skoro nikto nič nečakal, sa nám priamo pred očami mení na vynikajúci kriminálny seriál s perfektnými postavami, veľmi sympatickými vzťahmi, super hláškami aj dialógmi, napínavými, monštruóznymi i humornými okamihmi... a všeličím ďalším! "Pán Mercedes" je znova líčený ako totálna obluda a občas je to na hranici, ale presne takto to muselo byť nakrútené aj zahraté, aby sme pochopili, že proti Hodgesovi stojí skutočne mimoriadne silný protivník.

• 13.9.2017  19:12
    Velký dar (2017)

Mám rád 500 dní so Summer, ale obaja Amazing Spider-Mani sa Marcovi Webbovi sčasti vymkli spod kontroly a tak mu nakoniec asi neostalo nič iné, než sa pokorne a poslušne vrátiť k malému a dialógovému filmu, v ktorom je dôležité to, čo kto komu povie a nie to, koľko newyorských mrakodrapov vyletí do vzduchu. Napriek tomu, že obvykle mám podobné patetické a gýčovité feel good filmy rád, Veľký dar ma tak úplne stopercentne nedostal. Chris Evans vcelku áno, takisto Lindsay Duncan bola roztomilá, ale občas štvala svojou premúdrelosťou resp. bola rozkošná možno až príliš. Je dobré, že tvorcovia sa snažili nikomu z dospelých nedržať stranu a obe súdiace sa strany majú svoju pravdu, ale aj tak nakoniec budete mať chuť hrdinovu matku zaživa zacementovať 10 metrov pod zemou. Tri štyri scény veľmi silné a dojemné (napr. plavba, pôrodnica), ale ako celku tomu miestami dochádza dych, hrdinov románik s učiteľkou ma nudil a celkovo to bolo dosť predvídateľné. Možno ak by sa finále odohrávalo dajme tomu o 15 rokov neskôr a bolo by na spôsob Otcov a dcér s Russellom Croweom, bol by som spokojnejší.

• 12.9.2017  08:42
    TV Šanca (TV pořad) (2014)

Martin Nikodým bol kedysi strašne dávno, keď som bol ešte puberťák a chodil som na strednú, televíznou hviezdou. Moderoval všeličo, ale najviac ho asi preslávil Milionár. Potom si dal masívnu prestávku a až po rokoch rokúcich sa do verejnoprávnej televízie vrátil. Stal sa moderátorom úspešnej šou Milujem Slovensko, s nesympatickou Katou Brychtovou uvádzal NAJ dedinka Slovenska a moderoval v 90-tych rokoch zaseknutú TV šancu. Dvojica súťažiacich háda písmenká a tým postupne vyplňuje nejaký ohromne filozofický (alebo vtipnú hlášku zo slávneho filmu) citát. Po úspešnom vyplnení sa Nikodým tichých súťažiacich pýta niečo v štýle „hmmm, to je celkom trefné, čo myslíte, je to pravda, aj vy to tak v živote máte?“. Uff, útrpné. Ešte horší, než strémovaní hostia, sú však až extravagantní prevažne dôchodcovia. Tí sú dosť trápni, ale práve tým vyvolávajú zákerný smiech publika. Občas mi to (vrátane toho, ako ich moderátor napodobňuje) pripadalo ako verejný lynč priamo pred kamerami. Neviem, čo komu tí chudáci urobili, ale muselo to byť čosi hrozné. Absurdnosťou potom je, že síce niektorí môžu vyhrať peniaze, ale iní sa napr. z Košíc do Blavy trepú kvôli mixéru alebo darčekovému baleniu čaju. Taký honorár by som dal tvorcom tejto relácie, aby vedeli, aké to je. Kreténi. Je to samozrejme svojím spôsobom odpad, ale na strane druhej svoj účel to plní v tom zmysle, že ak prídete unavení z roboty a najete sa a potom sa vyčerpane zvalíte na gauč, zrovna oscarové drámy o genocíde nemáte chuť pozerať... Či? 30 %

• 12.9.2017  08:37
    Poli Opposti (2015)

Panebože toto bolo čosi príšerné, som to "musel" pozerať na nočnej a miestami som si myslel, že to neprežijem. V mnohých scénach som si prial, aby do miestnosti vtrhla svorka besných bernardínov a zaživa ma roztrhala. Talianska kinematografia je podľa mňa dosť strašná. Niečo ako nemecká alebo rakúska, akurát teda možnože o CHLP lepšia. Nevtipné, nepôvabné, herci nič moc, scenár zaspal dobu. Takéto filmy ozaj niekoho úprimne bavia? A ak áno, tak koho? Nemyslím to ako urážku, len ma to zaujíma. fakt ma to zaujíma. Vlastne ma to takmer až fascinuje.

• 11.9.2017  08:22

Dobre, že nezostalo len pri jednotke, lebo čím vyšší diel tejto série, tým viac ma to baví. Teda, aby som bol presný - trojka je horšia, ako dvojka, ale prekvapivo ma bavila viac, ako jednotka. Scenár je predvídateľný a nenáročný, ale postavy sú znova sympatické a i keď tomu chýbajú až takí silní hrdinovia, ako boli manželia z jednotky a ich svokra, situáciu zachraňuje aspoň znova raz skvelá Lin Shaye (inak ju nemám rád, ale ako médium Elise mi sadla a byť na mieste duchov, tiež by som z nej mal rešpekt) a jej dvojica budúcich pomocníkov ("Nemohli by ste si to zapisovať potichšie?"). Tí do ponurého, smrteľne vážneho hororu, vnášajú vítaný a osviežujúci jemný nadhľad a humor bez toho, aby narúšali temnú atmosféru. Aj v trojke uvidíme „podsvetie“, nie príliš nápadité masky duchov a dosť čudné scény, kedy títo duchovia niekoho bijú (alebo niekto bije ich). Ale postavy, atmosféra a ľakacie scény sú znova na pomerne vysokej úrovni. A mnohé pasáže sú fakt dosť nepríjemné (finálne štekanie psa, oko v hrdle alebo klopkanie na stenu). Nejde o klasické videobéčko, ale vcelku ambiciózny (dojemná linka s mamou) prequel, kde na zachovanie kvality predchádzajúcich dielov dohliadal James Wan z pozície producenta. Filmom režijne debutoval jeho kamarát a dvorný spolupracovník James Whannell (zároveň predstaviteľ Specsa), s ktorým stvoril ako Saw a V zajatí démonov, tak všetky Insidiousy.

• 11.9.2017  07:36

Akože nevidím v tom problém a dosť dobre nechápem, čo na tom komu vadí. Peter Marcin má možno povedzme „jednoduchší“ humor, ale koľkokrát mi je na nič sa nehrajúci „prízemnejší“ humor bližší a sympatickejší (a zábavnejší), než sofistikovaný od Jana Krausa. Inak ide o „klasický“ formát, kedy si známy a výrazný moderátor so svojským zmyslom pre humor do štúdia pozýva známych i menej známych hostí, kecá s nimi a má to byť vtipné (a dosť často aj je). K tomu nesmie chýbať početné živé publikum a kapela priamo na pódium, ktorá občas zahrá pesničku alebo niekto buchne do činelov na znak pointy toho-ktorého vtipu. Z desiatok zatiaľ odvysielaných dielov ma asi najbrutálnejšie bavila časť s Majstrom N, ktorá bola famóznym spôsobom wtf.

• 9.9.2017  19:26
    Zakladatel (2016)

„Nie je nič bežnejšie, ako talentovaní neúspešní ľudia. Dôležitá je vytrvalosť.“ Vlastne ani poriadne neviem, prečo som si zo pozrel, ale nakoniec ma to bavilo. Solídny Keaton (aj ostatní – Lura Dern, John Carroll Lynch, Nick Offerman), parádna retro atmosféra, príjemne kontroverzný scenár (neviem, či je film vyložene podľa dokázateľných skutočných udalostí, v scenári každopádne raz fandíte jednej, raz druhej strane, pretože každá má na vec protichodný názor, ale zároveň každá má svojím spôsobom pravdu) a zaujímavý pohľad do zákulisia vzniku jednej z najslávnejších potravinárskych sietí v dejinách ľudstva. Akože dekel mi to neodvarilo, ale celkom ma to bavilo. No možno to mohlo byť trochu kratšie. Produkcia: Jeremy Renner (wtf?).

• 9.9.2017  18:40

"Stále si pre ňu Boh. Akurát Boh, ktorý padol." Strašne sympatické postavy (samozrejme až na Mr. Mercedesa a jeho matku, ale aj tu je vidno obrovská snaha tvorcov tieto brutálne postavy poľudštiť a nerobiť z nich len nezmyslené monštrá za každú cenu) v čele s Brendanom Gleesonom, ale VŠETCI sú super. Kasting sa v tomto seriáli skutočne neskutočne podaril. Výborná je však i atmosféra, desivé scény sú desivé a každým ďalším dielom sa to viac a viac stupňuje. A už úplne prvý diel bol značne našponovaný. Na Hodgesovi je v Brendanovom podaní sympatické, že to nevzdal, znova má pre čo žiť, stavia sa na nohy a začína sršať zábavnou energiou. Musím sa priznať, že ma tento seriál veeeeeľmi baví. Hrozne veľa tomu určite dal i jeden z tvorcov, temný Dennis Lehane (Tajomná rieka, Zbohom baby, Prekliaty ostrov).. Lehane je muž, ktorý ide za doraz a to je cool. Akurát teda som moc nepobral, ako je možné, že skúsená polícia neprišla na to, ako Mr. Mercedes ukradol vozidlo. Ale to je teoreticky len detail - ak by na to aj prišli, asi ťažko by ich to doviedlo k vrahovi.

• 9.9.2017  16:14
    Insidious 2 (2013)

Sranda, jednotka ma príliš nebavila, ale dvojka áno. Trvá síce takmer dve hodiny, čo je dosť veľa, ale tvorcovia sa nám to snažia spríjemniť, ako sa len dá. Neustále sa niečo deje. Hrdinom najnápomocnejšia postava z jednotky je mŕtva (čo však nebráni jej hereckému predstaviteľovi v návrate), do popredia vstupuje nové médium, vracia sa podarená dvojka mladých pomocníkov Elise, jedna časť postáv je v dome, druhá blúdi ponurou, dávno opustenou nemocnicou. Sú tu nové monštrá, zaujímavé flashbacky, oproti jednotke je viac do popredia pretlačený svet „inej dimenzie“, pán manžel možno je a možno nie je druhý Jack Torrance, cestujeme časom (!) a „záhrobie“ je síce extrémne nízkorozpočtové, ale o to pôsobivejšie. Scenár je plný osviežujúcich drobností (dvojka sa odohráva len pár hodín po jednotke), strašidelné scény sú síce klišé (keď budete očakávať útok zla, vtedy aj naozaj zaútočí), ale intenzívne. Pod čiernu zem by som zvozil čudné akčné scény s prízrakmi a priemerné masky duchov, ale zachraňujú to skvelí herci s dobre načrtnutými a sympatickými postavami, ktorým držíte palce + dialógy, ktoré majú zmysel. Občas to jemne nudí, ale proste videl som to už dva razy a „musím“ dať až 70%.

• 9.9.2017  15:51

Tak vysoká kvalita sa stále drží, čo je potešiteľné. Brendan Gleeson je super, začínam mať podozrenie, že môže ísť o jednu z jeho najlepších rolí v kariére. A že ich už veru pekných pár fajnových v minulosti mal. Príbeh je čoraz vyhrotenejší a na niektoré pasáže z "Mercedesovho" života (súčasný život, flashbacky) sa ozaj nepozerá dobre, ľahko. Začína mi to trochu pripomínať druhú sériu Farga, kde proti beštiálnemu, absolútne psychopatickému zlu taktiež stáli nevinní, veľmi dobrí ľudia. Ten stret dobra a zla je vskutku mrazivý a desivý. Tento diel sa zaobíde bez veselej Idy, ale nevadí, lebo Gleeson to ťahá dopredu ako ďábel a nový rozmer získava aj jeho priateľstvo (?) s bývalým parťákom Peteom. Začínam mať podozrenie, že vysoká kvalita zostane aj v zvyšných epizódách. Akurát som nepochopil, kde sa v bare vzal Pete.

• 9.9.2017  12:31
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Kokoooos, to čo je? toto je kultové? TOTO? Chápem, že ak na tom niekto v roku 1997 vyrastal, má pre to slabosť. Nostalgia je nostalgia. Ja sám som vyrastal na mnohých blbostiach a nedám na ne dopustiť, aj keď v kútiku duše si uvedomujem, že šlo o blbosti. Ale na tomto som nevyrastal a keď som to videl prvý raz ako dospelý chlap, fakt som sa nechytal. Ultra-nezáživná trištvrte hodina je plná krátkych mysterióznych "poviedok", ktoré sú mizerne nakrútené, napísané a zahraté, potom je tam moderátor v podaní mdlého Jonathana Frajesa, ktorého životnou rolou je Riker zo Star Trekov (nič proti, ako režisér hororového Star Treku: Prvého kontaktu podal Frakes výborný výkon) a ten mudruje o tom, že ktorý z daných neuveriteľných príbehov je inšpirovaný skutočnými udalosťami a ktorý je čisto fikciou scenáristov. No prisámvačku, to je teda rafinované! a na konci nám prezradí, čo je fikcia a čo pravda. fakt straaašne zaujímavé.

• 9.9.2017  08:09
    Tisícročná včela (TV seriál) (1983)

„Znášajú med celé tisícročia. Jedna padne, druhá ju nahradí. Všetko ich nivočí. Mráz i my, ľudia. Ale včelstvo je tu stále. Vari večne.“ Juraj Jakubisko je úžasný epický filmár. Extravagantný, excentrický a introvertný zároveň. Dokáže stvoriť nenapodobiteľnú, až halucinogénnu atmosféru (bohužiaľ, niekedy až na úkor scenára, čo tiež nie je dobre). Bohužiaľ, akonáhle sa pustí do tragikomického príbehu na priestore niekoľkých hodín, začne sa v parádnom karnevale strácať. Tempo stagnuje a atmosférické scény, snáď ani nepochádzajúce z tohto sveta, sa bolestivo striedajú s tými „normálnymi“ a „obyčajnými“. To je, nanešťastie, i prípad - inak úchvatnej - Tisícročnej včely, nakrútenej podľa (výborného a vtipného) románu Petra Jaroša. Spisovateľ sa podieľal na scenári, filmové finále sa však napriek tomu od knižného VEĽMI líši. Priznám sa, že o 11 rokov staršie Červené víno (tiež epická rodinná sága, odohrávajúca sa naprieč desaťročiami, akurát včely vymenila za hrozno) je mi predsa len trošku bližšie, lebo o takej atmosfére, akou disponuje Červená včela, si síce môže nechať len snívať, na strane druhej má lepší scenár. Napriek tomu stojí štvorhodinový príbeh rodiny Pichandovcov za hriech a právom sa stal trvalkou RTV. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/cesko-slovenske/252-tisicrocna-vcela-80-

• 9.9.2017  07:39
    Červené víno (TV film) (1972)

„Si chlap. Vieš udrieť. Ale aj odpustiť.“ Už 11 rokov pred Tisícročnou včelou Juraja Jakubiska vznikla strhujúca, televízna, epická mini-séria o jednej slovenskej dobe a jednej slovenskej rodine, sledujúca jej vzostup, ale i krutý, bolestivý pád. Moje milované Červené víno (čítal som aj knihu, ale toto ma bavilo viac) sa odohráva naprieč desaťročiami, čo umožnilo vyniknúť nielen práci maskérov, ale i scenáristov. Tým to dovolilo zakomponovať do megapríbehu v podstate všetko, čo patrí k životu. To dobré, aj to zlé. Sme svedkami pôrodov i pohrebov, šťastných, veselých, i temných a bezútešných okamihov. Snímka, nakrútená začiatkom 70. rokov s výkvetom vtedajšej slovenskej hereckej špičky, sa plným právom stala televíznou klasikou a trvalkou RTVS. Verejnoprávna televízia ju vysiela asi stokrát ročne a ja si to skoro vždy zas a znova pozriem, ak aj nie celé, tak vždy aspoň pár minút. A s každým ďalším pozretím je to lepšie a lepšie. Pár vecí ma irituje (stále dookola sa motajúce ťahanice a pletky s údernou dvojkou Bolebruch/Pančucha), ale inak je to pecka. Áno. Tisícročná včela je atmosférickejšia. Ale Červené víno je príbehovejšie.

• 8.9.2017  09:28

"Som tu, ty sráč. Poď sa hrať." Vysoká úroveň úspešne udržaná aj v druhej epizóde. Tak ešte osem, dúfam, že to vydrží :-) Scény s masovým vrahom a postavy z jeho okolia síce relatívne nudia (na strane druhej, sú dosť dobre typovo obsadené i zahrané, čo síce úplne nestačí, ale stále lepšie, ako keby boli obsadené nekvalitnými hercami), ale potom príde na scénu majestátny Kermit (!) a znova je to v cajku. Scény s jeho náruživou susedou Idou sú aj v druhej časti skvelé, humorné a plné vzájomnej chémie, humor postupne ale odchádza do úzadia a hlavný hrdina začína čoraz viac vyšetrovať na vlastnú päsť. Brendan Gleeson je v tejto úlohe dokonalý a ďakujem tomu človeku, ktorý mal odvahu obsadiť ho do hlavnej úlohy. Gleeson skvele hrá, skvele vyzerá (ehm, svojím spôsobom) a má pekný hlas :-) Veľmi tomu pomáhajú aj rôzne osviežujúce drobnosti, ako napr. scéna, v ktorej hrdinu "prepadne" sekuriťák a namiesto škaredej scénky sa z toho nakoniec vykľuje fajn pokec.

• 8.9.2017  09:19

Nebavilo ma to. Nezáživné a predvídateľné. Dosť veľká nuda napriek vloženej energii a peniazom. Trvá to neúnosné dve hodiny, ktoré sa nám tvorcovia síce snažia spríjemňovať svižným striedaním lokácií (z Marsu do NASA a odtiaľ do normálneho pozemského mesta, kde to začína nebezpečne zaváňať Starmanom), ale čo z toho, keď dospelí aj detskí herci sú dosť o ničom (vrátane Garyho Oldmana, ktorého houmlesácko-hipisácky vlasato-bradatý imidž sa mi nepáči). Najlepšia je nakoniec asi snaživá, síce občas afektovaná, ale milá a pekná Britt Robertson (Pod kupolou, Mr. Church, Psia duša).

• 8.9.2017  07:47

Kokos to čo bolo? Toto išlo normálne do kín? Keby som to nevedel, myslel by som si, že je to pilot k seriálu. Dlho predlho sa žiadna veľká/poriadna akcia nekoná, potom sa to predsa len trocha rozbehne a občas to má pôsobivý akčný ZÁBER, ale rozhodne nejde o žiadne fenomenálne akčné scény. Naopak, pôsobia sterilne, televízne, odfláknuto. Aj niektoré diely Komisára Rexa a Kobry 11 mali lepšiu akciu. Zaujal ma snáď len nápad, kedy kuriér vystúpi z idúceho auta, hlava nehlava mláti týpkov a auto mu pomaly ide za chrbtom a potom doňho nastúpi. Pôvodnú trilógiu s Jasonom Stathamom nehodnotím nijako extra pozitívne/kladne, ale oproti tomuto instantnému, neviditeľnému béčku to boli akčné statusy. A zápletka o štvorici prostitútok pôsobí ako zo zlého vtipu. 30 %.

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144