• Krátkometrážní

Podzimní sonáta (1978)

Závěrečná konfrontace mezi matkou a dcerou je jednou z nejlepších konverzací, kterou jsem kdy viděl. Ingrid i Liv hrají jako o život. Je to teprve druhý Bergmanův film, co jsem viděl a zatím mě nezklamal.

Udílení hudebních cen MTV 2019 (2019) (pořad)

Kde MTV vyhrabala toho moderátora? Byl naprosto příšernej. Jinak klasické předávání s cen s několika skvělými vystoupeními.

Chlapec, který se stane králem (2019)

Pro mě naprosto v pohodě film pro děti, co neurazí. Akorát to Merlinovo kouzlení mi tedy moc vtipné nepřišlo. A Rebecca Ferguson a Patrick Stewart mi přišlo málo využití, na to že film měl 2 hodiny. Celkově průměr.

Svítání (1933)

I když mě v podstatě nezajímaly postavy a jejich osud, musím uznat, že vykreslení deprese, když člověk nemůže dlouho sehnat práci, se povedlo. A taky se jedná o jeden z prvních scénářů, co napsal Otakar Vávra.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pro mě asi největším minusem bylo příliš velké množství scén z natáčení Rickových seriálů (zkrácení by neuškodilo). Škoda taky toho, že Margot Robbie toho tolik nezahrála, ale slušelo jí to. Jinak se jedná o další povedený Tarantinův film - finále mě bavilo tak, jako dlouho nic, to se opravdu povedlo a jak píše POMO - opravdu je lepší toho předem moc nevědět :).

Halálutak és angyalok (1991)

Rudolf tu nebyl špatný, jeho role mi přišla celkem zajímavá, ale jinak to na mě občas bylo moc ulítlý a nudný. Pochválit můžu alespoň hudbu a kameru.

Kat nepočká (1971) (TV film)

Jiřina Bohdalová svoji roli zvládla velmi dobře, ale jinak mi u tohoto typu filmu chybělo víc emocí. Tohle téma se dalo zpracovat o něco lépe (přeci jen osud Anny Letenské je velmi smutný), i přesto je to slušný nadprůměr. Navíc jsme tu viděli Oldřicha Kaisera ve své první filmové roli.

Marijka nevěrnice (1934)

Na svoji dobu určitě něco neobvyklého, líbily se mi některé záběry. Ale jinak mě neherci a "příběh" moc nebrali. Navíc se ani nedivím, že to nemělo úspěch, bez titulků bych tomu těžko rozuměl.

Pomsta kameramana (1912)

Za to, že tohle dokázal vytvořit v roce 1912, patří Starewiczovi můj obdiv.

Špunti na vodě (2017)

Nečekal jsem od Špuntů žádný zázrak, ale s tímto obsazením alespoň fajn oddychovku. Bohužel po skončení toho ve mně moc nezbylo, Špunti na tom s humorem jsou dost průměrně a tak na celý tento film rychle zapomenu. Což je škoda, potenciál to určitě mělo.