Eduardo

Eduard Obert

okres Levice

<< předchozí 1 2 3 4
    • 7.5.2019  20:15
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

https://www.youtube.com/watch?v=skmTH11cteI - nutnosť vidieť pred pozretím. Serial na tento dokument v podstate priamo nadväzuje.

• 8.3.2019  17:49
    Prospect (2014)

Podstatne lepšie ako prispatý celovečerák. Zatiaľ čo pri ňom som ledva čakal kedy sa konečne niečo poriadne udeje (a neudialo sa), tu mi tých 13 minút ubehlo ani som sa nenazdal.

• 10.1.2019  19:50
    Návrat do Černobylu (TV film) (2017)

• 5.12.2018  10:33
    Venom (2018)

Veľa som od Venoma neočakával, ale nakoniec to vôbec nebolo až tak zlé... ale pri tej predstave, o koľko lepšie to mohlo byť keby neupustili od R-kového ratingu, je až škoda toho premrhaného (krvavého) potenciálu. Ale stále som sa bavil lepšie ako pri väčšine DC komixoviek a aj polovici nových fillerovských Marveloviek (Black Panther, Ant-Man 2, Spider-Man)

• 4.12.2018  11:08
    Mandy - Kult pomsty (2018)

Po predriemanej prvej polhodine som prešiel do browsovania a niekde po 45 minútach som to rovno celé preklikal... a to som si nahováral, že nudnejšia vec ako vesmírna odysea už ani nemôže existovať, ale očividne tam stále boli nejaké rezervy.

• 22.11.2018  22:49

Teda až tak nízke hodnotenia si to určite nezaslúži. Celkom slušný hororík, na ktorom sa mi páčilo práve to, na čo tu všetci hundrajú (roztrasenejšia kamera, nič tam dokopy nie je vidieť, pracuje to skôr s náznakmi/predstavivosťou, ako v priamom ukazovaní bubákov, kde väčšina hororov u mňa v tom momente prestane byť hororová), prostredie Pripyati (aj keď sa to nenatáčalo priamo tam z pochopiteľných dôvodov) je na horor ako stvorené, neustále sa tam niečo deje a ani chvíľku to nenudilo. Na druhú stranu je pravda, že sa tam všetci až na sprievodcu chovajú ako idioti: sme v zóne kde je všetko kontaminované, tak sa všetkého dotýkajme. Dozimeter ohlušujúco pípa, že prichádzate na miesto so zvýšenou radiáciou, tak ho vypinme a poďme tam. Krvavé stopy vedú do temného tunela, tak to pome omrknúť, atď... aj tak by som tomu kľudne dal 4* s čistým svedomím, nebyť toho nezmyselnejšieho konca, kvôli ktorému to padlo na veľmi zábavné a dobre odsýpajúce 3*

• 15.11.2018  22:43
    Halloween (1978)

Keď som odchádzal z Halloween 2018 (môj prvý videný Halloween), tak som si hovoril "Carpenterova jednotka určite bola hororovejšia". A zo začiatku to aj vyzeralo dosť nádejne. Úvod točený z pohľadu mladého Myersa dobre fungoval, jeho nočný útek z blázninca tiež správne atmosferický a ešte aj tie jeho denné prenasledovačky boli správne napínavé... ale v druhej polovici to nejak stratilo tempo, začal som sa neskutočne nudiť a v driemotách som ledva čakal, kedy sa to konečne poriadne rozbehne, ale furt sa to len vlieklo ako taký sopeľ. Na druhú stranu som ale viac ocenil kvality Halloween 2018, kde je proste viac brutality, má to lepší spád, Myers tam zmasakruje podstatne viac obetí a celé to proste oveľa lepšie fungovalo. Pre mňa zatiaľ najslabší Carpenterov film, ktorý očividne nezostarol tak dobre ako jeho majstrovský The Thing, alebo In the Mouth of Madness. Slabé 3*

• 25.9.2018  10:16
    Formule! (2001)

Scenár slabučký, herci toho zrovna veľa nehrajú a v druhej polovici som už pomaly ani nevnímal čo to rozprávajú, ale tie pretekárske pasáže, ktoré tvoria minimálne polovicu stopáže filmu ma strašne bavili. Síce to často skôr pripomína destruction derby ako formule, ale pri tom ako dobre to bolo natočené a aká super hudba tam neustále hrala mi to bolo akosi jedno :) Kvality Rush som od toho ani neočakával, ale zábavnosti na úrovni Michel Vaillant (vidieť z kade MV kopíroval scénu s prevráteným autom vo vode) som sa dočkal, tak aj hodnotím rovnako.

• 20.9.2018  15:59
    Cobra (1986)

Stalloneho Terminátor, kde Stallone hra niečo medzi Terminátorom a Reesom, robý bodyguarda Connorovej ktorú chcú všetci zabiť, hrá tam podobná hudba a ešte sa to aj končí v oceliarni :) (aj keď tá bola až v Terminátorovi 2, ktorý natočili 5 rokov po tomto). Len škoda, že tu je ten príbeh strašne nezaujímavý a miestami je to ešte aj poriadne nudné.

• 17.9.2018  10:28
    Rambo III (1988)

No ja neviem ale ja som sa pri tomto bavil viac ako pri dvojke. Logika síce ide úplne bokom a Rambo tam ako one man army s prehľadom vystrieľa celú ruskú armádu, ktorá ho ani za boha nevie trafiť aj keď uteká priamo oproti nim na otvorenom priestranstve, ale tak kurva, o tom proste boli 80te roky :)

• 16.9.2018  23:49

Je dosť divné keď si práve pri pozeraní nového Predátora človek povie, že to je vlastne najlepšia komédia čo zatiaľ Shane Black natočil. Výborná zábava s uletenými postavami, pasáže s predátorom (aj) vďaka krvavosti fakt stáli za to a nuda nehrozila ani na chvíľu. Dostal som síce úplne niečo iné, ako by som od správneho Predátor filmu očakával, no aj cez tú komediálnosť sme tu vlastne dostali viac predátorského masakrovania ako v prvých dvoch filmoch dokopy, takže koniec koncov spokojnosť.

• 12.9.2018  14:03
    Mrakodrap (2018)

Akože ja mám celkom rád takéto jednoduché filmy, ale toto už rovnako ako San Andreas zapadá do tej kategórie filmov, kde aj s naplno vypnutým mozgom nedokážem prižmúriť oči nad tými nezmyselnosťami, nelogickosťami a fyzikálne zákony ignorujúcimi scénkami, aby som sa pri tom dokázal nerušene baviť. Ale zas veľmi ma pobavilo ako som si celý film hovoril, že to je rovnaká blbosť ako San Andreas a oni na konci filmu ešte aj použili rovnakú frázu, len tu pri tom chýbala ešte americká vlajka vejúca z mrakodrapu :)

• 10.9.2018  11:13

Pekné autá, dobrá hudba, celkom sympatické postavy, ale nuda je to rovnaká, ako Lucasov prvý Star Wars.

• 27.8.2018  14:04
    Sólokapr (2006)

Komédia pri ktorej sa človek počas celého filmu anilen nepousmeje, romantická časť taktiež vôbec nefunguje, príbeh nula bodov, amatérsky natočené a ešte aj herecky najhoršie výkony aké som u Scarlett aj Jackmana kedy videl (pri takto "skvele" napísaných postavách je asi ťažko aj nejaký dobrý výkon podať). Je to môj prvý Allenov film ale teda nemám zrovna chuť si po tejto skúsenosti od neho pozrieť čokoľvek ďalšie.

• 24.8.2018  21:48
    Upgrade (2018)

Tak toto má našliapnuté stať sa akousi klasikou medzi cyberpunkovými filmami. Veľmi mi to pripomínalo hru Ruiner, ktorú by mal sfilmovať Luc Besson, tak to som veľmi zvedavý, či sa mu podarí natočiť aspoň takúto kvalitku :)

• 10.8.2018  11:35

Perfektne a prehľadne natočené, bez akýchkoľvek špeciálnych efektov (alebo som si aspoň žiadne nevšimol), a aj výborne zahrané, kde som tým vojakom proste zožral aj s navíjakom to, ako prirodzene a ľudsky sa počas celého filmu chovali. Síce sa to celé v podstate odohráva v jedných zákopoch počas bránenia proti tankovej ofenzíve, ale vytrieskali z toho pomaly viac ako iné vojnové filmy zameriavajúce sa na vojnu vo väčšom merítku. Po nedávno videnom slabom Stalingrade, priemernej Bitke za Sevastopol a o niečo lepších A rána sú tu tiché, ide s prehľadom o najlepší ruský vojnový film za posledné roky.

• 10.8.2018  08:26
    Chvění 3 (2001)

Je to riadna amatérčina, ktorá sa na prvé dve časti ani zďaleka nechytá a nazvať tie CGI efekty amatérskymi by bol ešte kompliment, ale zas na druhú stranu to aj cez ten otrasný nový druh graboidov bolo stále ako tak zábavné, tak s prižmúrenými očami dávam aspoň tie 2*.

• 21.7.2018  23:30
    Uncharted (2018)

Každému bolo už dávno jasné, že Fillion je pre Drakea ako stvorený, ale o jeho obsadení do pripravovaného filmu z nejakého dôvodu Sony akoby ani neuvažovalo. Preto veľmi potešil tento kraťas v ktorom prekvapilo aj kopec iných známych hercov. Fillion stelesnil Drakea úplne s prehľadom, aj keď ešte troška schudnúť by mu určite neuškodilo :) A akčná scénka plynule prechádzajúca "z cutscény do gameplayu" odohrávajúca sa v TPS pohľade tiež super, len keby tak bola ešte o niečo dlhšia. Ak už ani toto nepresvedčí Sony o jeho obsadení do filmu, tak už naozaj neviem... ale taký Uncharted seriál s ním by tiež nebol odveci.

• 13.4.2018  23:16

Prekvapivo dobrá jednorázovka pri ktorej som sa určite bavil viac ako pri takom Jumanji. Akcia super, humor fungoval, postavy sympatické (aj keď niektoré tam zas vôbec nemuseli byť), len tie hluché pasáže kde sa iba kecalo to zbytočne ťahali dole.

• 9.4.2018  19:48

Veľmi dobre natočené, výborne zahrané... a pritom neskutočne nudné.

• 30.3.2018  08:38

Konečne od čias posledného Indyho natočil Spielberg poriadne zábavný akčňák, pri ktorom tie dve a pol hodiny ubehli ako voda. Nemať prečítanú knihu, tak nemám problém dať aj plný počet. Ten si zatiaľ nechávam na druhé pozretie, kedy si to pravdepodobne užijem viac bez zameriavania sa na to, čo všetko z knihy (ne)bolo vo filme použité. V porovnaní s knihou mi zmena prvej výzvy prišla plne pochopiteľná, pri druhej výzve ma zas prekvapilo, že sa stále zameriavala na klasický film, aj keď nájdenie kľúča spočívalo v niečom inom, a posledná už išla pekne podľa knihy, len so zopár menšími zmenami. V podstate celé dianie v Oasis bolo super, skôr mi v porovnaní s knihou neprišla dotiahnutá realita, kde predsalen v knihe ubehlo zopár rokov počas celého hľadania kľúčov, došlo tam aj k smrti niektorých postáv, kvôli ktorým išlo v knihe podstatne viac do tuhého, a tiež chýbala aj rivalita medzi hlavnou 5kou, kde nejakú dobu išiel každý na vlastnú päsť. Taká polhodina naviac, kde by sa to všetko určite dalo zakompnovať by teda neuškodila, ale stále ide o veľmi zábavný film, ktorý pravdepodobne bude patriť medzi tie, ktoré si hneď pozriem aj niekoľkokrát.

• 26.3.2018  10:42

Konečne poriadny muzikál od čias Moulin Rouge. Jedna pesnička lepšia ako druhá, výborná choreografia, skvelá kamera, jednoducho radosť sledovať a aj počúvať... škoda len, že s tým príbehom nešli troška viac do hĺbky a dosť rušivo pôsobili aj slabé digi triky, do ktorých sa očividne veľa neinvestovalo. Ale zábava to bola výborná a nemal by som problém si to pozrieť znova ešte aj v priebehu rovnakého dňa :)

• 23.3.2018  21:23

Prvý Pacific Rim som videl minimálne 5x a určite si ho ešte z času na čas zopárkrát pozriem. Jednoduchý ale strašne cool vypni-mozgový blockbuster, ktorý má všetko to, čo filmy takéhoto druhu potrebujú. Jednoduchý ale funkčný scenár, kopec postáv, ktoré si človek hneď obľúby aj keď za celý film povedia možno dve vety (ruské duo), super testosterónová hudba a samozrejme cool akčné scény kde mechovia prefackávajú monštrá tankermi. No a v dvojke nič z toho nie je. Polovicu postáv tvoria deti čo čerstvo absolvovali základnú školu, jediná dobrá skladba čo za celý film zahrala bola main theme z jednotky a akčným scénam zúfalo chýbal čo i len náznak napätia. Už z traileru som si hovoril, že to vyzerá skôr ako Power Rangers, než ako Pacific Rim a po pravde, ešte aj pri tých nových Power Rangeroch som sa bavil o niečo viac ako tu. 2* a aj to s odretými ušami.

• 15.3.2018  20:55
    Tomb Raider (2018)

Takto má vyzerať film podľa hry. Pekne sa to drží predlohy len s minimom pozmenených drobností, akčné scény každých pár minút a všetky parádne natočené, a veľmi mi tam pasovala aj charakterovo badass Lara zo starých Tomb Raiderov bez neustáleho nariekania z herného rebootu :) Dúfam, že to dobre zarobí a dočkáme sa aj rovnako kvalitného pokračovania, na ktorý sa podľa záveru tešia už aj samotní tvorcovia filmu

• 6.3.2018  14:52
    Bomb City (2017)

Záver to malo dobrý, ale tá hodina pred ním bola ťažká nuda. Mal som chuť na niečo na štýl American History X, ale okolo jeho kvalít sa tento film anilen nepohol.

• 20.2.2018  22:09
    The Ritual (2017)

Takéto horory čo budujú hlavne na predstavivosti diváka fakt môžem. Výborná atmosféra, perfektná práca so zvukom, veľmi znepokojujuci hudobný doprovod a dokonca aj keď sa dostavilo na predstavenie monštra, tak to stále bezchybne fungovalo. Napínavé až do samého konca.

• 23.1.2018  13:56

Už ani neviem kedy som naposledy videl film s Jackiem, ale teda klobúk dole ako tam aj ako 60-tnik všetkým nakladal v rovnakom štýle, ako v jeho klasikách :) Len škoda, že ho je tam tak málo a ten zvyšok filmu je tak ťažko nezaujímavý, že keby som videl len zostrih s čisto Jackieho scénami, tak by som tomu aj pri jednohodinovej stopáži dal minimálne 4*

• 11.1.2018  12:29
    Sněhulák (2017)

Prvej polovici veľmi nie je čo vytknúť. Super atmosféra, výborná kamera, dej vyzerá nádejne, atď... ale v druhej polovici som sa jednoducho začal strácať, zmysel Kilmerovej a Simmonsovej postavy som absolútne nepochopil a vyvrcholenie je také nijaké. Veľká škoda, mohla z toho kľudne byť fakt dobrá kriminálka keby to malo nejaký funkčný scenár.

• 8.12.2017  18:39

Veľmi príjemné prekvapenie. O filme som vlastne absolutne nič nevedel, siahol som po ňom len kvôli tomu, že som mal chuť na nejaký film s Jessicou Biel, a vykľula sa z toho naozaj zaujímavá príbehovka hneď s niekoľkými dobre fungujúcimi zvratmi. Scenár fakt musím pochváliť, a rovnako až nečakane dobrý herecký výkon Jessiky.

• 21.11.2017  15:42

Žeby sa tam konečne niečo aj začalo diať? It's about f*cking time.

<< předchozí 1 2 3 4