Americké graffiti (1973)

Pekné autá, dobrá hudba, celkom sympatické postavy, ale nuda je to rovnaká, ako Lucasov prvý Star Wars.

Americký gangster (2007)

Celkom slusny film aj ked po pravde som cakal viac... Cele je to natocene presne takym sposobom ako to nemam rad ale inak celkom dobry dej ktory dost pripomina Scarface (ktory sa mi pacil o dost viac) a podobne filmy. Je to az prilis natiahnute, keby to bolo kratsie o nejaku tristvrte hodinu tak by sa mi urcite pacil viac... 70%

Apokalypsa (1979)

Veľmi dobrý film, ktorý ale bohužiaľ postupne (hlavne v poslednej hodine) stráca na zábavnosti. Prvá hodina dokonalosť. Z čítania dokumentov o zcvoknutom generálovi za nepriateľskými líniami som sa už z úvodu nevedel dočkať toho, čo sa bude odohrávať na konci filmu. Zároveň útok na pláž aj po takmer 40 rokoch patrí k tomu najlepšiemu, čo človek môže vidieť vo vojnových filmoch. Ďalšia hodina už kľudnejšia ale stále dobrá. Putovanie po Vietname má super atmosféru a sledovanie postupného stále väčšieho úpadku morálky vojakov do až totálnej anarchie pekne vykresluje, že ten Vietnam skutočne nebola žiadna prechádzka ružovou záhradou. Posledná hodina sa už ale zmení na neustále vykecávanie a zas tak veľa sa tam toho nedeje. Celá pasáž s francúzskou rodinkou je slabota a aj z tej finálnej časti sa určite dalo vyťažiť viac (ako ukážkový príklad môže byť hra Spec Ops: The Line, ktorá je príbehovo takmer na 100% totožná s Apocalypse Now, ale práve ten záver je najúdernejší a najprekvapivejší). Hodnotenia teda po jednotlivých hodinách: Prvá hodina 5/5, druhá 4/5, tretia 2,5/5, v priemere tada za 4*

Assassin’s Creed (2016)

WARNING: Spoilery - Vysoký rozpčet bolo vidieť na každom kroku, akciu to malo dobrú, pasáže v minulosti som si užíval a ani tie v súčasnoti nenudili, ale ten scenár bol jednoducho zlý. Príbeh prvých troch (resp. 5 ak počítame aj datadisky) častí nasáčkovaný do jedného filmu, kde je všetko vyrozprávané ako z rýchlika... hlavne bleeding effect hneď po prvom vstupe do animusu mi prišiel dosť nezmyselný (v hrách sa to začalo diať až niekde v polovici druhej časti, kde už sledujeme príbeh druhého predka), celá naháňačka za jablkom nemala ani hlavu ani pätu, a o assassinoch v abstergu ani nehovorím... mali to rozprestrieť na viacero filmov, resp. predĺžiť stopáž ešte o takú hodinu a určite by to dopadlo podstatne lepšie.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak Extended Cut je u mňa dosť veľkým sklamaním. Nič nové som si tam ani nevšimol, skôr to vyzeralo len na predĺženie starých scén. Prvá polovica stále nuda, druhá kde sa bojuje už fajn, stále kopec nelogickostí a otrasný Luthor. Síce to už nepôsobilo až tak chaoticky (možno je to skôr tým druhým pozretím), ale žiadny Sucker Punch sa nekoná. Tam nové scény fakt parádne vyplnili to príbehové prázdno, ktoré bolo v základnej verzií, tu sa nič také nekonalo. Hodnotenie teda zostáva nezmenené. PS: Od tej Rkovosti som teda očakával podstatne viac, ale scénka s Batmanovým vymlátením skladu obohatená o pár nových zlomenín a prebodnutí potešila ;)

Benga v záloze (2010)

Aspon 1* za uvodnych 10 minut s Jacksonom a Johnsonom.

Beowulf (2007)

Technologicky do posledneho detailu krasne prepracovane dielo so skvelou hudbou, dobrym pribehom, skvele natocene atd atd... ale aj tak mi tam nieco chybalo k dokonalosti

Bitva o Moskvu (2016)

Perfektne a prehľadne natočené, bez akýchkoľvek špeciálnych efektov (alebo som si aspoň žiadne nevšimol), a aj výborne zahrané, kde som tým vojakom proste zožral aj s navíjakom to, ako prirodzene a ľudsky sa počas celého filmu chovali. Síce sa to celé v podstate odohráva v jedných zákopoch počas bránenia proti tankovej ofenzíve, ale vytrieskali z toho pomaly viac ako iné vojnové filmy zameriavajúce sa na vojnu vo väčšom merítku. Po nedávno videnom slabom Stalingrade, priemernej Bitke za Sevastopol a o niečo lepších A rána sú tu tiché, ide s prehľadom o najlepší ruský vojnový film za posledné roky.

Blade Runner 2049 (2017)

Myslím, že komu sa páčila jednotka, ten bude spokojný aj s pokračovaním. Mňa však jednotka kruto nudila a tu to bolo veľmi podobné. Vizuál parádny, atmosféra tiež, celý ten svet okolo sa mi páčil, kopec super detailov a celkovo je to veľmi dobre natočené, ale bolo to jednoducho tak neskutočne zbytočne naťahované, že som sa rovnako ako pri jednotke nevyhol neustálym driemotám a ledva som čakal, kedy to skončí. Prečo musia mať dnes všetky veľkofilmy za každú cenu tri hodiny aj bez toho aby ich mali čím vyplniť, to proste nikdy nepochopím...