Flash (2023)

S prehľadom najlepší DC film od čias Man of Steel. Veľmi ma prekvapil príbeh, ktorý je na komixové pomery naozaj vydarený a pútavý, Ezra Miller bol výborný, a neviem či z Flasha neurobil môjho nového obľúbeného DC hrdinu (snáď bude aj v reštartnutom univerze), taktiež Keaton tu mal až prekvapivo veľa priestoru (očakával som len menšie kameo na pár minút) a aj humorné scény fungujú na 100%, čo je už v poslednej dobe tiež poriadna rarita. Úroveň CGI je diskutabilná. Veľa scén pôsobilo skôr videoherne ako realisticky, ale prekvapivo mi to vôbec nevadilo, nakoľko úmyselne "artové" vizuálne efekty určite preferujem pred očividne nízkorozpočtovými s kopcom uncanny valley momentov. K výrazne pozitívnemu dojmu určite pomohlo aj do veľkej miery úspešné ignorovanie trailerov, kde som si vopred nevyspoiloval celý film :)

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Určite lepšie ako 3jka. Hlavne lepšie vybalancované príbehové a akčné pasáže (akcia nebola časom až tak vyčerpávajúca), aj pri dlhšej stopáži dobré tempo, kde každá scéna mala svoje miesto, prvýkrát použitie aj licencovanej hudby, ktorá akčné scény výrazne oživila, a má to aj hádam najlepšiu akčnú scénu, akú doposiaľ bolo možné vo filmoch vidieť (silná inšpirácia z videohier :)), a celkovo veľmi uspokojivé ukončenie celej quadrilógie. No aj tak by sa hodilo niektoré akčné pasáže ešte trošku skrátiť. V tomto na tom boli 1 a 2 stále lepšie. Tak je to "len" na lepšie 4*

Rychle a zběsile 10 (2023)

Momoa perfektný, Diesel už priam neznesiteľný a celá jeho partia je tam z veľkej časti len aby bola. Odštartuje to s najlepšou akčnou scénou celého filmu a od vtedy to ide len dole vodou aj so svojou neustupujúcou stupiditou. Samozrejme nemôže chýbať ďalšie nepochopiteľné znovuzrodenie mŕtvej postavy. Síce určite zlepšenie oproti F9 (veľa priestoru na zhoršenie už nezostalo), ale aj tak, nech už táto séria konečne skončí.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Dalo by sa vypichnúť zopár chybičiek, ale v porovnaní s chybami, ktorými je už len samotná existencia väčšiny marveloviek po Endgame, sa tie chybičky dajú ľahko tolerovať. Konečne kvalitná marvelovka ako kedysi, kde človeku aj záleží na postavách, príbeh má nejakú hĺbku, akčné scény aj naozaj bavia, záporák je zaujímavý a dobre zahraný, atď... Všetko to, čo moderným marvelovkám chýba. Odchádzať z kina s pocitom "už sa teším, keď si to znova zopakujem" miesto "uff... Aspoň, že to mám z krku" je naozaj príjemná zmena.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Teda nečakal som, že to bude ešte horšie, ako posledná séria GoT. Radšej sa budem baviť pri deravom scenári s neuspokojivým rozuzlením, ako nudiť sa pri nezaujímavých postavách a slabých hercoch, ktorí celú sériu riešia len kto sa s kým vyspí, aby sa tam konečne na konci aspoň na jeden a pol epizódy niečo aj začalo diať. A tie castingy s časovými skokmi, kde pomaly rodičia skončia s mladšími hercami, ako sú ich deti, proste nemajú chybu.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Žeby konečne Marvel séria, ktorá má aj príbeh hodný seriálového spracovania? Zatiaľ to vyzerá sľubne, len nech to neskĺzne do vôd 40 minutových fillerov s 5 minútami niečoho zaujímavého.

Mortal Kombat (2021)

MK z 1995 som si znova pozriel nie tak dávno a aj keď je to totálne B-čko, ktorému tie roky naviac vôbec neprospeli, tak stále to má dobré tempo, zábavné postavy a jeden z najlepších OST. Nový MK nemá nič z toho. Jedine poriadne krvavé finishery a raz za čas podarené Kanove hlášky dokážu preberať z driemot zle zostrihanej digitálnej nudy, kde som len každú chvíľu sledoval, koľko minúť zostáva do konca... a ešte aj tá zmodernizovaná theme song z originálu je otrasná

The Mandalorian - Kapitola 12: Infiltrace (2020) (epizoda)

Konečne sa ten príbeh niekam posunul a nebol to len ďalší filler sidequest. Pri návrate starých známych postáv boli aj akčné scény konečne napínavé, nie ako tie predtým, kde som sa nimi len prenudil, lebo mi aj tak bolo jedno ako dopadnú. Teraz len dúfam, že sa to nevráti do príbehového prázdna až po záver série, kedy sa zas niečo zmysluplné udeje.

6 underground: Tajné operace (2019)

Už som ani neveril, že sa niekedy dočkám Bayovky ako kedysi, keď točil jeden film lepší ako druhý, ale konečne sa mu to po tých niekoľkých posledných nepodarkoch znova podarilo. Najzábavnejší film tohto roka, kde som si každučkú akčnú scénu maximálne užíval. Scenár má od dokonalosti ďaleko, o serióznosť sa anilen nesnaží, ale ako pozerám komentáre, ľudia z nejakého dôvodu znova čakali ťažko intelektuálnu záležitosť. Boha, to nebolo jasné už z trailerov, že to bude totálna uletenosť? :) Radšej si znova choďte pozrieť vychvaľovanú 13 hodinovku, pri ktorej som to pri snahe o znovu-pozretie nedokázal vydržať dlhšie ako polhodinu ani na tretí pokus. Stále mi nejde do hlavy čo na tej nude všetci vidia. Ale toto bola poriadna chuťovka, kde ako inak, treba mozog odstaviť a nechať sa len unášať super akciou, parádnymi zábermi, peknými jebačkami a maximálne využitou R-kovosťou.