Predátor: Evoluce (2018)

Je dosť divné keď si práve pri pozeraní nového Predátora človek povie, že to je vlastne najlepšia komédia čo zatiaľ Shane Black natočil. Výborná zábava s uletenými postavami, pasáže s predátorom (aj) vďaka krvavosti fakt stáli za to a nuda nehrozila ani na chvíľu. Dostal som síce úplne niečo iné, ako by som od správneho Predátor filmu očakával, no aj cez tú komediálnosť sme tu vlastne dostali viac predátorského masakrovania ako v prvých dvoch filmoch dokopy, takže koniec koncov spokojnosť.

Mrakodrap (2018)

Akože ja mám celkom rád takéto jednoduché filmy, ale toto už rovnako ako San Andreas zapadá do tej kategórie filmov, kde aj s naplno vypnutým mozgom nedokážem prižmúriť oči nad tými nezmyselnosťami, nelogickosťami a fyzikálne zákony ignorujúcimi scénkami, aby som sa pri tom dokázal nerušene baviť. Ale zas veľmi ma pobavilo ako som si celý film hovoril, že to je rovnaká blbosť ako San Andreas a oni na konci filmu ešte aj použili rovnakú frázu, len tu pri tom chýbala ešte americká vlajka vejúca z mrakodrapu :)

Americké graffiti (1973)

Pekné autá, dobrá hudba, celkom sympatické postavy, ale nuda je to rovnaká, ako Lucasov prvý Star Wars.

Sólokapr (2006)

Komédia pri ktorej sa človek počas celého filmu anilen nepousmeje, romantická časť taktiež vôbec nefunguje, príbeh nula bodov, amatérsky natočené a ešte aj herecky najhoršie výkony aké som u Scarlett aj Jackmana kedy videl (pri takto "skvele" napísaných postavách je asi ťažko aj nejaký dobrý výkon podať). Je to môj prvý Allenov film ale teda nemám zrovna chuť si po tejto skúsenosti od neho pozrieť čokoľvek ďalšie.

Upgrade (2018)

Tak toto má našliapnuté stať sa akousi klasikou medzi cyberpunkovými filmami. Veľmi mi to pripomínalo hru Ruiner, ktorú by mal sfilmovať Luc Besson, tak to som veľmi zvedavý, či sa mu podarí natočiť aspoň takúto kvalitku :)

Bitva o Moskvu (2016)

Perfektne a prehľadne natočené, bez akýchkoľvek špeciálnych efektov (alebo som si aspoň žiadne nevšimol), a aj výborne zahrané, kde som tým vojakom proste zožral aj s navíjakom to, ako prirodzene a ľudsky sa počas celého filmu chovali. Síce sa to celé v podstate odohráva v jedných zákopoch počas bránenia proti tankovej ofenzíve, ale vytrieskali z toho pomaly viac ako iné vojnové filmy zameriavajúce sa na vojnu vo väčšom merítku. Po nedávno videnom slabom Stalingrade, priemernej Bitke za Sevastopol a o niečo lepších A rána sú tu tiché, ide s prehľadom o najlepší ruský vojnový film za posledné roky.

Chvění 3 (2001)

Je to riadna amatérčina, ktorá sa na prvé dve časti ani zďaleka nechytá a nazvať tie CGI efekty amatérskymi by bol ešte kompliment, ale zas na druhú stranu to aj cez ten otrasný nový druh graboidov bolo stále ako tak zábavné, tak s prižmúrenými očami dávam aspoň tie 2*.

Uncharted (2018)

Každému bolo už dávno jasné, že Fillion je pre Drakea ako stvorený, ale o jeho obsadení do pripravovaného filmu z nejakého dôvodu Sony akoby ani neuvažovalo. Preto veľmi potešil tento kraťas v ktorom prekvapilo aj kopec iných známych hercov. Fillion stelesnil Drakea úplne s prehľadom, aj keď ešte troška schudnúť by mu určite neuškodilo :) A akčná scénka plynule prechádzajúca "z cutscény do gameplayu" odohrávajúca sa v TPS pohľade tiež super, len keby tak bola ešte o niečo dlhšia. Ak už ani toto nepresvedčí Sony o jeho obsadení do filmu, tak už naozaj neviem... ale taký Uncharted seriál s ním by tiež nebol odveci.

Rampage Ničitelé (2018)

Prekvapivo dobrá jednorázovka pri ktorej som sa určite bavil viac ako pri takom Jumanji. Akcia super, humor fungoval, postavy sympatické (aj keď niektoré tam zas vôbec nemuseli byť), len tie hluché pasáže kde sa iba kecalo to zbytočne ťahali dole.