Ready Player One: Hra začíná (2018)

Konečne od čias posledného Indyho natočil Spielberg poriadne zábavný akčňák, pri ktorom tie dve a pol hodiny ubehli ako voda. Nemať prečítanú knihu, tak nemám problém dať aj plný počet. Ten si zatiaľ nechávam na druhé pozretie, kedy si to pravdepodobne užijem viac bez zameriavania sa na to, čo všetko z knihy (ne)bolo vo filme použité. V porovnaní s knihou mi zmena prvej výzvy prišla plne pochopiteľná, pri druhej výzve ma zas prekvapilo, že sa stále zameriavala na klasický film, aj keď nájdenie kľúča spočívalo v niečom inom, a posledná už išla pekne podľa knihy, len so zopár menšími zmenami. V podstate celé dianie v Oasis bolo super, skôr mi v porovnaní s knihou neprišla dotiahnutá realita, kde predsalen v knihe ubehlo zopár rokov počas celého hľadania kľúčov, došlo tam aj k smrti niektorých postáv, kvôli ktorým išlo v knihe podstatne viac do tuhého, a tiež chýbala aj rivalita medzi hlavnou 5kou, kde nejakú dobu išiel každý na vlastnú päsť. Taká polhodina naviac, kde by sa to všetko určite dalo zakompnovať by teda neuškodila, ale stále ide o veľmi zábavný film, ktorý pravdepodobne bude patriť medzi tie, ktoré si hneď pozriem aj niekoľkokrát.

Největší showman (2017)

Konečne poriadny muzikál od čias Moulin Rouge. Jedna pesnička lepšia ako druhá, výborná choreografia, skvelá kamera, jednoducho radosť sledovať a aj počúvať... škoda len, že s tým príbehom nešli troška viac do hĺbky a dosť rušivo pôsobili aj slabé digi triky, do ktorých sa očividne veľa neinvestovalo. Ale zábava to bola výborná a nemal by som problém si to pozrieť znova ešte aj v priebehu rovnakého dňa :)

Pacific Rim: Povstání (2018)

Prvý Pacific Rim som videl minimálne 5x a určite si ho ešte z času na čas zopárkrát pozriem. Jednoduchý ale strašne cool vypni-mozgový blockbuster, ktorý má všetko to, čo filmy takéhoto druhu potrebujú. Jednoduchý ale funkčný scenár, kopec postáv, ktoré si človek hneď obľúby aj keď za celý film povedia možno dve vety (ruské duo), super testosterónová hudba a samozrejme cool akčné scény kde mechovia prefackávajú monštrá tankermi. No a v dvojke nič z toho nie je. Polovicu postáv tvoria deti čo čerstvo absolvovali základnú školu, jediná dobrá skladba čo za celý film zahrala bola main theme z jednotky a akčným scénam zúfalo chýbal čo i len náznak napätia. Už z traileru som si hovoril, že to vyzerá skôr ako Power Rangers, než ako Pacific Rim a po pravde, ešte aj pri tých nových Power Rangeroch som sa bavil o niečo viac ako tu. 2* a aj to s odretými ušami.

Tomb Raider (2018)

Takto má vyzerať film podľa hry. Pekne sa to drží predlohy len s minimom pozmenených drobností, akčné scény každých pár minút a všetky parádne natočené, a veľmi mi tam pasovala aj charakterovo badass Lara zo starých Tomb Raiderov bez neustáleho nariekania z herného rebootu :) Dúfam, že to dobre zarobí a dočkáme sa aj rovnako kvalitného pokračovania, na ktorý sa podľa záveru tešia už aj samotní tvorcovia filmu

Bomb City (2017)

Záver to malo dobrý, ale tá hodina pred ním bola ťažká nuda. Mal som chuť na niečo na štýl American History X, ale okolo jeho kvalít sa tento film anilen nepohol.

Lesní rituál (2017)

Takéto horory čo budujú hlavne na predstavivosti diváka fakt môžem. Výborná atmosféra, perfektná práca so zvukom, veľmi znepokojujuci hudobný doprovod a dokonca aj keď sa dostavilo na predstavenie monštra, tak to stále bezchybne fungovalo. Napínavé až do samého konca.

Stopy spravedlnosti (2017)

Už ani neviem kedy som naposledy videl film s Jackiem, ale teda klobúk dole ako tam aj ako 60-tnik všetkým nakladal v rovnakom štýle, ako v jeho klasikách :) Len škoda, že ho je tam tak málo a ten zvyšok filmu je tak ťažko nezaujímavý, že keby som videl len zostrih s čisto Jackieho scénami, tak by som tomu aj pri jednohodinovej stopáži dal minimálne 4*

Sněhulák (2017)

Prvej polovici veľmi nie je čo vytknúť. Super atmosféra, výborná kamera, dej vyzerá nádejne, atď... ale v druhej polovici som sa jednoducho začal strácať, zmysel Kilmerovej a Simmonsovej postavy som absolútne nepochopil a vyvrcholenie je také nijaké. Veľká škoda, mohla z toho kľudne byť fakt dobrá kriminálka keby to malo nejaký funkčný scenár.

Tajemný muž (2012)

Veľmi príjemné prekvapenie. O filme som vlastne absolutne nič nevedel, siahol som po ňom len kvôli tomu, že som mal chuť na nejaký film s Jessicou Biel, a vykľula sa z toho naozaj zaujímavá príbehovka hneď s niekoľkými dobre fungujúcimi zvratmi. Scenár fakt musím pochváliť, a rovnako až nečakane dobrý herecký výkon Jessiky.

Ovládací panel
7 bodů